New Posts New Posts RSS Feed - SuperNova
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

SuperNova

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Pedalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2019
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Pedalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2019 at 06:31
Draga Gym_girl!

Jučer sam pogasila sve i odmarala, eto nisam te ni stigla pročitati do sad a kao da sam te poslušala tj. ovaj vikend sam te baš "čula" oba dana sam odmarala od vježbi. Spavala sam vrlo kratko jer mislim na odlazak doktorici a danas radi popodne.
Ovo sam sumirala jučer
- prije 23. god perforacija apendixa i odtad imam sindrom lijenih crijeva i vodim borbu s kilama
- prije 10. god hiperglikemija dijabetes2 sa kilažom od 65-72kg i dovedena u kontrolu nutricionistički. Nema potrebe za kontrolom zbog urednog urina i krvi dosad.
- prije 5. god prvi ozbiljniji problemi sa tlakom, srcem ali nikakva dijagnoza nije data osim uputa smanjenja stresa kroz odmor. Težina neupitna, čak stanje blage pothranjenosti.
- svibanj prošle god dijagnosticiran autoimuni hiperhashimoto na štitnoj s blago povišenom vrijednosti TSH hormona na 8 date euthyrox tab. i nakon 3mj. kontrole pada na 4. Endokrinolog ostaje iznenadjen jer se takav pomak uz takve tablete trebao dogoditi najranije nakon godinu dana pijenja i ukida terapiju objašnjenjem da terapija traje samo kad vrijednosti hormona nisu uredne, u suprotnom se ne pije.. Savjetuje preporučno daljnje dijagnostike utvrdjivanja što utječe na povećanje TSH i govori da jedem 5x dnevno i što više sporta uvedem jer već je u 3.mj. primjetio da sam se počela debljati i bilo mu je prečudno jer od tih tab svi počnu mršavjeti. Ja sam jela i 10 puta dnevno ali sam i mentalno pala a fizički otresla u kauč. Obiteljska liječnica me nije poslala ni na kakve dodatne pretrage i sva priča se završava na ovome.
- svibanj - prosinac prošle god. polugodišnji život na kauču 121kg. u 7 mj. udebljala cca. 50kg... to je prošlo u treptaju. Ja sam se samo jedan dan okrenula i odraz u mom zrcalu izašao je iz svog okvira.. depresija zbog iznenadnog gubitka posla, stanje sa štitnjačom i ogorčenost dijagnozom štitne - kako sam mogla živjeti 42 god sa tako ozbiljno urođenom bolesti štitne a baš nitko to nikad nigdje dosad na redovitim checkupovima nije primjetio.
- taj mješano srčano/moždani napad sad samo kronologije radi spominjem, više ga ne mogu opisivati ali je i dio onih simptoma MSa
- prestanak s cigaretama - e do 1. 12og mislim da sam pojela cijeli dućan.
- dobivam preporuku za kardio Aspirin tjedan dana, Normabel i Ranix 150mg za želudac "recepti na daljinu" po tel. razgovorom sa sestrom.. Samo vježbaj i ako se u 3. mj ne normalizira želudčana kiselina ideš na ozbiljnije gastro pretrage. Još ništa od pretraga jer ne idem van, al nemrem bez Ranixa početi dan.
- Zadnji put sam bila vani 10. 1. ove godine-konačno :D i izdržala sam hodati 500njak metara (mob izračunao) do najbližeg bankomata i usputnog dućana i jedva se držala tih 15min na nogama zbog kočenja obje noge.

Od tad stalno vježbam, meditiram, vježbam, meditiram i gledam svijet sa svog malog balkona k'o Cezar jer iz ormara je još jedino bijela plahta ostala kao moj novi konfekcijski broj. :D Pišem e-dnevnik što ću sve raditi kad "opet prohodam van". Frendse sam tek od nedavno pustila u goste jer sam bila predepresivna i plaćljiva. 20. godina rada u svijetu programiranja i računalne opreme pakiram u lijepa sjećanja i planiram novi posao. Znam sve nove neflixove serije i najveće teoretičare zavjera a u jutarnjim satima sve o čakrama, yogi, ayurvedskoj i bezglutenskoj prehrani, učim neko novije vježbanje na ovoj stranici i otkrivam mišiće koje sigurno nikad ne bih jer više nikad se neću dovesti u ovoliko glomazno stanje tijela. Kupila sam 2 Oribtreka prek njuškala i oba sam uspjela potrgati jer nema Orbitreka sa max. težinom preko 100kg u prodaji tamo. Tak da ovaj sad još malo cvili a čim dodjem na ispod 100kg kupujem novi ovdje. To je sprava iz raja. Podloge za vježbanje još ne mogu imati pa mi popularni najjeftiniji i najmanji Dormeo nadmadrac dodje kao fina strunjača a "papirnati tepison" podloga za swiss loptu.
Hot shapers hlače i krema Somatoline su postale sastavni dio kupaonskog garderobiera. I to bi bilo to. O hrani bi posvetila poseban topic jer njoj dajem i prvu i drugu najveću vrijednost nakon vježbi.
Idem u mantre meditacije.
Predraga Gym_girl beskrajno hvala što si ovih dana bila uz mene ovdje i što si me nagovorila da se trgnem ka domu zdravlja. Iskreno, malo mi je previše krivo što se ranije nisam javila ovdje. Jesam neposlušna osoba ali uspije se doprijeti do mene. Treba mi duže vremena shvaćanja i/ili prihvaćanja, ali nije uzalud ni beznadno! Javim ti se s INFOom o obavljenom pregledu. Vesele me naši budući razgovori i mišljenja u konkretnijem i točnijem tonalitetu. Ugodan Ti novi radni tjedan.



   
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2019 at 13:49

Hvala ti što si odmarala Hug Svjesna sam toga koliko ti je to bilo teško, time se još više ponosim tom odlukom Heart

Čitajući ovo po ne znam koji već put razmišljam koliko je još divnih ljudi poput tebe zaglavilo tako u svojim domovima, tijelima i glavama zbog površnosti sustava koji bi nas navodno trebao činiti zdravim....čast iznimkama u tom sustavu.

S obzirom da sam inače nepopravljivi optimist i uvijek iskopam neki dobar razlog za lošu situaciju, nadam se da će ti ova tvoja priča iskristalizirati neke stvari koje nikad ne biš shvatila da nisi prošla kroz sve što navodiš, makar to bilo samo znanje o čakrama i yogi - i tu se svakakvih mudrosti može naći :) Sigurno si ojačala na jedan način, možda i dobro promislila o svom životu, svojim potrebama, vrijednostima, ciljevima.....nekad se nije loše malo odvojiti od svijeta, ako je to ono što nam treba da nađemo svoju svrhu. Po meni, puno je teže sjediti sa 50 ljudi na kavi dnevno, a biti izgubljen kad se vratiš kući i suočiš sa sobom.....

Gubitak posla je definitivno nešto što mnoge potjera u depresivna stanja. Mene je to s druge strane oslobodilo, ptica je dobila svoja krila :) Stvar je percepcije, a percepcija je promijenjiva. Nekad nas iza najvećih izazova čeka najjače sunce. Sigurna sam da te negdje drugdje čeka još veća sreća - samo u nju treba vjerovati, prvenstveno uz svijest da ju zaslužujemo.

Ja vidim da ti u sebi kriješ brdo potencijala, zato sam presretna što si napravila taj korak danas i s nestrpljenjem očekujem vijesti. Kakve god bile - rješenje će se naći. Da, bilo bi dobro da si već na početku naglasila sve kroz što si prošla godinama unazad, ali nema veze, ionako sam te pokušala stopirati na sam spomen napada....a sva ostala pitanja bila su poticaj najviše tebi da sama osvijestiš što si sve radiš...

Nema na čemu, hvala tebi što si mi dopustila da prodrem dovoljno duboko da potaknem neku promjenu Embarrassed I tu sam naravno, za sve buduće razgovore Wink Hug













Edited by Gym_girl - 29 Travanj 2019 at 13:55
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Pedalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2019
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pedalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2019 at 18:16
Ništa nisam obavila. Kod doktorice u čekaoni je bila skoro tuča. Opet je na bolovanju a bijesna sestra se izderala na mene da dodjem ujutro kod zamjenske doktorice ili da mi zove hitnu da me pela u bolnicu. Idem ponovno ujutro. Baš se jadno osjećam još i ova kiša ali eto bar sam bila malo vani nakon dugo vremena. Dom zdravlja je u istoj ulici na broju 79 a ja na 127 tak da sam uspjela prehodati ta dva semafora.
Glava me počela boljeti niti danas ne vježbam i još tak ništa obavila. Dan bezvezan.
Hvala ti na predivnim riječima!<3

Pišemo se sutra
Back to Top
Pedalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2019
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pedalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 09:42
Obesitet III

Dobila sam uputnice za: 3. različite krvne pretrage u tri institucije (virozno/bakteriološka/upalna-hormonska-OGTT), 2. različite urinarne pretrage od toga jedna mora biti uzorkovana prvim jutarnjim srednjeg mlaza, stolica na izolacije, UZV Abdomena, štitnjače, i EKG srca i EMNG nogu i vratne prvi pregled kod neurologa, rtg L3, 4, 5 lumbago.
U četvrtak ću riješiti laboratorijske pretrage, sve se uzima do 7:30 ujutro.
Sve druge pretrage ne znam kako ću niti kad, jer red na čekanje u dvije bolnice kojima pripadam po mjestu stanovanja je prevelik. Nema telefonskog naručivanja već osobno ili putem maila. Moram se raspitati koliko bi me privatno koštalo i uopće kome i gdje.
Tlak mi nije mogla izmjeriti na digitalnom tlakomjeru, naprosto aparat nije lovio. Prvu me primila u 8h dok joj je još kava mirišala a patronažna sestra još nije stigla u svoju ordinaciju pokraj, pa nije od nje mogla posuditi onaj stari živin tlakomjer. Rekla je da probam u obližnjoj ljekarni izmjerit (pokušala, mjere samo četvrtkom).
Ispregledala je noge i vidjela manje kapilarice i venu oko desnog koljena na listovima i u preponama zdjelice za koje misli da su od tjelesnog naprezanja a ne nužno od dijastoličke disfunkcije srca i povišenog tlaka. Više ništa nije htjela reći dok ne vidi uzv i ekg i zato što nije mogla izmjerit tlak postala je nervozna. Ja sam jedva disala, jako se znojila kao da je grijanje radilo. Ona se nije osvrtala na to, nemoguće da nije primjetila.
Uput: vježba, hrana - umjereno. Dok ne dobije rezultate urina i stolice (pogotovo na e. coli) da ne konzumiram mliječne proizvode, crveno meso, i kisele napitke. Sumnju na povišenu e. coli ima zbog pojave izdavanja Ranixa - peptorana, za povišenu želudčanu kiselinu. Normabel 2mg za spavanje, misli da premalo spavam i općenito odmaram (gestikulacija prema očima, referirajući na moje nesakrivene podočnjake). Nazvati će kad dobije sve nalaze iz labosa ako postoji kakva anomalija, upala i sl. A ja da se čim prije javim s nalazima svih ostalih pretraga, bez zakazivanja termina.
Sad shvaćam zašto me sestra savjetovala da idem na hitnu, tamo bi sve ovo obavila u jednom danu.

Dakle, dg. obesitet III st. morbidni suspecta
To je to za danas, draga Gymgirl.
Malo sam plačljiva, idem prileći a još ni podne nije. Strašno. :( Ne prepoznajem se.
bok - bok
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 10:05
Pedalice, samo polako. Svima se dogodi, poduzela si prve korake da riješiš problem. Ako si u Zagrebu, ili imaš priliku otići: EKG probaj ponedjeljkom i srijedom ujutro obaviti na črnomercu, nalaz odmah gotov, a OGTT samo s uputnicom od doktora opće prakse na Vuku Vrhovcu. Nažalost se sad više ne sjećam gdje sam obavljala rtg kralježnice više...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 12:41
Jasno je da se osjećaš tako Pedalice, umorna si i vjerojatno malo prestrašena ali gledaj na to tako da si napravila ogroman korak i da ćeš tek sad moći pristupiti rješavanju problema na pravi način.

Stanje je kakvo je, ipak imaš dosta kila viška ali sve će se to srediti, samo da se definira zdravstveno stanje pa da onda uz nečiju pomoć kreneš polako mijenjati to što treba. Usput, možeš i napisati odakle si ako ti nije problem, možda bi ti još netko mogao kao Justanyone uskočiti sa savjetom gdje bi ti bilo dobro ići rješiti te preglede.

Pričekat ćemo onda nalaze i mišljenje doktorice, a ti do tada samo hrabro i pozitivno kakva si bila i do sada ;) Stvarno si brzo reagirala, usprkos svom strahu i još jednom svaka ti čast na tome!

Sad odmori malo, naspavaj se....




Edited by Gym_girl - 30 Travanj 2019 at 12:44
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Pedalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2019
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pedalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2019 at 07:12
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Pedalice, samo polako. Svima se dogodi, poduzela si prve korake da riješiš problem. Ako si u Zagrebu, ili imaš priliku otići: EKG probaj ponedjeljkom i srijedom ujutro obaviti na črnomercu, nalaz odmah gotov, a OGTT samo s uputnicom od doktora opće prakse na Vuku Vrhovcu. Nažalost se sad više ne sjećam gdje sam obavljala rtg kralježnice više...


Pozdrav Justanyone!

Dost sam u prošloj godini bila usporena i dovela se u preveliku opasnost. Ne mogu usporiti. Imam problem sa tim hajper stanjem kad krenem.
Jesam, u ZG sam. Ovo za EKG na Črnomercu nisam znala. Supeeeeer! Na Trešnjevci sam pa mogu tamo. OGTT u Baruna Filipovića.
Problem mi je Neurolog, sad su termini za rujan :( morati ću privatno, a to su cifre u tisućici. :/
Hvala Ti!
Back to Top
Pedalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2019
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pedalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2019 at 07:39
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Stanje je kakvo je, ipak imaš dosta kila viška ali sve će se to srediti, samo da se definira zdravstveno stanje pa da onda uz nečiju pomoć kreneš polako mijenjati to što treba. Usput, možeš i napisati odakle si ako ti nije problem, možda bi ti još netko mogao kao Justanyone uskočiti sa savjetom gdje bi ti bilo dobro ići rješiti te preglede.


Stanje je da se gledam svaki dan kao potvrdu da sam živa. :(
Evo, upravo rekla. ZG. Baš sam bedasta, još gore pišem vinogradska bolnica s nekim glupim očekivanjem da smo svi iz ZG ovdje. Svašta. Oprostite cure!



Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Pričekat ćemo onda nalaze i mišljenje doktorice, a ti do tada samo hrabro i pozitivno kakva si bila i do sada ;) Stvarno si brzo reagirala, usprkos svom strahu i još jednom svaka ti čast na tome!


Bila sam neustrašiva sad sam kao onaj lav iz Čarobnjaka iz Oza i miša se bojim. Hvala Ti. Gurnula si me baš kako je trebalo. Stvarno si jak psiholog ovako preko bijele podloge i monitora. Svaka čast Tebi!

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Sad odmori malo, naspavaj se....


Ne mogu spavati dulje od 5h. Popila sam taj Normabel i troma sam i tupa, i bezvoljna da išta radim, i sanjala sam bivšeg da hoće šalicu juhe PA UŽAS - dakle ovo nije baš neki beznačajan tranqulizer. Gledam kroz TV. Strašno.

Jedna vrlo upečatljiva novost.. 4. dana nisam nosila one hlače i evo od jučer popodne kočenje se znanto smanjilo. Pa ne vjerujem da mogu tak žestoke biti.

Znaš li možda s kojom kremom bi mogla ukloniti nekoliko rozikastih i bordo kapilarica oko vene? To sam ju zaboravila pitati.
Sad sam odlučila ovako:
Vježbat ću 3. dana intenzivnije, a 4. dana raditi samo istezanja. Komp fotelju sam hitila van, pilatesica je sad namještaj.
I zadnje dvije noći sam jela oko 23h to s enije dogodilo od siječnja. Popušta disciplina, ćevape bi makar znam da bi ih ispovraćala, realno, i oscilira taj crawing za slatkim i glad pred spavanje.
Prvi prvi maj nakon dugo godina bez roštilja na Jarunu...tjah.

Hvala što si tu!
Čitamo se
Bok - bok


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2019 at 17:53

Pedalice, nisi ti bedasta nego ja što te pitam, kao da ne znam da je vinogradska u Zg-u LOL al dobro, eto, da potvrdimo Big smile

Zanimljivo je ovo sa hlačicama što kažeš, zbilja ne osjećaš više toliko kočenje? Kako je danas prošlo?

Taj trening kojeg navodiš baca mi ponovo na to što si radila do sada, no doktorica ti je i sama rekla umjereno? Je li ti naglasila što to znači, odnosno dala ti još neke konkretne smjernice? 

I pitam se da li je to tvoje popuštanje discipline posljedica toga što ne treniraš, kao da ti je to davalo osjećaj kontrole i zadovoljstva pa si automatski imala manju potrebu jesti iz više razloga. Ili te strah od nalaza tjera da se malo gubiš u hrani. Jesi razmišljala malo o tome što ti trenutno otpušta te kočnice? Sigurno i manjak sna radi svoje...

Moraš li baš uzimati Normabel? Osjećaš da ti treba?


Hvala ti, Heart si! Sretna sam što si krenula, a biti ću još sretnija kada se svi pregledi rješe i osmisli dobra taktika da zablistaš do kraja. Treba sad malo proći kroz malo kiše al biti će sve ok!






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Pedalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2019
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pedalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2019 at 11:14
Bok - bok!

Zbilja su hlače generalni krivac. Jučer sam isto odmarala i navečer prekasno lupi me adrenalin i krivnja što već predugo ne vježbam, obučem hlače, upalim komp i pustim vježbe.
Sve super, zadihana, ide zagrijavanje, i odjednom mi dodje da izadjem van ispred zgrade u parkić na klupicu. Bilo je oko 22h. I izadjem i tak malo se reastežem sam sama, nit klinaca prolaznika nikog.. i odjednom hladan znoj opet, lupanje srca u vratu i pokosi me kočenje po sred tijela - prepone i hiti da se sjednem na klupu. Dakle nije mi dalo ni koraka napraviti. Htjela sam se čak leći al bi ličila na one vikend klošare što ih gledam baš nedjeljom ujutro kako osvanu takvi na drugim obližnjim klupicama.
Sjedim, zlo mi je, povraća mi se čak doručak a 22h i opet gledam u ulaz zgrade i ne mogu do njega. Blaga vrtoglavica i gledam u nebo. Trljam i znojim mobitel u desnoj ruci da nazovem mamu, susjedu bilo koga, ne mogu. Koče se prsti. Gušenje. I Počnem duboko disati i spustim se na klupu. Ostala sam tako 15. min. ležati ravna ko daska.
Mama me gledala sa balkona mislila da meditiram (poslje mi priča kak je vidila hrpu takvih studoša na tomislavcu kako to rade pa je mislila da i ja to volim, a ja se rastajem sa sobom džizs).
Uglavnom, čim mi je malo bilo bolje pridigla sam se, ulovila zalet prema ulazu i zamisli, kad sam ušla u zgradu nije mi čak trebao ni lift, stepenicama sam otrčala u stan i odmah na hodniku skinula hlače i pod hladan tuš. Strašno. Znam da ti je ovo WTF priča totalno ribička ali tako je bilo. U kadi sam se dobila natrag u rekordnom roku.
I opet mi se nabio strah od izlaska tako da danas nisam otišla vaditi krv. :((( za sutra sam isplanirala frenda i auto više od pol toga ću obavit i privat..
Pa kaj sad da si mislim više? Zašto taj jaki napadaj na srce, pluća, znoj niz ledja, kočenje je krenulo od listova prema kukovima po strani vanjskog bedra. :(( opet isto pitanje. :(( krivo mi je što mi se to kod nje nije dogodilo jer to je toliko jako to ne možeš glumiti niti improvizirati kad krene. Nema šanse. blah! Evo danas skačem po kući sva zadihana i otežanog disanja ali pospremam kao zagrijavanje za vježbu jer upravu si, vježbanje mi smanjuje apetit daje sitost i drži mi stres i adrenalin u kontroli i lakše spavam. Noge jače pulsiraju i cijelo tijelo kao da se osjeća bolje što duljim umaranjem ali sa sad novim čestim pauzama. Da sasječem hlače škarama nepovratno, eh?
Stvar je samo ta što me toliko dobro preznojavaju da se nekad zna dogoditi i da pola kg izgubim u 24h. Barem vaga tako pokaže, ali to je samo u postciklusnom dobu estrogenskog dijela mjeseca. U progesteronskom dijelu tj kad trebam dobiti, sam natečenija i teže gubim kile i jača je potreba za čokoladom.


Ne moram piti Normabel. Dala mi ga je moja dr. zbog spavanja i smirivanja zbog nikotinske krize kao p.p. samo kaj ova sad dr vidi potrebu svakodnevnog pijenja.
Nije mi ništa podrobnije objasnila 'umjereno' jer je bila vrlo nezainteresirana i ja kao da sam joj ostavila 'Miss know it all' dojam o sebi pa principom 'snaći će se ona, pa ima gugl' pristupa svima nama mladjima.

Stvarno sam zakočena jako dobro primjetiš, jedino kaj bi me opustilo je bazen i plivanje i topla ležaljka. :(((
Razmišljam da idem u toplice 2. tjedna u sportski centar. Za smještaj bi se pobrinula skoro pa gratis a centar je malo skuplji ali brutalno dobar... uz to me frka ako me ti napadaji tamo prime pred svima kaj onda i kak..
pukni bilo kakav savjet plizić kaj god da misliš sad i kad stigneš naravno!

Evo stigle su mi tablete iz shopa tek sad vidim na opisu kutije da piše da nije preporučljivo za osobe s bolestima štitnjače, e pa je***a. pune su garcinia cambodia, l-larnitina, b-komplexa, šafrana, cla..
Body burnerpro i to žestok. Da ih načnem ili mjenjam za nekaj drugo? Vidiš kakva sam.. dakle apsolutno nerazumna i iracionalna. Ne rpiznam tu bolest/hiperhashimoto na štitnoj jer sam rođenjem 42. god živjela stim "super u neznanju" + kad sam se izborila kod endokrinologa da ne moram piti tablete ovaj burner pro mi je kao ovo u redu da pijem kao ne tiče se to upozorenje mene. JAo. Jao.
Idem na balkon malo.
Pišemo se
Hvala cure <3
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2019 at 11:30
Pedalice... a da ne bi to možda bila otežana cirkulacija zbog tih hlača pa da te zato toliko koči? I onda ti to sve skupa izazove nekakav napad panike? Probaj se neko vrijeme riješiti tih hlača i kreni malo hodati oko zgrade ako možeš. Razumijem da ti se žuri, itekako, i više ćeš kalorija potrošiti hodanjem, nego tim hlačama. Izgubiti pola kg u 24 sata je.... ništa. Nit zdravo, nit potrebno, nit je išta doli vode i glikogena možda. Jasno mi je skroz kako se osjećaš, dapače. I sama sam sa hormonima u sličnom sosu. Ono što bi možda mogla probati, ne znam hoće li tebi upaliti, je da si svaki dan zadaš jednu stvar koju ćeš taj dan napraviti da vidiš i sebi dokažeš da ideš korak bliže cilju, ali da je u skladu s doktoričinim (i našim ovdje) savjetima. Recimo te tablete možeš zamijeniti nekim finim zelenim, crnim ili čak bijelim čajem. Drugi dan možeš umjesto hlača otići makar po stubištu šetati, ili po dnevnom boravku. Treći, recimo, ovdje napisati jelovnik, pa ćemo iskomentirati, tako ćeš si i taj dio fino posložiti. Itd., itd. Šta kažeš?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2019 at 12:20

Pedalice, a da nam za početak obećaš da barem do kraja tjedna (pod time mislim do nedjelje Wink) hlače ostaviš po strani, a te tablete ni ne takneš pa da krenemo od toga? Smile

Možda su te hlače ultimativni krivac, možda nisu ni najmanji, a možda su samo kap koja prelije čašu na sve ostalo što se još dešava u organizmu. Ne možemo to znati dok ih ne eliminiraš skroz (ne na 2 dana) i dok se dočekaju rezultati svih nalaza.

Tih pol kg što spominješ su posljedica gubitka vode. Probaj se jedan dan poigrati sa vagom malo od jutra pa prati što se dešava otkad se digneš pa nakon nužde, nakon doručka, nakon par čaša tekućine, nakon ručka, prije i poslije treninga, do navečer....pa opet ujutro...a o periodu PMS-a da ne govorim Smile Zato vaga nikad nebi trebala biti jedini pokazatelj progresa - iako je dobar alat, može jako biti jako zavaravajuća i često demotivirajuća.

Zato toliko i voliš te vražje hlačice LOL Daju ti iluziju gubitka, kako ti je i Justanyone rekla - u tih pol kg što si izgubila nije bilo ono što zbilja trebaš izgubiti, a to je masno tkivo. Zato ih se slobodno i bez grižnje savjesti riješi, kao i tog fat burnera. Niti jedno niti drugo ti nije potrebno, i trenutno ti može više štetiti nego koristiti.

Šta kažeš, jesi zainteresirana za testing s početka ove moje priče? Big smile






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Pedalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2019
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pedalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2019 at 16:35
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Pedalice... a da ne bi to možda bila otežana cirkulacija zbog tih hlača pa da te zato toliko koči? I onda ti to sve skupa izazove nekakav napad panike?


Hmm. Vrlo je moguće. Ja sam istu sumnju imala ali doktorica je šutjela na to moje pitanje samo prošaptavši"vi morate smršaviti". Panika krene kad krene misao da se neću vratit doma. To je valjda taj mentalni dio. Ali da je to klasični panik atak zbog prostora, ljudi, nekog drugog socio-društvenog ili ambientalnog problema nije. Ili ja ne znam što je zapravo panik atak a proživljavam ga stojeći i ovako snažno. Ne znam. Evo sad sam si zavrtila misli i izgubila pojam.


Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:


Probaj se neko vrijeme riješiti tih hlača i kreni malo hodati oko zgrade ako možeš. Razumijem da ti se žuri, itekako, i više ćeš kalorija potrošiti hodanjem, nego tim hlačama. Izgubiti pola kg u 24 sata je.... ništa. Nit zdravo, nit potrebno, nit je išta doli vode i glikogena možda.



Hoo-hoooo? Kak misliš da pol kg nije ništa?! Ček, kaj se može i više izgubit a da je naravno zdravije (??), jer meni je svakako potrebnije. :D
Ja sve mislim da ovim hlačama gubim najviše što je moj organizam u stanju trenutno izgubiti. Evo hlače pospremam teška srca u ormar i sad jedino gdje ću se znojiti je po čelu, ovako je to radilo cijelo tijelo. Noge bi bile kao iz bazena nakon 45min. Voljela bih i ja reći da je to voda ali ja imam jake kvrgave mase masnog tkiva posebno iznad koljena i sa stražnje strane ispod gluteusa. To su baš kamene tvrdoće tvrde nakupine koje se teško razbijaju i koje da me uštipneš bole kao da si me palicom lupila. Nešto prečudno. To nije narančina kora to su vulkanski krateri, ne znam, površina mjeseca. I tim hlačama i tom kremom gledam kako se smanjuju, postaju mekaniji - vrlo sporo ali postaju i ono najbitnije da se volumenski smanjuju - to je već primjetno na odjeći. Jedino mi je trbuh postao mekan i počinje se formirati.

Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Ono što bi možda mogla probati, ne znam hoće li tebi upaliti, je da si svaki dan zadaš jednu stvar koju ćeš taj dan napraviti da vidiš i sebi dokažeš da ideš korak bliže cilju, ali da je u skladu s doktoričinim (i našim ovdje) savjetima. Recimo te tablete možeš zamijeniti nekim finim zelenim, crnim ili čak bijelim čajem. Drugi dan možeš umjesto hlača otići makar po stubištu šetati, ili po dnevnom boravku. Treći, recimo, ovdje napisati jelovnik, pa ćemo iskomentirati, tako ćeš si i taj dio fino posložiti. Itd., itd. Šta kažeš?


Ne znam više kaj da si zadam. Odbacivanje slatkog, redovito vježbanje 'nema neću ili loš dan sutra ću', nema klope nakon 19h, i što manje stresa uz komp. Je nešto što sam izbacila iz svakodnevice i svela na minimume.
Pijem skoro 1L čaja kroz dan: kamilica, zeleni čaj i ljekarsku mješavinu čaja protiv zatvora. (E da ta stolica mi je isto muka, 3.4 dana ništa i onda 1. dana sam najredovitiji toaletni posjetitelj)
Unjela sam čaj zbog prekida i s cigaretama i sa kavom nakon 25. god. Da li tijelo i taj shock proživljava?! Nema više kofeina! Sad samo čajevi i prirodni sokovi od podneva. Pod prirodni baš miksam svoje, tu i tamo kupim Fructal.

Stubište je jedini izlazak samo mi već nakon 10min dosadi i počnem brojati paukove na zadnjem katu ili ako se zadišem postane zagušljivo i srce izbija disanje, moram se sjesti a onda se pokupim u stan. I primjetila sam da me na zadnjem katu spucava tlak ponekad i to kad je baš ovako oblačno ili kad je jako topal dan. Stepenice sam počela raditi tek unatrag 10ak dana, kad sam osjetila prvu jaču stabilnost u nogama i kad je simunlacija orbitreka malo dosadila. Ranije nisam mogla niti jedan kat gore-dole preći srce bi lupalo, noge previše drhtale, koljena JAKO boljela. Sad su to po 4. kata gore-dole 5puta ili po štopanju vremena i brojača na mobu.

Kaj da sad uvedem, postanem nemaštovima kad mi padne motivacija.

OK, nakon ovog posta idem slagati jelovnik!

HVALAAA TI
Back to Top
Pedalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2019
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pedalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2019 at 16:46
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Pedalice, a da nam za početak obećaš da barem do kraja tjedna (pod time mislim do nedjelje Wink) hlače ostaviš po strani, a te tablete ni ne takneš pa da krenemo od toga? Smile


Evo, pospremila ih. Znači misliš i da tabete pričekaju doba kad recimo budem morala izgubiti još 10kg do idealnog?! O joj joj. Evo pospremam ih na policu. Teška srca.

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Probaj se jedan dan poigrati sa vagom malo od jutra pa prati što se dešava otkad se digneš pa nakon nužde, nakon doručka, nakon par čaša tekućine, nakon ručka, prije i poslije treninga, do navečer....pa opet ujutro...a o periodu PMS-a da ne govorim Smile Zato vaga nikad nebi trebala biti jedini pokazatelj progresa - iako je dobar alat, može jako biti jako zavaravajuća i često demotivirajuća.


Molim te objasni mi mlao detaljnije to poigravanje s vagom. Digitalna je na dvije deimale i izludjuje me. Ujutro je još najbolja, u podne sam 1.5kg teža do 19h sam i do 2,5kg teža.
Stolicu nemam po nekoliko dana pa je to dodatno odbijanje do pola ili 1kg od iznosa. Ali dobro, evo odsad ću baš jače propratiti. Unosim ju u teretana sobu.

Prihvatila izazov!! Kaj si rekla do nedjelje? To znači u ponedjeljak mogu i hlače natrag i tablete otvoriti? hihih.

HVALAAAA DJEVOJKEEEEEEEE NAJBOLJE STE
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2019 at 09:22
Pospremi tablete zauvijek. A i hlače. U težinu općenito ulaze kosti, organi mišići, da, salo, ali i voda i mišićni glikogen, stolica.... voda, glikogen i stolica su ona razlika od 2.5 kg na vagi ujutro i navečer. I zato sam ti rekla da si hlačama samo vodu izgubila, a ne masno tkivo, što si ti htjela. Mislila sam da tih pola kg nije ono što si ti htjela, nego samo voda, jer je nemoguće u tako kratkom roku izgubiti pola kg masti. Pospremi i hlače i tablete skroz, ne trebaju ti. Radije pij čajeve i probaj šetati što više možeš.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2019 at 10:25

Evo pojasnila ti je Justanyone Cool Broj na vagi varira kroz dan, nekome više, nekome manje ali svima barem malo jer je to najnormalnije s obzirom na to da jedemo, pijemo, zadržavamo hranu u sebi (želudac, crijeva..), navlačimo vodu u različitim omjerima ovisno o okolnostima i onome što jedemo...pa kad sve to zbrojiš, dobiješ jedan mješanac od vage koji ti daje krivu sliku.

Davno sam radila sa curom kojoj se kilaža dizala za više od 2 kg nakon jednog dana kad nije previše pazila što jede, odnosno nakon većeg unosa UH-a. Je li to bila masnoća? Ne, to je bilo prvenstveno malo ekstremno navlačenje vode koja se ekspresno rješila par dana kasnije....btw. nedugo nakog toga joj je dijagnosticiran Hashimoto.

Naravno, to nije kod svih tako, ali samo navodim primjer da vidiš kako nije uvijek sve onako kako izgleda, a ta voda nas zna jako zavarati.

A mene još zanima kako se važeš ujutro i kroz dan, sa odjećom ili bez? Ako se slučajno važeš s odjećom, znaj da i to moraš uračunati. Moram ti skrenuti pozornost na te stvari jer vidim da se mučiš tim brojkama koje te navode na totalno krivi trag.


I da, razlog zašto sam ti dala period do nedjelje za rješavanje hlača je da skužiš da ti uopće ne trebaju kad shvatiš da ti je bez njih bolje :) Neće ti trebati ni tablete, pa ih pokušaj vratiti, zamijeniti ili ih jednostavno zaboravi. Uspjet ćeš smršaviti i bez jednog i bez drugog, na puno zdraviji, efikasniji i dugoročniji način.


Spomenula si da piješ biljni čaj protiv zatvora, a i dalje imaš zatvor. Misliš li da funkcionira taj čaj? S druge strane, piješ dosta sokova koje sama radiš....možeš li nam reći koje voće stavljaš, koliko toga i koliko često to piješ? Jedeš li cijele voćke ikada?

Koliko dugo već patiš od tog zatvora?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.