New Posts New Posts RSS Feed - Pozz svima!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozz svima!

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2018 at 11:51
Originally posted by Mp11 Mp11 wrote:

Sto se tiče gubljenja kila kod mene najbolje je to islo uz 5 obroka i bicikl. U mjesec dana je otislo 12 kg a da ni jedan dan nisam bila gladna a tijelo mi se na ocigled mijenjalo. 24 km svaki dan i 5 obroka.


12 kg u mjesec dana sa 5 obroka? Vožnja bicikla je tu napravila velik dio posla, ali kako su izgledali ti obroci?

Naglasit ću samo još to da takva praksa očito nije donijela rezultate iako se čini da je Tako da def. nešto treba mijenjati.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2018 at 12:32
12 kg u mjwsec dana?Pa bome puno!Ali nije li to previse ta tijelo mozda?Ja sam laik pa pitam zato!Evo i meme zanima kakve obroke si imala!Osobno radije idem polako,ali sigurno!Moj savjet je da ne zuris!Napisala si da bi htjela brzo rezultate!Nemoj,stani na loptu i dan po dan!Bit ce ti lakse!
Before 68 After 86
Back to Top
Mp11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2018
Location: J
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mp11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2018 at 18:07
Divno je to tako sve napisati i ja sad to pročitam i gle... ništa se kod mene ne mijenja...na moju žalost. Sve ja to znam, a to je onaj najžalosniji dio i nikako ga ne mogu ukomponirati kod sebe.
Back to Top
Mp11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2018
Location: J
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mp11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2018 at 18:18
Nešto sam krivo stisla sorry. Uglavnom više vas je a ja sam u gužvancu na poslu pa ću samo na brzinu. Što se tiče onih 12 kg... doručak pahuljice sa voćem i jogurtom, užina orasi i svježi sir malo pureće šunke, ručak piletina file ili teletina na vodi ili pečena u vrečici sa povrćem, šnita integralnog kruha ili neka tjestenina s povrćem kao salata ili rižoto i salata, uglavnom ako se jelo meso nisu se jeli ugljikohidrati i obrnuto, užina voće i jogurt, neki kreker, većera nikad iza 18 h i to je bilo ili komad ribe i salata ili sir, jaja i sl. tu je ustvari najviše odradio bicikl, i bitna stvar imala sam jednu zdjelicu u kojoj je morao stati sav moj obrok. tako da ako se nisam pridržavala menia bitno je bilo da stane u zdjelicu. znači ako je mama skuhala nešto fino, pojela sam ali ne više od zdjelice. evo sad jedem onu kašu iz konzuma, kao užinu, kad dođem doma ide trenin i nešto ću sigurno još ubacit u usta. Nisam baš sado mazo. Volim klopu i dobro pivo, ali neka vrsta kontrole mora biti drugačije ne funkcioniram, ako sam prelabava brzo to sve ode u vjetar. a ovaj dio kako se mogu opet nakon jeden pogreške vratit na staro i na taj osjećaj , grozan osjećaj... e to je već pitanje za psihijatra, jer ni ja tome ne znam odgovor. možda mi je tako lakše, možda je tu neki drugi problem...nemam pojma. fora mi je kaj ste sve tu i ni jedna baš nema ono blagi stav :D dobro možda jedna :D
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2018 at 20:16
Mp, polako :). Da, svaka od nas ima svoju priču i određene stavove prema hrani, točno. Ali ono što mene zanima je kako si ti jela kad se nisi brinula oko hrane? Ok, sad ćeš reći: Licemjerka, gore mi je pisala o kroasanima i svemu... Stvar je u tome, rekla sam, da svaka od nas 4 ovdje ima svoju priču. Ja sam jela dosta slično tebi: Puno slatkiša, kruha, krumpira, mesa... ma svega skoro, osim povrća xD. Dok me jednog dana nije klepio kolesterol 7, poslali su me na pretrage i otkrili hormonalni poremećaj. Zbog toga sam morala iz temelja mijenjati prehranu i jesti skroz čisto, paziti čak i na zobene koliko jedem. Zato ja stalno govorim da kroasani, slatkiši.... nisu hrana. Prvo, jer po sastavu zbilja nisu, a drugo, zato jer da sam ja bila pametnija, pa prije jela i vježbala upola ovako kao danas, mogla sam puno toga izbjeći i imati bolje rezultate. To je jednostavno stav koji sam usvojila i koji svima ovdje ponavljam, jer me od tad, NITI JEDNOM nije uhvatila želja za rafiniranim stvarima. To nije hrana nego plastika, kemikalije, dlake, ljuske od jajeta i nekakav prah koji je prije možda bila pšenica i glukoza. Ako i pomislim na to, onda znam da je nešto drugo po srijedi: neuravnoteženi obroci, umor, glad.... Imam želju za slatkim? Uzmem jabuku ili zobene sa šumskim voćem i malo eritrita i mirna sam. Ono što nam je svima upalo u oko je da si vjerojatno s obrocima kakve imaš gladna. Ok je ne miješati ugljikohidrate i masti, ako ti takav pristup odgovara, klasični Montignac, koji je ok, ali jesi li ti na kraju dana sita? Možda ti zato i dođe nekad da uzmeš nešto "krivo". Nekima i odgovara to skroz srezati, ali ti bi možda mogla za početak malo te količine povećati, pogotovo uz taj bicikl. Pa ako ti i dođe uzeti takvo nešto, stati na jednoj stvari i razmisliti je li ti to uopće ukusno i zašto to jedeš, za početak. Ako ti je stvarno gušt i želja, priušti si ponekad, nakon tjelovježbe i ok. A ako baš ne možeš, velim, ima načina da se i tome stane na kraj.
Back to Top
Mp11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2018
Location: J
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mp11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2018 at 21:00
Meso, krumpir,tjestenina, kruh, puno safta, obilje suhomesnatog, piva, vino... Ono čisti hedonizam . To u pravilu tak izgleda kod mene. Ne, ne mogu reci da sam gladna. Jel cim osjetim glad odlucim uzeti uzinu. Ne mogu sa 5 obroka nikako bit gladna. Evo u 7 i 20 sam usla u kucu jos sita od onih zobenih s posla. 7.30 krenuo trening u 8 i 30 zavrsila, orbitrek 25 min, trcanje stepenice 2 x 5 katova, trbusnjaci 3x10, bočni 2x10, plenk 35 sec, vjezbe snage 10 min, aerobik 15 i dobro istezanje. Sad ide kuhano jaje, pureca salama, integralni kruh,i malo svjezeg sira. Čaj i uživancija. Za sad se dobro drzim, ne osjecam nikakav deficit. Osjecam samo da mi se ocistio nos i povukli skoro svi moji simptomi alergije unutar 48 h. Nisam ni rekla da imam 40 g, 160 cm visoka i 95 kg
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 07:00
Da, tako nekako sam i pretpostavljala. I kod mene je bilo slično osim pive i vina. Možeš, možeš biti gladna ako su porcije takoreći ptičje i još uz to piješ puno tekućine (piješ li?) xD. Npr. koliko bude te salame i kruha za večeru? Ako ti je svih 5 obroka ovako, + neka je ručak duplo veći(je li?), još ajde, iako svejedno mislim da bi uz bicikl i stepenice trebala podebljati hranu malo, tim više što si rekla da je u mjesec dana otišlo 12 kg, što nije zdravo. Istina je da ide malo više kad čovjek ima više kila za izgubiti, ali gubiti 3 kg tjedno je previše.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 07:53
Ja jos citam kolko vjezbas!Super!Bravo!Pohvale od mene
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 08:46
Ja isto potpisujem yustanyone - mislim da ces dugorocno profitirati. glad je subjektivna stvar. Kad sam imala rotacije cips-cokolada-pekara-sladoled sa periodima dijete ispod 800 kcal dnevno (s kojima bih tako negdje smrsavila) bih se s gladju borila samo prvih dan dva i to vise u formi glavobolje. Apetit se brzo prilagodi i dalje je bio status quo. Ali gledano unazad, bila sam pregladnjela i to je prije poslje vodilo u ovaj drugi obrazac, iako to nisam osjecala. Razmisli malo o tome.

Sto se tice kontrole - to u potpunosti shvacam. Zasad mislim da je to (vecinom) pozitivno. Na ovo gledaj kao na samo malo modificirane granice od inace za pocetak, a ne micanje istih. I da ne bi imala problema poslje, mozda da si ostavis prostor na tjednoj bazi za uracunatu 1 stvar tipa kolac, red (mlijecne) cokolade ili nesto drugo. Pa to mozes rotirati kad odes u goste (neces imati osjecaj da si iskocila iz tracnica), a i opcenito ce te odmah malo bolje levelirati na duge staze. Npr meni je i sada najtezi taj dio - ukljuciti i takve stvari u maloj kolicini u standardnu rutinu bez osjecaja krivnje. Trebala sam puno ranije, jos u pocetku faze mrsavljenja. 


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 09:29
Originally posted by Mp11 Mp11 wrote:

... a ovaj dio kako se mogu opet nakon jeden pogreške vratit na staro i na taj osjećaj , grozan osjećaj... e to je već pitanje za psihijatra, jer ni ja tome ne znam odgovor. možda mi je tako lakše, možda je tu neki drugi problem...nemam pojma.

Meni je baš taj dio izazov jer je to onaj temelj koji stvara dugoročne navike, pa onda i rezultate koji se dugoročno održe. A to i je poanta mršavljenja po meni, a i po mnogima drugima Wink Svatko može skinuti kile, pogotovo na početku. Ali kako to održati?

Koliko ja vidim po onome što pišeš, tebi je sada ok i ja ne bih drvila dalje. Samo bih pratila situaciju, koliko ćeš gubiti na tjednoj bazi i što će se dešavati kada dođeš u neke krizne situacije. Za sada se ovo ne čini nešto premalo hrane (iako nisi navela količine), u odnosu što neki drugi znaju raditi (biti na 1 obroku dnevno) i s obzirom na endogene zalihe koje imaš.

Kako rekoh, mene više zanima ovaj quotani dio, jer da bi se nešto rješilo prvo to treba osvijestiti. Ja bih se tu malo posvetila u zapisivanju misli, osjećaja, i svega onoga što se javlja uz obroke pa probala malo pronaći poveznice. Nije to pitanje za psihijatra, nekako mislim da možeš doći i sama do odgovora Embarrassed  
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mp11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2018
Location: J
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mp11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 13:02
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Mp11 Mp11 wrote:

... a ovaj dio kako se mogu opet nakon jeden pogreške vratit na staro i na taj osjećaj , grozan osjećaj... e to je već pitanje za psihijatra, jer ni ja tome ne znam odgovor. možda mi je tako lakše, možda je tu neki drugi problem...nemam pojma.


Meni je baš taj dio izazov jer je to onaj temelj koji stvara dugoročne navike, pa onda i rezultate koji se dugoročno održe. A to i je poanta mršavljenja po meni, a i po mnogima drugima Wink Svatko može skinuti kile, pogotovo na početku. Ali kako to održati?

Evo mozda si mi bas sad pomogla. Nikad to nisam s te strane promatrala. Al evo dobra ideja. Potpuno drugačiji pristup.
Što se tiče hrane preko aplikacije pratim odprilike koliko kalorija unosim i koje nutriente. Amo je bas deficit necega u par dana malo izbalansiram. Unosim oko 1200 kcal i pokusavam vjezbom potrositi najveci obrok. Znači sat vremena pravog treninga. Svega po malo i to bi po aplikaciji bilo oko 500 kcal. Danas sam pojela integralni kruh i maslac i pekmez i kava za dorucak, nisam trebala uzinu pa je rucak bio cca 80 g pureceg filea, 100 g kuhanih sirokih rezanaca, pola sake slanutka, tikvica velicine pola dlana, 5 mini rajcica i malo ljute paprike i to sve kao u woku. Ostaje mi oko 500 kcal za ostatak dana, bit ce uzina neka i lagana vecera plus trening. Mislim da se ne izgladnjujem i ne osjecam se da se kaznjavam. Ja sigurno necu odustat od komadica cokolade ili malo nutele na komadicu korice kruha i sl. Ali znam da to moram uvrstit u ovih 1200.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 13:17
Znala sam... Mp, to ti je premalo kalorija. 1200 je minimum minimuma za ženu, još pogotovo ako potrošiš oko 200 tjelovježbom. (Pusti što kaže orbbitrek, to zna fulati i za 25%). Mislim da bi trebala podići barem za nekih 200-300, jer skinut ćeš ti kile, ali neće to unedogled, a i pitanje je čega ćeš izgubiti. Stat će jednom, a usporit ćeš metabolizam.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 13:43

Ja nisam toliko striktna sa kalorijama, jer sam i sama probila neke donje granice pa mi se tijelo nije jako pobunilo Smile Ljudi sa većim brojem kg za izgubiti imaju još i više prostora. Nekako se i sama volim voditi signalima koje osjetim pa tako jedan dan pojedem manje ako mi tako odgovara, a drugi dan pojačam. Nego, ono što tu mene više brine je oslanjanje na kalorije :) Smatram da se tako ne učimo kako jesti kvalitetno, jer se zamarajući sa brojkama (koje btw. nisu točne, ni na deklaracijama, u tablicama, a kamoli da tek idemo na različitost naših organizama u apsorpciji hrane i svim tim procesima) zanemarimo kvalitetu same hrane i kako ista na nas utječe. Nije isto pojesti 200 kcal iz čokolade i iz cjelovitih žitarica, a da ne spominjem neke proteinske namirnice Wink

Mogu samo pitati, 100g rezanaca je bilo prije kuhanja ili nakon?





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 14:21
Gymka, iako se u načelu slažem, osjećaj sitosti zna JAKO zavarati, u oba smjera. Istina je da Mp imqa dosta prostora za eksperimentiranje, ali kako sam gore napisala, može se biti "sit" pijenjem preporučenih količina tekućine, jedenjem vlaknastih UH, povrća.... Ja sam se masu puta vodila po "osjećaju", dosta je meni, nisam gladna, nema veze što sam pojela 1400 kcal(okvirno, a znam da bi mi trebalo više), od toga bar 100g proteina, i pješačila 2 sata. Mogu ja, kako da ne... uz čašu-dvije vode uz obrok, zeleni čaj iza obroka, brdo salate, ta znamo se xD. Pa da vidiš belaja kad me svaki put iza toga uhvatila vrtoglavica i slabost(redovito na kraju dana), bogami nisam previše birala šta ću jest xD. Samo ću reći, hvala Bogu pa je najveći junk kojeg imam doma jabuke i tamna čokolada. Zato meni nije loše par dana bilježiti kako se jede, pa i da se vide neke okvirne brojke(pod uvjetom i da se jede većinom prava hrana), pa se po tome ravnati. Mp će već samo izbacivanje kroasana i prerađevina napraviti posao. A onda će, ako hoće, imat vremena gledat kako joj utječe koja namirnica i kombinacije u koje doba dana.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 14:21
justanyone, onih 1200 kcal minimuma je preopćenit statistički podatak, ovisno o osobi svaki kg tjelesne masnoće po satu oslobadja xx kalorija ( ako se dobro sjećam energija se najbrže oslobadja iz visceralnih masnoća), što je često dovoljno za pokriti dnevne potrebe, ali veći je problem dnevni unos potrebnih mikronutrijenata. A jeftini kalorimetri na raznim uredjajima koji nemaju personalizaciju i neki oblik fitness testa ( i zato što manje fit osoba ulaže veći napor za isto vježbanje) pogreška može biti i znatno veća od 50%.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 14:31
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Pa da vidiš belaja kad me svaki put iza toga uhvatila vrtoglavica i slabost(redovito na kraju dana), bogami nisam previše birala šta ću jest xD.

Vjerujem da je tako, ali ona se osjeća sasvim ok, ne? Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.