New Posts New Posts RSS Feed - 3znamenkasti broj na vagi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

3znamenkasti broj na vagi

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
lottus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 31 Svibanj 2019
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lottus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2019 at 18:27
Izračunala sam da mi je bazalni metabolizam 1826, od čega trebam oduzeti 500 kalorija ako želim izgubiti na težini, dakle trebala bih kroz dan unijeti 1326 kalorija, ako sam dobro shvatila :) Napisala bih vam ovdje što bih jela kroz dan i možda povremeno postavila koje pitanje
Back to Top
lottus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 31 Svibanj 2019
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lottus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2019 at 18:04
Pozz svima!

Imam 27 godina, visoka sam 183 cm i odnedavno težim nažalost 100 kila. Uglavnom, nesretna sam kako sad izgledam i kako se osjećam s obzirom na to kako sam izgledala na prvim godinama faksa kad sam imala 65 kila, što nije bilo relativno davno, a i bojim se jer ako ovako nastavim lako za nekoliko mjeseci mogu imati 120 kila. Osjećam se dosta loše, čak i dok pišem ovo jer već sjedim nekoliko sati za kompom i leđa me ubijaju. Uglavnom svemu je kumovalo moje loše jedenje tijekom faksa jer sam uvijek uz nastavu još više vremena provodila na poslu i tu počinjem jesti kako koji dan fast food, pizze, fornette, bureke, sve uz razne sokove. Ne doručujem ni od kada. Popijem ujutro par gutljaja vode i još par gutljaja tijekom cijelog dana, mada  u zadnje vrijeme znam popiti i do litre jer imam onu refil termos bocu pa i više pijem vode :) U zadnje vrijeme primijetila sam da znam jesti i kad nisam gladna, jedem kad sam tužna, recimo kad se dogodi nešto ružno na poslu, kad mi nikako ne ide pisanje diplomskog rada, kad su doma neki problemi, a i kao da sam u krizi zbog godina jer mislim da nisam postigla puno toga do ove faze života. I kad se sve to nakupi ja odem recimo naprimjer na neki fast food. Čak i dok tad jedem ne osjećam se dobro jer znam da je to loše i onda kad to sve pojedem i platim onak ne baš tako lao zarađenim novcem onda još više potonem, djelomično i jer znam da ću to opet napraviti.   I tako, to je ukratko  o meni.

E sad, ja sam zamislila da od sutra ozbiljno počnem paziti na unos vode i namirnica, mislim već se dugo spremam na to, ali nikako da krenem. Nakon iščitavanja svih tih raznih članaka na netu, smislim si šta bih prvo mogla, mada mi se sve što znam i ne znam pomiješa opet. :D Plan je da u ovom prvom mjesecu, dakle šestom, probam eliminirati ugljikohidrate što je više moguće, prventstveno u vidu kruha i peciva i tjestenine i da pijem vodu, to jest unosim tekućine. Mislila sam ujutro zeleni čaj a tijekom dana vode piti više nego inače. e sad, na 100 kila vidim da je preporučeno piti 3 L vode?? Sad ne znam je li to ok?. Mislila sam da još ne počinjem s vježbanjem da se prvo fokusiram na prehranu jer iskreno ne mogu niti čučanj napraviti i to ću morati promijeniti, mada na poslu dosta hodam i znam doma ići nekad pješe po sat vremena, ali sve više od toga nisam dugo radila.


Edited by lottus - 31 Svibanj 2019 at 18:11
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.