New Posts New Posts RSS Feed - Podizanje muških sisa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Podizanje muških sisa

 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 14>
Author
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 01:15
Pa... napisala bi da to znači jesti da ti težina ne raste ni ne pada, više-manje da si skroz sit, ali nisam sigurna bi li to tebi puno značilo... recimo da imaš 3 dnevna obroka alla ta večera koja ti paše.
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 05:47
Opet ja i opet dizanje,3 puta,samo ovaj put nisam udarao po sranjima nego po panceti ali ne ogromne količine.2 puta po 2 komadića i treći puta jabuka u 3h,a u 4:30,se dižem😪😪,za pancetu sam zapamtio da je i Iver pojede komadić prije spavanja.ali on nema masnog tkiva,a i meni treba sve što odspavam da odspavam u komadu.Jučer sam jeo ono što sam nabrojao,i za večeru 100 g,junetine,riže oko 40 grama,nezačinjene salate,onaj shake od Gym i chia puding to uzmem za probavu.Dali je ta panceta ppodsvjest jer mi je ta ženskica rekla da ne ugljkohidrati ali proteini da pa i komad pancete ili mi je falilio masti jer nisam ulja stavio.Napominjem da nisam nikad onako zdravo gladan,jučer sam se mučio i sa tom večerom.a i to dizanje po noći me ubije radi isprekidanog sna.Nisam napuhnut.Pomozite mi imam samo Vas.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 06:37
Novak, Iver je pitao, a i ja ću opet: jesi li ti siguran da si gladan po noći kad se probudiš? Predlažem ti eksperiment sljedeći put kad se ustaneš: operi zube, popij vode i čekaj. Tek ako si nakon 20 minuta gladan, jedi. Dok čekaš, broji ovce ili moli. I ne šalim se nimalo. Imala sam sličan problem jedno vrijeme i pomoglo je. Ja opet sad ne shvaćam intenzitet gladi: negdje kažeš da se treseš, a sad da nikad nisi pravo gladan.
Kao drugo: Pusti mene,ja imam puno za učiti, ali Gymka je nutricionist, Iver je trener sa DUGOGODIŠNJIM iskustvom i BOGATIM znanjem. Svi smo ti slično savjetovali, ima neki poseban razlog zašto se toliko držiš onoga što ti je rekla ženska u teretani, a nama ne vjeruješ? A u isto vrijeme nas stalno pitaš za pomoć? Ne shvati krivo, nije nam problem, inače ne bi bila tu s tobom doslovno u svako doba dana i noći, ali malo me buni to...
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 07:07
Ma vjerujem Vama to je Amen,ne slušam ja nju pa pojeo sam riže jučer i o pvjerenju Vama nema spora.Da ne osjećam glad nikada ono da ti kruli u želudcu samo znam da sam gladan jer sam pičeo tijelo slušat prije bih popio tabletu za smirenje zbog simptoma.Pribudio sam se nenapuhan sad sam napuhan.Pojeo zobene i chia sa vodom.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 07:08
Također smo ti rekli da tebi sad ne treba nikakav fat loss, jer ti nemaš mišića, i ako ideš išta skidati ispast će samo još gore. Sad mi je otišao kilometarski post, ali iskoristit ću ovdje da ukratko napišem zašto su ti to savjetovali u teretani.
Izbjegavanje UH-a navečer strategija je za topljenje masnog tkiva koja se basically temelji na tome da se inzulin diže samo onda kad ga se može nedugo nakon i potrošiti, jer kad pojedeš UH dižeš si inzulin i puniš glikogen, a to je lakše i brže trošiti nego skladištenu mast. Inzulin onemogućava trošenje masti iz stanica. Pojednostavljeno rečeno. Noćni odmor nije baš situacija gdje ćeš nešto trošiti, a i ako ne puniš glikogen navečer, naravno da ti je ujutro prazniji nego da si pojeo UH. Ovo ima smisla ako ja npr. idem trčati ujutro(ili bilo kad) pa hoću da je prva energetska zaliha koju trošim mast, a ne UH iz glikogena.
Tehnički, nakon treninga snage mogu isto, jer sinteza proteina prema novijim studijama je pojačana 24-36 sati nakon treninga, a inzulin mi se može dovoljno dići od proteina koje pojedem da ih sasvim lijepo dopremi u stanice. Pa kao mogu taj obrok s UH-ima smjestiti i kasnije, ili smanjiti unos. Ali... ajde ti probaj tako jedno vrijeme, bez UH pa mi reci koliko ćeš energije imati za sljedeći trening? I svaki poslije? Koliko će ti trebati da se oporaviš nakon treninga, i to ne samo mišiće, tetive i ligamente? (hint: zašto si u ponedjeljak digao 30 kila normalno, a u četvrtak moraš uzeti malu šipku, a ne olimpijsku, jer ti je olimpijska teška, a nemaš muskulfiber?) Prvo to, a ako ne navečer, poslije treninga, kad bi ti po gospodičnoj trebao jesti UH?

Edited by Justanyone - 27 Rujan 2019 at 07:22
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 07:16
Kad se po noći odmaraš, prazni ti se glikogen, i voda iz tijela od svega što si pojeo. Naravno da, ako jedeš u 2 ujutro, a ustaneš u pola 5, nije skroz prazan, ma koliko se tijelo intenzivno regeneriralo. To ti je kao da me pitaš zašto od obroka of 500 kcal(karikiram) nisi gladan nakon 3 sata. je***a, nisi... nisi potrošio, tijelo je zadržalo vode, koliko, ovisi o tome šta si jeo i kako si spavao, i zato si nadut.

Aaaahhhh... slušat tijelo. Da, ok. Lijepo da si krenuo s time, ali to treba malo fine tuninga i mirna glava dok ne skužiš sve. Moguće da i nisi toliko gladan koliko si nervozan. Probaj ovo gore što sam ti napisala jedno vrijeme. Ako ne budeš dugo mogao zaspati, onda pojedi, nemoj gubiti san zbog toga. Ali onda znaj zašto si ujutro napuhan pa možeš ako te smeta kasnije doručkovati.

Ako ti se kilaža ne mijenja, nisi napuhan, i imaš snage za napredak u treningu, a još pogotovo ako vidiš da ti nešto bolje stoji, drži jelovnik kojim si to postigao. Pa s kakvim god rasporedom obroka za početak, dok se malo ne smiriš. Možeš, uz pranje zubi kod buđenja, popiti vode, pa pričekati 20 minuta. U međuvremenu doslovno broji ovce ili moli.(Ne šalim se). Ako si i poslije toga gladan i ne možeš spavati, jedi.

Edited by Justanyone - 27 Rujan 2019 at 07:19
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 07:19
Ma ja ću Vas slušati ona nije vidjela sliku.Stresno mi je ovo.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 07:25
Naravno da ti je stresno. Jedi kako ti je do sada najbolje odgovaralo. Pisala sam već, ako to znači da ćeš se jedan dan napuhat ko' balon od wheya i zobenih, napuši se. Pa ćeš naučiti da ti tako ne odgovara i s vremenom graditi bolje navike iz obroka u obrok. Možda skužiš da i nisi gladan navečer, nego nervozan, ajmo i to vidjeti. Bez brige, sve će se riješiti, samo polako.
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 07:41
Hvala i nemojte više posumnjati da Vam ne vjerujem.U ovoj željenoj transformaciji i mjenjanju navika imam samo Vas.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 07:43
Novak, nismo mi svetinja. Samo imamo dobre namjere i ja osobno ne želim da ti netko puni glavu nečim, a da ti ne objasni zašto, kao i da nužno forsira nešto što bi ti moglo biti gore i po psihu i po zdravlje, a da te pritom nije vidio, čuo niti zna tvoju povijest.
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 10:03
Ma jesti ću ugljikohidrate kao do sada,ionako ih je malo.Probat ću skroz izbacit Whey i zobene,samo ću malo kefa pit.drugi tjedan će to biti lakše a za noćno jedenje mi je i soecijalist rekao da je to više ritual.Specijalist za glavu mislim.Na vagu me strah stat poslije ove fluktacije.10 sati nisam gladan i nema simptoma gladi.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 10:07
Zadnji te put molim da pročitaš ovih 8 stranica od početka do kraja. Savjetovali smo, objašnjavali, pisali jelovnike... Ja ne znam više kako da pomognem. Ako tko ima bolju ideju nek se ubaci
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 10:23
Ma samo se dojmim.sutra čitam.Hvala.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 10:24

Novak, ja reagiram zato što smatram da su takvi površni savjeti mnogim ljudima donijeli više problema nego koristi i samo doveli do razvijanja raznih poremećenih obrazaca prehrane....što se nastavlja na ovo što je Justanyone napisala. Ti imaš slobodu povjerenje dati kome god želiš ali kome god da ga daš, drži se tog jednog barem za početak jer će te ovako svi zbunjivati i nećeš krenuti nigdje. Shvaćam da je teško razlučiti koga je dobro slušati, kako Just piše nismo ni mi svetinja, ali još je gore razvuči uši na sve strane kad je samo internet krcat kontradiktornih informacija, a di tek ekipa po teretanama....

Otkad se ti tako dižeš po noći, koliko dugo to već traje?

Sudeći po tome što si napisao u prvom postu nakon mog pitanja, taj doručak ti onda odgovara ako si sit više od 5h nakon njega. Pogotovo ako tada imaš mogućnost opet jesti. Ne vidim problem, to je ok razmak između obroka i ako se počneš tresti tek nakon 6h to nije znak da je obrok prije bio loš, nego da ti je pao tlak i/ili šećer i da trebaš ponovo jesti. Događa se i meni nakon moje slične kašice. Ako voliš tako jesti ujutro, jedi. Jedem i ja zobene već godinama ujutro i uživam u tome. Neke druge stvari sam mijenjala putem, ali zobene me još dobro služe. Olakšaj si...

Što se večere tiče, mogao si pojesti još riže - 40g je ništa - a ne znam zašto nisi začinio salatu? Začini normalno, masnoće ti trebaju za puno toga, a bome i za sitost. Ovo što sam ti napisala da možeš pojesti nakon toga ne mora biti u formi shake-a, pojedi krutu hranu, biti ćeš sitiji. I ne moraš ni pojesti ako ti je večera malo pred spavanje i ako ju odradiš kvalitetno - sa ugljikohidratima da si napuniš zalihe.

I opusti se....sve će doć na svoje, nemoj si još i tu nabijati stres. Shvati ovo kao putovanje prema dobrim navikama, ili kao jedan novi početak kako stalno pišeš :) A to putovanje traje, i imat ćeš još puno novih početaka. Tako je kod svih nas.

Ideš li na kakva psihološka savjetovanja negdje Novak? Ili si bio prije? 









"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 10:28
Originally posted by Novak-44 Novak-44 wrote:

.Probat ću skroz izbacit Whey i zobene,samo ću malo kefa pit..

I ovdje te malo bunimo sa tim savjetima jedi ne jedi - napravi kako ti osjećaš. Nema tu tko je u pravu, a tko ne, ti moraš vidjeti sam na sebi.

Ako želiš probati izbaciti to i probati neku drugu varijantu doručka (npr. jaja) probaj, vidi kako će proći pa odluči sam za sebe što ti je najbolje. Sve savjete shvati samo kao shemu, okvir, vodilju....nema pravila, samo različitih mogućnosti koje moraš isprobati na sebi.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2019 at 10:39
Dizanja traju godinama,idem redovito na kontrole koje su kao savjetovanja jer mi je doktorica super,ona za dizanja kaže da su ritual.Godinama sam se znao dizati i mazn litru mlijeka i pol kruha.Neću Vas više tlačiti,barem neko vrijeme.moram ovo pročitati sve na miru,ali ono što sam pohvatao mi je u redu.Da buni me internet bune me ljudi u teretani,zato sam sada ovdje i ostajem troje istih mi najviše paše.Da novi početak.😊,Ne bih na vagu jer se debelo a znam da nisam dobio onih 5 kg masti u tjedan dana.Trening prehrana a vagati ću se za par dana kada mi prođe ova napuhanost,čisto da znam di sam?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 14>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.