New Posts New Posts RSS Feed - D: Zašto kavu nije dobro piti s mlijekom? I jeste li probali bulletpro
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Zašto kavu nije dobro piti s mlijekom? I jeste li probali bulletpro

 Post Reply Post Reply
Author
No bs View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Listopad 2019
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote No bs Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Zašto kavu nije dobro piti s mlijekom? I jeste li probali bulletpro
    Posted: 26 Listopad 2019 at 22:26
Pricate gluposti bulletproof kava ne potice gubljenje masnog tkiva moze samo pomoci u stvoranju jer se lako unese oko 200-300 kalorija
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2019 at 13:01
No bs, sve može poticati gubljenje masti ako dmanji apetit i pomogne stvoriti deficit, i sve može pomoci u stvaranju ako doticni obrok samo "prode" kroz nas i vuce nas na još. Netko ne može ujutro ništa drugo utrpati u sebe, pa ga i to malo masti zasiti, a nekome ne odgovaraju tekuci obroci, tocka, pa ce kasnije pojesti više. Samo je stvar deficita i pronalaska nacina da ga lakše podnesemo. Kod BP kave ljudi obicno dodaju masti na žlice pa nekako i izracunaju te kalorije, i jedna ovakva kava ima cca 200-250 kalorija, i to sam puno rekla. Ako nekoga to malo sprijeci da se kasnije obždere keksima, kava je magicna. Kužiš? :)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2019 at 20:26
Ne, @justanyone, ni ja ne razumijem, tom logikom pojedem poslije budjenja 2 žlice svinjske masti i dobro sam napravio??? A i keksa tj peciva ima raznoraznih pa ne moramo pretpostaviti da je sve smece niti da ce to više negativno utjecati na necije zdravlje od bulletproof kave. Prije svega, posebno uz današnje namirnice, tijelu su potrebni NUTRIJENTI a ne KALORIJE. Pa bi možda više nutrijenata bilo u komadu domaceg špeka i luka, i uz to popijem kavu, ili srdeli, nego u bulletproof kavi, za keto fanatike, jer prepostavljam da nesretni ljudi sa epilepsijom imaju pametnije za citat. Prije sve ga tvrdnje iz clankaq su senzacionalisticke i jednostrane, jer ljudi razlicito reagiraju na kavu, nekom ce povecati koncentraciju, nekome uništit, netko se osjeca bolje, nekome ce dugorocno kava na prazan želudac biti poprilicno štetna. A naš obicaj piti kavu i poslije jela, takodje može mnogima ciniti probleme u razgradnji namirnica. Ja osobno jesam kavopija, i pušac na žalost, pa ovo ne pišem iz svojeg iskustva, nego znanstvene literature, npr " Molecular aspects of human nutrition ". Dave Asprey, tvorac Bulletproof kave, veoma inteligentan covjek, informaticar na rukovodecim pozicijama u nekim firmama, bez ikakvog obrazovanja iz biokemije, prehrane ili fiziologije, vrlo dobar u marketingu, je brzo shvatio da se uz dobru pricu može napraviti ogroman novac, jer lakovjernih neobrazovanih idiota ima dovoljno. Uz pomoc novaca od nekih proizvodjaca kave i njihovih marketinških strucnjaka, brzo je razvio multimilijunski biznis koji se eksponencijalno proširio. Prvobitna varijanta je bila samo sa jednom-dvije žlice kokosove masti, a onda je netko ipak malo citao pa se prešlo na mct ulje i putar od goveda na slobodnoj ispaši. BTW, cudi me da uz sve benefite kokosove masti i loše strane maslinovog ulja, kako to da mi mediteranci nismo vec izumrli i naš mediteran nisu naselili žderaci kokosove masti. Ocito pratiš i na drugim jezicima fitnes portala, pa se možda sjecaš svih prica da je maslinovo ulje smece, a kokosova mast eliksir života i zdravlja. No vjerojatno ne znaš kako je citava prica o kokosovoj masti nastala, sa pocetkom od prije cca 30 godina, ogromnim investicijama i placenim "neovisnim " istraživanjima. Nekome je korisno, nekome štetno, a da je kava sa 2 žlice masnoca nutritivno bogat dorucak, je ipak glupost. Mogu pojesti i žlicu mladog sira sa lukom i crvenom paprikom, ili npr borovnicama, pa popit kavu. Nutrijenti nemaju veze sa kalorijama. Usput, zahvaljujuci fitness industriji, ovaj isti Dave Asprey bez neurološkog obrazovanja, je kao jedan od vodecih Biohackera, a ne neki neurolog koji o tome detaljno uci i radi znanstvene eksperimente vec 30 godina. Nije li to malo nelogicno??? Danas, kad turisti kupuju i sušeni magareci drek za suvenir, je sve moguce. A najpopularniji fitnes treneri na žalost samo dokazuju svoje obrazovanje tako da slijede modu a ne zdrav razum, moda donosi više klijenata. Pokret koji bi trebao služiti zdravlju, je na žalost postao pokret gluposti za lakovjerne i zaradjivanja na njima ( cast iznimkama - a na netu je takvih malo ). Biokemijska individualnost, mikrobiom, kronobiologija, itd., pa cak ni u skupini mladih zdravih sportaša iz raznih sportova ne možemo unificirati prehranu i nutrijente, a kako cemo tek za cjelokupnu populaciju u kojoj velika vecina ima neki zdravstveni poremecaj, neovisno da li ima simptome ili ne, doci ce za par godina. No, neka svatko misli što hoce.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2019 at 08:58
Iver, naravno da ne. Žao mi je da se nije shvatio sarkazam. Htjela sam reci upravo da da nije uopce bitno šta se napiše i kako dokle god je zadovoljen jedan uvjet: Mršavljenje ketom, inace vrlo cesta pojava u svim clancima ovdje napisanim u zadnja 2-3 mjeseca. A mršavljenje se ostvaruje deficitom. Kako ce to netko najbezbolnije napraviti je njegova stvar, a ja ne mislim da je kava s masti obrok, a kamoli dobar. Po toj logici možemo žlicom jesti svinjsku mast pa to nazvati obrokom.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2019 at 11:30
'Iver, naravno da ne. Žao mi je da se nije shvatio sarkazam. Htjela sam reci upravo da da nije uopce bitno šta se napiše i kako dokle god je zadovoljen jedan uvjet: Mršavljenje ketom, inace vrlo cesta pojava u svim clancima ovdje napisanim u zadnja 2-3 mjeseca. A mršavljenje se ostvaruje deficitom. Kako ce to netko najbezbolnije napraviti je njegova stvar, a ja ne mislim da je kava s masti obrok, a kamoli dobar. Po toj logici možemo žlicom jesti svinjsku mast pa to nazvati obrokom.

', kaže Justanyone Da, mršavljenje keto dijetom, ne keto prehranom. Baš kao i bilo kojom drugom dijetom, zar ne? Teme o keto dijeti su jako tražene i zato su tako dobro i pokrivene u posljednjim mjesecima. ali isto tako je pokrivena i tema povremenog posta, npr.
Be healthy, be happy.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2019 at 22:05
@justany.., sorry, onda je moj grijeh što ne prepoznah sarkazam :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.