New Posts New Posts RSS Feed - Debela mama :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Debela mama :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 09:00
Originally posted by zmajcek68 zmajcek68 wrote:

Nema nista strasno od male kolicine,ali je po meni nepotrebno


U tom smjeru idu i moje misli. Jer da, naravno da se neće ništa desiti od tog jednog puta ili griza, ali pitanje je hoće li to zbilja onda biti prvi i zadnji put kad se djetetu (i mami) tako nešto svidi. Mogli bi se ti sladoledi zaredati, kako to inače biva sa tim "zdravim" slasticama, pa je onda to već malo previše. Kad jedemo običan sladoled, jedemo ga malo rjeđe jer znamo da nije baš nešto. Problem je kod ovih drugih varijanti da često imamo osjećaj da ih možemo jesti unedogled....
pa na kraju napravimo još veću štetu nego da smo tu i tamo pojeli sladoled. Nije sve samo u izgledu....

Odavno govorim da mi se ova industrija svega i svačega u prahu, pa sve te zamjene klasičnih slastica i ne sviđa baš....nisam puno toga isprobala ali čak i ono što jesam sam odbacila. Tako su i proteinske čokoladice otpale kad sam skužila da mi stvaraju akne :) Sad ih tu i tamo uzmem, i to 1 na mjesec dana, ako...

Što se wheya tiče, kako rekoh, ja ne mogu biti sigurna što sve točno dobivam u tom prahu i kako to utječe na mene dugoročno ali to je rizik kojeg ja preuzimam na sebe, za svoje tijelo. Pa šta bude. Kad se radi o nekom drugom, pogotovo tako nekome malenome, onda je priča već malo drukčija.

Čak i da postoji istraživanje na tu temu koje tako nešto podržava (a teško da bi moglo postojati jer su u pitanju djeca) ja bih ga uzela s dozom opreza. Nekad moramo poslušati i neki svoj instinkt, jer često mi jedini znamo da li je nešto dobro za nas, pa i da 100 istraživanja i 1000 ljudi tvrdi da je :)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 09:25
Slazem se,Gymka,pitanje je dal ce to biti prvi i zadnji put,jer naravno da ce se djetetu svidjeti!Ali tu je sad na mami da kaze stop!I obavezno stop!Jedno je probati,a drugo hraniti dijete time!

Iver je dobro spomenuo razvoj!Oni se svi razvijaju,na prvom mjestu su djeca,a ak to nije za njih onda nije!Sve potrebno trebaju dobit iz namirnica!

Ne znam,gledam po sebi!Ak nije za nju,nece ga dobit i gotovo!Kak sam rekla,jest cu ga dok spava!LOL


Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 09:53
Ja se donekle slazem. Samo napominjem da bi ta teoretska mama isto trebala reci stop na s*anja iz pekare, smokice, cipsice, mcdonaldse, hrenovkice, pastetice... Djece nemam, al kad se radi o ovoj djeci koja su mi najbliza, uvijek bih im dala da nesto tako probaju. Ali nije to uvijek ni u velikoj kolicini ni svakodnevno niti je uvijek tamo whey. Tu i tamo bude i njega (i to ne mjerica, obicno i meni ide zlica ili cak manje sto nije ni pola mjerice), a nekad je rogac, kakao, vanilija, cimet, nekakvo voce itd... Iskreno, jasno mi je da nije idealno rjesenje. Ali onaj tko se prema tome odnosi kao prema sladoledu (dakle necem cime neces redovito hranit svoje dijete) i da mu to iskljucivo umjesto neke druge preradjevine, mislim da nema smisla da se nesto grize radi tog. Cak i bolje da se razne stavari rotiraju, jer je manja mogucnost kumulativne sume 1 sastojka, sta ne? Jer OK, moze se dogoditi da znanost bas eto pokaze da je neki sastojak iz whey-a grozan/kancerogen/uzrok autizma/hodajuca smrt. Al isto se moze dogoditi i sa drugom preradjenom hranom koju smo uveli u zadnjih generaciju-dvije. A izolirat dijete bas od svega opet ne znam koliko je dobro, na kraju ce provest adolescenciju ziveci na Nutelli jer mu/joj mama nije nista dala da proba kao mali/mala.. 

S tim da ako je s 3 godine tek razvijen mikrobiom (sto nije info koju sam dosad tocno znala, osim da nije odmah), recimo da bih onda tu povukla granicu. 

Disclaimer: ovo je samo moje razmisljanje naglas u svrhu diskusije, pri cemu nisam ni doktor ni nutricionist. Ovo je ono kako bih sad napravila u skladu s trenutnim znanjem koje posjedujem, a kad god vidim dobar argument da modificiram misljenje - prihvacam...
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 09:58
Curica ima 2 godine i doslovno ne smijem pred njom ništa jesti što ne želim da ona proba. Iskreno, sad kad ste napisali sve ono mislim da neću ni ja sebi nabavljati. Probat ću se zavarati sa posnim i dodati malo voća.
Hvala vam na objašnjenju i trudu, dragi ste :)
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 10:06
Belfegora To nabrojeno...Pekara,smokici,Mcdonaldas.....To je isto sranje,naravno,i isto je na roditeljima da odluce!Ak im me das nece ni steci naviku jesti!No i to navedeno mora imat mjeru,dakako!Isto ko i zdrave slastice!

Pa ispred mojih ne smijes ostavit vrecicu neceg,potuku se!Onda doziram!Tak mi je najsigurnije!


Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 10:07
Nutella je zdrava,pa ima ljesnjaka unutra!LOL

Salim se,da me ne razapnete odmah!
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 10:17
Durica, najproblematicniji tamo je zasladjivac, a po meni, najveca je korist sto poboljsa okus.S tim se da boriti, pa ako ti se ne da riskirati da curica vidi sto sipas - eksperimentiraj s dodacima koji su manje diskutabilni - cimet, kakao, rogac, vanilija. Dodas malo banane ili avokada. Ako bas nije dovoljno slatko dodas malo i meda ili nasjeckas datulja. Vjeruj, s vremenom ces naci kombinacije koje ti odgovaraju. Mozda bude i whey jedan dan unutra, ali on nije i ne smije biti neophodan da bi ti se okus svidio. Ovo je idealno razdoblje kad bas i trazis svoj ukus u izboru okusa. Ironicno, tek kad se odbaci maska od secera i pretjerane masti puna verzija okusa ostalih sastojaka dodje do izrazaja. I onda nam se nesto svidi, a nesto ne. Treba eksperimentirati :) Vuk sit a ovce cijele :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 12:16
Originally posted by belfegora belfegora wrote:

Ja se donekle slazem. Samo napominjem da bi ta teoretska mama isto trebala reci stop na s*anja iz pekare, smokice, cipsice, mcdonaldse, hrenovkice, pastetice...

..da, do vrtića/škole gdje će tek početi borba s time :)

Realno, od takve hrane je malo teže pobjeći nego od wheya, a i mi smo svi pretpostavljam jednim dijelom odrasli na svemu tome i sličnome (osim mc-a :)) pa smo eto dobri ispali LOL Šalu na stranu, trudim se gledati uvijek širu sliku, a ta šira slika ne demonizira ništa što baš nije otrov koji trenutno ubija. Mislim da i svi mi odrasli moramo shvatit da nas jedna hrenovka, malo paštete na kruhu, ni vrećica smokija neće automatski šutnut u orbitu bolesti i nezdravog života. Smeće je to samo takvo, ali eto, nekad dođe gušt, a kasnije je onda još i veći nastaviti u dobrom smjeru...Znači ako je to totalno izvanredna praksa - nema nikakve štete, osim malo navlačenja vode, probavnih smetnji, umora itd, sitnice LOL Što je super stvar da nas podsjeti da to više ne radimo, odnosno bar ne tako brzo :))

S druge strane, kod svih tih alternativa (pritom govorim o wheyu i svim ostalim zamjenama, a ne o cimetu, rogaču, vaniliji itd.) javlja se veći problem, a to je svakodnevna konzumacija, u svim živim oblicima - od shakea oko treninga, preko žlice wheya tu i tamo, kolačića, torti, palačinki za doručak... gdje nuspojava nema (uglavnom), a težina/masnoća pada.....dakle, nemamo ništa što nas može odbiti od takve redovite konzumacije...dapače, fino!

Da ne ispadne da nisam ni sama u tome, i ja sam redoviti korisnik wheya od 2009. Big smile i eto, s urednim nalazima, nikad bolesna. Mikrobiota bi mi mogla biti u komi, ali to je u fazi testinga Smile pa mogu poslužit za primjer tih istraživanja sa svojom voljenom sukralozom. S tim da sam se u zadnjih par godina i nagutala stresa, a i prehrana mi je bila dosta jednolična. Eh sad, ko je kriv, ko je kriv...

Uglavnom, durice....mislim da ne moraš i ti odustati, ja sam prva koja se ne ustručava savjetovati whey nakon toliko godina. Od svojih popijenih 1000 kanti, tvoja 1 bila bi gotovo nevidljiva Big smile Naravno, ja sam ja, ali ima nas još. Ja se ne protivim tome, dapače, samo se protivim onome što je danas nastalo od sve te fitness industrije....gdje smo jedne loše prerađevine koje smo pojeli tu i tamo (ako smo imalo osviješteni oko kvalitete hrane) zamijenili upitnim prerađevinama koje jedemo/pijemo stalno pa ovo što smo i sami ponekad žnjopali kao djeca promatramo kao nešto što bi trebalo totalno eliminirati, a znamo i sami da je to u ovoj našoj okolini jako teško. Slažem se, trebali bi poslužiti kao primjer djeci oko te zdrave prehrane (i svega ostalog) ali niti zatvarati ih toliko pod stakleno zvono jer kad jednog dana izađu u svijet....svijet možda neće biti tako osviješten, a dijete znatiželjno i željno novih okusa....






 


Edited by Gym_girl - 19 Veljaca 2019 at 12:18
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 12:56
Originally posted by belfegora belfegora wrote:

J Jer OK, moze se dogoditi da znanost bas eto pokaze da je neki sastojak iz whey-a grozan/kancerogen/uzrok autizma/hodajuca smrt. Al isto se moze dogoditi i sa drugom preradjenom hranom koju smo uveli u zadnjih generaciju-dvije. 

Previše je tu faktora uključeno da bi se nešto izoliralo i primijenilo na sve....a i ta istraživanja treba gledati iz jako puno kuteva.

I pušenje je dokazano štetno, pa neki umiru, a neki sretni dožive duboku starost, čak i više od onih koji žive zdravo. Da ne idem u druge ovisnosti....

A hrana ni ne mora biti prerađena da bi štetila. Nekad godinama jedemo zdravo, ni ne pomišljajući da nam baš ta neka namirnica ili neka kategorija hrane možda stvara pritisak na probavni sustav....pa to pati i pati, dok se ne razvije bolest. Od nečega što je gotovo iz zemlje izašlo...

A onaj do nas koji ni ne gleda što jede, osim malo možda pazi na količinu....doživi 100 godina, bez problema....

Ako još krenemo u pitanja stresa, glave, emocija....jjuhhh....badava nam sve nekad...

Time ne želim reći da jedemo kako nas je volja (jer onda nebi ni bila ovdje), nego da je puno nijansi sive između crnog i bijelog..... 

Uglavnom - teška tema Big smile








Edited by Gym_girl - 19 Veljaca 2019 at 12:57
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 16:46
Neki dan sam pisala kako mi je od jaja proradio gastritis. Uglavnom nije od jaja nego od raznih krekera. Preko vikenda sam od male pojela ostatak kajgane i domaći kruh, i sve super. Predvečer pojedem 2 krekera sa posnim i zlo i naopako. Danas sam kupila wasa fiber i podnošljiviji su.
Doručkovala sam u 9 zobene, posni, jabuku i cimet
Oko 13,30 tanjur variva od kupusa, mrkve (na cijelu količinu sam stavila i 2 manja krumpirs)
U 16 ponovo tanjur variva
Za desert 2 žlice posnog,aroma vanilije, malo kokosa i stevija
To je za sada to.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 20:02
Gymka, ovo je paperback verzija :
https://www.amazon.co.uk/Personalized-Diet-revolutionary-prevent-incredible/dp/1785041304/ref=cm_cr_arp_d_pdt_img_top?ie=UTF8
Nemam više vremena jer mi jedan od pasa na umoru.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 21:50
Durice Inace tako pojedes rucak dva puta ili se potrefilo?
Before 68 After 86
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 23:04
Originally posted by zmajcek68 zmajcek68 wrote:

Durice Inace tako pojedes rucak dva puta ili se potrefilo?


Ma potrefilo se 😂
Inače ručam između 15-16 a oko 13 redovito budem gladna pa nešto moram pojesti.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2019 at 07:26
Hahah....Ok onda!Moze tako!

Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2019 at 08:42
Originally posted by iver iver wrote:

Gymka, ovo je paperback verzija :
https://www.amazon.co.uk/Personalized-Diet-revolutionary-prevent-incredible/dp/1785041304/ref=cm_cr_arp_d_pdt_img_top?ie=UTF8
Nemam više vremena jer mi jedan od pasa na umoru.


uhhh…što duže imam svog mačka to sam više u strahu od tog dana, suosjećam   

Hvala na trudu unatoč situaciji!

edit: pronašla sam neku ograničenu verziju srodne teme istih autora i već iz par uvodnih rečenica prepoznala ono što mislim i često tipkam i govorim ... u vezi toga koliko zapravo možemo biti sigurni da nam služi nešto od onoga što smatramo generalno zdravim, a koliko uistinu šteti nešto od onoga što demoniziramo i smatramo generalno nezdravim...

Dakle, u sridu, nastavljam   

Edited by Gym_girl - 20 Veljaca 2019 at 12:44
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2019 at 08:46
Originally posted by durica30 durica30 wrote:

Neki dan sam pisala kako mi je od jaja proradio gastritis. Uglavnom nije od jaja nego od raznih krekera. Preko vikenda sam od male pojela ostatak kajgane i domaći kruh, i sve super. Predvečer pojedem 2 krekera sa posnim i zlo i naopako. Danas sam kupila wasa fiber i podnošljiviji su.
Doručkovala sam u 9 zobene, posni, jabuku i cimet
Oko 13,30 tanjur variva od kupusa, mrkve (na cijelu količinu sam stavila i 2 manja krumpirs)
U 16 ponovo tanjur variva
Za desert 2 žlice posnog,aroma vanilije, malo kokosa i stevija
To je za sada to.


durice, koje krekere si jela?


Kako je večera prošla?

Nakon ovog drugog dijela ručka si još i nadoknadila proteine pa je to ok, u 13,30 bi bilo bolje da si nešto od toga dodala?





Edited by Gym_girl - 20 Veljaca 2019 at 08:48
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.