New Posts New Posts RSS Feed - Specifična situacija - Pomoć
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Specifična situacija - Pomoć

 Post Reply Post Reply
Author
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Specifična situacija - Pomoć
    Posted: 15 Kolovoz 2019 at 21:04
Gle.... okvirno ćeš naći 250-500 kcal od održavanja za nekakav umjereni deficit. Makronutrijenti? To si prilagodiš sam, obično se uzme 1,5-2 g proteina po kg tjelesne mase, a UH i masti prilagodiš kako ti paše:Netko cvjeta na mastima, a netko na Uh-ima, trećem se pak ne da odricati ničeg pa si složi neku ravnotežu, ne bi se ja baš time pretjerano zamarala sada. Ja bi prije da ti nama napišeš jedno 2-3 dana kako jedeš, onako po obrocima.
I izbaciti junk, pa vidjet dokle će te to dovesti uz toliko aktivnosti.
Makar me svejedno zanima što točno radiš u teretani i jesi pod kakvim nadzorom. Nema smisla trpati kilaže ako nisi siguran u formu bar donekle.
Back to Top
PiVeNzI View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2018
Location: Herceg Bosna
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiVeNzI Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2019 at 19:53
Boks je kardio(udaranje vrece, footwork vjezbe, preskakanje uzeta, vjezbe agilnosti)... Mama kuha redovito (sarme, juhe, sve vrste mesa, salate) uglavnom raznolika prehrana. U teretani trcim na traci i trenutno radim noge(jer su one najbitnije u boksu). Sto se tice junk fooda jedem i to uglavnom u skoli. Kao sto sam rekao planiram sebi sloziti plan prehrane dk detalja te me zanima koliko meni treba ugljikohidrata, masti i proteina da uspjesno mrsam dok je to u granicama kalorijskog deficita i koliki treba iznositi deficit za zdravo mrsanje(500, 700, 1000)?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2019 at 17:55
Mislim na to da radiš 2 puta dnevno treninge koji nisu cardio. Dakle, teretana i boks. Kako ti izgleda prehrana trenutno? S obzirom da si još jako mlad, ja bi možda prvo krenula s jednim, dakle ili teretana ili boks, i usredotočila se na to da, ako imaš junka u prehrani(paštete, slatkiši....) najprije to izbaciš, krećeš se, i jedeš koliko ti treba. Kuha li ti tko doma? I što radiš u teretani 6 puta tjedno? Nadgleda li te tamo itko i je li ti itko pokazao kakve vježbe, da budeš siguran da dobro radiš?
Back to Top
PiVeNzI View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2018
Location: Herceg Bosna
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiVeNzI Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2019 at 16:47
Pa trenutno živim u manjem mjestu pa nepostoji boksacki klub, sljedece ljeto planiram biti u Zagrebu 3 mjeseca pa trenirati u BK Leonardo, a do tada zelim poboljsati opcu kondiciju. Ne razumijem ovo o tezinskim treninzima jel bi mogli pojasniti? LP
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2019 at 15:45
Pivenzi, kažeš da treniraš boks. Imaš li trenera tog boksa? Ako imaš(a trebao bi), zašto njega ne pitaš za savjet? Je li ti tamo itko išta rekao o težinskim(do neke mjere) treninzima 2 puta dnevno?
Back to Top
PiVeNzI View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2018
Location: Herceg Bosna
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiVeNzI Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2019 at 14:24
Sportski pozdrav! 
----------------------------
Dob : 15,5 godina
Visina : nekih 195 cm
Težina : 111kg
----------------------------
Stanje:
Bavim se boksom i radi fizičke spreme sam odlučio smršati nekih 10kg. Upoznat sam s osnovama kineziološke znanosti i znam da neću smršati preko noći nego to zahtjeva odricanje. Od 1.9. počinjem trenirati dva puta dnevno(jedan trening boksa i jedan teretane) svaki dan osim nedjelje. U nastavku donosim pitanja i bio bi zahvalan svima koji bi mi mogli pružiti konkretan odgovor u skladu s mojom situacijom.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pitanja:

1. - Da li moram strogo paziti na unos makronutrijenata(proteini, masti i ugljikohidrati) dok je sve to u granicama kalorijskog deficita? Ako da gdje mogu pronaći tablicu/izvor informacija koliko mi je potrebno makronutrijenata i u kojem omjeru

2. - Koliko bi iznosio normalni kalorijski deficit da ne naškodim svom tijelu?

3. - Da li je puno 12 treninga tjedno(moram naglasiti da sam već sada u trenažnom procesu i osjećam se dobro)?

4. - Kako da uspješno smanjim potkožno masno tkivo bez da izgubim na mišićnoj masi?

5. - Planiram koristiti Whey protein, da li mi je potrebno još nekih suplemenata poput BCAA?

Ako mi još možete ukazati na neke stvari i savjetovati me nekim svojim iskustvima, ponavljam opet, bio bi Vam jako zahvalan. Unaprijed hvala svima!







Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.