New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje za bulking i definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje za bulking i definiciju

 Post Reply Post Reply Page  <1234 9>
Author
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 10:19
Uglavnom jedem UH samo prije i nakon treninga, izbjegavam ih jest ujutro i u drugom obroku, a na dane kad ne treniram jedem svejedno UH u ta zadnja dva obroka. Prvi obrok mi je u 11 h ujutro, drugi u 15 h, treci u 19 h, onda odem na trening od 20.30 do 22.00 i kada se vratim pojedem cetvrri obrokm treniram 4 puta tjedno u teretani)(dva puta noge guzica, jednom push, jednom pull) i 5 dan odrsdim hiit od 20 minuta. Prije sam noge i guzicu trenirala jos jedwn dan al sam smanjila jer sam samo manje gradila misice s tim
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 10:33

500g piletine ti je previše i za 2 obroka, a way too much Smile

Uglavnom da, teško da uz sve to dostigneš tih 2400, jer se od tolike količine proteina dosta i odbije - a pogotovo ako još brojiš i važeš svo povrće što zbilja nije potrebno :) bar ne tebi u ovoj fazi.

Imaš tu dosta prostora za smanjivat kcal, imam osjećaj da ti je dosta hrane suvišno (npr. ti oraščići oko treninga), a dodaje ti kcal. Da samo njih makneš imaš i 200 kcal manje, što će ti za početak napraviti razliku, pogotovo ako još ubaciš više kretanja. Ali isto tako, imaš prostora i za smaniti proteine jer ti toliko zbilja nije potrebno.....uz ta 2 obroka sa rižom/krumpirom itd, 150g mesa bi ti bilo uvrh glave, i to sam previše rekla...

Nakon treninga popiješ whey i onda još večeraš + taj desert?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 10:37
Originally posted by tina057 tina057 wrote:

Uglavnom jedem UH samo prije i nakon treninga, izbjegavam ih jest ujutro i u drugom obroku,

Tako ti odgovara ili ih se bojiš uvrstit u to prijepodne s obzirom da tada nemaš trening?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 10:39
Ali 500 g sirove piletine, dakle to je nekih 250 g kuhane piletine raspodijeljene na dva obroka. Da nakon treninga pojedem tako.
Dakle onda da ipak idem u deficit? Sudeći po ovoj poruci da maknem indijske?
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 10:39
Bojim se uvrstiti jer dosta trenera sugerira UH samo prije i nakon treninga

Edited by tina057 - 16 Svibanj 2019 at 10:41
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 11:13

Znam da je to 250 g kuhane piletine (nešto mrvu i manje jer se dio izgubi kuhanjem ali svejedno) i to ti je previše, bilo bi previše i za nekog dečka od 100 kg, a kamoli tek za tebe curu od skoro duplo manje :)

Ako još nakon toga pojedeš tog sira to ti je preko 70g P u 1 obroku....neiskoristivo, i vjerojatno loše za tvoje zdravlje na duge staze. I ako misliš da od P ne možeš skupljati masne naslage - možeš. Ne znam koje trenere slušaš ali, sve i da se ti savjeti oko UH mogu uvažiti mogu ali na kraći rok. To su sve strategije koje dolaze sa znanjem, iskustvom i traju toliko koliko treba da se dođe do rezultata.

Ne pišem ovo bezveze, godinama mi je inbox krcat sa problemima poremećaja u prehrani, anksioznostima, hormonalnim poremećajima...radi ovakvih stvari....treba malo sati na loptu i dobro razmislit što radimo samima sebi, dugoročno...

Ako ćeš me poslušati smanji te proteine jer ti baš ničemu ne koriste u tolikoj mjeri, a i te orašaste možeš izbaciti prije treninga da, pogotovo ako dobro pojedeš u obroku prije...

Dalo bi se tu još puno stvari pitati, i radit s tobom malo detaljnije, ali ovdje tek toliko da znaš odakle krenuti. Po meni si ne radiš dobro, a ti sad vidi :) Možda netko ima drukčije mišljenje...








Edited by Gym_girl - 16 Svibanj 2019 at 11:15
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 11:16
A koliko onda sirove piletine da jedem u ta dva obroka? I kako da onda dodem do tih 2450 kcal ako ne s tim?
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 11:26
tina, najveći broj tj možda i 90% trenera su neobrazovani po pitanju prehrane, nemaju pojma o biokemiji, metabolizmu UH, masti ni proteina, i potpuno su nesposobni personalizirati razumno dijetu prema osobi i njenom stanju, navikama, pa ponavljaju kao papagaji ono što piše na netu u xxx varijanti od paleo do keto, o evoluciji znaju koliko i o kišnim glistama. A nažalost ima takvih članaka i ovdje... Nije isto kad osoba prevede istraživanje i priča piše o tome, ili kad poznaje temu, jer ima na tisuće istraćivanja sa različitim rezultatima, ali treba ih znati tumačiti i na koga i kako primijeniti. Veliki broj najpoznatijih osobno poznajem, stoga znam da je tako. Kad odeš u neki sportski kamp gdje su neki vodeći svjetski sportisti pa na zajedničkoj klopi vidiš kako jedu, valjda bi prosječnom fitnes treneru mozak izgorio. Ali naravno da vrhunski sport i fitnes nisu jedno te isto, no treba sve poznavati da se prehrana može personalizirati. Gymka je razumna, probaj razmisliti, no nitko od nas nije TI, pa provjeri na sebi.
Samo da dodam na temu proteina, veća količina je potrebna samo ako si u velikom deficitu i imaš veliki volumen treninga, tu proporcionalno rastu potrebe, ali naravno ovisi i o cilju, no već smo i pisali o tome, nemam vremena ponavljati.

Edited by iver - 16 Svibanj 2019 at 11:30
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 11:31
A kako da onda znam sta jesti? Sebe ne mogu slusat jer ne znam, slusajuci sebe sam se skoro do anoreksije dovela
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 11:46
Originally posted by tina057 tina057 wrote:

Sebe ne mogu slusat jer ne znam, slusajuci sebe sam se skoro do anoreksije dovela

Da...zato ti i pišem sve to, i drago mi je da se iver uključio, jer vidim da imaš dosta strahova koji bi te mogli stajati zdravlja, a mlada si...

Mi sebe poznajemo najbolje samo nam neke stvari malo kasno uđu u glavu, i sama sam to prošla :) Kad sam ja mislila da znam najbolje, radila sam si najgore. Drugi su tada znali bolje od mene ali ih nisam slušala. Ili sam slušala krive...ovakve o kakvima iver priča, a tada je i moja baka znala bolje od njih.

Tina, samo se trebaš malo uravnotežiti i onda iz te ravnoteže tražiti neku svoju formulu, gdje ćeš se osjećati najbolje i izgledati kako želiš, a da si pritom zdrava. btw. kad si zadnji put vadila krv? Smile  I kakvo ti je općenito zdravlje, sve ok?

Za početak, ove količine prepolovi, za 2 obroka dosta ti je i 150g pečenog mesa. Rekla bih ti i 100, ali kreni sa 150 ako ćeš tako biti sitija. Odakle vući ostale kcal? Iz masnoća za početak ako ne želiš pojačati UH, ali bih se ja na tvom mjestu poigrala i njima pa vidjela gdje mi je realna granica tolerancije - a ne ona o kojoj tzv. treneri govore. Vjerojatno ti je puno veća nego što misliš, pogotovo uz treninge i pogotovo ako nisi nikad imala problema sa težinom.

Ali, zašto uopće loviti tih 2400 kcal? Ja pretpostavljam da biš se na pravom unosu, da ga zbilja takvog dostigneš, još i udebljala, pogotovo ako sad te kcal povučeš iz masnoća i/ili UH-a. Do sad si vrlo vjerojatno bila na dosta manje....a i čemu loviti taj broj kad ionako misliš skidati...

Treba ti jedna struktura, a onda puno postepenog prilagođavanja i slušanja svog tijela da nađeš svoju formulu i uživaš u hrani....jer kad ti postane neprijatelj, svaki dan postane borba...jao što smo od te hrane napravili... Smile

Koliko si ti uopće gladna kada kreneš jesti? Jedeš li zato što moraš ili zato što te traži?








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 11:53
Nalazi krvi su svi u redu. A ja sam stvarno uvijek uvijek gladna, i kad pocnem jest mogla bi pojest doslovno cijelu svinju ne bi osjetila da sam sita. Bas enormne kolicine hraje mogu pojesti, pogotovo kad jedem UH. Kad jedem puno UH kao da nakon obroka budem gladnija nego sto sam bila prije obroka. A iz kojih masnoca? Samo da nije avokado i orasasti? Pa kako cu izgraditi misice ako nisam u surplusu?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 12:03

Sjećam se takve gladi kod sebe, posljedica dugog izgladnjivanja i zbog toga poremećenih hormona i skrhanog metabolizma.

Do koliko si kg došla u tom periodu kad si se skoro dovela do anoreksije, koliko je to trajalo i što si sve uopće radila do sada što se tih dijeta tiče? Šta te natjeralo na to, koliko si najviše kg imala?



Edited by Gym_girl - 16 Svibanj 2019 at 12:04
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 12:03
Progresivnim treningom i jelom na održavanju. Tina, pitanje, može? Žališ li ti IZGLEDATI VEĆE ili MOĆI VIŠE? Nisam htjela ništa pisati jer sam amater, but you hit home s ovom gladi i mogućnošću jela svinje. Jesi ti sigurna da je to baš tako? Kako stojiš s tekućinom? Piješ što prije/poslije obroka? I koliko povrća pojedeš? JAKO mi je teško zamisliti da ti sa 100g sirove riže i 240g proteina nisi sita. Ako jedeš same UH, bez proteina i povrća, ok, može te vući na još. Ali iz većine tvojih kombinacija mi se to ne čini. Kakve su ti ostale aktivnosti? Stres, san...? Uglavnom... meni po slikama ti jesi NARASLA. Ali pitanje je, kažem je li ono što ti želiš IZGLEDATI VEĆE, ili DIZATI VIŠE. Kako ti sada izgledaju treninzi, kakve kilaže, vježbe, ponavljanja....). Koliko si tu mijenjala/napredovala u 6 mjeseci? Nije sve ni u vagi, a nekad ni u cm...
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 12:12
Prije ovog bulkanja od 11 mjeseca sam dvije godine prije radila cardio i jela skoro nista, onda sam godinu prije bulkanja pocela sa teretanom al sam jela 1900 kcal dnevno. Ne zelim izgledati vece ni moci vise, zelim bit tanka al da mi se svaki mogući misic ocrtava i da imam ogromnu guzicu 😂 odnosno zelim bit izdefinirana. Ovako: https://www.instagram.com/p/BwHqcfdhvTV/?igshid=1vqhp6wdgrnpf
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 14:36
Da docaram koliko mogu pojesti, jednom prilikom sam pojela 10ak cevapa, dvije pljeskavice, dva raznjica i komad piletina sa rostilja u jednom obroku bez pauze, uz to jos i podosta pomfrija. (dok se jos nisam zdravo hranila). Osjetila sam se sito, ne i da sam se prejela. Tako da mali obroci kod mene ne dolaze u obzir
Bila sam gladna 3,4 sata nakon tog. Mislim da bi i jumbo pizzu smazala bez pardona 😂

Edited by tina057 - 16 Svibanj 2019 at 14:37
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 16:27
nevena komazec....a jel treniraš ko nevena? Smile

Tina, koliko si kg skinula tada kad nisi jela?

Ovo što navodiš mi je sve dobro poznato, mogla sam i ja smazati veliku pizzu, palačinke poslije toga i ostati gladna. I mislila da zato imam velik apetit. Nemam, tijelo je samo tražilo svoje, brzi fix, i to sigurno ne u brokuli nego u junku jer je jedino to moglo nabrati puno kcal u kratko vrijeme. Brokula mu se tek sad sviđa kada je mirno, sito i uravnoteženo :)

Smanji proteine (bar meso), makni te oraščiće prije treninga, nešto ćeš počet gubit za početak. A kasnije bit ti bilo dobro da nađeš nekog da te vodi i da te porazbija sve te strahove koje imaš, da se ne zezneš s tom hranom još više. Jednog dana ćeš počet sve to vraćat velikom brzinom....

Slušaj nekog ko je iste greške radio kad si ti krenula u vrtić.... Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.