New Posts New Posts RSS Feed - ČOKOLADNI NAMAZ
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ČOKOLADNI NAMAZ

 Post Reply Post Reply
Author
iva55555555555 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Studeni 2018
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iva55555555555 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ČOKOLADNI NAMAZ
    Posted: 28 Studeni 2018 at 22:17
je li itko probao ijedan od ova dva namaza? Dennree je iz tvornice zdrave hrane,a witors od sutra u plodinama..witors je bez palmina ulja i bez glutena..čini vam se da su zdraviji izbor od nutelle?
https://www.witors.it/en/prodotto/la-fondente-chocolate-spread/
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 08:31
Nisu. Po meni, koliko ćete potrošiti na kupovinu toga, ako vam se baš jede, kupite blender pa sameljite lješnjake i malo bučinog ulja, kakaaa u prahu(ne Kraš ekspres) i dodajte sladila nekog(stevia, med, eritrit...) i napravite svoju Nutellu. Barem znate točno što jedete.
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 09:41
Hhahahahha, ja mislim da ipak jesu neki od ponudjenih namaza bolji izbor od nutelle :D
Istina, najbolje bi bilo kad bismo sve radili sami, ali u realnom svijetu nekad nam se ni ne da, a i ne uspjevamo 'pogoditi' zeljeni okus. Ili npr nemamo blender.

Uglavnom, ja si kupujem Proteinellu tamnu od HealthyCo, dobra mi je i povoljna. Opcenito, ne vidim tu link za deneree pa nemogu usporediti sastav, ali bih rekla da je kod namaza bitno pogledati da je sto manje secera. Uz to, bilo bi dobro da na popisu sastojaka nema npr palminog ulja, jer ono koje se stavlja nije najcesce dobre kvalitete. Na trecem mjestu moze (ali ne mora) biti kriterij da bude sto vise bjelancevina, a sto manje ugljikohidrata, pa cak i masti (radi kalorija). I, kao sa svim preradjenim proiyvodima - konzumirati umjereno!
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 10:16
Najbolji izbor?Nista od navedenog!Ili Proteinella ili domaci pa znas sta je u njemu!
Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 11:21

Ja sam si sad prvi put uzela Proteinellu, da vidim malo oko čega takva buka Tongue

I dalje nekako, uvijek me vuče isti zaključak - bolje Nutella 1 mjesečno nego bilo šta od tih kupovnih alternativa svakodnevno Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iva55555555555 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Studeni 2018
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iva55555555555 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 12:09
slazem se :)
a i ja mislim da je proteinella previse modificirana
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 12:25
Ja mislim da je svaki, makar mali pomak u necijoj glavi - bitan. Meni je jako pomoglo 'skidanje' sa secera, i tad sam dosta posezala za takvim rjesenjima. I dan danas mi je lakse se kontrolirati s Proteinellom nego s Nutellom. I puno se bolje fizicki i psihicki poslje osjecam. A okus je vrlo usporediv. Ako pricamo o jednakoj (ili pozeljno manjoj) konzumaciji, a ne uzimamo alternativu pravljenja sami iz nekog razloga, mislim da je ona vise nego OK.

Npr kod mene je situacija da par puta mjesecno namazem palacinku proteinellom (inace su maslaci, zgnjecene banane, posni itd). Ne vidim nikakvog 'poboljsanja' prehrambenih navika da predjem na Nutellu, niti bi me to cinilo imalo sretnijom. A premala je kolicina da radim svoj namaz jer ga ne stignem potrosit i nemam dobar blender. Tako da meni prvoj funkcionira.  OK, procesuirano je. ALi, ljudi moji, ne valja ici ni u krajnosti pa prezati od svega. Ne znamo ukupnu situaciju od postavljacice pitanja. Ako joj je inace regulirana prehrana nece poneka zlica stetiti. Ako tek smanjuje kolicine secera i slicno ce cak mozda i pomoci, barem je meni. Onda ce mozda umjesto pola tegle ponesto jeftinije Nutelle osoba uzeti zlicu Proteinelle a ne obrnuto?

Na kraju, preporucujem (od kupovnih) Proteinellu. Ako imas volje i vremena i mogucnosti raditi vlastiti namaz, svakako da je to najbolje rjesenje, to je u potpunosti neupitno :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 13:56

Naravno da je svaki pomak bitan i da sa svakim treba krenuti iz druge pozicije. Ja sam se samo referirala na masovnu proizvodnju svakakvih zamjena u zadnjih godinu-dvije, što mi ne izgleda baš dobro na duge staze kod česte konzumacije. Ja, iako sam teški klasičar kod te hrane, uzmem svako malo nešto pa isprobam jer eto, bavim se time Smile. Proteinski pudinzi, čokoladice, proteinella....sve fine stvarčice ali uvijek ću rađe raditi na tpme da posegnem rjeđe za nekom tradicionalnom slasticom nego češće s tim mixevima svega Smile 

Što naravno ne znači da ih nekome nebi preporučila, pogotovo u nekom prijelaznom periodu....samo da se to ne shvati kao ultimativno svakodnevno rješenje Smile.










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iva55555555555 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Studeni 2018
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iva55555555555 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 14:06
svaki dan si namazem 10g nekog coko namaza(trenutno linolada gold(nemojte me ubiti hahhh)na integralne krekere,to mi je jedini obrok u danu koji je "cheat",to stvarno nije velika količina,a pomaze mi da ustrajem i idem naprijed..uz to vjezbam i ut takav rezim sam postigla odlican rezultat...pa sam razgledavala namaze i samo usporedila ova 2 s nutellom i stvarno su boljeg sastava od nje..nisu zdravi ali mslm da su svakako bolja alternativa nego nutella..proteinella je fina,ali je i skupa..ovaj witors namaz kosta 20kn za 400g,a nema palminog ulja,ima oko 35g secera sto je puno ali u usporedbi s nutellom moja ima 60ak g secera mslm da je zdravija alternativa...
i svakako je bolje raditi svoj namaz,ali nazalost nemam dobar blender i ne bi stigla sve to ni pojest jer uzimam 10g dnevno ...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 14:31

Zamka kod tog boljeg sastava je u tome da se to onda i češće jede Smile Nutella je kakva je ali ako ju pojedemo tu i tamo mislim da ne trebamo brinuti o sastavu. Ma meni je najbolje rješenje - nemat ništa od toga doma i miran LOL

Puno je tu faktora uključeno u to zdravo/nezdravo....tanke su granice, pogotovo kad se pretjera sa količinama. I još ako uključimo individualne odgovore, aktivnosti....možemo raspravljati do sutra što je bolje i opet ne donijeti generalni zaključak, jer ga po meni ni nema, odnosno svatko će imati svoju priču što je bolje i moguće za sebe biti u pravu :) 




Edited by Gym_girl - 29 Studeni 2018 at 14:34
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2018 at 16:42
Probaj si zamijeniti uz zadrzavanje kolicine od 10g. Ako odrzis kolicinu i jednako si zadovoljna, ukusno ti je i cini te sretnom, po meni je to napredak!

Super je sto i ovo dobro doziras. Svakako treba imat na pameti i ovo sto su cure pisale - da treba biti jednako kritican i prema tim namazima i ne pretjerivati.. al imam osjecaj da budes, sretno i javi dojmove!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.