New Posts New Posts RSS Feed - Svinjetina kalorije -BUT
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Svinjetina kalorije -BUT

 Post Reply Post Reply
Author
Ros View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Studeni 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Svinjetina kalorije -BUT
    Posted: 24 Rujan 2019 at 20:40
Bok svima, imam jedno jednostavno pitanje, radim na suficitu i pratim kalorije, jedem svo meso i kalorije pratim na myfitnesspal...
nema problema sa nijednom vrstom mesa po pitanju kalorija, ali svinjski but kaj dosta jedem imam 3 razlicite cifre na 100 grama sirovog mesa, sa razlicitih stranica :D npr sve vazi za 100g

SVINJETINA – but: 168,
SVINJETINA - but sirov     227
Svinjski but     100 g     261     

dosta je velika razlika i ne znam koliko da mesa stavljam na kraju u obrok odnosno koliko kalorija unosim :D

Ima neko vise info oko toga???

hvala unaprijed

Edited by Ros - 24 Rujan 2019 at 20:41
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2019 at 21:21

Bok Ros, da te odmah utješim da nikad nećeš znati koliko unosiš Big smile Puno je faktora koji utječu na kalorijsku vrijednost bilo koje namirnice, a da ne govorim o tome koliko na kraju uopće tih kcal tvoje tijelo apsorbira - što je najbitnije.

Poanta - odredi si jednu količinu koja ti odgovara i prati što se događa sa vagom i metrom. Ako to ne ide u smjeru kojeg želiš, znaš da nešto treba mijenjati, na više ili manje. Brojanje kcal nema smisla jer ionako nećeš nikad točno znati koliko točno uneseš. Ako baš hoćeš, uzmi neku srednju vrijednost od svega ovoga i ne zamaraj se previše Wink

I da, mijenjaj malo tu svinjetinu, dobro je i za psihu i za tijelo Smile



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ros View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Studeni 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2019 at 21:31
hvala na odgovoru, i sa svime se slazem i sve to radim i ne razbijam, ali mislio sam da ima neko neku info, i jedem sve ali taj but mi je kalorijski zapeo za oko zato sam isao pitat... pozdrav
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2019 at 16:18

Još bolje ako se slažeš i ako to sve već radiš, onda ti taj info i nije potreban ;) Kažem ti, a i sam to znaš - ako ti kilaža i sve ostalo idu u pravom smjeru, bilo koju vrijednost od ovih gore navedenih da uzmeš dobro je. Uostalom, dva komada iste namirnice već nemaju istu kcal vrijednost, a gdje je tu još način pripreme, i tvoja sposobnost apsorpcije.....sve skupa, previše nepotrebne moždane aktivnosti koja kod velike većine ljudi može samo rezultirati frustracijom. Jedi i uživaj ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.