New Posts New Posts RSS Feed - Što za doručak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Što za doručak

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 22:18

Ermm

Ok...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 22:34
Frendice, čekaj malo. Gymka stvarno nije ništa loše mislila. Hrpa ljudi je ovdje došla u nadi da im netko sastavi jelovnik umjesto da nauče osnovne stvari o makrosima. Ja sam ti namjerno gore napisala šećer jer jogurt ima puno više šećera nego proteina (mliječnog šećera), a Graham i ostala kupovna peciva mislim da su sva samo premazana karamelom. Zato si od zobenih Sirija, jer imaju više vlakana. Ono što to daje sitost su vlakna, proteini i zdrave masti, a tebi je to falilo u doručku. Ja sam ti dala primjere P+M doručaka ili P+ UH i rekla da u svakom pijačaš povrće, ali da isprobala i vidiš koje kombinacije ti pašu. Ako jedeš P+UH(sir i zobene, npr.) Uz to uzmeš 8 badema, npr. Ili malo kakaa(tamnog) i imaš sva 3 makrosima. Ili cijela jaja i povrće i šnite kruha, ali cjelovitog. Ne samo mesina. Da, ali uz zdrave masti. Dakle, piletina, salata s uljem i eventualno malo kruha ili voćka. Gore sam dosta pisala primjera i mislim da će ti biti ok. Gymka zna više nego ja, nek' me ispravi ako treba. Nitko te ne kritizira, samo ti želimo dati informacije koje bi voljeli da smo sami imali da sebi stvoriše dugoročno održiv jelovnik. Ja isto sam ti pisala svoje tipa and tricks sa sitošću i porcijama, a Gymka svoje. Ja ne volim npr. Kruh kao ona, ali znam što su vlakna i kako utječu na sitost, pa ću uvijek preporučiti UH s više vlakana i samo domaći kruh od vlaknastih(uvjetno rečeno) brašna. Jedina razlika je što te Gymka tjera da sama dođeš do zaključka. Nema tu kritike, dapače.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 23:43

Just, it's ok, potrudile smo se Smile Meni je žao da je to tako doživila ali šta ćeš.

I neću te ispravljat, govoriš iz svog iskustva i obje stalno učimo jedna od druge i učit ćemo od različitih izvora dovijeka Cool Osim možda ovog sa jogurtom, ipak je nekako u ravnoteži sa Uh i P, ne? Smile Ja bih rekla da ima mrrrvu više šećera, ne baš puno, jer to asocira na neku veliku razliku u tim makrosima, a nije baš tako, radi se možda o 1g više :)





Edited by Gym_girl - 14 Lipanj 2018 at 23:45
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 03:05
Sad si me tek sjetila što sam htjela reći. Na mene, a i hrpu ljudi koje znam, je uvijek djelovao više kao šećer. A moguće i da je na nekom mom pakovanju pisalo i više od 1g. Ne znam je li zbog toga što je tekući, ali nikad mi nije djelovao kao izvor proteina
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 07:50
I onak... fakat nisi ništa loše mislila, i žao mi je kad netko iz čista mira tako reagira, a kako god čitaš post, jasno je da je nisi kritizirala. Na žalost, od toga da zaključi da zobene imaju više vlakana nego većina kruhova nekako smo došle do rasprave o glutenu, o kome ovdje uopće nije bilo riječi. Radilo se mislim više o tome da zagrize graham, i nakon toga žlicu overnight oats, pa da vidi koje će joj brže postati slađe u ustima, i što u krajnjoj liniji brže nabubri i poprimi volumen. Rijetki kruhovi i mene zasite, MOŽDA IWKAN. Ali doslovno. A to sam i htjela predložiti, jer mislim da barem ja i ti znamo što to znači biti izjelica, a htjeti izgledati pristojno, ne? Znam što je glad, pogotovo ujutro, i ne spavanje, i znam što znači IR, a ti vjerojatno znaš što je ljubav prema kruhu i škrobu. Zato mi bude žao, jer si fakat godinama ljudima strpljivo objašnjavala jedne te iste stvari. Učiš i usavršavaš se, samo što ljudima ne serviraš sve na pladnju. Što je ok, u jednu ruku. I nismo jedine na forumu, daleko od toga. Tu je i CeLe, ne znam gdje je Warrior nestao...????, i Iver, ali postaje mi jasno zašto se njemu ne da kako bi rekao..."piskarati po forumima". Sad nek' misli tko što hoće, ali imala sam potrebu ovo napisati. I sama sam od vas puno naučila u zadnjih godinu i pol. Možda više nego od svog doktora.

Edited by Justanyone - 15 Lipanj 2018 at 07:51
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 09:23
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Sad si me tek sjetila što sam htjela reći. Na mene, a i hrpu ljudi koje znam, je uvijek djelovao više kao šećer. A moguće i da je na nekom mom pakovanju pisalo i više od 1g. Ne znam je li zbog toga što je tekući, ali nikad mi nije djelovao kao izvor proteina


Na koji način je djelovao kao šećer, u smislu gladi?

Ako je tako, vjerojatno zbog omjera UH i P (ako govorimo o jogurtu samom). Tu definitivno svježi sir ima prednost, jer ima 3x više P pa nas više zasićuje, a i sama tekstura je drukčija - ja osobno patim na tim tekućim obrocima, kao da prođu kroz mene :) Osim ljeti, kad mi super posluže ako ne mogu jesti od vrućine. Ali vidiš, kad je malo gušći jogurt, ili kad ima nešto više masnoća (ja koristim onog 2,8%) onda je malo bolje. Tako da, sve to ovisi, ali da je jedan od izvora P, je :) Isto kao i svježi sir i ostali sirevi....

Meni je recimo jogurt super za neki prijelazni period, ovako sa zobenima i tako to....pa se onda s vremenom doda još proteina kroz svježi sir, whey itd...



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 09:32
U ovom smislu u kojem si rekla, da prođe kroz mene i samo sam još više gladna. Čak i sa 2,8 jogurtom. Doslovno ima dana kad bi vola pojela, posebno ujutro, unatoč zelenom čaju i svemu, a imam osjećaj da mi mliječno samo još više navlači vodu i potencira glad. Ja overnight oats mogu na kile dok se ne zasitim. Tj. bi mogla, da ne znam šta znam i da ne pazim. Unatoč wheyu, siru, orašastima... S mesom i jajima je skroz druga priča. Tu onda uzmem heljde, čak i više nego zobenih(tj. češće, ne veće količine :)), prije i poslije treninga, i mir je, jer sam sita s ovim ostalim.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 10:42

Daleko od toga da je i meni sam jogurt dosta Jaaako rijetko, i to kao nešto za ubacit između obroka ako me baš stisne...ali vidiš, ovako u ovim kombinacijama sa sirom, voćem, zobenima, maslacem mi je super.

Da ti pravo kažem da ja nemam tu upraksiranu kontrolu mogla bih s guštom i duplu dozu te kaše pojest ali više jer mi je fino. Sam taj doručak me uredno drži 4, a nekad i 5h :)

Al vidiš, ti si neki mesni tip i super, glavno da si našla svoje! Ja bi samo riba na toneeee :))

E, a što se tiče ove naše priče s frendicom....hvala ti, i žao je i meni da je ispala ovakva reakcija nakon svega. Mislim da nema smisla opravdavati ništa jer nemam što, znam kakva sam i kakve su mi namjere. Tko ih prepozna, dobrodošao je, a tko ne - ima nas puuno pa nek potraži nekoga tko će mu odgovarati više, jel tako    Da, ja ne dajem gotove jelovnike (da se ispravim - uglavnom ne dajem, ali sve ovisno o samom klijentu, neki isključivo žele tako nešto barem na neki kraći rok, ali i onda nastojim uvesti dozu fleksibilnosti) jer je to rijetke naučilo kako održati nešto na duži rok. I da, volim postavljati pitanja i preispitivati i sebe i druge, to je korisna praksa :)

Zajedno smo svakodnevno pokušavale napraviti neki pomak kod frendice, nešto smo i uspjele, a ja se samo nadam da će ona nastaviti u takvom tonu. No hard feelings, možda je samo imala loš dan :)



Edited by Gym_girl - 15 Lipanj 2018 at 10:44
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 11:07
Drži i mene to jedno 4-5 sati, ali u većim količinama nego bi smjela, jer mi je san koma. Masti i meso (i riba, da se razumijemo, ali rijetko je radim, jer reasons $.$) tu nekako odrade bolji posao kad se ne naspavam. To mora biti jaaako dobar dan da mene zobene i bjelanjci ful zasite. A nekad iz raznih razloga(san, emocije...) baš i nemam takvu kontrolu, neke dane sama sebi kažem, pa pojela si toliko i toliko kcal Bog te maznuo, ne treba ti više. A ja gladna. Pa onda prtljam sa celerom, paradajzom.... Pa mi se onda jednostavnije držati hrane koja me stvarno zasiti. Ma vjerojatno jest imala loš dan, no hard feelings, ali išla sam čitati raspravu and it was simply... uncalled for. Doslovno je bila stvar u količini vlakana. I ne, kruh nije đavolji izum. I nije tu stvar samo u glutenu. Kod mene je prvenstveno problem u količini kruha koju mogu izjest. 100g kruha mi je klinac. 4 ražena krekera su mi dosta. Razlika? 50g UH naspram 20g UH. I masa vlakana više. Bez napuhivanja i ostalog. Tjeram te da gledaš širu sliku. I u ovome. A kako smo došli do glutena i demoniziranja, ne znam. Stvar s UH-ima je što imaju dosta energije, a može ih se pojesti dosta dok nas ne zasite, što onda nemamo gdje potrošiti.(Rijetki smo koji za pauzu idemo šetati, dižemo se svakih sat vremena, vježbamo čučnjeve i sl. i molimo Boga za stajaći stol.) I to je upravo ono što si ti rekla, pa ja nekako nisam mogla šutjeti jer sam pročitala priličnu nepravdu i veliki nesporazum. Pogotovo jer sam joj ja ispisala vlastite jelovnike 2 puta jer razumijem jako dobro kroz što prolazi.Kao što sam i namjerno pisala da slatkiši i naresci nisu hrana, iz istog razloga, makar si ti išla na opušteniji pristup. Lakše je testirati što ti ne paše kad je tijelo još pomalo u šoku od čišćenja od procesuirane hrane pa se kcal unos samo eliminacijom toga reže. A popravlja se i IR. I treba preispitivati, naravno, hell ja sam od 500g sira došla do mesa i škrobastih UH, koji su prije bili demon. Ali tek nakon što se krene od nečega. To je kao da se program preispituje nakon tjedan dana.
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 17:26
U pravu ste cure, nema razloga za svadju, žao mi je! Sve što ste napisale stoji, pogotovu Gymka, i definitivno je bolje pojesti nekoliko krekera nego pola kg ili kg kruha, slažem se!

Meni će očito trebati malo više vremena da prihvatim nove prehrambene navike nego što sam mislila jer kad se cijeli život hraniš "klasično" teško je promijeniti i navike i uvjerenja! U svakom slučaju pratim savjete i dalje i hvala!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 18:50

Nema svađe frendice, nema potrebe za tim :) Uostalom, svaki put kad se nešto ovako desi i ja sebe malo preispitam, potražim neke nove i bolje načine za nekome pristupit tako da sve to ima nekog smisla :) Nitko nije uvrijeđen i povrijeđen i idemo dalje Smile

I da, svima nam je trebalo više vremena, puuno vremena tako da nisi izolirani slučaj, dapače. Tako da te to ne brine i samo idi svojim tempom, nemoj neka sitna "klizanja" smatrati neuspjehom niti sebe neuspješnom, sjeti se da smo svi kroz to prošli, prolazimo i prolazit ćemo :) Svi imamo neke navike koje je teško mijenjati.....ako ne sa prehranom, onda u nekom drugom području. Daj si vremena i povjerenja i bit će ok.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 19:07
So glad to have you back :). Nikakva svađa, nema teorije! Shvaćamo svi da je teško. Bitno je samo dići glavu i krenuti dalje. Ako si usvojila jednu zdravu naviku, to je već velika stvar, niti ne treba sve preko noći.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 19:21

Niti ne treba, niti ne može preko noći Smile I kad to shvatimo postaje lakše podnijeti "failove"...

Uostalom, kad ja sad sagledam cijeli svoj cirkus iza....mislim da mogu zaokružit na više od 10 god. dolaženja do ovog nivoa LOL Da mogu jest ovako i bit ok sama sa sobom, bez nekih ludih cravingsa i vraćanja kilaže svako malo....tek sad, kroz zadnje 2-3 god. osjetim da sam unormalila metabolizam :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 19:23
 
I upravo zato frendice pilim tako - da ti skratim te godine Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 19:42
E super, baš vam hvala! :) Moja stara kaže da se samnom ne da razgovarati kad sam na dijeti, da sam toliko svadljiva! Bit će da je u pravu :)

Kupila sam ono bademovo mlijeko, hvala na savjetu, pomaže! Kava s tim je toliko ogavna da mi se uopće ne pije više! HIHIHIHIHI Zezam se. Budem vidjela za dalje, ali definitivno su kile počele ići dolje, vidim po centimetrima i hlačama. S obzirom da sam prošli vikend prehodala 20 km, a danas malo manje, ali po ravnom, bit će čudo ako kile ne odu!

Odlučila sam se za aktivnost, a računam da će se prehrana malo po malo sama posložiti! I super su vam recepti! One ideje za tunjevinu su mi zakon, stvarno raznoliko! Vidim da su u kauflandu ovaj tjedan na akciji one riomare salate u konzervi....
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2018 at 22:48

Hehehehe, ajde uzet ćemo to u obzir, samo nas upozori onda kad budeš malo živac da znamo pazit Big smile Ma joj, i ja znam krivo shvatit neke stvari radi nekog titranja iznutra na neke dane, gledam sve nekako iskrivljeno i čudnovato...pa kad dođem sebi shvatim da brijem i gubim vrijeme na krive percepcije. Nije bed, sve je to - ljudski Smile i da se i na tome radit.

Ha, vidiš, krenulo je! Thumbs Up Odlično! I super ti je ovo sa aktivnošću, pokušaj si nekako što više pojednostaviti cijelu stvar i uživat u procesu. Ako guštaš u toj šetnji, planinarenju, čemu god - to je idealan način da gubiš energiju i pritom još i smanjuješ stres :) A samim time će se i prehrana slagati malo po malo....





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.