New Posts New Posts RSS Feed - Bazalni metabolizam i skidanje masti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bazalni metabolizam i skidanje masti

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2019 at 17:57

Normalno da pokazuje više kad jedeš po noći LOL

Nemaš brige, sve to ide kako treba samo pazi da se ne izgladnjuješ Wink Iako ne možemo ni biti presiti kada mršavimo, nebi baš ni trebali biti stalno gladni - nit je dobro, nit je dugoročno održivo. Tako da opet ponavljam, ni slučajno ne smanjuj unos hrane.

Glad možeš uvijek malo utažiti sa više povrća i vode, a ovisno o tome koliko proteina unosiš možda i to treba malo korigirati da budeš sitiji. Isto tako, trebaš naći optimalni unos ugljikohidrata i masti jer oboje utječu na sitost. Ništa ne treba izbacivati, samo naći optimalne količine da budeš što je moguće sitiji, a da ipak gubiš i jedeš kvaliteno ;)

Unosiš li dovoljno tekućine?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2019 at 19:12
Po mojim izračunima moram povećati unos ugljikohidrata (100g zobenih i dvije fete kruha na dan nije dovoljno.Da ubacim whey prije spavanja?Pijem dosta tekućine,3,4 litre dnevno. Sad sam za marendu pojeo 100g badema pa se nadam da će mi večera,piletina salata i 400g kefira biti dovoljna da se ne budim.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2019 at 18:00

Definitivno nije dovoljno na svakodnevnoj bazi, uz treninge, kretanje općenito i tvoje gabarite. Koji točno kruh jedeš?

Whey prije spavanja ti nije potreban, u svrhu čega biš ga ubacio? Čak i da ti prifali proteina, ima i boljih izvora istih za pred spavanje - svježi sir prvenstveno. Ali sve ovisi koliko svega pojedeš tokom dana, da li ti je uopće potreban u to doba i u kojoj količini ti je potreban.

100 g badema - kako se osjećaš nakon što to pojedeš? Vjerujem da si upoznat sa kalorijskom vrijednošću te količine badema ali te podsjećam još jednom da kalorije ne pričaju cijelu priču, već i ono od čega se određena namirnica sastoji. Bademi su bogati masnoćama (a siromašni vodom) i znaju teško pasti pa me zanima kako se ti osjećaš nakon njih i koliko si dugo bio sit :)

Kada si zadnji put pojeo neki obilniji obrok? Ugljikohidratima prvenstveno?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2019 at 18:27
Jučer su me bili spasili👍,bio sam sit do večere u 22:30 a pojeo ih u 18,večerao piletinu salatu i komad graham kruha koji jedem u zadnje vrijeme u poslije dugo vremena me glad nije probudila.Jedem graham kad jedem kruh,a osim zobenih se i ne sjećam za ugljikohidrate.Dakle bademi mi više pašu nego kikiriki,i sa njima unio po tablici deficit od 200 kalorija,2500,2600
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2019 at 11:25
Opet ja ili zabrijavam ili nešto krivo radim,vagao sam se u 11 sati i vaga pokazuje 85,00kg,u subotu ujutro 83,5.Inače sa rezultatima treninga sam zadovoljan,šlauf manji sise manje 3 cm,diručak zobene banana,chia,ručak piletina junetina i salata obavezno,večera jučer,palenta i kajgana,preko dana međuobrok orašasti plodovi.Na treningu radim maksimum i još na poslu prohodam bar 4 sata.Brojim kalorije i nisam iznad nekog okvirnog broja koji mi je dovoljan za 83,84,kilograma,neke dane sam i ispod njega.Dali je problem u tome što večeram kasno svaki drugi tjedan cca 22:30.ili da pjačam trening za koji nemam snage radim svoj maksimum i neki rezultati se vide.Hlače mi dobro stoje.Šta radim krivo ili je to voda,ne važem se ispravno,Što krivo radim?
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2019 at 15:45
I još nešto sise iako se obujam sisa smanjio kao da vise kao i kad sam počeo,radim bench,na nekoj mašini što guram prema naprijed,razvlačenje na osoj klupici sa maksimalnim težinama koje mogu dignuti.Dali je to neki proces preobrazbe uli šta,nabrijan sam da ih podignem ali i pred deprom.Šta radim krivo.Ako netko ima živaca molio bih da mi odgovori na oba upita.Hvala
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2019 at 18:32
Molim odgovore,ako ima koga.Problemi su isti,jučer sam se budio od gladi bio sam na 2100 kalorija,kilaža 83,5,kad sam se digao nočas pojeo sam 50 grama zobenih i dvije mjerice whey proteina.Danas sam slabo jeo kilaža 85.00,popio puno vode.desna sisa visi.šta mi zadžava vodu i šta radim krivo na treningu?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2019 at 19:07
Iz citanja zadnjih nekoliko postova ja nisam shvatio sto je pitanje, niti sto je cilj..

Ako je cilj gubit kilograme/masno tkivo, a ne gubis ih..
Jasno je da nije kreiran kalorijski deficit..
Isti mozes pravit pojacavanjem aktivnosti ili daljom korekcijom kalorija..

Na koji nacin pratis unos kalorija?
Vazes li apsolutno svu hranu koju unosis u sebe? 
Pijes li ikakve tekuce kalorije (mlijeko, alkohol, sokove, nescafe iz vrecice, bilo sto?)

Kakav ti je raspored/omjer/gramaza makronutrijenata?

Za pitanje o "visecoj sisi", tesko je dati odgovor na slijepo..

Postavi fotografije trupa/tijela bez glave da vidimo o cemu je rijec, pa ti se moze dat konkretniji odgovor..

Moguce da je lipomastija/ginekomastija.. Ili jedno ili dr. ili primjesa (nagadjam na slijepo).


Nadalje,
oscilacije u tjelesnoj masi apsolutno su normalne.. punoca zeludca i probavnog trakta, unos tekucije, zadrzavanje vise ili manje vode.. vaganje ujutro/navecer.. potpuno normalna stvar..

Ne samo ujutro/navecer, nego iz dana u dan jutarnja kilaza takodjer moze oscilirati...
No opet, gleda se prosjek i sira slika, tjedan, dva, tri.. Ako se kilaza vrti oko iste, znaci da masno tkivo ne odlazi..

Zasto te opterecuje to osciliranje kilaze? 
Jer kao sto rekoh, normalno je..
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2019 at 19:28
Ne znam stavit sliku na forum.Makrounijente unosim sa povrćem,voćem,bademima.od skrivenih kalorija pijem makjato 4,5,dnevno,drugo sam čist.na kilaži bi i ostao metar kaže da sam na sisama izgubio 3 cm,podlaktice su šire,noge su mišićave leđa se formiraju.sa obzirom na to da imam 44g i da idem u teretanu 2 mjeseca..ja sam zadovoljan ali sise se ne dižu,a kilaža mi je komleks iz mladosti.Ako stavim u sebe manje od 2800 kalorija budim se i po danu mi nije dobro od gladi.kako da stavim sliku?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2019 at 19:36
http://tinypic.com/

Uploadaj preko ove stranice, kopiraj link pod nazivom "IMG Code for Forums & Message Boards"
i Paste u post samo..

Glad i kontrola iste je sastavni i neizbjezni dio kada je u pitanju odmicanje od homeostaze i skidanju trenutnog masnog tkiva koje imamo.. Sve je to u glavi, shvacanje istoga i onda kontroliranje.. Naravno ukoliko nam je cilj vrijedan te "zrtve"!Wink
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2019 at 20:04
Ne mogu je prebacit
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2019 at 17:52
Evo mene nakon 3 mjeseca u teretani,ustalio sam se na 83.kg,sise 4 cm manje😊.Zanima me što sad dali da još ostanem
na početničkom programu jer kilaže isim nogu su još smiješne.Ali meni dovoljne da budem umoran i da me lagano bolucka.Po programu sam radio prsa,noge,leđa,ramena,trbuh,biceps,triceps.I još nešto jučer sam u planu imao da povećam kilažu na bencu a kad ono jedva digao kilažu koju sam trebao dignuti.dali je to normalno pošto nisam bio naspavan i tako.Molim odgovor na oba pitanja.Hvala.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.