New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje za bulking i definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje za bulking i definiciju

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 9>
Author
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 12:24
P.S ovo što sam pisala prehranu, to je sve vagano sirovo, ovaj drugi tjedan mi se više nije dalo pisati kcal
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 12:22
Prije dok nisam bila na diplomsom kad je faks bio non stop i puno se učilo sam spavala nekad 5 h nekad 6,7 a nekad nisam ni spavala. Ali evo već godinu dana odkad sam na diplomskom gdje nema puno obaveza i predavanja spavam uredno 8 h 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 12:20

Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

A gle... možemo mi tu nagađati što je njoj i kako se ona osjeća do iznemoglosti i jel' njoj do sna, ko' što je bilo meni, ili do previše kardija i zdrmanog metabolizma ko' što je recimo bilo objema. Nekad imam osjećaj da se ima neki cilj u glavi(čitaj izgled) no matter what i da se samo želi put od sadašnje točke A do te točke B bez da se imalo zapita i proba razumjeti kako to utječe ako ništa a onda na sveukupni osjećaj. O nekakvoj posturi i ostalome da ne govorimo...



Ma normalno, ali uvijek na početku i je neko nagađanje, kopanje po simptomima, prošlim praksama itd. kako bi se našli mogući uzroci. Postaviš hipotezu, testiraš i ideš dalje....zato ja i drvim toliko po tim nalazima jer je bitno da znamo što točnije o čemu se tu radi. Sudeći po čestoj aljkavosti naših doktora u proučavanju tih nalaza ne bih se čudila da se nešto predvidilo. Kao što su to i meni znali predvidit, jer nisu ni pitali koliko se nešto promijenilo u odnosu na prije, niti bilo kakva popratna pitanja. Pa popravljaj sam...

A izgled nauštrb svega ostalog.....vječna tema...prošle smo i mi to u jednom razdoblju, ja sigurno jesam :)






Edited by Gym_girl - 17 Svibanj 2019 at 12:21
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 12:18
Zašto misliš da ne uspijem odspavat 8 sati? uspijem bez problema. tri dana u tjednu imam faks u 10 h tako da zaspim u 2 h i probudim se u 9 h, a ostale dane kad nemam faks zaspim u 3 h i probudim se u 11h. kad idem van spavam po 10,11 h.

Ma sve hormone koji se mogu pregledat sam pregledala, doslovno imam 5,6 nalaza. Svi su u redu, i od ginekologice i endokrinologa i opće medicine

Evo napravila sam detaljno kako  mi izgleda prehrana, ovo tu je baza odnosno prvi i drugi obrok koji su uvijek isti:
https://drive.google.com/file/d/16ygjdkjeTTm-WKe7eaPwZ1srK4DWlEx7/view?usp=sharing

a ovo su dakle ti ručkovi koje podjelima na dva djela i jedan dio jedem prije a jedan nakon treninga
https://drive.google.com/file/d/1w80raRxbzLVTBs1HIAd-suIva9jdrTED/view?usp=sharing

i onda da bi dosla do 2450 kcal pojedem ili jos mjesavine skyra i kakaa, ili jos indijskih, ili jagode , ugl nešto dodam


Edited by tina057 - 17 Svibanj 2019 at 12:19
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 12:00
A gle... možemo mi tu nagađati što je njoj i kako se ona osjeća do iznemoglosti i jel' njoj do sna, ko' što je bilo meni, ili do previše kardija i zdrmanog metabolizma ko' što je recimo bilo objema. Nekad imam osjećaj da se ima neki cilj u glavi(čitaj izgled) no matter what i da se samo želi put od sadašnje točke A do te točke B bez da se imalo zapita i proba razumjeti kako to utječe ako ništa a onda na sveukupni osjećaj. O nekakvoj posturi i ostalome da ne govorimo...

Edited by Justanyone - 17 Svibanj 2019 at 12:01
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 11:57
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Nema Boga da se sa malo sna mrša kako treba.

Uuuu ima ima...sa 4-5h sna kroz duuuugi period odoh ja 5 kg dolje LOL

Ali ne preporučam. Vjerujem da nemamo svi istu potrebu za snom i da neki (vjerojatno manjina) itekako dobro mogu funkcionirati na manje od preporučenih 7-8h. Naravno, pod uvjetom neki ostalih faktora. Ja npr. u to vrijeme nisam puno trenirala (bar ne heavy) pa sam eto taj stres makla s dnevnog reda, nije mi trebalo toliko oporavka s te strane iako su neki drugi stresovi bili prisutni (što je isto vjerojatno doprinijelo gubitku).
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 11:53

A kaže ultrazvuk i sve, ja bih zbilja voljela vidjeti što je to sve Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 11:48
Kaže da je i da su ok...Čak i da joj je ultrazvuk ok.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 11:45
Originally posted by tina057 tina057 wrote:

Ovo za UH da sw ujuteo ne smije jest doista vjerujem jer to nisam citala od nekih kvazi trenera nego clankove pravih pravih znanstvenika koji su dobro dokazali to.

Nađi mi molim te te članke i te ultimativne dokaze....



Originally posted by tina057 tina057 wrote:

Zbog hormona kortizola je uzasno pojest ujutro UH i zbog stvaranja masti i zbog energije, a to znam i iz vlastitog iskustva jer kad sam jedno vrijeme jela zobene za dorucak, cijeli dan sam bila bez energije i ogladnila sam nakon sat vremena. Cak i prije zdrave prehrane kad sam jela sendvič sjecam se da sam ujutro uvijek bila gladna.. 

Jao jao jao... Smile Trebao bi mi cijeli dan da pišem o ovome ali samo ću ti ovo reći....ne znam koga si sve pratila do sada ali imaš totalno iskrivljena vjerovanja u vezi hrane i metabolizma i jako puno znanja ti tu nedostaje. Ne samo tebi, nedostaje nam svima, pa i onima koji su puno toga već i otkrili jer je naš organizam čudo koje valjda nikad neće biti skuženo do kraja i previše je faktora uključeno u sve te procese da bi se kod svakog pojedinca povezale sve točkice. Ali....osnove funkcioniranja tijela treba naučiti, i to iz pravih izvora. 

Zašto se stvaraju masnoće ako se baš UH-i pojedu ujutro, jel to baš tako po defaultu no matter what? Kako točno ide taj proces i koji su to točno UH-i - škrob, voće, povrće, UH-i iz mliječnih proizvoda? Koje su to količine potrebne da se to desi, nebitno? Ima li veze što jedemo dalje tokom dana, što smo jeli u danima prije, koliko smo aktivni bili ili ne? Ima li veze naš specifični metabolizam, i koliko on sam po sebi toga tolerira? Zašto je to jutro tako kritično? Što je kortizol, zašto baš njemu smetaju UH-i, koja je njegova funkcija uopće?

Da, ti možeš definitivno više tolerirati masnoće od UH-a, ali to što si ti pojela zobene ili sendvič ujutro i ostala bez energije kasnije nije nikakav znak da ti to nije odgovaralo. To je samo znak da ti tada, uz možda i nešto drugo, nije odgovarala kompozicija cijelog obroka. Da si se odlučila malo poigrati sa ostalim namirnicama i eventualno količinom zobenih ili kruha, tek biš onda vidjela da li bi bilo kakvih promjena i kako biš se osjećala. Pojesti sendvič od bijelog kruha sa fetom pršuta nije isto kao i pojesti sendvič od cjelovitog kruha sa komadom mesa ili jajem, i nešto povrća. Isto kao što i 100g zobi sa mlijekom i bananom nije isto kao 50g zobi sa svježim sirom, šakom šumskog voća i par badema. Pišem ti ovo da izvučeš poantu a to je - prvo istestiraj sve pristupe prije nego demoniziraš neku hranu i neki pristup...



Pojednostavit ću ovo drastično. Jedini onaj koji ti može reći da li tebi UH ujutro (ili u bilo kojm drugom dijelu dana) smetaju ili ne si ti sama. Niti jedan trener, znanstvenik ni neka ulickana teta sa instagrama. Tebi treba toliko programa razbijati da ja ne znam ni odakle bi uopće krenuli. Možda od tvog stanja sa mjesečnicom....dakle godinu dana ju nemaš i to se čini ok? To je prvi veliki znak da nešto veliko ne štima u tvom tijelu, i nije za igrati se. A ako tvoja ginek. ne zna šta je s tobom, nađi drugu koja zna. 

Jesi vadila hormone?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 11:27
Ok.. UH ne valja jesti ujutro zbog kortizola? Ok... a zašto? UH dižu kortizol? Zašto je kortizol ujutro visok, i kako uopće znamo da nam je visok? Šta je sa razinama glikogena i inzulina nakon sna? Zašto bi se nakon jela UH-a stvarale masti? Masne stanice se ne pune nakon unosa proteina i masti? Samo nakon UH? Ti UH-i koje si ti ujutro jela.... kako su točno izgledali ti obroci? Od čega je bio taj sendvič i kakve su bile te zobene i koliko ih je bilo? Moguće je da si endo i da malo više reagiraš na nagla dizanja inzulina. Ali UH-i sami nisu cjelovit obrok, nego ih treba kombinirati s proteinima i nešto masti, pa onda vidjeti jesi li sita. Možda da je uz te zobene došlo nešto sira ili bjelanjaka, možda bi bila manje gladna.
Iskreno ne bi rekla da nije povezano spavanje s gladi. Kako ti uspiješ, kao student, skupiti 8 sati sna ako ne zaspeš prije 2 ujutro? Može mene netko uvjeravati da ljudi funckioniraju na manje, ali ne bi dugoročno rekla. Moguće je da ne osjetiš ili zanemariš, ali ok, neću inzistirati, samo znaj da ti nedostatak sna potiče lučenje hormona koji ti signalizira da si gladna-grelina. I onda osjećaš da ti treba više hrane da uopće funkcioniraš. Godinama se borim s neadekvatnim snom i koma je. Nema Boga da se sa malo sna mrša kako treba.

Edited by Justanyone - 17 Svibanj 2019 at 11:34
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 11:18
Ovo za UH da sw ujuteo ne smije jest doista vjerujem jer to nisam citala od nekih kvazi trenera nego clankove pravih pravih znanstvenika koji su dobro dokazali to. Zbog hormona kortizola je uzasno pojest ujutro UH i zbog stvaranja masti i zbog energije, a to znam i iz vlastitog iskustva jer kad sam jedno vrijeme jela zobene za dorucak, cijeli dan sam bila bez energije i ogladnila sam nakon sat vremena. Cak i prije zdrave prehrane kad sam jela sendvič sjecam se da sam ujutro uvijek bila gladna.. Spavam dobro, 8 sati, iako ne mogu zaspat prije 2 ujutro al tako mi je cijeli zivot jer bolje funkcioniram nocu nego danju tako da to nije povezano ni sa cimm ovim. Tako da ako s emoram rano dignur dodam sna popodne.
Jedem nekad puretinu nekad ribu, puretinu jednom tjedno i ribu jendom tjedno, ostale dane piletinu. Ostalo meso bas ne volim, jedino nekad mljevenu junetinu.

A sto se tice variva i hrane na zlicu to stvarno ne podnosim, to mi je mučenje bilo od djetinjstva. Placem ako moram to jest.

Vode pijem oko 2,3 l dnevno. Zivim sa roditeljima al si ja sama samo za sebe kuham sve obroke.

Ultrazvuk i sve sve pretrage su u redu, ginekologica mi je rekla ja stvarno ne znam sta je s tobom
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 11:05
U je***e... jesu ti radili ultrazvuk da vide kakvo je stanje s endotermijem i jajnicima? Tu sve ok? Jesi kad mjerila BF ikako? Kako se ti općenito osjećaš tijekom dana? Možeš spavati, nije ti hladno ili da si umorna i bez energije? Kakvi su ti šećer i masnoća? Spolni hormoni mi se čini da si napisala da su ok i da si vadila?

Treninzi.... to ti nitko ne može naslijepo složiti i tko se za to nudi je neodgovoran. Nitko ne vidi bez 2-3 puta s tobom nasamo kakve ti posturalne probleme i disbalanse možda imaš. Je li itko s tobom prošao osnovne vježbe da se uvjeri da ih ok izvodiš i da nemaš ništa što sam gore napisala(kifoza, skolioza, lordoza, spuštena stopala, bilo kakav tilt zdjelice....?)

Edited by Justanyone - 17 Svibanj 2019 at 11:08
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 11:00
Tina, navela sam primjer. Mene isto nikad ne traži slatko, i isto mi je preslatko. Ali onoga što me TRAŽI(zobene s kakaom), mogu pojesti 500g bez beda. Ne zato više jer mi je fino(zato jesam i ja derala 2 godine po istome, da vidim gdje su mi granice i je li stvarno glad u pitanju) nego jer sam gladna i jer mi je očito nešto falilo, a fali i tebi čim ne možeš stati. Iskreno? Il' je psiha ili su nutrijenti, ili je pomalo od svega. Kako spavaš? I kako stojiš s tekućinom? To bi možda pomoglo sa osjećajem sitosti kakvog ja mislim da želiš, a da ipak imaš manje hrane
E sad zamjene... jesi probala tu rižu zamijeniti heljdom ili prosom? Ova dva jaja s wheyem zamijeniti nekom ribom, krekerima i povrćem? Ili kuhanim jajima? Ili kašom od bjelanjaka i kokosovog brašna, zobenih....Ili čak i nekim dobrim kruhom sa nešto šunke i povrća? Mijenjaš li šta to povrće i meso? Gdje su tikvice, brokula i ostala zelenjava? Išta puretine, svinjetine?
Ili recimo da si umjesto rižota skuhaš kakvo varivo od leće ili chilli con carne..? Kakva si u kuhinji i s kim živiš, odnosno koliko si u mogućnosti imat utjecaja na promjenu namirnica i što se i kako kuha?

Edited by Justanyone - 17 Svibanj 2019 at 11:01
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 10:52
Prvo za junk i UH. Uopce me ne trazi, ja uopce nemam zelju i potrebu za tim. Znaci u zadnjih dvije godine sam imala mozda 3 cheat daya i to jer au me natjerali. Kad gledam i slatko i pizzu i sve te gluposti uopce mi se ne jede nit zalim sto ne mogu to jest. Cak i kad jedem slatko mi je preslatko i odvratno i pocne mi se povracat. Jedino alkohol imam kao poriv al ne zbog okusa nego zbog pijanstva jer je***a mlada sam i volim izlazut. Al i u alkoholu isto kao i hrani mi treba puno, obicnoj curi treba par casa vina da se napije, ja nakon 2 l pripita.

Najvise me zanima koje namirnice mogu promijenit, ne znam visw sta zdravo mogu dodati, mozda kikiriki maslac, chiu, njoki?
I recimo muci me kod tof rizota koji radim. U njega ubacim jesnu rikvicu jednu mrkvu jednu papriku, jedan paradajz. Kako sa smanjin onda, oce li okus i smisao tog rizota ostat isti jer mi je stvarno fin, a ne mogu stavit pola nekog povrca jer ce propast.

Sama sam slagala treninge, cak sam jednom platila trenerici jednoj iz pollea da mi slozi al je bio katastrofa. Al trening je okej jel tako? Uzivam bas u njemu kako sam ga slozila, treniram sama da.

Možda najbolje da ja i slikam sta jedem ali ibda napravik kasnije tablicu u excelu di opisem sto točno jedem i koliko grama i nutrijenata to sve ima? Pa da mi vi predlozite sto tocno da promijenim, dodam.

Al ja bi ipak brojala kalorije jer volim to radit i tako se osjecam najsigurnije, da ne brojim il bi pojela premalo il previse jer ne znam stvarno procijenit koliko mi treba jer ne osjecam sitost i koliko mi je dovoljno.

I samo jos nisam skuzula, da li bi onda trebala bit u deficitu, odrzavanju ili surplusu?

Mjesecnicu nemam joa, spolni hormoni su u redu, sve je u redu al oko toga ne brinem jer je rekla ginekologica da prvo pijem duphaston da dobijem mjesecnicu pa da pocnem sa kontracepcijskim

Edited by tina057 - 17 Svibanj 2019 at 10:54
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 10:23


Odakle ti ovi treninzi Tina? Treniraš sama u gymu ili?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2019 at 10:09

Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

...ali svakog gosta 3 dana dosta, a kamoli 6 mjeseci. ...

Dobro sažeta poanta, ja isto vjerujem da je ovdje problem u konstantno istoj hrani, i to velikim količinama te hrane. 500 g mesa svaki dan? I da je to meso domaće, što sumnjam da je, bilo bi previše - pogotovo za jednu curu od jedva 60 kg. Ok, možda i nije svaki dan ali i da je svaki drugi, i dalje se može skupiti previše. Pitanje je i u kakvim si nutritivnim deficitima, što bi ti od vitamina/minerala moglo faliti i raditi dodatne probleme, pa bi tu trebalo preispitati i kako se osjećaš generalno.

Tina, uz sve ostalo mislim da tvoje bakterije u crijevima žude za nečim novim, možda i kompletno drukčijim od ovoga što sad radiš :) A vlakna koja spominješ - problem kod njih je kao i kod svega drugog, kad prijeđeš jednu granicu za tvoje tijelo i ono što je dobro postane loše. Pa bih ja na tvom mjestu, uz proteine, smanjila i vlakna. Pusti sad gramaže, jednostavno smanji količinu svega toga što jedeš i što misliš da možeš jesti u neograničenim količinama.

Može jedan prijedlog? Da nam poslikaš sve svoje današnje obroke. Mislim da ćemo svi ovdje tako dobiti najbolju sliku onoga kako i koliko točno jedeš. Može?


Daj mi reci....kako je sada stanje sa mjesečnicom, je li ti redovna? I tada kad si izgubila - koje pretrage si radila, spolne hormone?


I pusti sad planove prehrane. treba te prvo vratit u ravnotežu, a nečiji plan prehrane bi to mogao još više narušit ako se ne uzme sve u obzir. Da si kompletno zdrava onda ok ali ovdje ima nekih stvari koje vučeš još od prije, a par nas je i prošlo kroz isto pa možemo probat udružit snage.  Probat ćemo ovdje napravit koliko možemo svi skupa iz svog iskustva, a ako vidimo da ti treba malo stručnija podrška onda ćeš tako nešto i potražit, ali kvalitetno.



 




Edited by Gym_girl - 17 Svibanj 2019 at 10:20
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.