New Posts New Posts RSS Feed - Upoznavanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upoznavanje

 Post Reply Post Reply Page  <1234 26>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 09:57
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Nisu ni variva loša, ali ja sam tip koji voli znati koliko gdje čega ima, i pojesti više, a s varivima nikad nisam sita nakon samo jednog tanjura. Ja osobno umjesto toga ispečem meso i pokraj brdo salate.

Ista stvar Smile

Ja ih volim ali bez nekog dodatka ne ide. Čak sam znala i whey popit nakon toga kad nisam imala ništa drugo, strašno LOL 

Tako da, da - nije u varivima problem, nego u jednostavnim šećerima koji samo vuku na još. No, s druge strane i varivo zna povući na još kad ostaneš prazan Smile Zato tu treba dobro osluhnuti sebe i vidjet šta paše, a što ne. Ja ću isto tako prije nakrcat tanjur nekim povrćem i ubacit komad mesa/ribe/jaja i mirna par sati.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 10:04
Originally posted by zmajcek68 zmajcek68 wrote:

Najlaksi dorucak,dodati jos zdeavih namirnica!Vecera mi nije toloko bitna,Najcesce zgrabim jogurt+cornflakes!Bitno mi je samo da nesto stavim u sebe jer sam navecer uglavnom umorna od cjelog dana!I ne da mi se onda nit sjedit za stolom,nit slagat menije!Dal grijesim?A sto se tice rucka...E,tu bi mi dobrodosao savjet!Ovako..Dijetalni rucak pp meni je kuhano povrce +meso+salata!A meni je to prazno!Da li ikako variva mogu proc pod dijetalno;s minimalno masnoca naravno!Umjesto kruha integralni krekeri npr?Nazalost,za rucak nemam ideja i onda kak kuham ostalima,bit cu gladna i opet nastavit po starom!Znala sam napravit i grcku salatu,pojedem za rucak,pa ko da nisam nis jela!

Super, onda kreni sa doručkom Wink O kojem cornflakesu se radi? Što misliš o zobenima?

Večera ti i ne treba biti ništa posebno, pojedeš nešto malo i jednostavno. Imaš svježe sireve, možda koju konzervicu ribe ako to to nije problem jesti, neku kajganicu ili tvrdo kuhana jaja na salatu...to ti je najlakše.

Što se ručka tiče, slobodno si ubaci integralne krekere uz te priloge. Bilo bi i meni prazno bez toga Smile Ništa ne napraviš ako ne pojedeš ništa škroba za ručak pa se onda kasnije ubiješ slatkim Smile Meni su ti krekeri dio svakog obroka. Nemoj se na početku bojati škroba, prvo treba pročistit jelovnik....maknut sve suvišno i nepotrebno, a to ćeš najlakše i automatski napravit kroz dodavanje onoga što valja. Kasnije se onda lako poigraš pa se vidiš da li ti više paše više masnoće u obrocima, više škroba ili neka ravnoteža svega toga......za sada neka ti temelj budu proteini i vlakna (iz povrća, cjelovitih žitarica, voća..)





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 12:55
Ok,gymka,poslusat cu te!Dorucak obilan,rucak meso+povrce+integralni krekeri,vecera-recimo kuhana jaja +zelena salata npr ili neko ukiseljeno povrce;to volim klopat!.....Cornflakes kupujem onaj obicni,koji god nadjem u ducanu!Ali ima u blizini trgovinu Bio/bio pa cu pogledat dal imaju bez secera!A zobene dosad nisam jela!Znam da se preporucuju zobene kase za dorucak!Ali te zobene su mi nekako dosadne!S cim ih vi kombinirate?
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 13:08
Jao, sa SVIME!!!!! *drools* Uuuuu, kolko tu izbora imate vi koji smijete svašta jesti, jaoooo.... Možeš ih skuhati na mlijeku pa dodati posnog sira, cimeta, malo kakaa i neko voće(jabuke, šumsko, što god voliš, pogotovo ako voliš obilan doručak). Meni je izvrsna varijanta kuhani bjelanjci, cca 50g zobenih, šumsko voće, sladilo, i malo kakaa. Neki na sve ovo gore dodaju i maslac od kikirikija, badema...Varijanti je fakat bezbroj
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 13:11
I to sve pase za zobenima????Hahahah..Vise ideja nego za rucak!
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 13:11
Ali budem probala,zasto ne?Cek,ti ne smijea sve jest?
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 13:16
Hehehehe... ne baš. Imam PCOS, pa moram malo pažljivije s UH-ima općenito, a jednostavne šećere, pogotovo one koji jako i naglo dižu inzulin, izbjegavam skroz. Tipa, banana je no, no, bez obzira na kombinacije, mislim i krumpir, ali njega ne volim dovoljno da bi eksperminetirala. Mliječno isto nije baš najsretnije rješenje, a ni puno voća.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 13:18
Eeeee...Zaboravih pitat!Danas postove pisem na rate!Hahah....Ovako..Maslac od kikirikija!Dosad sam znala uzet onaj iz Lidla,no dosad me nije zanimao udio secera u njemu!Nisam neki fan,al je zasitan pa bi ga mogla uz krekere npr!Ko neko medjuobrok recimo!Ali me zanima dal ga ipek treba kupiti u nekom special ducanu?I jos nesto...Domace juhe,ako ih jedete!Unutra stavim junecu kost ili piletinu!Negdje sam citala da su masne,da nisu dobre,a neki ih s druge strane preporucuju!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 13:21
Ovisi. Osobno kikiriki maslac pravim sama, jer mi se ne sviđa palmino ulje u kupovnima. Kupim kikiriki i stavim u blender i da vidiš divota za par minuta. Protiv temeljca isto nemam ništa, dapače, juha, lešo pileći bataci i povrće su redovito na meniju. Ostavi juhu da se ohladi, pa ako je baš masna, skini masnoću s vrha.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 13:32
Hvala ti!
Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2018 at 13:51

Maslac od kikirikija imaš tu u webshopu, čist ko suzica Wink Meni je inače draži onaj od badema ali je dosta skuplji.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2018 at 13:56
Danas bila u nabavci i sutra startam!U kuhinji imam posebno mjesto za ovo svoje,tipa krekeri,zobene,muesli (bez brige,nezasladjen je),agavin sirup (jer ne mogu bas preko noci nista slatkog ne okusit)!Uzela sam kikiriki maslac,neki bez dodatka ikakvih,nema ni palminog ulja (Justanyone wink,wink)!Ne gledam na to kao na dijetu nego na promjenu zbog koje cu se osjecati bolje!Prvo zbog sebe,a onda zbog djece jer se fakat ne zelim pretvorit u kucanicu s cipsom na kaucu!Debelu kucanicu!Nadam se da cu izdrzat i svjesna sam da ce biti tesko u pocetku!Trenutne kile cu napisat naknadno,danas ili sutra!Ciljana tezina mi je cca 70 kg!Prije prve trudnoce,imala sam 68 i mislim da je to zadnji put da sam imala struk!Hahah....Ako zaskripi ,javim se za savjete!
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2018 at 20:17
Kg 83
Ciljana 70

Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2018 at 13:47
Kako protjece prvi dan? Cesto je najtezi, tako da - tu smo u znak podrske! :)
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2018 at 16:44
Hvala puno!Sve je ok zasad!Jela sam po ps-u!Uhvatila me neka kriza oko 13,naravno za slatkim!Ali sam pojela bananu i dve nektarine!Tak da mogu rec da sam prebrodila krizu!Citala sam da se ni voca ne smije previse,ali bolje nego keksi ili sta slicno!j put...Hahah....Dorucak mi je bio brzonski jer sam morala do grada!Uzela zitarice+ jogurt!Ajmeeeee....Za dva i pol sata bila gladna!A jbg ga,bas sam bila u zurbi!Rucala sam leso piletinu i mahune na salatu+ integralni krekeri!Ovi krekeri su mi zakon!Zasitni,hrskavi i kruha mi uz to ne treba!A imam doma i dosta obaveza pa i ne stignem mislit na klopu,sta je dobro!Hvala sta si se javila
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2018 at 08:43
Bas mi je drago cuti! Jos vise me zanima kako je probuditi se nakon takvog dana? Jer nekakvo drugo, trece jutro, koliko se sjecam je meni bilo presudno.. ono kad se bar malo secer u krvi stabilizira i osjecam se lakse :) Zelim i tebi takvo jutro!

Uz to, dodala bih da nema mjesta griznjoj savjesti radi pokoje vocke. To je OK. Samo dok si gladna, bez pretjerivanja. Po meni, trebala bi osmisliti kroz neko vrijeme i neki medjuobrok s ponesto proteina ukljucenih, cisto da imas spremno i pri ruci kad te tako 'uhvati'! Npr neke proteinske lagane keksice ispeci ili tako nesto, mozda cure imaju neku ideju. Ali, nije zurba, ne valja mozda sve odjednom, polako si uvodi nove navike. Bolje 3 nove zdrave navike koje ces trajno usvojiti nego 300 onih koje neces. Sad pokusaj ovako polovit malo rutine, pa ces najlakse tako prerazmotrit sto je je vise/manje ukusno, zasitno, raspolozivo, lako uklopljivo u tvoj dnevni raspored i slicno. 

Samo tako naprijed!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 26>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.