New Posts New Posts RSS Feed - Što za doručak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Što za doručak

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Što za doručak
    Posted: 13 Lipanj 2018 at 21:42
Ajmo prijedloge i ideje :)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 08:32
Ok... slatko ili slano?
Aw, nevermind, here goes both:
Slatko: zobena/heljdina kaša na 100 načina: 50-70g zobenih prelijem vodom and let the fun begin: sladilo, voće, kakao, orašasti, posni sir.... overnight oats/buckwheat ista stvar, samo namočiš u jogurtu. Onda muffini(zobene smiješaš sa sirom, jajima, jogurtom i pzp, i isto tako se igraš s dodacima, slatko/slano...). Nekad sam znala smiješati i posni sir, šumsko voće, kakao, malo wheya.... pa toi jesti kao doručak.
Baked oatmeal....
Slano(e tu sam bolja): Omlet sa jajima, šunkom, gljivama, sirom....
Kuhana jaja i salata+ šnita kruha/krekeri ako voliš, ili čak i neki orašasti.
Bilo kakav komad mesa i salata(cca 150g pečenog bude kod mene, ti si prilagodi). Najnovije otkriće: svinjski but <3.<3
Pizza!(Yeah, you heard me). Kod mene je bila meatza od jaja i purećeg mljevenog kao podloga, ti možeš i tijesto od nekog boljeg brašna zamijesiti, i gore nadjev kakav hoćeš. Gljive, šunka, sir, još mesa, povrće....
Chia pudding/lanene sjemenke s jogurtom/sirom. Ista fora kao zobene, samo low carb verzija.
Salata od tunjevine, kuhanih jaja i povrća, uz možda šnitu kruha.
Pečena bundeva s jajima/mesom, ili pita od bundeve na slatko. Ili pire od bundeve....
Jaja bolognese. mljeveno meso i povrće po želji dinstaš, i unutra razbiješ par jaja. Milina :)
Tortilje punjene mesom, povrćem... sendvič od nekog domaćeg kruha, salate i tune/sira/mesa...
Ja se zapravo slažem s Phoenixom: Bezveze su mi podjele na doručak, ručak večera: jedi šta ti paše, kad ti paše, ali da je u nekim omjerima i da su sastojci(da nije rafinirana hrana). Znači: Meso, jaja, povrće(zeleno lisnato i salatno, možda ne baš mrkva i krumpir u tvom slučaju, meni recimo nisu odgovarali), orašasti, mliječno(umjereno s ovo dvoje), nešto manje slatkog voća(jabuka bi ti vjerojatno bila ok, banana tebi možda baš i ne, ne znam kako reagiraš). Što ti voliš jesti ujutro, tj. kakav doručak uopće voliš? Slatko, slano, obilno, malo.... Ima nešto bez čega ne možeš?

Edited by Justanyone - 14 Lipanj 2018 at 08:47
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 14:01

Frendice, ne skupljaj previše informacija nego kreni s provedbom

Koliko si varijanti doručka do sad isprobala, od svih danih savjeta?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 14:43
Provodim ja provodim :) Manje-više :) Definitivno mislim da mi fali masnoća i da zato toliko trazim ugljikohidrate! A smanjila sam i kavu!!!

Danas sam se počastila za doručak jogurtom i graham pecivom (2x55 g iz lidla) i to mi nije baš sjelo jer sam bila poslije toga dosta gladna. Mislim da je problem bio u pecivu jer kad uzmem klarino graham pecivo onda nemam taj problem...

Ne skupljam informacije nego pokušavam pokrenuti neku raspravu na forumu :) Isreno, sad već sunjmam da ovdje ima itko osim nas tri :-)

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 15:57
Frendice, u tom doručku uopće nemaš proteina, nego skoro samo šećer, zato ti i jest tako teško pao. Vidi prijedloge koje sa ti dala, i prigrli ujutro jaja ili meso i povrće. Eventualno sir i jogurt sa sjemenkama, ili sir, sjemenke i povrće vidi od čega ćeš biti sitija, ali mislim da će ti povrće i meso bolje sjesti Dakle P+M kombinacije, kruh(zobene, ili druge UH) dodaj eventualno ako bude kriza. Ali nemoj ga temeljiti na UH-ima, već na proteinima i povrću
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 16:54

Što je sa zobenima i jogurtom, to si rekla da te zasiti?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 16:55

Samo nas 3 da, više od 10 nas je bilo negdje ....2012. Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 18:02
Kako nema proetina u jogurtu? ;-) Nije kruh samo šećer, šećer je samo dio ugljikohidrata :-)

Da, ovo danas definitivno nije bilo dobro :) Stvar je u tome što nisam bila organizirana i točno se vidi da mi nije dobro kad mi šećer u krvi nije stabilan, osjećam i umor, i nervozu i svašta. Završiilo je tako da sam jela čokoladne karamele :-(

Moguće je da je sve počelo još s nekom šlag pjenom dan prije, ali definitivno sam se izbacila iz balansa i zato od sutra ispočetka. Dorupak, ručak, večera - bez kruha!

Kako da dodam masnoće? Kroz meso? Evo, kupila sam svinjsku vratinu koju planiram jesti uz salate. I neke roštiljke - kobasice, moram malo mijenjati. Imam i domaće kobasice za kuhanje, to mi je "brzinsko", kad ništa ne stignem spremiti

Kako dodajte masnoće, a da nije maslac od kikirija? Vidjela sam da maslac i vrhnje baš ne preferirate...što podrazumijevate pod "dodaj masnoću"

Ideje o doručku s jajiam je odličan :)

Edited by debela_frendica - 14 Lipanj 2018 at 18:06
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 18:12
Od sutra oštro, samo mesina, i evnetualno svježi sir kad mi dojadi mesina. Tako ću ubiti glad, i nakon 4 dana ću moći smanjiti porcije. Nije zdravo ali je tako.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 18:46

Ima proteina u jogurtu, ali nedovoljno za uravnoteženje ove kombinacije s kruhom, i za uravnoteženje šećera.

Ako si sa zobenima i jogurtom malo sitija, zapitaj se zašto. Nije onda problem u ugljikohidratima samima po sebi, nego odakle dolaze ti ugljikohidrati i sa čim su još u kombinaciji (u zobenima imaš više bjelančevina, vlakana, masnoća nego u kruhu). Što ti znači da je šećer samo dio ugljikohidrata? Smile Šećer je ugljikohidrat, ko i kruh, i kruh na kraju priče dođe do glukoze....a ti pogledaj koliko ugljikohidrata stučeš u 100g kruha, a koliko u 30g zobenih. I kako ti izgleda omjer UH-a i P kod kombinacije zobi i jogurta, a kako jogurta i kruha.

Može li to biti tvoja domaća zadaća za danas? Wink

Meni i dalje mesina nije rješenje. U tom vidim samo još jedno vrćenje u krug...

Zdrave masnoće - orašasti plodovi, sjemenke, ulja (maslinovo, kokosovo, bučino, laneno).... masnije ribice, jaja, masnije meso (ali s tim ne pretjeruj, kao i sa kobasicama i ostalim suhomesnatim proizvodima....ne bih se baš kladila u benefite toga na inz. osjetljivost, i zdravlje uopće)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 19:45
koliko uh ima u 100 grama kruha a skoro jednako i u 100 grama zobenih, šta ne?

jedini je benefit u tome što ću pojesti manje zobenih :) ali ako usporedjuješ sastav, slično je

ugljikhodirati su širi pojam od šećera

ja isto mislim da previše masnog nije zdravo i da udara na jetru

u osnovi više ne znam što da mislim, LOL

definitivno mislim da graham pecivo iz lidla ne valja, nemam tih problema kad pojedem jogurt i graham pecivo od klare tj. pola tog peciva

znam da tebi sve ovo izglda kao neko trabunjanje i bauljanje, ali ja tek počinjem osjećati kako se osjećam :) i što mi paše a što ne :) da si me pitala prije mjesec dana, ne bih uopće znala reći neku razliku, niti jesam li bila gladna ili nisam, i jel mi nešto paše ili ne, sve mi je pasalo i nisam imala problema ni s čim

sad počinjem osjećati da sam iza slatkiša gladna, da mi puno više paše jogurt sa zobenima nego jogurt s graham pecivom i tako...

uglavnom, nemam pojma što ću, osim da sam našla društvo da i ovaj vikend idem planinariti! bravo ja! its a start!

a ti? kako život?
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 19:53
Inače, od kad sam prestala trpati u sebe junk i smanjila kavu s mlijekom u desetak dana mi se očistio i poravio ten. Za nepovjerovati!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 20:43

Malo ću ti kasnije odg opširnije u inbox, moram ga prvo pročistit :)

Samo nabrzinu tu jer me kopka.....čuj, da meni sve ovo izgleda kao trabunjanje i bauljanje ja ne bih bila ovdje :) I ne znam po čemu si to zaključila, a žao mi je ako sam ti za to dala ikakvog povoda.

Poanta mojih pitanja i davanja primjera je da se preispituješ što više i da što više naučiš Smile Dala sam ti usporedbu zobenih i kruha upravo iz tog razloga - da shvatiš zašto ti tijelo reagira drukčije na različite stvari. Taj jedini benefit kojeg spominješ je velik benefit, jer i je poanta u tome da pojedeš manje nečega. 100g kruha ima ovako gledajući čak i manje UH od 100g zobenih, ali ako odbiješ vlakna dođeš otprilike na isto. Kod kruha nemaš puno toga za odbit, pogotovo nekog nekvalitetnog. Zobene imaju toliko toga korisnog u sebi da je stvar neusporediva.

Kruha se def. lakše prejest, to znam i iz svog iskustva, mogla bih pojest pol kg i tražit još :) Dok mi je mojih 50g zobenih u doručku, zajedno sa svim ostalim bučkurišima i zelenim čajem poslije čisto taman.

Idem pojest pa se vraćam ;) I nemoj please shvatit išta moje kao kritiku....ili išta slično. Namjera mi je da si postaviš što više pitanja i da što više otkriješ sebe. Nisam jedna od onih koji napadaju i mudruju, bez brige, nebi dugo potrajala ovdje da je tako :)

Iako - dobro je i učiti se prihvatiti kritiku, nije to loše, pogotovo ako ima smisla :) Nitko nije savršen, a drugi nas puno mogu naučiti svojim "kritikama". Malo staneš, razmisliš, zapitaš se dal drži vodu i ako drži - akcija.

I odlično za promjene koje vidiš, sasvim su očekivane i logične - i bit će ih još! Thumbs Up



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 21:24
Pa ja imam pravo i na različito mišljenje :) A isto tako kad usporedjujem namiirnice onda činim to s istim količinama :) Što se tiče kruha mislim da nije "djavolji izum" kako ga se prikazuje, nego da je cijela antiglutenska industrija - baš to - profitna industrija. Neka novija istraživanja su to i dokazala - vrlo je malo ljudi koji imaju nepodnošenje glutena - a sve ostlao je milijunski biznis.

Kad govorim o kruhu, ja uglavnom mislim na graham kruh i pecivo, što smatram najkvalitetnijim ili jedinim kvalitetnim. Sve one "tamne" u koje je dodana boja i slad baš ne računam u tu kategoriju, a o bijelim, "napuhnutima" kvascem iz lokalnih pekara uopće ne uzimam u obzir.

Nemaš se što ispričavati, forum je mjesto za raspravu. Ne očekuj od mene da uzimam tvoje mišljenje kao jedino ispravno ili kao napad ako imam drugačije. Osobina ljudskih bića je u tome da preispituju sve što čuju, a ne da to uzimaju kao "istinu". Pogotovu ne s foruma :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 22:02

Ti imaš pravo na različito mišljenje, da, i ja opet ne znam po čemu si zaključila da biš ti trebala uzet moje mišljenje kao jedino ispravno ili kao napad. Ja koja svakodnevno tupim o tome kako treba uzet puno stvari u obzir, preispitivat se i bla bla bla....sigurno ne bih mogla bit takva osoba. Kritičko razmišljanje prije svega.

A kad te ja "ispravim" ili ti postavim neko pitanje onda je to samo jedno vraćanje u moju prošlost i vučenje iz iskustva rada s ljudima. Znam kako sam razmišjala prije, i znam šta je ljudima pomoglo da počnu razmišljat malo drukčije o hrani i uravnoteže taj svoj jelovnik. To nije nabijanje svog mišljenja, to je dobronamjerno pisanje iz iskustva nekome, da mu se skrati vrijeme i muka.

Ovdje nije poanta u mišljenjima.....nego u pronalaženju nekog pravog pristupa za tebe, isključivo za tebe, a to ne ide bez isprobavanja raznih varijanti i testiranja tvojih preferencija, mogućnosti, odgovora tvog tijela i ostalog...

I ne, kruh nije đavolji izum. I nije tu stvar samo u glutenu. Kod mene je prvenstveno problem u količini kruha koju mogu izjest. 100g kruha mi je klinac. 4 ražena krekera su mi dosta. Razlika? 50g UH naspram 20g UH. I masa vlakana više. Bez napuhivanja i ostalog. Tjeram te da gledaš širu sliku.

Sorry ali previše zaključuješ bez nekih osnova...a pogotovo ovo zadnje hehe. Zvuči kao da mi ovdje prodajemo zjake i da nam se ne treba vjerovati, pa zašto si onda tu? Smile Da, kritički razmišljaj i sve preispituj, od savjeta za doručak do postanka Svemira, preispituj i savjete stručnjaka izvan foruma sa 10 diploma, to i ja konstantno radim.......i shvati da nisam ovdje da pametujem nego da dijelim ono kroz što sam sama prošla i za to mi je trebalo jako dugo, puno potrošenih godina. Ja uopće ne moram biti ovdje, ne zarađujem od ovog portala. I sigurno ne želim bit neki guru koji misli da zna sve i sve stavlja u isti koš jer mi se diže živac od takvih, sve više. Pa bi molila da me se ne smatra takvom.....i moje savjete pokuša gledat s neke dobronamjerne strane...




Edited by Gym_girl - 14 Lipanj 2018 at 22:06
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2018 at 22:14
Sad mi je jasno zašto ovdje nema više nikoga na forumu :) Probaj poraditi na toj svojoj uvredljivosti. I imaš pravo, ne trebam ja biti tu, ti si dovoljna sama sebi :) Sretno!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.