New Posts New Posts RSS Feed - Help!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Help!

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Help!
    Posted: 17 Sijecanj 2019 at 11:09
Pozdrav svima!,

primijetila sam da su mi se bedra razjačala i imam nakupinu sala sa vanjske strane. nisam to nikada imala.
redovno treniram i izuzetno pazim na prehranu.

molim pomoć oko smanjivanja.

plus, dobila sam Olimp thermoburner hardcore.. trebam li se upuštati u to?


Proud member of National team.
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2019 at 10:04
Bok Ivoncica! Prije svega - dobrodosla!  Clap
Nadam se da ces dobiti prave odgovore i uspjeti u svom naumu. Prije svega odlicna stvar je da si lagano definiras ciljeve - smanjiti udio masnog tkiva, ako se ne varam?

Da bi ista pametno mi tu odgovorili (ili bar dali ideju), trebat ce nam vise informacija: sto znaci zdravo se hraniti i redovito trenirati po tvojim vidjenjima? Je li se to mijenjalo kroz vrijeme? Je li ti se kilaza mijenjala ili samo omjer misici-masti? Jesi li mijenjala stil zivota (npr dobila posao pa vise sjedis ili nesto tako)? Barem toliko za pocetak :)
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2019 at 11:33
hvala na odgovoru!
evo i priče :)

prije sam bila dugoprugašica, ali me to učinilo skinny fat djevojkom i to mi se nikako nije svidjelo pa sampostepeno dodavala treninge snage (onu vrstu koju danas popularno zovu funkcionalni trening- grupni sa girjama, trxom, body weight...) 3 puta tjedno. trčanje sam svela na cca 2 x 5km, intervalnih, tjedno (prijašnjih min. 50, ali u tempu) kako bih oponašala HIIT.
tijelo mi se evidentno promijenilo ( govorimo o rasponu od 2g). mišićna masa se udvostručila, body fat je pao sa 28% (i 54kg) na 20%(63kg). no ostalo je to salo na bedrima i guzi koje je sada puno izraženije.

u međuvremenu sam pila Diane 35, kao terapiju 6 mjeseci i tada mi se pojavio celulit i povećala se mast. doduše, za blagdane sam si baš dala oduška, ali to znam zašto i kako.

imam te satiće za mjerenje svega i nekakav prosjek mi je 600 aktivnih kalorija dnevno + bmr cca 1400. prihvaćam i odstupanja, ali nemam dan da ne napravim b ar 10k koraka.

Hrana:
80+% hrane koju jedem je "čista biljna hrana". što znači da ne jedem nikakve poluproizvode, konzerve, pekare itd. kruh koji radim je dukan proteinski kruh. Peskaterijanac sam. doručkujem smoothie (npr. špinat, celer, avokado i mjerica proteina od vanilije). ručak, salata od lisnatog povrća i npr shirataki sa seitan bolognezom, ili varivo od bundeve i slanutka. vecera komad ribe i povrće. za međuobrok jedem voće i orašaste plodove. pazim da unosim cca 1,2 g/kg proteina i ukupno da ne prelazim 1700kcal. kada cheatam, cheatam kao velika- pizza i cola(zero).
nedjeljom na ručku kod mame jedem kolače. iako, moram pohvaliti mamu, pazi i sa tim kolačima. uedno piše i važe što je stavila i kombinira sa našim fazama.
Alkohol i sokiće ne konzumiram. Ako mi je velika frka popijem bolero.

Disciplinirana sam..

Proud member of National team.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2019 at 12:07
Ivonica, koliko si dugo već na unosu od 1700 i koliko si često "cheatala ko' velika"?. Je li išta otišlo s takvim deficitom nedavno, ili je to unos na kojem si postigla tu rekompoziciju? Koliko bi ti još voljela izgubiti? Moguće da je to salo em među onim zadnjim, em od tableta što će ti možda zahtijevati malo žešće treninge i veće restrikcije. Al to će već netko iskusniji od mene bolje znati...
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2019 at 12:19
uf ne, izgradnju mišića sam radila na cca 2500 kcal, ovo traje par mjeseci.

iako, priznajem, imam (novog) dečka bildera koji me u trenucima zavađanja često vodio na pizzu (1 tjedno).
skinula bih cca 2% masti tj da mi se to, na dupetu i bedrima, ne vidi.. 
Proud member of National team.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2019 at 13:01
I koliko je otišlo u tih par mjeseci? Velim... neka me netko iskusniji ispravi, ali kao prvo, sve da ti i skineš još tih 2%, nema garancije da će to biti baš tamo gdje želiš. A moguće i da ti je baš to ono tvrdoglavo i da za to nema mjesta cheatu već da treba jače zapeti
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2019 at 13:11
I sto je s unosom tekucine? Kolicinom spavanja i stresa? Meni su hormoni, neuredan zivot, nespavanje, dehidracija i slicno dosta potpomogli razvoju celulita... 

Nisam neki strucnjak, ali svejedno reklamiram sveobuhvatan pristup, posebno kad je u pitanju ''tih zadnjih par posto''. I konzistentnost. I strpljenje hihihihi! 

Vidim da si postigla velike promjene i od srca za pocetak cestitam na tome, zaista je vec jako pohvalno! Ono sto najcesce citam u zadnje vrijeme su objasnjenja kako ne mozemo u isto vrijeme graditi misice i gubiti mast (iznimka su totalni pocetnici i slicno) jer su to 2 poprilicno suprotna procesa. Ako sam dobro skuzila - ti bi sad skidala masti. Mislim da ce to ici i dalje, prirodnim tokom s HIIT treningom (tj HIIT trcanjem) i vjezbanjem snage uz kalorijski deficit. Pa onda kad dio ode (a ne mozemo birati tocno otkud ide), preci opet na izgradnju misica po potrebi. Tako da ako ide, makar polako, moj savjet je da kontinuirano nastavis i ako je moguce provjeri i ove ostale tockice :)
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2019 at 14:07
znam da se ne može birati odakle će otići, ali realno.. sise su sa fine četvorke spale na.. hm.. ne nosim grudnjak jer nema potrebe. sa trbuha teško da mi može otići puno jer sam dosta suha. bedra i noge su mi neproporcionalne sa ostatkom..

spavanje i stres su mi problem, da. radim 2 posla. jedan je "mendažerska" funkcija i ubija me. spavam cca 4h dnevno. Hormone vadim  u ponedjeljak..

stvar je što nisam nerealna. nego sam stvarno zapela..

šta mislite o olimp thermoburner hardcore?
Proud member of National team.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2019 at 14:14
Ja fakat nemam iskustva s nekakvim burnerima, ali jako mi je dobro poznata situacija s dva posla i nespavanjem. Ako te išta koči, to je to, jer si iscrpljena, i jedeš više kad si neispavana, o kortizolu, koji te hoće sje**t upravo na mjestima koja te najviše smetaju, da i ne govorimo. Ako ikako možeš, sredi to i makni cheat pa vidi ima li kakvih promjena. I kako općenito reagiraš na UH? Kao fleksitarijanac ih možeš dosta nakupiti.
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2019 at 15:42
ok sam sa UH. Zapravo, uh skupljam kroz voće i povrće (iznad zemlje), a žitarice i grahorice koje konzumiram su uglavnom visokoproteinske (što ne umanjuje udio UH,jasno) i pazim koliko čega unosim.
Na zadnjem mjerenju mi je kortizol bio iznad 1200... kada sam trčala, iznad 2000.. ponavljam sada..
Proud member of National team.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2019 at 16:52
Bok,

tjelesna kompozicija i lokalizirano nakupljanje masti je urodeno genetski, ali i samim profilom hormonalnog panela..

Svi mi nakupljamo vise ili manje masti, na odredenim tijelima, nikako jednolicno!
Pri gubljenju masnih naslaga, gdje ga ima najvise, biti ce ga najvise, i sa tih mjesta ce posljednje i odlazit.

Kod zena je to nerijetko upravo na bedrima, kod muskaraca to moze biti u podrucju donjih ledja, struka, ili cak prsa..

Znaci individualna stvar i predispozicije + generalni lifestyle i navike..

Koristis li kakvu hormonalnu dopunu trenutno? Kontracepciju?

Takodjer, mozes okacit sliku (bez otkrivanja lica ako ne zelis), da vidimo tjelesnu konstituciju i kriticne zone, iz cega bi dalje mogli vise komentirat i savjetovat!

Sto se tice fat burnera, da skratim..Smile
Mozes napravit tri stvari...
1. Vratit onome od koga si ga dobila
2. Bacit u kantu za smece
3. Popit bocicu ako ti je mrsko da bacas

U sva tri slucaja, rezultat ce biti jednak, ukoliko drugi faktori (bitni) nisu izmjenjeni.

Poz.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2019 at 09:01

Pozdrav Smile


Ivonice, celulit si znači primjetila kada si počela koristiti Diane, prije toga nije bio primjetan? I koje su sveukupne promjene bile u tom razdoblju, sa treningom, prehranom, na kilaži.....

I zanima me kao i Cele-a, kako sada stojiš sa kontracepcijom?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2019 at 13:09
Prestala sam piti Diane sa proslim ciklusom.

Promjene nisu velike. Tu i tamo sam zbog pisla preskovila trening pa bih isla hodati ili trcati..

Danas sam vadila hormone da vidim sta se dogada jer, zapravo, nema bas osnove za debljanjem..
Proud member of National team.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2019 at 14:03

Ajde možemo prvo pričekati nalaze ali dok čekamo...


Svašta mi se mota po glavi, od viška hrane do manjka Big smile Na višak me uputio deficit od 1700 kcal koji moguće više i nije deficit (predugo ga držiš, pod stresom si, a i treba vidjeti hormone, prvenstveno štitnjaču) pa zato stagniraš, a na manjak me tjera ovaj tvoj jelovnik.....

Originally posted by Ivonica Ivonica wrote:

Hrana:
80+% hrane koju jedem je "čista biljna hrana". što znači da ne jedem nikakve poluproizvode, konzerve, pekare itd. kruh koji radim je dukan proteinski kruh. Peskaterijanac sam. doručkujem smoothie (npr. špinat, celer, avokado i mjerica proteina od vanilije). ručak, salata od lisnatog povrća i npr shirataki sa seitan bolognezom, ili varivo od bundeve i slanutka. vecera komad ribe i povrće. za međuobrok jedem voće i orašaste plodove. pazim da unosim cca 1,2 g/kg proteina i ukupno da ne prelazim 1700kcal. kada cheatam, cheatam kao velika- pizza i cola(zero).
nedjeljom na ručku kod mame jedem kolače. iako, moram pohvaliti mamu, pazi i sa tim kolačima. uedno piše i važe što je stavila i kombinira sa našim fazama.
Alkohol i sokiće ne konzumiram. Ako mi je velika frka popijem bolero.



.... skupiš li zbilja do 1700 kcal time? Smile


 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2019 at 08:43
hm.. sada ste me malo dotaknuli.. vrijeme je za ponovni posjet nutricionistu?


Proud member of National team.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2019 at 10:16

Može na ti Embarrassed

To je jelovnik složen od strane nutricionista? Ok, moguće je da onda i je taj okvirni unos, ja ne tvrdim da nije, samo da mi se po navedenom tako ne čini. Ali, lako moguće i da je jer se ne vide količine, a i možebitni dodatni sastojci koji mogu pojačati kcal unos (npr. ulja itd.). Možda bi sa količinama bilo bistrije Smile

U svakom slučaju može biti i jedno i drugo što radi blokadu - višak hrane pa tijelo od toga vuče energiju ili manjak pa se tako tvrdoglavo neda, pogotovo ako su hormoni neuravnoteženi. Daleko od toga da i stres ne radi svoje. Negdje sam uškicala 4h sna - čega je to posljedica, čisto zakrčenog dnevnog rasporeda ili nemogućnosti spavanja?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.