New Posts New Posts RSS Feed - Tip treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tip treninga

 Post Reply Post Reply
Author
Josip Beneta View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Josip Beneta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Tip treninga
    Posted: 31 Listopad 2019 at 21:29
Pozdrav ekipa. Evo vjezbam vec par mjeseci, do nedavno 3 puta tjedno full body, a sada sam ja to malo promijeno.
Radim na nacin da dva dana u tjednu radim jednu skupinu misica, i tako dva dana drugu. To izgleda ovako, posto sam sve sam to sastavljao.
Pon i cet : 1. Bench press 12
            2. Stojeci pregib bucicama 12
            3. Sklekovi 20
            4. Hammer pregib 12
            5. Letenje na bench klupi 12
            6. Letenje bucicama u pretklonu 12
            7. Slijeganje ramenima 12
            8. Rameni potisak bucicama 12
            9. Slijeganje ramenima 12
           10. Armpit ili monkey row

Uto i Sub : 1. Cucnjevi 12
            2. Veslanje u preklonu 12
            3. Mrtva dizanja 12
            4. Triceps ekstenzija 12
            5. Trbusnjaci 25

Tocno ovaj redosljed i broj ponavljanja kao sta pise. Radim sve po 4 serije.
U ovaj drugi trening, u kojem prevladavaju noge i ledja, nastojim dodati zgibove, dok si nabavim sipku za to, jer sve vjezbam kod kuce.
E sad posto sam ja neiskusan ( a uporan) mene zanima da li je ovo dovoljno treninga za dodavanje misicne mase naravno. U svemu ovome dolazim do otkaza u zadnjoj seriji ( cetvrtoj) ili mozda bi eventualno izvukao jedno do max jos dva ponavljanja u toj zadnjoj seriji. Treninzi ne traju pre dugo, prvi je do 55 min ( pauze izmedju serija max 3 minute) dok drugi traje 30-ak min. Sad mene zanima da li je volumen, tj taj broj ponavljanja i frekvenicija dovoljna za moje ciljeve ili treba mijenjati nesto...
Lijep pozdrav :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2019 at 10:38

Pozdrav Josipe,

nemoguće je samo po ovome zaključiti da li ti je trening dovoljan, prvo trebaš sebe pitati da li vidiš neke promjene Smile

Ali ovako gledajući, može svega biti i previše, pogotovo ponavljanja. Dosta je to volumena za 4 treninga tjedno, i ovisno o tome koliko vremena imaš može se ovo i bolje složiti da ti ne oduzima toliko vremena, a da imaš bolje rezultate. Treba vidjeti koliko god imaš, koji su ti točno ciljevi (gdje si sad u odnosu na to gdje biš htio biti),  kako sveukupno jedeš, kolikim intenzitetom radiš i koliko uopće imaš prostora za povećavati težinu....i ništa manje bitno, vidjeti da li sve ovo radiš pravilno.

Ramena su ti dosta opterećena, a zanima me i radiš li točno ovim redoslijedom ili?

Kako pratiš progres? Radiš li uvijek sa istom težinom ili? Iste vježbe si radio i u prošlim treninzima? Vučeš li bilo kakve prošle ozljede ili osjećaš li sada nešto?

Puno je tu pitanja, nije to samo tako lako reći.... Wink











"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Josip Beneta View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Josip Beneta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2019 at 14:41
Do prije mjesec dana sam radio treninge full body 3 do 4 puta tjedno. Onda mi je to jednostavno dosadilo. Sada sam promjenio na ovaj nacin treniranja i vise mi pase. Sta se tice vremena ovo mi je ok i bolje naspram prije kad su treninzi znali trajati cak i sat ipo... cilj mi je naravno i dalje izgradnja misicne mase. Sad trenutno imam 94kg visok 186cm s oko 15-ak do 20% bf. Sta se prehrane tice, jako malo povrca jedem jer ga ne volim, ali meso zato dnevno bude u vecini slucajeva preko 1kg. Vjezbam s otprilike 60 do max 80% 1RM. Bucice su trenutno 17kg bench 65kg. Sve vjezbe koje sam napisao radim tocno tim redosljedom s sto je moguce manjom pauzom, odnosno bez nje izmedju vjezbi. Zatim izmedju serija je pauza 3 min. Progres sam do sada radio na nacin, cim bi sve vjezbe napravio u sve 4 serije s 12 ponavljanja, znaci kada je i zadnja serija kompletna, povecavao bih kilaze...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2019 at 10:17

Više ti paše na koji način, vidiš li bolje rezultate ili samo što se tiče uštede vremena itd.?

Cilj ti je miš. masa, ali trening ti više vuče na fat loss Smile pa me zato zanima što vidiš na sebi otkad to radiš, kakve su promjene na tijelu, ide li to u smjeru tog tvog cilja i na koji način, koliko često uopće pratiš progres?

Koliko sveukupno dugo treniraš, i koji si progres u težinama ostvario do sada?

Šta jedeš osim mesa? Pritom ne mislim samo na izvore proteina, nego i na drugo. Dnevno preko 1 kg mesa bi moglo brzo dosadit tvojoj probavi, a i samo meso te neće dovesti onome što želiš ;)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Josip Beneta View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Josip Beneta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2019 at 13:10
Da trenutno napredujem vise nego sta sam ocekivao. A pase mi i radi vremena, jer razlika mi je trenirati sat i po ili tako do sat vremena. Prije je progres bio po 10% svakih mjesec i nesto otprilike. Dok sam radio full body, jednostavno sam bio premoren da bih na bench press npr dodao 10% vise, i odradio sve 4 serije. Sad sam 9 mjeseci ukupno u treningu. A sta se prehrane tice, jedem i kruh i sve, samo sta stolice ne jedem, ali povrce je nula bodova....
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2019 at 16:49

Ok, povrće biš mogao uvrstiti ali to je sad priča za sebe i tvoj izbor :)

Ako napreduješ dovoljno, odnosno i preko svojih očekivanja onda imaš odgovor na svoje pitanje :) Prati progres dalje i prilagođavaj prema potrebi. Ja vidim dosta prostora za korekcije ali to je sad malo duža i detaljnija priča koja zahtijeva coaching. Osobno sam na strani variranja raspona ponavljanja pa se tako volim kretati kroz različite faze i testirati razne protokole od čiste snage do drugih kombinacija pa tako i radim s drugima ali sa temeljima u dobroj izvedbi.

Ako si usavršio izvedbu i imaš mogućnosti možeš se i izazvati sa većim težinama. No opet, sve ovisi o ciljevima, preferencijama, mogućnostima i tehnici. Ja bih osobno drukčije posložila te treninge ali to je sad već mali detaljniji posal :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.