New Posts New Posts RSS Feed - Debela mama :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Debela mama :)

 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 19:39
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Jesu, ali užitak od njih traje puno manje od muke gastritisa Tongue

A znam, svi nekad idemo kontra sebe u nekim stvarima, sve je to razumljivo. Ali eto, kad osvijestimo koliko nam neke stvari zaista štete, lakše ih se odreći. Nakon nekog vremena stvarno skužimo da nam više uopće ne trebaju, samo treba proći početni period....to je slično onome kada godinama čuvamo neku robu jer smo vezani istu, a ni ne pamtimo kad smo je obukli zadnji put niti očekujemo da ćemo ikada više - pa kad je napokon uspijemo baciti/dati dalje, u par dana zaboravimo čega smo se riješili....oslobodimo prostor, i nabavimo nešto novo.

Tako treba naći nove slastice, koje neće štetiti, a koje će nas jednako tako uveseljavati Wink








Slažem se Gymka ali kao da sam ovisna. Sad mi je želja da se te ovisnosti riješim i dovedem zdravlje u red. Imam curicu od 2 godine ne smijem se još raspasti 😛
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 20:23
Ja to koristim agavin sirup!Kupujem ga u Sparu!350 ml ili 250,sad ne znam tocno,evo sutra ti napisem,24 kune!A za kavu ili caj,Lidl ima sladilo u tableticama!1200 komada,10 kn!Jako mi se svidja jer ne promjeni okus onome u sta ga stavljas!Probala sam i Natreen i Steviu te secer kokosove palme ili cega vec ,i to navedeno mi ne odgovara!Pa se drzim ovog navedenog!

Vocni Skyr meni vise pase pod dio dorucka ili vecere!Jer mi za slasticu nije dovoljno sladak!LOL Najdrazi mi vanilija i malina!

Ja sam ti isto jela puuuuuno slatkisa!I kolaca,sladoleda ,ma svega!Od sladoleda mi je bio bitniji onaj cokoladni preljev!Hahahah...

Ali znas sta,moze se!Tesko je napravit rez preko noci!Probaj smanjit za pocetak jer ako ces si to naglo uskratit onda ces to vise i htjet!

Imas blizu Kaufland mozda?Imaju jednu divnu cokoladu,70 posto kakaa,koja se doslovcd topi u ustima!Neki strani naziv,al napisat cu ti prvom prilikom!Meni je tamna cokolada dobro dosla recimo nakon rucka,ili popodne uz caj,ili jednostavno ako ti padne secer!A prije sam u ovim navedenim situacijama uzela rafinirane slatkise!Znaci tri puta dnevno minimalno!Pa onda mos mislit koliko sam toga konzumirala!

Ja imam troje klinaca i isto kao i ti,dio promjene je zbog njih!Nisam htjela bit debela kucanica s cipsom na kaucu nego mama koja ce biti aktivna i zdrava!Najmladja curka ima godinu i pol,i jos je puno trcanja i setnji pred nama!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 02:53
Evo i komentara bivše ovisnice o slatkom. Doslovno. Može se, fakat. Ono što bi ti ja preporučila, ako već ne radiš, je zobena kaša. Dakle, zobene skuhane na vodi i/ili mlijeku. Ne čak u jogurtu, jer ti to još više onda vuče na slatko, a u vodi zobene dobiju volumen. Stavi jabuke ili šumsko unutra, žlicu-dvije posnog(ili čak bjelanjka) i steviu ili eritrit. Ja kad sam s rafiniranih slatkiša prešla na zobene prvi put, ufffff.....Disat nisam mogla . Nisu mi pali na pamet slatkiši, a osoba sam koja čim se ustane ima jaku želju za škrobom i slatkim. Čak ni ne bi tamnu kupovala, možda 1 za krizu, al tu bi sakrila jedno vrijeme, jer da, kakao, da, flavonoidi, ali čokolada je ipak čokolada, a želimo se odreć ovisnosti. I da... ako je kupiš... ne od 70%, nego iz Lidla od 81%. Mine te kasnije želja samo tako. Ako ni to ne pomogne, drži se slanog, masnijeg doručka. 3 jaja, bjelanjak, i šaka badema s paradajzom bi trebala ekspresno ubiti bilo kakvu želju za slatkim. Pogotovo paradajz. Ne znam je li stvar u likopenu ili vodi i vlaknima, ali ako ti dođe želja za slatkim, udri po paradajzu, proteinima, i nekoliko orašastih uz to. Trebalo bi nestati. "Zdrave" kolače ostavi za posebnije prigode i jače krize, neka ne budu go to za sve. Isto tako i s mliječnim. Polako ga zamjenjuj jajima i mesom. Ne kažem da je loše i da treba van, ali da ne vuče na još, vuče, i ako je to kod tebe tako, malo stani na loptu i isemo ga uravnotežiti nekim drugim proteinima. I sama sam jela pola kile posnog dnevno, i išla tome za desert,ok malo, ali nije baš najdivnije na dulji period, i jako provocira inzulin. Igraj se s povrćem, sad će sezona. Paradajz, tikvice, brokula, prokulice.... Maaaaan... ima ih. Dodaj na to mesa ili jaja, i koji kreker, i da vidiš. Neće ti više pasti na pamet slatko, a mliječno će ti postat kiselo.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 02:56
Zmajcek, ne paše ti stevia i xylit? Vidiš, to prvi put čujem.... jesi probala eritrit možda?
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 07:38
qNe,eritrit nisam uzimala!A ovo.mi se ne svidja jer mi nekako promjeni okus onom sta pijem!Probala sam vise puta,rekoh ajde mozda se treba naviknuti,ali nisam uspjela!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 08:42
Treba se naviknuti, da.... za one tablete mislim da sadrže aspartam ili neko slično sladilo i to mi je no, no.., a i s agavom bi umjereno zbog fruktoze i kalorija. Ovo ostalo troje (stevia, eritrit i xylit) bar znam da su prirodni šećerni alkoholi koji se probavljaju drukčije nego fruktoza. A možda se najbolje postupno odvicati slatkog okusa, iako ja prva znam da za to treba vremena. Godinama nisam mogla živjet bez dosta eritrita,iako je to možda više i psihgološki bilo, pogotovo nakon godina low carb ishrane bez škroba. On je najsličniji šećeru i prilično sladak. Probaj, možda ti se svidi :)
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 09:04
Osobno pica pijem bez dodataka, cak su mi ukusnija tako nego sa sladilima. Npr kavu nikad nisam voljela ni sa secerom. Kao da onda pijem sami secer, a izgubi se okus kave (ili caja).. Ali da nesto moram, ja bi za nju tu jednu tableticu aspartama, pa kud puklo da puklo, s vremenom se odvikla. Pa poslje pola tabletice itd, okus se isto adaptira. Naravno, ako bas bas nista od ovih ne odgovara (meni stevia kolko god je divna za slatkise u napitcima mi je bljak, isto je i sa ostalima, ne znam kako @Justanyone je selektivno zaboravila da je to vec cula hahahaha Heart)

A sto se tice onih kasica, ja ne bih cak preporucila jogurt za umijesati kakao, cimet i slicno. On mi je prekiseo. Bih, da imamo ono sto bi grcki trebao biti (dosta proteina i malo vise masti, a u nasoj prodaji je samo vise masti u odnosu na obicni). Eventualno taj skyr vocni iz lidla moze proci, pa kad nemam pametnije ideje znam njega, vanilija mi je solidan odabir okusa. Al skyr je svakako nesto sto je blize siru nego jogurtu. Ja zapravo mijesam svjezi (npr pilos ili proteinski srebrni konzumov) sir i biljne napitke kao bazu. Koristim npr bademovo, ljesnjakovo, kokosovo, sojino mlijeko, nekad i  pravo mlijeko, al ono mene napuhuje, pa cesce ovo prvo. Ako je prevodenasta smjesa, a ja bih gusce, dodam malo psylliuma koji mi je super i za probavu. Bas u ove kombinacije mi dosta dobro ide stevia kao zasladjivac. Opcenitomi je ovo baza za super desert u koju onda moze milijun i jedna varijacija na temu. Cak i teksturno moze varirati od pudinga (s vise psylliuma ili dodam zelatinu, agar agar), sladoleda (ja imam onaj neki aparat pa ga cesto tako radim), kasice do vodenastijeg shake-a. U cijelom tom moru opcija, sto sastojaka, sto tekstura sigurna sam da ces naci neku koja ti odgovara! Probaj neku kombinaciju pa reci dojmove da vidimo sto se tebi svidja, sigurno cu barem ja koja jedem ovo doslovno svaki dan imati jos ideja kako to prilagodit dalje :)

Sto se biljnih mlijeka tice, ona su skupa (prije nego netko drugi napise) - znam. Ja cekam Alpro akcije pa ih kupim vise jer mogu stajati dosta, a rotiram i ono neko sojino iz tvornice zdrave hrane za 10ak kn, nekad i njihovo bademovo. Meni, koja 95% toga skuha i napravi od nule je ovo jedna od rijetkih stvari koje uzimam gotovo (zapravo to i jesu samo sirevi i mlijeko, plus pokoji pretein bar i malo wheya) i ne da mi se to mijenjati - nit volje nit vremena nit zelje. ALI, ako je nekom stvarno skupo a htio bi, svi kazu (i ja vjerujem) da se da jednostavno i napraviti, a zasigurno je bolje i zdravije. Mada, mozda da prvo isprobas ovako par okusa da uopce znas u kojem smjeru to dalje zelis da ide.

Sto se tice zelje za slatkim, meni su upravo te kombinacije sladoleda/kasica/pudinga i pokoji proteinsko-kremasti kolac i proteinske palacinke - pomogli da shvatim da ono sto zovem zdrava hrana nije nuzno bljutavo i neukusno. Da nije da se nuzno odricem svega sto valja, vec stvarno biram nesto bolje. Pa cak i interesantnije (znanstvenik u meni je jako uzivao u ovom dijelu isprobavanja), izazovnije!  Trebalo je neko vrijeme dok nadjem sta mi odgovara i bilo je tu svega, od zestokog ribanja tava do bacanja kasica jer sam uvalila unutra nesto grozno. Ali se isplatilo traziti i sad su mi u prosjeku 2 obroka u danu ''slatka''. Time je potreba za junkom puno manja i cesto lakse odbiti standardne slastice. Ne uvijek, al u prosjeku cesto - i mislim da je to tocno ono cemu treba teziti! 
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 10:10
Jutro! Danas sam za doručak probala kombinaciju vrlo malo bioaktiva i 2 žlice sira, manja banana i zobene, to smiksala i onda dodala bademe. Meni je ovo odlična kombinacija i paše mi za želudac ali pretpostavljam da ne bi trebala često konzumirati bananu 😏
Nitko nije napisao da li konzumirate med.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 10:22
Nemoj med!Zdrav je,ali ipak pun secera!

Ja banane jako rijetko jedem!Znam ih tu i tamo ukombinirat u dorucak !Jela sam pu o vise u pocetku jer su slatke naravno,no s vremenom nisam imala uopce potrebu za njima!Tako da od voca jedem samo jabuku,dvije dnevno!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 10:28
Aaaaaah... banana... xD. Da, istina je da diže šećer jako, i da nema baš vlakana, ali ako je to jedna voćka taj dan, a paše ti za želudac, ja ne vidim zašto ne, pogotovo ako je sa sirom i zobenima pa se to malo uravnoteži. Isprobaj šta se događa s tom kombinacijom, ima li rezultata ili ne, napuhuje li te, jesi li sita od nje ili ti se spava, pa vidi. Sigurno ti je manja provokacija inzulina od slatkiša,a blagotvorno ti je za gastritis. Ali ako ti se počne spavati makni je. Osobno ne koristim med, što zbog šećera što zato jer mi je eritrit jednostavniji. Ali u biti ti najviše ovisi o cjelokupnom jelovniku. Možeš ti imati taj jedan obrok s recimo malo više šećera, pa kasnije u danu jesti recimo većinom meso, jaja i povrće. Tako sam ja nekad znala. I onda ti nije to tolika tlaka na organizam, pogotovo ako je takav obrok ujutro, mliječno osim šećera ima i proteine, i zobene imaju vlakna i nešto proteina, pa ti je uravnoteženo i stigneš potrošiti. A druga je stvar sad da ti pojedeš ujutro to, pa popodne meso s dosta krumpira, a navečer sendvič i slatkiš ili voće. To su već sad prilične provokacije inzulina kroz cijeli dan, a to želimo izbjeći. Manje, doduše, nego sa slatkišima, ali ne želimo gušteraču više voditi u Gardaland! Uopće. Dosta je uživala, od sad samo tobogani i ljuljačke u lokalnom parku :). Ako ti takav obrok ujutro paše ok, ali onda neka popodne i navečer bude dosta povrća i proteina, uz malo nekog složenijeg UH, tipa heljda ili leća. Pa makar ti pojela samo meso i umak iz varila ili paprikaša uz salatu i 3 krekera. Kužiš me što ti hoću reći? :)

Edited by Justanyone - 14 Veljaca 2019 at 10:34
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 10:54
ili jednostavno manje banane (ja je stavljam po pola), a vise malo sira? kombiniraj prema tom smjeru, pa dokud ide :)i 
i probaj mrvicu stevije s ovim, ili eritrita, pa ce i dalje bit slatko. mijenjat ce ti se okus pa mozes i s vremenom smanjivat bananu. Da ne ide svaki dan isto, umjesto banana+jogurt+ sir, mozes rotirat malo za pocetak taj skyr s okusom lidlov bez banane. Ne treba od nje bjezati, samo treba isprobavat koliko je optimalno i sta ce ti najvise pasati 

al zar nije divnaaa kombinacija sa sirom, neusporedivo bolja od jogurta :)
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 15:22
Kako sam pojela onaj doručak do 13 sati nisam bila uopće gladna. Inače sam od zobenih bila vrlo brzo gladna ali mislim da je posni tu učinio svoje. U 13 sam pojela 2 krekera sa listićem dimceka. I sada kajganu sa 2 krekera. Inače bi uz kajganu išla odlično rajčica ali ne mogu sad ni zamisliti da pojedem neko sirovo povrće. Pijem i zeleni čaj stalno. Uglavnom nisam gladna ni nervozna kao što bi inače bila na početku neke dijete!
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 15:45
Bravo!!!Znaci da si dobro iskombinirala sve!Na ovaj kreker,sta jedes kao uzinu,mozes dodati i posnog sira!Fino je jako s dimcekom!

Ajd javi navecer kako je bilo sa slatkisima,odnosno,potrebom za njima!Ili sutra ,preksutra...
Before 68 After 86
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2019 at 16:11
Samo da nadopunim gornji post, jaja mi nikako nisu sjela. Bit će red jedno vrijeme živjeti na corbama
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2019 at 02:21
Koja jaja? Ona od doručka? Jesi baš sigurna da je od njih? Je li bilo što slatkog tijekom dana? Možda ne moraš skroz maknuti jaja(a pogotovo ne živjeti na varivima bez proteina, to je tek recept za glad i katastrofu), možda da pojedeš 2-3 tjedno, a ostalo bjelanjci sir i meso? Kako stojiš s ribom, smetaju li ti neke konzerve?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2019 at 09:11
Originally posted by durica30 durica30 wrote:

Kako sam pojela onaj doručak do 13 sati nisam bila uopće gladna. Inače sam od zobenih bila vrlo brzo gladna ali mislim da je posni tu učinio svoje. U 13 sam pojela 2 krekera sa listićem dimceka. I sada kajganu sa 2 krekera. Inače bi uz kajganu išla odlično rajčica ali ne mogu sad ni zamisliti da pojedem neko sirovo povrće. Pijem i zeleni čaj stalno. Uglavnom nisam gladna ni nervozna kao što bi inače bila na početku neke dijete!


Posni ti je tu sigurno učinio svoje A jesi li i nešto drugo pojačala, zobene?

Sad si i sama na sebi vidjela učinak malo uravnoteženijeg obroka, i to i je poanta - da ne budeš gladna ili da ako već i ostaneš malo gladna to bude podnošljivo. Nisam ni ja uvijek skroz sita kad se dignem od stola ali onda to utažim nekom tekućinom (čaša vode, šalica kave ili čaja) ili jednostavno idem nešto raditi

Inače, slobodno pojedi malo više dimceka i kako ti je rekla zmajcek, dodaj još malo sira uz to, ili ako ti ga je dosta od doručka - fino je sa mozzarellom ili feta sirom.


Koliko si jaja poslije pojela? Osjetiš li i inače težinu nakon njih?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.