New Posts New Posts RSS Feed - Lijep pozdrav svima:)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Lijep pozdrav svima:)

 Post Reply Post Reply
Author
Stella35 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 28 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stella35 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Lijep pozdrav svima:)
    Posted: 28 Srpanj 2019 at 00:20
Pozz..nova sam na forumu i trebam savjet sto se tice prehrane i vjezbanja..visoka sam 1,63.i imam 63 kg..mozda ne zvuci puno,ali primjeti se,posebice straznjica,trbuh.
Prije par godina bila sam kronicno mrsava..puno stresa,malo jela..i tehnicki sam se trebala tjerati jesti da bih dobila na kilazi..pa eto sad sam presla u drugi ekstrem,tijelo se naviklo na ceste obroke..svaka 3 sata skoro sam gladna.
Izbor jela blizu posla i nije bas zdrav..pekara:)
Eto za pocetak toliko,svaki savjet je dobrodosao i hvala unaprijed
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2019 at 11:08
Po meni je ok sta imas ceste obroke,nekome to odgovara!Ali je samo pitanje sta je u tim obrocima!
A Jesi li u ikakvoj mogucnosti nositi hranu na posao!?
Kakvi su ti obroci inace...Ajd navedi meni za dan,dva!Da vidimo kako se hranis!
Za vjezbanje ce ti se javit strucni ovdje,od mene nikakve koristi!Hahahah..

Sretno!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2019 at 12:50
Stella, kako izgleda to jelo svaka tri sata? To jest, kako jedeš tijekom dana i kakve su ti dnevne aktivnosti? Baviš li se čime? Kilaža nije toliki problem koliko bi mogla biti stvar u kompoziciji tijela, pogotovo ako si se prije izgladnjivala. I da, isto kao i zmajcek, zanima me ima li nešto što bi si mogla spremiti pa ponijeti sa sobom da izbjegnemo tu pekaru? Možda bi onda i glad nestala....
Back to Top
Stella35 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 28 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stella35 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2019 at 14:23
Lp..i hvala na odgovorima:).Evo ovak,ujutro prije posla popijem čaj,s kockicom šećera,u 8.30 sam već gladna,pojedem lisnato s hrenovkom ili sendvic,pizzu,pitu s krompirom i svako jutro jedan jogurt.U 11:30 ,opet gladna,opet pekara..lisnato višnja,krafna,kroasan ili ako mi se ne jede slatko onda nesto od slanih proizvoda sa sirom ili hrenovkom.Dok dođem kući opet gladna,ako ne mogu dočekati ručak,pojedem sendvič,slanine,paradajza:).Kuham raznovrsno,tako i jedem..kako koji dan..pečeno,pohano,umaci s mesom,bez mesa i povrce.Navečer opet večera,obično nešto iz fižidera ili ako ostane od ručka.Tu i tamo pojedem jabiku,breskve sad dok su aktualne.Danas sam kući pa sam si uvela restrikcije,za doručak pojela fitness pahuljice s jogurtom i krišku dinje a za ručak juha,kuhana junetina i pire.Za večeru će biti smuđ i pečeni krompir.Danas nisam jela kruh,a i obično ga izbjegavam uz tijesto i krompir osim ako sam jaako gladnaa;).
Ne znam što bih mogla ponijeti sad na posao,vrućine su i većinom sam vani na terenu trenutno.
Problem s pekarom je što me zasiti trenutno,ne drži me dovoljno dugo:).Prije 3 gid sam imala 48-49 kila i na to se ne želim vratiti,ujutro kava,cigarete i to me držalo do ručka,puno manje jela i sad čim osjetim glad,bude mi slabo,odmah jedem.To je sad već i psihološki povezano malo :/.
Na posao idem biciklom i to mi je jedina tjelovježba osim one po kući,kad spremam:)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2019 at 15:32
Naravno.... ta pekara mora van, i to zamijeniti nekakvim cjelovitim namirnicama. Nije ni čudo da ti dođe zlo od toliko šećera. Što voliš jesti, imaš li kakve alergije, intolerancije.... kakva je krvna slika? Probaj si za početak ujutro napraviti neki omlet ili par kuhanih jaja s povrćem i nešto raženih krekera(imaš u Kauflandu), pa vidi kako će te to držati. Ili zobenu kašu s posnim ili takve nekakve kombinacije u kojima imaš svega<. Proteine(jaja, sir, meso), UH(zobene, cjeloiti kruh, riža, pašta) i masti(orašasti...), da te zasiti do ručka. Ubaci puno salatnog i lisnatog povrća u ručak i općenito gdje stigneš. Takve kombinacije s mesom i povrćem možeš nositi i na posao, pa u tortilju neku ili jednostavno u posudu i bok. Kako stojiš s tekućinom?
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2019 at 16:24
Ajde makar za pocetak probaj uvesti tortilje umjesto te pekare!!Zbilja su prakticne,mozes ih ponijeti sa sobom,ide i jogurt uz njih!Ja ih znam malo (kad ih natrpam necim) stavit u toster pa su i malo hrskave!To ak hoces,nije od zivotne vaznosti!
Stavi unutra dimcek salamu,mozzarellu,rajcicu,zelenu salatu ili neko povrce koje volis!Plud jogurt i eto dorucka!Ak zafali slatkog jedna jabuka ili breskva!

Mozes uzet i graham pecivo ,napravi neki sendvic ,isto uz jogurt!

Ta cudesa iz pekare zbilja nisu hranjiva,nemaju nutritivne vrijednosti nikakve i samo podizu razinu secera u krvi!Zato i hoces jos,i jos i jos...Ok je pojest ih tu i tamo,bas kad dodje zelja recimo,al na svakodnevnoj bazi ne valja!

Inace,ove fitness pahuljice,bjez od toga...Pogledaj si domacu granolu (ako ih jako volid) )kako napravit,to ti je po meni puuuuno bolje?

Kako pripremas rucak?

Before 68 After 86
Back to Top
Stella35 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 28 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stella35 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2019 at 17:00
Jojj..volim sve jesti:)
Nemam alergija,jedino ne pijem kavu i mlijeko mi ne ide.Krva slika je dobra,jedino masnoca na granici.Tekucina..slabo,malo pijem,tj kad osjetim žeđ,i znam da ti nije dobro..budem poradila na tome..hv na savjetu
Back to Top
Stella35 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 28 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stella35 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2019 at 17:10
Probati ću to,hv na savjetu..inače kad doma pravim tortilje budu mmm pune svega,nisam ni pomislila da bih mogla od njih doručak si složiti.
Pa vidiš kad se ne zna:),a ja jutros sva happy jedem te pahuljice:)
Volim te pahuljice,musle s orašastim plodovima i suhim voćem.
Ručak standardno..na sunc ulju ako pečem,poham..tijesto jako volim,na sve načine.
Evo sad i večeru,na sunc ulju(maslinovo ne volim),češnjak,peršin,krumpirići i u pećnicu:)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2019 at 17:28
Vidim da jedeš jako puno škroba i masti koje onda nigdje ne potrošiš. Ok je meso, ali nastoj ne pohano, radije na lešo ili pečeno. Pahuljice ok, ali zobene, recimo. Ne musli. Pa dodat unutra malo meda ili stevie i posnog. Moraš taj jednostavni šećer poizbacat van, mislim da ti zato masnoća i jest na granici. Voće je isto ok, par komada dnevno, ali bi se ja držala svježeg, s korom i malo manje šećera. Jabuke, breskve... i hrpa povrća i proteini u svakom obroku. UH cjeloviti(njih čak ni ne moraš u svakom obroku, vidi kako se budeš osjećala, možda najbolje prije i nakon bicikla) dakle bijelo van, zobene, raž.... unutra. I masti temeljiti na orašastima, možda i avokado ili laneno ulje.

Edited by Justanyone - 28 Srpanj 2019 at 17:32
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2019 at 18:06
Izbaci suncokretovo,uzmi kokos ulje!Ali bez mirisa..U biti,meni recimo ne smeta ta aroma,mojima da!

Kupi masni papir i ako nesto zelis peceno napravi na tome!Npr pileci batak,zabatak,raznjici...Samo zacini (ja imam Vegetu za piletinu) i ubaci u pecnivu nek se ispece!Znaci bez masnoca!
I krumpir ponekad tako napravim,ako mi se jede!Samo zacin,na papit i u pecnicu!
Fasiranci (ili kosani odrezak,ne znam kako ti kazes) Sve napravis ko inace ,al ne na ulju nego ubaci u pecnicu!
Ako je nesto gotovo panirano,ista stvar!Oni riblji stapici ili pileci medaljoni!
Probaj pohat tu i tamo,kad se zazelis!


A povrce jednostavno skuhaj i prebaci ga par puta na malo maslaca i cesnjaka!I neka salata uz to sve i imas zdravi rucak!
Before 68 After 86
Back to Top
Stella35 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 28 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stella35 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2019 at 06:33
Hvala na savjetima,probati ću to tako,uskoro ću i na go pa će mi biti lakše to iskontrolirati.
Mislim,ljudi već misle da sam trudna:)).Napravila sam si neki klik u glavi i trebam neke stvari mijenjati,ali mislim da ću si neko vrijeme morati poseban ručak spremati jer su muž i djeca navikli drugačije.I svi su ljubitelji hrane kuhane na drugačiji način:)
Živim u maloj sredini pa se sve primjećuje.Obavezno ću morati i neke vježbe ubaciti jer vozim bicikl svaki dan a nisam baš nešto u formi,doduše male su relacije pa možda zato.koje vježbe vi radite ako ih radite?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2019 at 14:50
Joj... evo Just opet u elementu, but bear with me. Stella, tvoja djeca vole i voljet će ono čemu ih VI kao roditelji naučite i izložite im nepca. Ne odlučuju oni(a ni sredina) što će se kuhati(a time i kako ćete se osjećati) nego ti i tvoj muž.
Gledaj na ovo kao na priliku da djeci usadiš zdrave navike, što će im dugoročno PUNO koristiti. Posebno ako imaš curicu, nju pohano i pekara može samo staviti na brzu cestu ka hormonalnim poremećajima. Ovo iz iskustva pišem.
Ako ti tome pristupiš pozitivno i da je piletina s papira za pečenje sočna i fina s brokulom ili cvjetačom,(a jest, majke mi moje), i oni će te imitirati.
Što se tiče vježbanja, osobno sam u teretani i ljubitelj željeza, ali ima dosta vježbi s vlastitim tijelom i programa na netu. Možda da probaš Focus T25 Alfa, ili ovo: https://dpfitness.eu/zapocnite/
Back to Top
Stella35 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 28 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stella35 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2019 at 07:24
Hello,eto mene opet.Prihvatila sam vase savjete (hvala vam) i radim na promjeni prehrambenih navika,nwkoliko dana nisam bila u pekari.Kao jutarnji meduobrok ubacila smoothie(djeca odusevljena).
No ima prob..kako sam pocela svw to prakticirati,glava me svaki dan boli,plus pocela sam vjezbati kod kuce i et dobila upalu misica,sve zivo me boli cak i temp dobila
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2019 at 07:58
Unosiš li dovoljno soli i elektrolita(magnezija)? Juhe? Kako sada izgleda dnevni jelovnik? Upala je normalna nakon duge neaktivnosti. Pij zelenog/crnog/bijelog čaja i jedi dosta povrća i proći će nakon par dana. Istežeš li se?
Back to Top
Stella35 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 28 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stella35 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2019 at 08:25
Pa to za sol i magnezij ne znam:/
Sad sam na go,dorucak kuhana jaja,posni sir..smoothie,pa varivo od graska,mrkvice,krumpira,poslije slani krekeri ili integralni,za veceru sinoc pojela lubenice i dinje..bolovi i temp pa mi se ni ne jede bas
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.