New Posts New Posts RSS Feed - Debela mama :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Debela mama :)

 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Debela mama :)
    Posted: 09 Veljaca 2019 at 21:57
Pozz svima! Registrirala sam se na finesa.com.hr davno a samo povremeno čitam i na čitanju uglavnom sve ostane 😏 Uglavnom imam 38 godina, visoka 165 cm i teška 78 kg. Uglavnom zadnjih godina stalno sam u rasponu 73-78 god. Imam dijete od 2 godine. Moji problemi sa kg su počeli prije 10 godina. Prije toga perioda sam igrala rukomet i nikad problema sa kg nije bilo. U jednom periodu sam dogurala do 95 kg i to je bilo zbilja strašno. Kasnije je ustanovljeno da je problem štitnjača pa kad su mi to sanirali kg su sletjeli za 2 mjeseca na 75 kg bez ikakve korekcije u prehrani. E sad pokušavam doći do barem 65 kg ali sam se pogubila. Moj problem je slatko a naziru se problemi i sa šećerom. Nadam se da ću uz vašu pomoć uspjeti ostvariti svoj cilj
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2019 at 09:20
Durice, dobrodošla :). Super da su ti sredili štitnjaču, već je to veliki korak naprijed kako sa kilogramima, tako vjerujem i s energijom i općim stanjem. Slatko... mislim da nam je to većini ovdje problem u nekoj mjeri . Ali i tome ima lijeka, ima zdravijih verzija skoro svakog kolača, za početak. Nego, kad kažeš da si se pogubila, na što točno misliš? Kako sad izgleda otprilike jelovnik tijekom dana? Kakve su ti otprilike dnevne aktivnosti? Imaš u vidu možda bicikl, pješačenje, neki trening....?
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2019 at 12:10
Ma ja sam trenutno u učenju, polažem jedan veliki ispit, tako da ne idem ni na posao. Zbog toga sam se dvoumila da li da se uopće javljam posto nema šanse da se fizički aktiviram još 2 mjeseca. Onda sam ipak odlučila da bez obzira na nedostatak vremena to nije razlog da ne poduzmem ništa u vezi prehrane. Uglavnom u 9,00 pojedem zobene sa bazenima,brusnicom,borovnicama i jogurtom (najčešće), nekad jaja i bijeli kruh, nekad sendvič a nekad palentu sa jogurtom, onda u 12 ako sam jela zobene budem najčešće gladna pa se znam zaletiti u pekaru i uzet si nešto (kad radim), a kad sam kod kuće obično to bude sendvič, oko 16 ručak i to bude juha, rizoto ili meso i krumpir, ili varivo, sve što skuham, ali u tom periodu kreće i borba sa slatkim. Znam do noći pojesti i po 3-4 sladoleda, čokoladu pojedem bez problema u par minuta, pa malo Nutele, ma ne biram. I svaki dan mislim još ću se danas najesti slatkiša pa od sutra krećem na dijetu. Pa jedan dan mislim kako ću izbaciti UH a drugi dan mislim kako bi ipak bilo praktičnije da izbacim večeru 😏🙄
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2019 at 13:36

Pozdrav i dobrodosla durice!

Prije svega, upalo mi je u oko ovo:

Originally posted by durica30 durica30 wrote:

a naziru se i problemi sa secerom


Mozes li malo detaljnije objasniti o cemu se radi - imas li nesto povisen secer na nalazima ili? I opcenito, kako stojis sa ostalim parametrima?

Sto se tice ostalih hormona, kakva je tu situacija?

Da, slatkoga je puno i previse :) i toga si i sama svjesna. Takva praksa ne ubija samo tvoja nastojanja da izgubis kg nego i lose utjece na zdravlje, pogotovo ako je secer vec presao granicu ili je blizu. Gledajuci ovako, od jutra pomalo provociras ta nagla dizanja i posljedicno tome padanja secera pa nije ni cudo da navecer osjetis tu veliku potrebu za takvom hranom. Vise je to stvar biokemije nego volje ;)

Opet nekako ne vidim dovoljno proteina, zdravih masnoca, vlakana....a to je bas ono sto uravnotezuje razine secera tokom dana i cini nas sitima. Reci mi, nakon kojeg od ovih obroka ujutro si najsitija? Pretpostavljam nakon jaja? :)





Edited by Gym_girl - 10 Veljaca 2019 at 13:39
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2019 at 15:17
Točno od jaja sam najsitija ali ne bi ih mogla precesto jesti. Što se tiče šećera neka blaga odstupanja su postojala onda kad su mi otkrili problem sa štitnjačom. Pred kraj trudnoće je bilo problema ali sve je riješeno prehranom. Kako su mi trakice i aparatic ostali još od tog perioda, u par navrata sam ujutro izmjerila 6,4., to je bilo iza onih gadnih noćnih pretrpavanja. I skužila sam da mi poslije velike količine slatkiša zna biti loše, srce mi lupa. I onda par dana se "popravim" pa nastavim po starom. Inače sam razumna žena ali ovo mi je kao gadna ovisnost. I zbog izgleda ludim, mrzim biti debela 😕
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2019 at 17:23
Koliko sam skužila iz pročitanog preporučuju se zobene za doručak ili?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2019 at 17:49
Da, ali u vašem jelovniku nedostaje bjelančevina. Nije stvar samo u tome što jedete nego i kako kombinirate te namirnice. Iz onoga što smo vidjeli jedete dosta škroba i šećera(zobene, voće, pa kasnije opet krumpir...) i to s malo proteina i/li povrća koji bi vam ublažili količinu inzulina koja se izluči kad pojedete šećer ili škrob. Jer ako u svakom obroku imate dosta škroba, to vam onda luči inzulin i drži ga visoko kroz cijeli dan. Zato i jeste gladni i dolazi vam želja za slatkim, uz same rafinirane šećere koji stvaraju ovisnost. Dakle, zobene su ok, s malo šumskog, recimo, i nešto sira ili 1-2 jaja. I iako su zdrave i kao preporučuju se, zobene ni izdaleka nisu jedina opcija za ujutro . Dajte si mašti na volju: od omleta, do nekakve salate od povrća(rajčice, paprike...... malo mesa od ručka ili nekakve tune uz par integralnih krekera, pa imate razne muffine od jaja, sira, pa ostaci od ručka... možete u taj jogurt dodati umjesto zobenih i mljeveni lan ili chia sjemenke ako želite. Uz malo posnog eto vam doručka za minutu :) Ima i tu na stranici dosta recepata. Gledajte za početak da imate neki izvor proteina u svakom obroku( mladi/posni sir, meso, jaja... što će malo uravnotežiti šećer i od čega ćete biti sitiji. Isto tako, čim više salatnog i lisnatog povrća da vas zasite vlakna iz njih, a na tu bazu onda dodajete ugljikohidrate (zobene, integralni kruh, krekere...), i masti(ulja, orašaste....)
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2019 at 21:48
Znači bila bi bolja varijanta zobene sa posnim nego ovo moje sa jogurtom. Da li i dalje mogu dodati malo voća u njih?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2019 at 08:19
Možete, rekoh, iako bi se ja držala šumskog, a ne sušenog, ono baš ima dosta šećera. Ali bitno je da u svakom obroku imate neki izvor proteina.
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2019 at 12:39
Super, hvala na odgovoru
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2019 at 14:41
Originally posted by durica30 durica30 wrote:

Točno od jaja sam najsitija ali ne bi ih mogla precesto jesti. Što se tiče šećera neka blaga odstupanja su postojala onda kad su mi otkrili problem sa štitnjačom. Pred kraj trudnoće je bilo problema ali sve je riješeno prehranom. Kako su mi trakice i aparatic ostali još od tog perioda, u par navrata sam ujutro izmjerila 6,4., to je bilo iza onih gadnih noćnih pretrpavanja. I skužila sam da mi poslije velike količine slatkiša zna biti loše, srce mi lupa. I onda par dana se "popravim" pa nastavim po starom. Inače sam razumna žena ali ovo mi je kao gadna ovisnost. I zbog izgleda ludim, mrzim biti debela 😕


Naravno, ne treba ih prečesto jesti ali mogu poslužiti kao jedna varijanta dobrog doručka 2-3 puta tjedno (ako izbjegavaš žumanjke možeš 1 cijelo i ostalo bjelanjke), uz tu kombinaciju zobenih sa dodacima u ostale dane :) Inače, ja volim pomiješati i jogurt i posni, tako da nije nužno odvajati.

A ta pretrpavanja se dogode nakon ponoći ili u nekim ranijim večernjim terminima? Bilo bi dobro šećer provjeriti i nakon neke optimalne večere.

Uglavnom, treba krenuti sa tom laganom promjenom kompozicije obroka, prvenstveno na stranu povećanog unosa proteina i vlakana. Justanyone je dala neke dobre primjere! Za početak, krenuti sa dobrim doručkom pa vidjeti kakav efekt će to napraviti tokom dana. Nijedan obrok nije sam za sebe i diktira izbor i u sljedećem/sljedećima tako da je super jutro započeti na dobroj hormonskoj strani :)

Želja za slatkim bi se mogla automatski regulirati na taj način, biti će zanimljivo vidjeti reakcije tijela.

durice, kako stojiš sa povrćem? Što jedeš, koliko često, što voliš i ne voliš?


I nadam se da ne smeta ovo "ti" - nekako sam krenula tako od početka pa da ne ispadne da nekoga persiram, a nekoga ne, kad naravno sve jednako poštujem. Većinom smo svi nekako sličnih godina (tu i tamo je netko stariji pa se onda prilagodim) i kako rekoh već dosta puta, volim taj neki opušteniji pristup imati barem ovdje, ali kome smeta neka slobodno reagira   





Edited by Gym_girl - 11 Veljaca 2019 at 14:46
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2019 at 15:58
Ma može na ti, naravno. Nadam se da nisam puno starija od vas aktivnih na forumu.
Što se tiče hrane ja ti sve volim, tako da nemam problem ni sa povrćem. Uz ručak uvijek jeden povrće, ili je u pitanju varivo, ili na salatu.
Prije par mjeseci sam imala gastritis i 2 mjeseca živjela na grisinima i na varivu i skinula sa 78 na 73 i onda kad je prošlo opet udarila po slatkišima i vratila svu kolažu. I sad u zadnja 2 dana ponovo kiselina gadna, samo da mi se ne vrati gastritis
😪
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2019 at 15:59
Danas sam nenadano morala do ureda i ostala do 13 sati, tako da do tada nisam ni jela.
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2019 at 13:10
Najozbiljniji savjet svima nama koji stane u 1 recenicu i vrijedi bas za ove situacije - docekajte glad spremni!
Pa znamo svi da se uvijek vraca. I tad smo najlabilniji. Ponijet nesto za rezervu u nepredvidjenim situacijama zaista cini razliku. Inace, potpisujem sve sto je gymka gore tipkala, a i justanyone. da ne ponavljam :) 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2019 at 14:31

Slažem se Wink

Zato je dobro navečer pripremiti nešto za sljedeći dan, i ako je frka ujutro samo pokupiti i sve je spremno Cool Ja tako radim sa doručkom,  a osim toga recimo uvijek imam neke konzervice tune, pogotovo one salatne kombinacije - rio mare, eva - i to mi je obrok kojeg zgrabim u sekundi. Zajedno sa par raženih krekera i nema šanse da me nešto ulovi nespremnu. Ili mjericu wheya u shaker ako je baš propuh u ormaru Big smile

Isto tako, uvijek možemo unaprijed narezati neke salate, povrće pa si čuvati u posudici spremno za izlazak :)




Edited by Gym_girl - 12 Veljaca 2019 at 14:33
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2019 at 14:32
Originally posted by durica30 durica30 wrote:

Ma može na ti, naravno. Nadam se da nisam puno starija od vas aktivnih na forumu.
Što se tiče hrane ja ti sve volim, tako da nemam problem ni sa povrćem. Uz ručak uvijek jeden povrće, ili je u pitanju varivo, ili na salatu.
Prije par mjeseci sam imala gastritis i 2 mjeseca živjela na grisinima i na varivu i skinula sa 78 na 73 i onda kad je prošlo opet udarila po slatkišima i vratila svu kolažu. I sad u zadnja 2 dana ponovo kiselina gadna, samo da mi se ne vrati gastritis
😪

A što je bio uzrok gastritisu Smile

Jedeš li dosta kupusnjača?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.