New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje za bulking i definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje za bulking i definiciju

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 9>
Author
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 13:06
Imam energije, ali mislim nisu bas jaki moji treninzi, meni je maximum 55 kg na cucnju sa 5 ponavljanja, dok gledam druge cure koje rade cucanj sa 80,90 kg
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 13:12
Joj stvarno ne znam kako da objasnim da stvarno ne znam slusat svoje tijelo niti njegove potrebe, tijelo mi nista ne pokazuje :(
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 13:12
Uzmi u obzir da one imaju dulji staž. Tu smo negdje na težinama s nogama, s tim da ja još radim hrpu dinamičnih plankova i bench. A starija sam 5 godina od tebe i imam manji BMR pa mi je deficit ovako koncipiran, i krenulo mi je prema dolje tek kad sam pojačala UH i masti i dobro se najela. Ako baš ne ide, rekoh, radije odi vozit bicikl pa tako skidat. Iako mislim da je tebi ovo hrane puno, puno premalo i da bi ti dobro došlo malo oporavka i više hrane. Ali ima pametnijih od mene, neka se uključe.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 13:14
Ne znaš zato jer nisi navikla. :) Samo ti je na pameti kako izgledaš i tu ganjaš nerealnu sliku, a tijelo ti očito traži NEŠTO. Nešto ti fali. Trebat će malo da shvatiš šta, ali odnekud moraš krenut. Probaj sa batatom, krekerima, chiom....ima toga
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 13:35
Smatram da tu treba najprije dobro potražit uzrok tog gubitka mjesečnice. Kontracepcija je tu čini mi se bačena kao neki usputni savjet, da se rješi simptom, a uzrok nitko ne zna. Sve to može povući samo daljnje probleme jer nisu ni te tabletine bezazlene, a ti ćeš nastaviti s istom praksom iz koje je možda, vrlo vjerojatno, problem proistekao.

Jesi radila pretrage štitnjače?

Što god bilo i uz šta god problem bio vezan (može biti da si jednostavno prenisko s kilažom za tvoje tijelo, i/ili da ti je tijelo pod prevelikim stresom od svega pa hipotalamus (i ne samo on) šteka i tako nastavlja spiralu prema dolje) rješit se mora i to ti mora bit primarno. Nikakve definicije ni išta  drugo....osim da pojačaš malo UH-e i smanjiš to brdo proteina. A možda i odmoriš od treninga...

U svakom slučaju u minus nemoj ići dok ti tijelo ne skuži da je sigurno. Trenutno ti govori da nije...

Imaš 22 god., rodit ćeš jednog dana...bar pretpostavljam da imaš tu želju, ali i ako ne svejedno je bitno voditi brigu o tome. Ovako ćeš se dovest u stanje menopauze puno prije nego što bi to trebalo biti. Štošta ti pati ako pati reproduktivni sustav, pa i kosti. Pazi na to i zbilja se potrudi da se pronađe što tu šteka....






Edited by Gym_girl - 17 Svibanj 2019 at 13:41
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 15:36
Ako ništa drugo , vratimo se na priču o cikliranju pa da bar na taj način povećaš unos UH-a u nekim danima i da se tako postepeno vraćaš u ravnotežu. Više u cilju vraćanja metabolizma u pogon, nego u cilju gubljenja ičega. Jer sumnjam da ćeš sada ići ganjati neku masu pred ljeto, a i da ćeš samo tako pojačati UH-e na svakodnevnoj bazi, ili općenito početi jesti opuštenije, a da se ne opteretiš brigama još i više...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 17:09
Originally posted by tina057 tina057 wrote:

Evo napravila sam detaljno kako  mi izgleda prehrana, ovo tu je baza odnosno prvi i drugi obrok koji su uvijek isti:
https://drive.google.com/file/d/16ygjdkjeTTm-WKe7eaPwZ1srK4DWlEx7/view?usp=sharing

a ovo su dakle ti ručkovi koje podjelima na dva djela i jedan dio jedem prije a jedan nakon treninga
https://drive.google.com/file/d/1w80raRxbzLVTBs1HIAd-suIva9jdrTED/view?usp=sharing

i onda da bi dosla do 2450 kcal pojedem ili jos mjesavine skyra i kakaa, ili jos indijskih, ili jagode , ugl nešto dodam

Pogledala sam malo ove tvoje tablice i kužim zašto imaš dojam da dosta jedeš Smile Količinski ti zbilja pojedeš dosta ali kad se svi ti UH-i zbroje sumnjam da ti je to dovoljno da podmiriš te treninge koje radiš. Na to ti želimo prebaciti pažnju, ne na kalorije i ukupnu količinu hrane. Možda ti samo hormoni trebaju više energije iz UH-a da bi pravilno funkcionirali, a time i tvoj apetit, jer i to treba unormalit. Dobro je imati svijest o kalorijama, ali treba misliti i na to kako koja hrana utječe na hormone jer sve to utječe na kompoziciju tijela, ali i sve drugo. Možeš ti jesti i 5000 kcal i imati višak kg, pa opet na jedan način biti u deficitu nečega što ti je bitno da funkcioniraš ok.

btw. ne jedeš voće baš? 




Edited by Gym_girl - 17 Svibanj 2019 at 17:12
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 17:27
Okej onda zakljucak price, da povecam unos UH? Recimo umjesto 100 g rize pojedem 150 g rize maknem koje povrce i piletinu umjesto 500 g pojedem 300? Evo danas sam ajmo rec bolje poslozila, unijela sam 190 g proteina, i dalje puno al manjw, 236 g uh i 54 g masti i 25 g vlakana?
Koliko onda da jedem kalorija?
Evo danas sam ujutro klasika pojela palacinke ko i uvijek s namazom i indijskim, onda sam poslije toga napravila onaj sendvic al sam umjesto lanenog stavila zobeno brasno i stavila sam 3 g sezama, on ima dosta masti. Pojela sam 11 g onih rizinih pahuljica, 500 g jagoda i sad cu popodne dvije konzerve tune, papriku, sampinjone, pasiranu rajcicu i 150 g pašte od pira, indijske i whey s vodom. Jel to donekle okej? Al ostalo mi je sad 231 kcal i kako da to pojedem kad sam presla sve nutrijente?


A ono, ne jedem bas voce iskreno. Nisam ljubitelj, ponekad bananu ili sumsko voce(jagode, maline, kupine, borovnice)

Edited by tina057 - 17 Svibanj 2019 at 17:28
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 18:52

Ajde probaj tako za početak :)

I pusti za sad tih 200 kcal, odradi dan ovako i vidi kako će ti ići, kako ćeš se osjećat s tim korekcijama...

Nisi odgovorila, jesu ti gledali štitnjaču?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 18:54
Jesu, kazem sve moguce su gledali. Imam 7,8 nalaza krvi
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 19:09
Ako je od svega mogućeg samo TSH na nalazima, onda tu ima još puno posla... ali samo o tebi ovisi koliko ćeš kopati dalje. A ako si baš izvukla sve moguće (sve tir. hormone, antitijela, ako štitnjača uredno izgleda itd.) i nemaš nikakve simptome - onda ok.

Ok, još bi samo nešto rekla u vezi brojanja tih kcal, iako sam ti već na početku pisala zašto to može biti dosta varljiva praksa. Izgleda mi da se dosta zamaraš time, važeš potrebno i nepotrebno, pa me zanima je li ti to onak, fora za radit ili više tlaka ali misliš da je to jedini način da nešto napraviš?

U svakom slučaju, možda biš mogla razmisliti o tome da si nađeš neke druge metode praćenja porcija i oslobodiš se malo te gnjavaže vaganja. Jer niti ti to daje neku realnu sliku kalorija koje iskoristiš niti je izdrživo na duge staze.

Ok je biti svjestan svega što jedeš, ali ne baš prijeći u drugu krajnost jer to onda postane opsesija. Sjetim se sebe i muke kad mi je otišla baterija na vagi, kako sad napraviti doručak ?! LOL Tako da vidiš da kužim ja sve to, samo eto....nađeš bolje načine, i za tijelo i za psihu....




Edited by Gym_girl - 17 Svibanj 2019 at 19:13
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 19:26
Tina, bitno je da nađeš sebi jedan omjer dugoročno s kojim ćeš moć jesti maksimalno, a i izgledat maksimalno. Kužiš nas? A to traje, i treba jaaako puno testirat. Ti bi meni se čini samo gluteuse i pločice na tanjuru i bok.. drugo te baš ne zanima, kako ćeš se osjećati i kako hrana na tebe utječe, jelda?
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2019 at 15:40
A da prvenstveno radim sve ovo zbog izgleda a tek onda zbog zdravlja
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2019 at 18:24
Jedno ne mora isključivati drugo, i često ne isključuje ako znamo kako....osim kad taj izgled ne zahtijeva nešto veći rizik za zdravlje (natjecateljske forme i slično). To svatko odlučuje za sebe i tu nema suda, samo što ja smatram da za ono što ti želiš treba samo malo mudriji pristup. Jer ti ovako očito zdravlje pati, a uz to nemaš rezultate. Nije baš neka win win situacija. Zagrizi malo jače da saznaš šta je sa tim ciklusom, traži drugo mišljenje ili šta ja znam više šta, i ne zaboravi jačati UH-e pa i masnoće....meni je to pomoglo pred nekoliko godina, a da sam išla kod ginek. možda bi mi i ona isto ko i tebi rekla da nema pojma šta bi to moglo biti.....

Nekad je spas u čistoj jednostavnosti, i hrabrosti da se krene nekim drugim putem.














"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2019 at 22:06
Mogu jos samo pitati, smijem li jesti za dobar izgled i kao dio zdrave prehrane proizvode sa psenicnim brasnom npr integralne tortilje?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2019 at 07:33

Smiješ, a koliko i koliko često ovisi o tome kako definiraš dobar izgled i kako to tvoje tijelo tolerira. Ali smiješ, kao što smiješ jesti sve ako znaš sve dobro posložiti.

Nema tu jednostavnih odgovora, ni smijem ni ne smijem, ni dobro ni loše....probaš nešto pa vidiš kako ti utječe. Manje teorije, više prakse i skužit ćeš s vremenom što ti tijelo priča...

Edited by Gym_girl - 20 Svibanj 2019 at 07:35
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.