New Posts New Posts RSS Feed - Podizanje muških sisa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Podizanje muških sisa

 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 14>
Author
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2019 at 17:17
Ako je do toga šta da ubacim u ovaj program koji mi paše kad ga ispravno radim.I dali ta slabija ruka ima veze sa slabijim bencom a time i tom desnom sisom.Ponavljam lijeva je već tvrđa.desna apsolutno ništa.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2019 at 17:44
Ako ti je dijagnosticirana baš skolioza(kod doktora?), to se ne ispravlja vježbama u teretani, već ciljanim vježbama ovisno o tome u kakvom ti je položaju kičma i gdje su krivine.
Jesi kad bio na kakvim terapijama za to i dobio kakve korektivne vježbe?
I ako je zaista skolioza, vrlo lako može biti da ti je jednostavno ta strana slabija općenito, gornji dio,od pektoralisa, do trupa, pa i do glatkih međurebrenih mišića jer su ti tako i rebra pozicionirana, a moguće i donji, ovisno imaš li krivine u lumbalnom dijelu i kako je pozicionirana zdjelica.   

Nisam uopće stručnjak, ali znam da je meni bila identična situacija na benchu, ali i na svemu ostalome, zato sam i pitala za donji dio. Događa li se isto sa gluteusom, npr.?
I kakvo je stanje sa trupom? Radiš li tu neke vježbe i kako napreduješ?

Edited by Justanyone - 29 Rujan 2019 at 17:47
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2019 at 17:57
Nisam nikad bio na terapijama i vježbama,pogrbljen sam negdje na sredini leđa pod izravnavanjem u teretani mislim da mi ramena napreduju jer mogu ispravnije hodati a da me ne boli pa se te sise manje zamjete.tako sam i skroz za.... kičmu da se pogrbim da se sise manje vide.Radim izdržaj ravni i bočni i ono za donji dio leđa što legneš pa se spuštaš ful i dižeš dok se ne izravnaš.oboje mi dobro ide.Kako ću i može li se ta ruka ojačati?
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2019 at 18:00
Trbušnjake sam počeo ispravne raditi ravne i bočne na onoj spravi,osjetim ih.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2019 at 18:17
Mislim da se nismo shvatili....
1. Jesi li ikad slikao kičmu pa da ti je netko(doktor) rekao točno kako ti je zakrivljena? Baš grba, ili krivina sa strane, recimo da je jedna lopatica viša od druge? Dakle, je li ti itko ikad rekao da imaš neki poremećaj, ajmo reći.
Ili se ti samo zgrbiš da se sise manje vide? Jer jedno je loše držanje, a drugo iskrivljena kičma. Ta slabost na jednoj strani mora imati negdje uzrok, pogotovo jer je tebi i biceps, i pectoralis, a očito i rame i/ili lat na jednoj strani slabiji, .
Može se sve ojačati, samo je stvar skužiti zašto je tebi taj dio slabiji i kako izvodiš vježbe. Što kaže onaj trener s kojim radiš?
I je li ti itko išta u mladosti rekao o toj strani tijela? Trener vaterpola, profesor TZK....? Ako sam ja dobro shvatila, tako je praktički oduvijek, da je ta strana slabija?

Edited by Justanyone - 29 Rujan 2019 at 18:21
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2019 at 18:24
Nisam nikada slikao kičmu a loše držanje je dovelo do toga da je ispod lopatica tako ostala,a Iver je rekao da su ramena atrofirala.Kaže da sve radim ispravno dok imam snage u desnoj ruci.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2019 at 18:40
Ok. Onda može biti kako ti je Gymka napisala. Ja ne znam, nisam trener, pa se neću petljati i pisati gluposti.
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2019 at 20:03
Gym imaš još koji savjet da radim za jačanje te ruke,osim veslanja i potisaka.Just@,nikad niko mi nije rekao čak i kada sam nosio vreće nosio sam na desnom ramenu,u brodogradilištu kada sam radio(teški fizički posao),više sam se oslanjao na desnu ruku možda psihološki jer sam dešnjak.Molim neki savjet jer želim trenirati a znam da je jedan od razloga ne napredovanja uz prehranu i ta ruka.I kako da ubacim to u program ili da je radim posebno kada budem išao na cardio.koliko serija,ponavljanja.uf stres
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2019 at 12:59
Pozdrav,neko vrijeme se neću javljati jer mi je prestresno sve pati oko mene.Što se tiče prehrane ću Vas poslušati jer se psihofizički osjećam bolje.Vagu sam sakrio,hlače dobro stoje a na treningu mi je lakše,da se pohvalim danas prvi puta bench 35 kg.Što se tiče treninga ostati ću na ovom programu i još ubaciti kardio 2 puta tjedno.Ako sam dobio na masi to su mišići jer hlače dobro stoje i poslije ručka😊.Što se tiče desne ruke koja je slabija i ne vidi se napredak(poslati ću sliku šta se dešava poslije treninga utezima a mišića nigdje.)Kada stignem ići ću specijalisti da mi pogleda kakvo je stanje unutar te nadlaktice.Hvala
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2019 at 13:02
https://imgur.com/a/5V4ocd8
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2019 at 13:05
Bravo! Svaka čast za napredak, i na treningu i sa prehranom. Samo tako dalje, i polako. Ne mora sve biti savršeno da bi vidio rezultate. 😃
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2019 at 13:28

Novak, tebe bi netko trebao dobro pogledati, vidjeti u čemu je točno problem i dati ti smjernice za vježbanje prilagođene tvojoj situaciji. Treba vidjeti prvenstveno tvoje držanje, da li tu postoje neke nepravilnosti, slabosti, krutosti zbog kojih možda i nepravilno izvodiš neke vježbe. Možda ti je i  gornji dio leđa dosta slab (što možeš vidjeti i po tome ako su ti iz profila ramena bačena unaprijed) pa ti onda previše forsiranja rada prsa uz neadekvatan trening leđa može napraviti i kontraefekt. Ako tamo u gymu nemaš baš nekoga kome se možeš obratiti razmisli o nekom fizio pregledu pa kreni od toga. Pusti rast mišića (iako je naravno bitan) - bitno je da nađeš uzroke toga što te muči i da sve vježbe koje radiš radiš pravilno, jer je kasnije to teže ispravljati, a i možeš si navući još problema i neravnoteža.

A za vagu i sve ostalo bravo, vidi se pomak u načinu razmišljanja i tako mi je drago zbog toga Clap I ne stresiraj se daj, ma oko čega - treninga, mišića i toga sličnog? Život je puno više od toga, hrane i treninga, sve će doći na svoje - samo pomalo i ne preskači stepenice što se progresa tiče. Za bilo kakvu promjenu treba vrijeme i strpljenje, i što se manje stresiraš oko toga bit će uspješnije.











"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2019 at 13:45
To mi sad daj savjet kada hodam jesu ramena mi iz profila stoje naprijed.Šta da radim i nema me više😎
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2019 at 15:52
Bit ću na ovim težinama sa više ponavljanja dok ne napravim pregled za aortu jer je sad ne kužim dali je progres lijeve sise ili aorta.za držanje mi daj savjet.Molim te.over and out
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2019 at 16:58

Čak i da jesu ramena prema naprijed to može biti i stvar neke devijacije u posturi, odnosno nepravilnosti kralježnice, a ne samo slabost leđnih mišića, a ja ti ovako napamet i naslijepo zbilja ne mogu ništa konkretno reći uzevši u obzir sve to što pišeš. Stalno saznajemo nešto novo od tebe, nisam sigurna di nas to vodi :)) A može biti i samo da moraš samo osvijestiti to držanje i ispraviti se kako treba, bez previše komplikacija....danas nas je većina pognuta prema naprijed kad hodamo što nije ni čudo kad se totalno nepravilno držimo, sjedimo, tipkamo...

Moja prva ljubav je prehrana i time se bavim većinu vremena, sve ostalo dolazi sekundarno i usput barem za sada i to primarno vezano za treninge kada ne postoje neki znatniji poremećaji/komplikacije. Edukacija mi tek sada malo ozbiljnije ide u tom smjeru. Zato te i toliko upućujem na neki stručni pregled gdje ćeš dobiti savjete iz prve ruke od nekog tko te može vidjeti uživo i analizirati te kako treba, uzevši u obzir sve to što si i nama ovdje naveo. Ne želim te savjetovati krivo, s obzirom na važnost pravilnog početka što se vježbanja tiče. Možda bi ti jedan dobar fizioterapeut bio dobar start, barem da odradiš neki inicijalni pregled i uhvatiš par smjernica kako dalje. 







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2019 at 19:59
Novak, molim te, poslušaj mene i Gymku. Iz iskustva ti govorim(imala sam(imam?) mišićnu masu sličnu tvojoj zbog slabe motorike i posljedično neaktivnosti.

Pisala sam već i o čučnju i o kompenzacijama i o tome što i kako ne treba raditi, od samog izvođenja vježbi do pristupa treningu(vidi onaj moj prvi najdulji post), da se ne ponavljam, ne bi mi odobrili post. Sve se može ispraviti i naučiti do neke mjere, ali kod takvih kao ti i ja NIKAD NIJE SAMO JEDNA STVAR U PITANJUi MNOGO STVARI SE MOŽE RIJEŠITI, ALI NE PREKO NOĆI. Tijelo je cjelina. Ako tebi jedna stvar šteka, vjeruj da nešto drugo, negdje, kako god sitno, zbog toga radi duplo jače, a ne bi trebalo. And it will come biting us in the ass someday. Ljudima spuštena stopala nakon godina treninga znaju raditi probleme kojih nisu ni svjesni dok ne zaboli, a gdje tebi neće atrofirana ramena.
Ako već vježbaš s takvim disbalansima, barem neka netko obrati na to pažnju pa da staneš na vrijeme, a u međuvremenu odi slikati kičmu barem, i kod fizioterapeuta po potrebi, ali da znaš šta je. Možda ti jedan-dva sata s njim otvore oči i olakšaju stvari na načine na koje ni nisi bio svjestan.
Ako ništa drugo, uštedit ćeš si vremena i živaca dugoročno, ako kreneš ispočetka pravilno učiti vježbe a o sprečavaju ozljeda da i ne govorim. Znam da bi ja volila da sam neke stvari ranije napravila, pa bi možda i brže i bolje napredovala.
Molim te još jednom, sve pročitaj šta smo ti napisali, i Iver i Gymka i ja. Razumijem da si nestrpljiv, ali te uvjeravam da ćeš brže rezultate imati pozabaviš li se nekim stvarima na vrijeme nego da kasnije ideš ispravljati krive drine.
Također još jednom napominjem: INFORMIRAJ se o svakoj dijagnozi koju dobiješ i nauči osnove izvođenja vježbi: što bi trebalo raditi, a što ne bi i koje su najčešće greške. Iznenadio bi se kako grube izvedbe vježbi treneri puštaju pod dobre, pisala sam već, a opet se ponavljam: NE DAJ DA TI TKO PRODAJE MAGLU NEGO SE INFORMIRAJ, MAKAR ZVUČAO KAO PAMETNJAKOVIĆ. Što više znaš, bolje ćeš moći i upravljati vlastitim disbalansima i sam sebi prilagoditi neke stvari.
Samo zato što nešto na oko izgleda kako treba ne znači da si gotov. Uvijek kad izvodiš vježbu razmisli o tome što osjetiš i usporedi s onim što znaš o tome koji mišić treba raditi. Na primjer, samo zato što ti čučanj izgleda kao...... pa čučanj, ne znači da je i dobar, ako ti se na primjer, na leđima stvara krater. To možda jest čučanj, ali trup ne radi kako bi trebao, nego umjesto njega rade donja leđa.
Kad veslaš, razmisli dižeš li ramena prema gore ili prema nazad, dakle, osjetiš li leđa ili trapeziuse(iznad ključne kosti). Itd., itd.....
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 14>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.