New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje za bulking i definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje za bulking i definiciju

 Post Reply Post Reply Page  <1 6789>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2019 at 19:48
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:


Kao što sam i trenerici rekla: Ja ne mogu u isto vrijeme biti i gladna i neispavana i premorena i isfrustrirana.

To nitko nebi ni trebao biti Smile I nema dugoročnih rezultata niti zdravog načina života na takav način...badava sve brokule, sjemenke i zeleni smoothii...Smile

A što se tiče odnosa, kužim, i ti najbolje znaš kako je to išlo i kako ide. Nekad neki ljudi zbilja postanu pretoksični za nas, ma koliko nam bliski bili. I onda nema druge nego se, ako ništa drugo, bar odmaknuti na neko vrijeme...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2019 at 09:01
Ne... meni je stvarno prekipilo. Belfegora zna detalje, ali long story short, ponašaju se cijeli život ko' da ti je 5 godina i k'o da nisi u stanju samostalno odlučivati. Ja sam rekla da to tako ne može, prvenstveno jer se ja osjećam mirnije kako nisam s njima.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2019 at 12:27

Mislim da bi se mnogi mogli pronaći u tome Smile Možda su namjere dobre ali je taktika kriva...

U svakom slučaju, dobro je da si ti sad mirna jer ni ne možeš ništa razumno iz nemira napravit, a drugo će već s vremenom sigurno sjest na svoje mjesto. Nadam se da će ih ovo osvijestiti i da će se upaliti prave lampice.. :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2019 at 12:50
Ako i ne, odsad će neke stvari biti pod mojim uvjetima. Sjela sam, posložila što i kako hoću i idem prema tome
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2019 at 15:14

Thumbs Up Odahnut će i duša i tijelo Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2019 at 16:49
Bila sam kod nutricionista, krivo ste rekli. Ne da me ne bi stavila na 1500 kcal nego bi me stavila iznad 2450
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2019 at 16:59

Mislim da je suvišno i reći da smo se prebili od govorenja da počneš jesti više. A na tih 2450 nisi ni bila tako da ne znam di bi te sad dovelo puno više od toga pogotovo nakon svih tih gladovanja ali ok, probaj sa s tim što ti je rekla pa vidi. Samo da normaliziraš to što treba
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2019 at 17:01
Ne, ne mislim kao da ste rekli da idem na manje nego da ako uzmem nekog i platim mu da ce me on stavit na manje 😂
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2019 at 17:06

Tu smo više mislili na online trenere kojima je više fokus na fitnessu, kompoziciji tijela, i to... i da si se javila s tim ciljem, a bez previše pitanja s njihove strane, to biš i dobila (moram dodati ovo jer mrzim generalizirati u bilo čemu - čast iznimkama koji se trude kopati dovoljno duboko, vjerujem da ih ima i bez previše titula, kao i ovih suprotnih s titulama).

A nutricionisti su već malo druga priča (uglavnom više teže ravnoteži i zdravlju i iako sam i ja u tom vlaku volim se malo i igrati i sa nekim drukčijim principima i ciljevima iznad prosjeka), a i drukčije je kad ideš i imaš osobni kontakt.....




Edited by Gym_girl - 29 Svibanj 2019 at 17:18
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2019 at 12:48
Gymka, " Ali sve i da visok unos P ostane opravdani hit još duuugo godina, 250g piletine po obroku po meni nikad neće biti optimalan unos za curu tvoje kilaže i tom razinom aktivnosti...a pogotovo ne dugoročno. Neki maksimumi unosa postoje s razlogom, i opet je tu uključen veliki faktor individualnosti. Ja sam žena od balansa, i iako taj balans kod nekih može ići više na neku drugu stranu pa tako naizgled narušiti ono što se generalno smatra balansom ali za tu osobu biti perfektno, mislim da kod tebe u tom pogledu ipak premašuje ono što bi trebalo.... :) ",
ne treba se čekati jer je već par godina poznata činjenica da dugoročna visokoproteinska dijeta može da pouspješuje razvoj bolesti i nekih vrsta raka. To nije plod "desetak" istraživanja nego znanstvena činjenica. Isto tako nižeproteinske dijete smanjuju biomarkere starenja. Te efekte u nekoj mjeri može smanjiti intenzivno vježbanje, ali koliko i kako za koga je nemoguće generalizirati kad smo svi različiti. Neka od objašnjenja su veze visokoprot.dijeta- IGF1-mTor-Ampk--autofagija-apoptoza itd..., a i reducira se količina akumulacije oksidativno oštećenih molekula proteina što je medijator raznih upala. Utjecaj pojedinih aminokiselina je još predmet istraživanja, mada se već nešto i zna o tome. Zbog toga i preporučujem visokoprot. dijetu samo ako je netko u dobrom deficitu i ne želi izgubiti gram mišića, ili u sretnim početničkim slučajevima i dobiti, ali ne dulje od par mjeseci. Ako se dobro sjećam, u nekoj knjizi iz patofiziologije ( 2018. ili već 2019. ) sam naletio na primjer praćenja smrtnosti i od nekih vrsta raka kroz 18 godina, skupine od 20% i 10% dnevnog kal. unosa iz proteina, kod skupine 20% je bila 4 puta ( 400% ) nego kod skupine 10%. Naravno da se sve skupa ne može samo izolirano promatrati, jer ovisi još od mnogo toga, npr kal.suficit-deficit tj calorie restriction, način života, upotrebljene namirnice tj nutritivna vrijednost istih, itd...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2019 at 18:02

Jasno Iver, zato sam i napisala da neki maksimumi unosa postoje s razlogom, a uključenost faktora individualnosti nastavlja se na tvoj post ... nemoguće je u moru pojedinačnih faktora i okidača izabrati prave. Zapravo, prije svega bi trebalo definirati što smatramo pod visokoproteinskom dijetom - ja se tu sa spominjanjem mode i ostalog nisam ni doticala nekih extra unosa (preko 3g), već ovog nekog klasičnog tipa prehrane danas, sa obaveznim proteinima u svakom obroku u rangu nekog optimalnog unosa. Nešto što se trenutno zapravo ni ne smatra štetnim za zdravlje, bar ne za većinu, ali je možda za nekog iz te većine čak i to u najmanju ruku nepotrebno, a možda i rizično zbog svega onoga što nas čini različitima.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2019 at 23:42
Dobila sam od nutricionistice plan prehrane i malo sam skeptična pa jel možete pogledati plan tipa za jedan dan, jako me muči što nakon treninga nema ugljikohidrata???

doručak: 4 komada integralnog kruha sa namazom od crvenog graha (1 konzerva crvenog graha, 1 paradajz, dvije jušne žlice bosiljka, prstohvat soli, papar po ukusu, 1 jušna žlica malinovog ulja; staviti u blender sve sastojke i koristiti kao namaz)

ručak: 80 g Integralna tjestenina + 150 g purećeg mljevenog mesa + 350 g patliđana + 300 g mrkve + 50 ml paradajz sosa

2h prije treninga: Rižina kaša sa mlijekom i malinama (70g integralnoe riže + 250ml niskomasnog mlijeka + 1/2  banane+ 50ml vode + 25g badema + dvije šake malina + 1 čajna žličica cimeta + jušna žlica meda, skuhati rižu u mlijeku i vodi, dodati začine; nakon kuhanja dodati bademe i bananu)

30 min nakon treninga: 1. Doza whey proteina, šaka bobičastog voća ili 100g drugog voća, 1/2 zrele banane, čajna žličica meda, 150ml biljno mlijeko bez dodanih šećera, kakao

2 h prije spavanja: 200 g purećeg burgera + 350 g grilanog povrća (150 g paprike, 100 g tikvice, 100 g mrkve)


Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2019 at 08:44
Tina, plan se čini čisto ok, imaš UH-e prije i poslije treninga, samo što poslije treninga imaš jednostavne, iz voća, a škrob je ujutro i prije treninga. U svakom obroku na neki način imaš sve
Back to Top
jana42 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 05 Lipanj 2019
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jana42 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2019 at 10:07
Tina,
progledaj i preharnu po krvnim grupama. Tako ces okvirno vidjeti namirnice koje ti odgvaraju a koje ne.
Ja sam krvna gupa 0 i isto mi tesko padnu neki UH obroci , dok jedem meso sa povrcem onda mi
je sve nekako lakse i ne osjecam umor nakon jela.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2019 at 10:08

tina, je li ovaj plan nastao iz međusobnog dogovora, odnosno jesi ti birala namirnice?

Justanyone ti je odgovorila, imaš UH odmah nakon treninga, kasnije ti nužno nisu potrebni. Sve ovisi o tome kako tebi bolje odgovara, ja sam često znala preskočiti whey i odmah pojesti kruti obrok sa UH. Ovisi o cijelom danu i planu.

Kako god, ako si se već odlučila tražiti savjet konkretne osobe onda ga i poslušaj, barem za neko vrijeme Smile Ja se ne želim miješati u tuđe programe, osim ako u njima ne vidim neki rizik. Ovdje se išlo na uravnoteženi pristup, a za neku širu sliku treba vidjeti i ostale dane.

U svakom slučaju, poprati dobiveni plan pa ćeš najbolje vidjeti na sebi koliko ćeš od njega dobiti.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2019 at 19:43
A moguce je graditi misicnu masu na kalorijama za odrzavanje?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 6789>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.