New Posts New Posts RSS Feed - WHEY PROTEIN
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

WHEY PROTEIN

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Erich View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2018 at 12:53
Evo, moje je dobro prošlo...bench press pojačao za 2,5 kg i odradio bez problema svoje serije (10+12+10+do otkaza). Konekciju sa mišičima postigao sam još prije hrpu godin (bojim se reči koliko)    . Ozljede nisu bile vezane uz teretanu. Zbog ozljede kičme mišiče leđa moram držati prioritetnima - tu izgled zanemarujem (makar ne izgleda loše). Slijede mišiči nogu da rasteretim zglobove. Ostalo ide samo po sebi.
Jedan moj frend je jednom izjavio da nakon 45 godina muškarci sve više izgledaju kao skakavci - tijelo se deblja i zaokružuje a noge i ruke se tanje. Ja sam takav izgled izbjegao.
Back to Top
debeljuca123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debeljuca123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2018 at 03:35
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by debeljuca123 debeljuca123 wrote:

Nije to bas strah vec zbunjenost koja dolazi od slusanja svakakvih prica ljudi koji nemaju apsolutnog pojma o tome.Vise nikog ne slusam,mislim svojom glavom,a kad nisam sigurna pitam vas!


A što to ljudi pričaju? Da vidim da li imam nešto od tog prokletstva











Back to Top
debeljuca123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debeljuca123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2018 at 03:44
Originally posted by debeljuca123 debeljuca123 wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by debeljuca123 debeljuca123 wrote:

Nije to bas strah vec zbunjenost koja dolazi od slusanja svakakvih prica ljudi koji nemaju apsolutnog pojma o tome.Vise nikog ne slusam,mislim svojom glavom,a kad nisam sigurna pitam vas!


A što to ljudi pričaju? Da vidim da li imam nešto od tog prokletstva



Ah sto sve nisam cula..Pocevsi od onog da ces postati bodybuilder ako uzimas whey do tog da kikiriki maslac ubija..Sto vise reci..
Naravno ovo za maslac je bilo smijesno i slusati










Edited by debeljuca123 - 09 Kolovoz 2018 at 03:45
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2018 at 08:58

Forget about it
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Erich View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2018 at 23:26
Prvi dan sa kreatinom završio proljevom
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2018 at 01:27
Erich, ništa neobično i česta pojava kod običnog creatine monoh...ata. Kad sam ga probao prije x godina, i ja sam imao mučninu i napuhanost, pa sam ga bacio u smeće, uzeo neki drugi kemijski oblik koji nije stvarao probleme, ne sjećam se više koji je bio jer sam nakon mjesec dana odustao i od toga kako nisam osjetio baš nikakav efekt ni korist od toga. Navodno ako podijeliš dnevnu dozu u 2-3 puta a ne odjednom, je manje smetnji ali nisam osobno probao.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2018 at 02:21
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Odlično! Baš me zanima kako će to proći ;)

Ali super, dizanje na girjama i sandbagu je opet pomak tako da se definitivno nešto pokreće.

Tako je, treba jačat mišiće. Nisam stručnjak za ozljede i tek me ubuduće čeka edukacija u tom smjeru, ali ono što sam naučila i gledajući po teretani je uporan rad na tom dijelu, upravo radi boljeg stanja koljena. U svakom slučaju treba paziti koliko možemo ali ja vjerujem da tu ima još nešto prostora za napredak, u svim smjerovima, bez straha od dodatnih ozljeda :) To nekako čovjek i sam osjeti, kad je dosta, ako je dovoljno svjestan sebe i ima godine i godine kvalitetnih treninga iza sebe...








Sorry gymka, ali ovo je dobrim dijelom krivo. Potrebna je određena jakost mišića za to i često vježbanje, ali napredak jakosti iznad tog nivoa ne poboljšava stanje. Logično bi bilo i kad gledamo pliometrijske vježbe tj npr doskok da će uvećana jakost mišića poboljšati situaciju, ali je netočno - tu bi iznad potrebnog praga jakosti brzina kontrakcije više pomogla, osim toga za koljeno postoji i hrpa drugih vježbi koje sa jako malim opterećenjem povećavaju lateralnu stabilnost. Za kralježnicu slično, mada je tu potrebna i veća izdržljivost nego jakost, mislim da netko sa povredom kralježnice ne treba ganjati rekord u dedliftu ni čučnju i slično, ima hrpa vježbi koje jačaju kralježnicu bez suvišne kompresije. Osim toga pristup samo jačanja a ne i vježbi neuroloških faktora dodatno dugoročno stvara probleme jer ljudi da bi smanjili probleme nepotrebno drže mišiće u kontrakciji, a znamo da se mišići skraćuju u kontrakciji, što dovodi do dodatnog pritiska u već oštećenom zglobu, tj kontrakcija povećava trenje, i dugoročno će nastati još veći problem od potrošene hrskavice, dehidriranog diska, itd... A ovo na kraju da čovjek sam osjeti nakon xx godine iskustva i kvalitetnih treninga, je sasvim netočno jer nitko ne osjeća mikrotraume koje upravo nakon godine vježbanja imaju rezultat - operaciju. Vježbati obavezno za jakost dok se ne postigne potreban cilj, ali nakon toga samo održavati jakost i preći na druge vrste vježbi kao primarne, ovisno o slučaju i osobi. Pogled na anatomiju, biomehaniku i funkcionalnost tijela se napokon mijenja polako i napokon i znanost počinje prihvaćati neke stvari koje su prije par desetljeća popljuvali kao besmislice, jer naprosto znanost nije bila na tom nivou da objasni. Danas se naravno znatno više zna, ali to je još uvijek premalo i bit će mnogo "novosti". Pa prije dvije godine je kao bila revolucija istraživanje Schoenfelda da se i manjim težinama može postići hipertrofija, mada je ta "revolucija" glupost, jer sam i sam osobno poznavao neke prvake u bodibildingu koji nikad nisu dizali velike težine. A usprkos svemu, znanost je još uvijek daleko od toga da može objasniti sve mehanizme hipertrofije kao i razlike od osobe do osobe a ni razlike u utjecaju trening protokola od osobe do osobe.
   A za promjene u načinu vježbanja Ericha, nisam mislio na promjenu sredstva opterećenja, nego na vježbe koje imaju drugačiji uzorak aktivacije i pokreta. Kbell i sandbag mogu pomoći, ali ne ako radi iste vježbe koje je radio i utezima, od čučnja, clean-a, snatch-a, potiska itd... Ali npt čučanj, ako rabi asimetrični položaj nogu npr sa pomakom napred, natrag ili bočno, već ima sasvim drugu aktivaciju i uzorak pokreta-opterećenja, neovisno što su težine osjetno manje. I hrpa toga još, ali pozdrav do jeseni.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2018 at 08:44
Bez sorry

Ne znam da li smo se zapravo dobro razumjeli jer sam ja samo htjela reći kako nije dobro zapostaviti rad na tom dijelu kod ozljede, kao i što se često radi kod problema s leđima kada ljudi pomisle da ne smiju apsolutno ništa raditi da ne pogoršaju stanje pa ga tek onda pogoršaju :)

U ostalo nisam htjela niti mogu ulaziti s obzirom na svoje definitivno nedovoljno znanje na tom području, tako da bi sad sve što napišem bilo nagađanje i slaganje nekih razbacanih kockica od onog što sam pročitala ili čula.

A što se tiče ovog drugog, ma dobro, mikrotraume se dešavaju neovisno o tome koliko ih mi doživljavamo ali opet ako smo svjesni nekih signala koje nam tijelo daje, smatram da možemo na vrijeme umanjiti ili sanirati štetu, odnosno krenuti u drugom smjeru ili kompletno stati s onim što radimo ako vidimo da to vodi u problem.

Pozdrav do jeseni


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Erich View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2018 at 14:21
Prvo da se zahvalim Gymki i Iveru na savjetima i konstruktivnoj raspravi. Nemojte me ostaviti samog do jeseni.
Več sam negdje napisao da sam odbio biti invalid. "ne smijete dizati ništa teže od tri kile"....malo morgen.
Preko 25 godina živim sa povredom kralježnice i mogu reči da je bitno funkcionalnija od kralježnica večine mojih vršnjaka. Lijeva ruka (koja je trebala biti "malo više od ukrasa" ne zaostaje za desnom. Za koljena vježbe su malo prilagođene. Najvažnije mi je "slušanje" svog tijela. Nemaš profi-skijaša koji nema strgana koljena pa ih i dalje podvrgavaju naporima da ti pamet stane.
Kbell ima svoje vježbe koje ne miješam sa utezima. Idealne za zagrijavanje kao i za završetak treninga.
Sbag - idealan za kombinirane vježbe. Također, imitacijom "šljakerskih"
pokreta povečava funkcionalnost cijelog tijela. Da živim na selu i imam poljoprivredu, sbag mi ne bi bio potreban. Problem mi je samo nači termin za Sbag trening a da ne pretjeram sa opsegom treninga a niti da zanemarim svoje redovite treninge.
Gymka, hvala ti što si me nagovorila da ipak treba težiti napretku. Malo sam pretumbao trening i idem dalje.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2018 at 09:37

LOL Ma nema na čemu, ja sam tu Big smile

I baš mi je drago da je uspio moj nagovor i da će donijeti lijepe rezultate Cool
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Erich View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2018 at 12:43
Moj kreatin hahahaha. Napisao sam kako je prošao prvi dan. Nisam našao mjericu u vrečici i pitam suprugu koja je mjerica od 5 grama - mala ili plava. Ja razumio plava. Bedak stari...uzeo 20 umjesto 5 grama...i posljedicu sam gore pogijelio sa vama.
Kilaža mi lagano krenula prema gore...kontrolirano. Dignuo (sad več bitno) težine koje sam dizao. Pazim samo da ne istegnem svoje ipak ostarjele mišiče.
Kada te nagovore dvije žene - Gymka i supruga...moraš pristati
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2018 at 13:58
Inace ja cu ovdje malo u offtopic, ali svejedno. Osjecam potrebu izjasniti kolko mi je drago vidjati ovakve postove. I opcenito zivotni stav. To najvise primjetim kod ponesto starijih ljudi i trudnica/novopecenih mama.
Istina je da dosta ljudi u takvim situacijama nekako zaboravi sebe. Tako je lijepo vidjeti real-life primjere da to ne mora biti tako i da je to uvijek nas izbor.

Meni je to prvi put ''prosvijetlila'' jedna predivna gazdarica koju sam imala kad sam bila u USA. Zena je bila blizu 70, totalni zmaj! Kako je biciklirala AJME. Ja dan danas ne mogu tako. Koliko je drzala na pravilan nacin do sebe i kako li se samo to vidjelo. Opcenito tamo to okruzenje je bilo vise nego inspirativno, birana prehrana, ljubav prema kretanju. Mene koja sam dotad kao trut iskljucivo zivjela na cipsu, cokoladi, sladoleku kavi i cigaretama.. pa recimo da su me dotakli. To mi je donekle otvorilo oci, i bas nekako nakon toga je i krenuo moj fitness zdraviji put :) Tako da Erich svaka cast, kad narastem i ja cu tako!
Back to Top
Erich View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2018 at 16:30
Hvala Befegora.
U "odrastanju" ( = starenju) bilo je i perioda kada sam znao zglajzati. Bio sam škrt pa, umjesto da kupujem širu odječu, ja sam se vračao na staro, tj. dijeta + gym. Nakak si mislim da su kritične godine za bijeg (recimo) forme između tridesete i četrdesete. Brak, djeca, ganjanje neke karijere, "igranje velikih" (čitaj...imitiranje ponašanja naših roditelja i starijih kolega sa posla), prijenos navika iz prijašnje obitelji (roditeljske),...kilaža i forma jednostavno pobjegne. Gledam dosta svojih kolega 45+ kako su fizički aktivni, paze na prehranu i sve se manje osječam "raritetom".
Mi otišli skroz off
Back to Top
Danielmark View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 19 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Danielmark Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2019 at 11:34
Jun 29, 2018 - Whey protein is a mixture of proteins isolated from whey, which is the liquid part of milk that separates during cheese production. Milk actually contains two main types of protein: casein (80%) and whey (20%). Whey is found in the watery portion of milk.
Now enjoy at your pc http://www.cricbooth.com/ - PSL Live Streaming</a> now set and get updated Ptv Sports Biss Key for every day to enjoy live cricket.
Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2019 at 16:20
Pozdrav ekipa, visoka sam 175 cm s kilazom od 67.5 kg. Na ketogenoj dijeti sam plus trening u teretani od 5 puta tjedno ( tek sam krenula prije 2 tjedna). Cilj mi je doci na nekih 60 kg plus izgraditi misice. Ako netko ima iskustva s keto dijetom zanima me mogu li nakon treninga piti Whey protein, a da me ne izbaci iz ketoze. Naravno pazila bih na omjer makronutrijenata.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.