New Posts New Posts RSS Feed - Upoznavanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upoznavanje

 Post Reply Post Reply Page  <12345 26>
Author
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2018 at 09:22
Hvala!Sto se tice jutra,bila sam ponosna sta nisam nista od slatkisa stavila u sebe!Hahah...A s druge strane,jela sam zdravo i nisam bila gladna,sta mi je super!Ove proteinske keksice,koje spominjes...Mozgala sam o nekom takvom medjuobroku!Mi znamo cesto otici u prirodu na par sati,kad vrijeme dopusti!I bas mi treba tako nesto za ponijeti jer dok dodjem doma cu pregladniti!I uhvatit prvo sta nadjem u fridju!Pa bolje sprijeciti nego lijeciti!A mozda nadjem neki receptic koji bi se i djeci svidio!Zasad cu nosit banane,hahah....
Kako ti imas obroke?Ili tko drugi ako cita?Pitam zato sto treba imat 3 glavna i dva medjuobroka!A meni odgovara dorucak (okvirno vrijeme) u 9,uzina 12.30 ,rucak 16,vecera 20!Ak me glad uhvati pojedem vocku ili se napijem vode!
Danas sam isprobala zdravi burek;tu nasla recept!Preeeedobro....Uz B'aktiv natur!Mislim da sad ne bum bila gladna nakon 2 sata!
Sto se tice jelovnika pocela sam pratiti nakon koliko ogladnim nakon obroka!Znaci,pratim namirnice koje me drze sitom,bez potrebe za icim poslije!
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2018 at 09:24
Nisam napomenula da mi je ovakav raspored zbog dnevnih obaveza!Uzina mi je kad malu uspavam popodne,onda kuham i pospremam!Nakon rucka idem van pa dok nju spremim za spavanje vec je oko 8-9!
Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2018 at 10:35
Originally posted by zmajcek68 zmajcek68 wrote:

Pitam zato sto treba imat 3 glavna i dva medjuobroka!

Ne treba Wink 

Slobodno si prilagodi obroke kako želiš, nije bit u broju obroka nego u tome što sveukupno pojedeš, u kojim količinama i koliko ti je jednostavno to dugoročno provoditi - jesi li gladna, kako ti sve to odgovara itd.....ako ti međuobroci u tom smislu trebaju onda ok, ali ako te nekako smaraju i čine višak onda bolje ne :)

Meni čak i najviše odgovaraju 3 obroka, s tim da nekad između ubacim malo jabuke npr., ili komadić neke proteinske pločice ali to ni ne smatram međuobrokom Smile Kad sam na poslu imam 4 obroka jer jedem već u 6h pa mi je previše čekati ručak. Ali tada odradim 3 obroka do 17h pa navečer pojedem nešto lagano - tako mi sad odgovara, bar dok ne zahladi Big smile

Uglavnom, s vremenom ćeš mijenjati kako ti paše, ne moraš se (ili bar uvijek) voditi po tom pravilu 5 obroka, nije zapisano u kamenu Wink


Inače, svaka čast za promjene, napravila si već veliki korak i samo tako nastavi! Thumbs Up

I probaj jednom ovakav doručak pa mi reci ako si ostala gladna Star










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2018 at 13:48
Moram napomenut da nakon jutarnjeg zdravog bureka nisam osjecala glad cca 3.5 sata!Vodila sam djecu poslije skole na sisanje i kako mi se blizilo vrijeme drugog obroka tako saaam i postala gladnija!Uzela sam maloj malo slanca,tek toliko da nesto stavim u sebe!I izdrzala sam do doma!Zanimljivo mi je to sto sam bas bila gladna,a imala zelju ze slatkim!Cim sam pojela to malo slanca bila sam ok!Hocu reci,da sam dosad mozda puno puta bila gladna,a ja po slatkom i ostalim glupostima!I tako u krug!Sutra mi je na repeetoaru zobena kasa!Imam rogaca sa malo sjeckanih oraha,zasladjeno agavinim siruppm!
Gymka Recept cu isprobat,osim djela sumskog voca!Nisam fan,stavim nesto od orasastih!Hahah
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2018 at 14:04
Ova kombinacija mi je super-kikiriki maslac+integrlni krekeri (razeno brasno i zitarice),zasladjeno s malo agavinog sirupa!E,sad,mozda ce vam biti glupo pitanje,ali koliko toga je preporucljivo pojest?Meni to izgleda "bezopasno za liniju" pa zato vas pitam!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2018 at 14:40
Zmajcek, ništa nije bezopasno i sve je bezopasno xD. Ovisi o tome koliko tebi paše, da tako kažem. To jest kombinacija ugljikohidrata i masti što su dva izvora energije, pa nije preporučljivo pretjerivati. S druge strane, za pretpostaviti je da se nećeš prejedati time i jesti iz dosade, nego uzeti koliko ti je dosta, uz malo posnog i to da ti je jedan obrok(P+M+UH). Tipa jedan kreker, eventualno 2, čajna zlica maslaca i nešto posnog. Za početak, a kasnije vidiš kako reagiraš na takve kombinacije i koliko si sita. Hell, meni su 4 krekera dosta,5 ako baš umirem od umora poslije treninga, i to onih integralnih iz Kauflanda, a ja sam netko tko bez problema pojede 250g zobenih in one sitting, posebno poslije treninga.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2018 at 07:51
Da,nisam se mislila prezderavat time nego uzet samo komad-dva nakon uzine!Moram reci da je kriza zapocela!Hahah.....Ne znam dal je bilo od imora ili iscrpljenosti,ali sam bas poppdne onak ubitacno mislila na slatko!Inace mi je jucer bio bas tezak dan ,od samog jutra,a posto sam inace onaj emocionalni jedac,mislim da je to bilo zato!Nisam bila gladna ni iza jednog obroka tako da je vjerojatno to!Vecerala nisam,legla s malom u 8!Kak je ona zaspala tak i ja!Nadam se da ce danas biti bolje!Bila sam pisala na ppcetku da me zaje.... to raspolozenje!Hormoni,ne?Ak sam super razmisljam sta bi slatko,ak sam imorna,zivcana,iscrpljena opet isto!No,danas je novi dan pa ce bit drugacije!Kad sam vec pocela necu prestat!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2018 at 08:42
Kako ti je izgledao ostatak jelovnika taj dan? Jesi baš bila gladna, da ti je pao šećer, ili više zato jer ti je nepce tražilo slatki okus? Kako si se osjećala iduće jutro? Jesi se možda budila tijekom noći? To što si pojela ne mora nužno biti loše, kažem.Samo nemoj pretjerivati i jedi polako, da shvatiš kad ti tijelo govori da mu je dosta. Umor i meni zna napraviti istu stvar, pa sam s vremenom skužila da mi je u takvim situacijama najbolje ipak pojesti. Ono što mi je u početku pomagalo(dok nisam shvatila da na svoje treninge ne mogu ne jesti i da mi fakat treba više hrane i više UH), je popiti vode ili zelenog čaja prije nego idem po slatko. Ako me i nakon toga muči umor, slabost, kiselina.... tek onda jedem. Ni u kom slučaju se ne patiti. Ako je baš frka, radije ubaci više aktivnosti.

Edited by Justanyone - 21 Rujan 2018 at 08:42
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2018 at 09:01

zmajček, te krize su sasvim normalne Smile i već je dobro poznato da što si nešto više zabranjujemo i govorimo da "to ne smijemo" ili "nećemo više nikad" to više želimo, odnosno više nas opsjedaju misli o tome. Treba doći do onog "mogu ali neću" Wink I iako to zahtijeva vrijeme, dobro je početi ponavljati odmah i tako malo raditi na promjeni uvjerenja.

Biti će ti lakše ako ovaj cijeli proces prihvatiš kao "step by step" proces. Dakle, mijenjaš naviku po naviku dok ti to ne postane automatski, a da te utješim, za to treba ipak proći malo više vremena Smile Nemoj si nabijati pritisak da to sve bude odmah i sad, ništa korisno nećeš izvući od toga. Pretpostavljam da si to vidjela već i na sebi i na drugima Smile

Ja te ohrabrujem da si uvrstiš takve neke zdrave zamjene jer je to nutritivno bolje ali ako ti nakon toga još uvijek imaš želju za nečim drugim i na kraju pojedeš duplu porciju toga kada pukneš od te želje nisi ništa napravila. Bolje onda odmah uzeti komadić onoga što želiš, to će biti samo mali dio cijelog dana, nadam se LOL Nemoj očekivati da ćeš se odjednom ostaviti svega - ako ti uz cijeli dan pravilne prehrane u ovom periodu pojedeš nešto "nezdravo" i dalje možeš imati dobre rezultate. Korak po korak....a i uvijek se možeš pratiti i korigirati putem ako vidiš da se ništa ne mijenja. Testiraj se malo.

Bitnije od svega je - rješavati uzrok. Ako si ti svjesna da ti se ta želja javlja više iz dosade nego iz gladi, to je već prvi korak prema rješavanju. Treba naći nešto drugo Wink Bila to šetnja, neki trening, razgovor s nekim, neki hobi, slušanje muzike....govorim ti neke moje taktike koje zaobilaze hranu  Smile  A taktike sa hranom - komadić crne čokolade ili proteinske pločice Wink Nekad i kakao sa bademovim mlijekom. To je nešto što me odvrati od slatkog....nekad i ne, ali onda ili se uhvatim neke aktivnosti navedene gore ili jednostavno potrpim....za više ciljeve Big smile





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2018 at 09:29
Justanyone Gladba nisam bila sigurno!Jelovnik jucerasnji dorucak-zdravi bureks b'aktivom,uzina int krekeri s kikiriki maslacem 4 komada,rucak dinstane mahune+rajcica+paprika+mrkva +piletina sa zelenom salatom!Vise sam se osjecala ko da mi je pao secer!Poslije rucka sam uzela 4 digestive keksa,ali tek tolko da si olaksam!Nisam imala nikakve medjuobroke....Po mojem laickom misljenju ja sam dosad jela brdo slatkisa i kolaca i svega!Svakodnevno!I preko noci sam zbilja to smanjila!Prvi dan nista,drugi tih par keksa!Mislim da mi se to zato dogodilo!Ne sjecam se kad sam zadnji put unijela tolko malo junk fooda u sebe!Ali meni to znaci da ja to mogu!Bit ce lakse za par dana....
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2018 at 09:32
Gymka Da,to je onaj najgorio dio!Znas da ne smijes i onda bas hoces!Probat cu definitivno sa zamjenama!Ako malo tamne cokolade ne upali uvijek postoji setnja,a po stanu bome uvijek ima posla!Ima da blista....hahahah..
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2018 at 09:34
Zaboravih ...Pitala sa za spavanje!Oko pol 11 sam se probudila i nakon toga spavala ko top!Jutros sam ok...Fizicki sam malo umorna,ali u glavi mi je mir!Da se tako izrazim....
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2018 at 09:38
Ma pomalo. Naravno da možeš, samo će malo trajati dok ne usvojiš nove navike. Svima je tako bilo. Mislim da smo sve rekle, ako te traži, pojedi, ali voće ili neku zdraviju zamjenu. Ja tu uvijek govorim da sve te bijele stvari i rafinirani šećer jednostavno nisu hrana. I tako sam sebi mantrala jedno vrijeme, dok nisam došla do toga da mi je fakat preslatko.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2018 at 10:21
I ja se nadam da cu dozivjet dan kad ce mi nesto biti preslatko!Hahah....Hvala ti!
Before 68 After 86
Back to Top
Erich View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2018 at 19:52
Mnogi me prijatelji i kolege s posla traže savjet kako izgubiti "škembu". Pogotovo je traženje savjeta aktualno poslije ljeta. Moj savjet je uvijek...Prvo izbaciti škrob, slatko i pivu (gemište). Drugo...ne razmišljati stalno o jelu. Treće...ne vagati se barem prva tri tjedna...obleka govori više od vage. Četvrto...jesti isključivo za stolom i polako (potruditi se da obrok traje barem 20 minuta. Peto...jesti meso s mnogo salate (ili salatu prvu pojesti). Šesto...nema "ja ne mogu bez......". Sedmo...o treningu, gym, trčanju, bicikliranju itditditd razgovarat ćemo za mjesec dana.
Kod nekih je upalilo. Kod nekih neče nikada.
Gymaka...imaš li prigovor na ove moje savjete?
Zmajček...izbaci hranu iz glave. Ma ima toliko stvari o kojima se može razmišljat (i to bez kolača u ustima). Vidiš da svi navijamo za tvojih 68.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2018 at 13:58

Originally posted by Erich Erich wrote:


Gymaka...imaš li prigovor na ove moje savjete?

Imala bih da ovo nije prethodilo.....

Originally posted by Erich Erich wrote:

Kod nekih je upalilo. Kod nekih neče nikada.

Wink

Ima puno "logičnih" savjeta. Da, izbacimo škrob i škemba će zasigurno pasti. Ali zašto ju onda tako brzo vratimo nazad? Smile  Tu dolazi taj famozni individualni pristup. Po meni nije pitanje kako nešto napraviti, nego kako to održati. A što više pravila i ograničenja ima i to sve u isto vrijeme, to smo ih se skloni manje i kraće držati, pogotovo ako se mnoga od tih pravila jako kose sa onime što jesmo i sa našim stilom života kojeg ne moramo baš uvijek mijenjati iz temelja da bismo nešto postigli. Opet - nije ni kod svih tako (neki baš uživaju u vojničkom pristupu i masi pravila) i opet ulazimo u začarani kruuuggggg....

Kod brzih i žestokih transformacija, odnosno onih koji zahtijevaju kratko vrijeme održavanja, pravila su malo jasnija iako opet ne možemo pobjeći nekoj varijanti individualizacije - ako ništa drugo što se namirnica tiče Smile

Sve drugo je....lakše reći nego ostvariti Tongue Svi mi znamo što je nekako dobro jesti i što nas deblja s druge strane...ali zašto uvijek ta borba i muka....tu kreće taj predivan i kreativan proces promjene i prilagođavanja..... 


Originally posted by Erich Erich wrote:


Zmajček...izbaci hranu iz glave.

Nemoj misliti na torticu, nemoj misliti na torticu......aaajme paaa zašto stalno mislim na torticu kad mi je rečeno da ne smijem??? Big smileWink



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 26>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.