New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svima!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svima!

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Belma86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Rujan 2018
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Belma86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2019 at 14:12
Beflegora,hvala!
Navike su mi fakat bolje, slatkise jedem 1x sedmicno max, da vidis šoka i nevjerice u gostima kada odbijem kolač hahah. Onda kažem da ne jedem slatko zbog multiple, i ne pegla me niko.
Idem na treninge 3x sedmično, to zaista ozbiljno shvatam. Pa polako, nigdje se ne žurim, vidjeću do proljeća šta će vaga pokazati.

PS
Sad mi naumpade, ako ručam oko cca 6 popodne, do 10 naveče sam naravno gladna. I često razmutim samo proteinski shake s vodom jer nemam u tom trenutku posnog sira u frižideru (ako imam, pojedem njega). Koliko je to dobra varijanta, negdje sam čulada se shake brzo apsorbira i da nije baš najsretnije rješenje za večernji obrok...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2019 at 09:51

Belma, prvo super za izgubljene kilice, i ne brini da je premalo - bitnije je da usvojiš dugoročne navike, jer ćeš tako i nastavit postepeno gubit i za čas zaokružit na 10 kg Wink

Što se večere tiče, shake može proći ako ti tako odgovara, a njegovu apsorpciju možeš usporiti za nekim zdravim mastima (orašasti, sjemenke...) ako želiš izbjeći UH-e, ili ga umiješati u jogurt. Ja sam uvijek nekako na strani krute hrane, konkretnog obroka, ali za povremeno je i ovo dobar izbor, pogotovo ako ti treba nešto brzinski.

Kako se osjećaš nakon toga shakea, bude ti dosta da smiriš glad?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Belma86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Rujan 2018
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Belma86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2019 at 13:25
Gymka, hvala.

Kako se osjećaš nakon toga shakea, bude ti dosta da smiriš glad?

Da ti iskreno kažem, i ne baš ako sam puno gladna, puno bolji izbor mi je posni sir, ali često se desi da ga nisam kupila i da mi je shake nabrzaka najlakše popiti. Ali vidiš to sa jogurtom nije loša ideja, probaću, nadam se da okus neće biti bljak
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2019 at 13:42

Koji whey imaš? Meni se inače sa jogurtom super slažu voćni okusi, tipa maline, jagode, borovnice...i ostale varijacije na temu, no i čokolada i vanilija budu isto super! Ubaciš još par orašastih, ili žličicu-dve lanenih npr. i bude baš fino.

Inače, možeš večerati i konkretno ako si baš gladna. Jaja, neku ribicu, komad mesa ako ti kasno ne padne teško...sa malo povrća ili salate. Ako si tokom dana u ok kcal unosu, ne moraš se bojati takve večere, dapače Smile Možda ti dobro i dođe ako budeš dosta nisko tokom dana.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Belma86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Rujan 2018
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Belma86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2019 at 13:53
Veći problem je što je meni uglavnom mrsko naveče praviti nešto konkretno (tipa riba/piletina, moj maximum naveče je skuhati jaje haha). Što bi se reklo, ljenosti gora si od bolesti
Sad imam whey sa ukusom keksa, mislim da piše na njemu cookies&cream, ali svakako je pri kraju ovo pakovanje, pa ću pri sljedećoj kupovini pogledati neki voćni. U pravu si, voćni whey + jogurt super zvuči, baš ko voćni jogurt :-)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2019 at 14:09

Ima i za to lijeka LOL Skuhaš više za ručak ili jednostavno ostaneš na jajima Big smile

Da, moj favorit je vanilija - malina, ide u posni, jogurt.....zapravo je baš ta kombinacija razlog tome što se ne odvajam od svoje jutarnje kašice Big smile I inače kad me zna uhvatiti glad za slatkim tokom dana dobro mi dođe smutit tako nešto, a po ljeti stavim jogurt u neku čašicu, ubacim par žličica wheya u to i u led - super jednostavan proteinski sladoled Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Belma86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Rujan 2018
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Belma86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2019 at 08:42
Draga Gymka,

samo da ti kažem da je jogurt + whey = FANTAZIJA

Imam cookies&cream okus, i s jogurtom je bilo fenomenalno, isto kao onaj voćni jogurt euforija stracitella, samo naravno 100x zdravije :-)
Ovo se komotno može napraviti i kao desert, kad ti se jede nešto slatko. Ma prva liga!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2019 at 08:32

Jeldaaaa CoolWink 

S tim kombinacijama se možeš igrati kako god hoćeš - dodati malo voća, nešto orašasto (ja volim maslac od badema), sjemenke, možeš i ubaciti malo svježeg sira da bude malo gušće ako to voliš.....pa i na sve to još zobene i imaš super doručak Star
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Belma86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Rujan 2018
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Belma86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2019 at 13:03
Ako ubacuješ orašaste, pretpostavljam da onda moras sve staviti u blender? Ja sam i dalje oduševljena kako nešto može biti onako ukusno, a bez dodanog šećera :) :)
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2019 at 13:09
Ne moras u blender ak mene pitas!Nasjeckaj malo ljesnjaka,oraha,badema...Ovisi sta imas i to si ubaci!Ja volim tak s komadicima nesto,mozda ce i tebi odgovarat!
Ili najobicniju tamnu cokoladu (ako ju jedes) pa onda bome imas zdraviju verziju euforije stracciatella!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2019 at 13:19
Ma najobičnija plastična vrećica i valjak and you're home free. Uzmeš si te orašaste, koliko već hoćeš, i staviš u vrećicu i pređeš preko njih drvenim valjkom. Bit će ti dovoljno sitno, ne brini.
Back to Top
Belma86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Rujan 2018
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Belma86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2019 at 13:40
Hvala za savjete, mmm ribana čokolada sa onom kombinacijom, probaću to čim prije

Zmajček, kako se ti držiš? Jesi disciplinovana ili padneš s vremena na vrijeme :) Meni su vikendi najgori, npr idemo ovaj vikend van grada kod svekrve, tamo će biti pečenja, bureka, kolača, uglavnom svega što nije dijetalno :)
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2019 at 14:08
Zasad se drzim,prije sam padala s vremena na vrijeme ,sad nisam evo vec mjesec dana po ps-u!

Joj,i mi ti znamo otic kod svekrve!Peceno meso,krumpir,kolac..Klasika!Al znas sta,to je samo taj jedan dan (ne idemo svaki vekend) i ako mi je cjeli tjedan bio ok onda pojedem bez problema!Prije me to mucilo,kolko pojest,sta pojest..A sad normalno jedem!Hahahha...

E,dal uzimas obican tekuci jogurt?Preporucam ti grcki jer je gust i kremast pa stavis u njega ono sta volis i bit ce ti super!
Before 68 After 86
Back to Top
Belma86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Rujan 2018
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Belma86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2019 at 14:14
Ma hajde meso i krompir je ok, ne ubijati se burekom i kolačima i biće dobro :) što ti kažeš, radnim danima fakat pazim.

Koji grčki jogurt ti koristiš? Ja sam ih analizirala, dukat Dukatos, meggle, vindija, to nema proteina ništa više od običnog jogurta, a ima masnoća puno puno više i shodno tome naravno i kalorija. Tako da na kraju ja uzmemm obični meggle tekući jogurt i s njim zamiješam whey
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2019 at 14:33
Uzmem onaj iz Lidla,pakiranje 400 grama!Sastav bas i nisam gledala,moram priznat,meni samo bitno da je neka vrsta jogurta!Hahah...

Ove sta si nabrojala nisam nikad uzimala!Zato sto minje ovaj Lidlov zbilja ukusan pa dalje nisam ni trazila!
Before 68 After 86
Back to Top
Belma86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Rujan 2018
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Belma86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2019 at 14:47
ma kod nas nema Lidl

u nedostatku bolje ponude, do daljnjeg koristim obični tekući jogurt
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.