New Posts New Posts RSS Feed - Kutak za tete u srednjim godinama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kutak za tete u srednjim godinama

 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 08:45
Originally posted by EllaRi EllaRi wrote:

jooooj imala sam ja frendicu koja je dolazila u teretanu u Calvin Klein majici i vježbala kao krepana riba sve u strahu da ne oznoji majicu LOLLOLLOLLOL 
ne volim to foliranje, i još kad dođe našminkana u teretanu, a ljeto, s mene znoj cijedi a ona maše onim bućicama od 1kg i viče kako se ne želi nabildati   


A moram se malo osvrnuti na ovo, čisto radi autentičnosti Ma mene zapravo ne dira previše ni ta roba ni šminka niti ikoga procjenjujem prema tome, i iako volim jedan opušteniji pristup ne bih htjela da se nešto krivo shvati. I ja sam sama puno puta znala trenirati našminkana jer sam ili dolazila s posla ili išla nekud poslije, ili sam jednostavno htjela biti našminkana , zapravo je rijetko da nisam. I nemam nikakve predrasude prema onima koje to rade, niti koje treniraju u topićima niti brendiranim majicama i tajicama (skupljam i ja svoju kolekciju ) , a niti onima koje misle da će se nabildati od većih težina - većinom se taj strah razbije informacijama i vlastitim primjerom. Mada su nekima i moje ruke nekad bile too much :) Ali to je sad stvar ukusa...




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 09:43
Recimo da je u ono vrijeme mene smetalo neko prenemaganje a ne nečije oblačenje ili šminka. Sad me ne smeta ništa.

Iver, na mjestima gdje sam ja vježbala nije bilo takvih "sprava" samo klasične klupice, gvozdeni tegovi, mašine itd. U godinama moje odsutnosti došlo je svega van, privatnih trenera sa cijenama boli glava, online vođenje treninga, pa crossfit, bodypump itd
I slično a sad sam došla ovdje da potražim savjete da popravim svoj izgled, da skinem par kila, da ojačam donji dio leđa, ne da idem na dijetu nego da se počnem zdravo hraniti. I nemam nikakav rok, do ljeta, do Božica, ne... Nek jednostavno to postane moj stil života.
Spomenuh klupicu ali sam uvidjela da je bolje okrenuti se slobodnim težinama i raznim varijantama vježbi
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2019 at 10:17
Dragi ljudovi, svima na ovom topicu a i cijelom forumu svako dobro u novoj godini. Eto mene opet. U međuvremenu se štošta izdogađalo. Za privatan pregled štitnjače i za endokrinologa još se dvoumim, skupljam info i novce :) a što se tiče mene osobno, zdravstvenih i tjelesnih problema, tu sam došla do nekih odgovora, naime u rujnu 2018. Izostala mi je menga, nalaz spolnih hormona je totalna zbrka, testosteron niži od donje granice, ostalo kud koji mili moji. Samim trokiranjem mojih jajnika nestale su nesanice, noćne šetnje do frižidera i pretjerana želja za slatkim. Moj apetit se skroz promjenio. Prelazim na vegetarijansku prehranu, nisam gladna, neke kile su pale same od sebe.
E sad... Gdje i kako dobiti savjet za treniranje, koje vježbe ili koja teretana, a da to nije trener/trenerica od 25g i klasične mašine. Jer definitnvno mislim da netko mlad ne može razumijeti tijelo žene u predmenopauzi.
I kako unormaliti testosteron????
Hvala...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2019 at 14:31

Nisam išla za ovim postom, sorry Embarrassed Ella, za početak ja ne bih isključivala 20-ogodišnjake iz te priče jer s obzirom na važnost treninga u toj nekoj srednjoj dobi (tu brojim i one od 50, ja planiram živit do 100 LOL), bolje nam je svima da se dobro obučimo za tu populaciju Smile Smatram da ima puno mladih i dobrih trenera, koji ne moraju proći isto što i njihovi klijenti da bi ih razumijeli. Moraju samo znati što trebaju raditi, poznavati funkcioniranje tijela i metodike treninga, imati razumijevanja i feeling za ljude..... Ovako izbiješ i mlade i muškarce, a time gubiš dosta Wink

Pa ako si još tu javi se!






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2019 at 14:44
Tu sam. Uvijek :)
Oh pa je ne želim isključiti mlade i muškarce. A ne, dapače :) nemam ništa protiv. Ok, možda sam malo predrastična. Teška je ova faza, a doktori uglavnom kažu ah tako vam je to, to je normalno. Znam da je, ali ono, izađeš iz ordinacije baciš se na google i to je to. Pa nemrem sama sebi biti i doktor i trener i itd... :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2019 at 09:30

A sve mi je jasno, taj uglavnom šuplji doktorski angažman smo pretresle na početku ovog topica Smile

Koliko kg imaš sada Ella? I kako ide spavanje zadnje vrijeme?

I dalje tražiš neki tip grupnih treninga ili?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2019 at 10:56
Zadnje vaganje 71.9kg tu brojku nisam vidjela godinama!
Spavanje kako kada, ovisi o stresu i punom mjesecu to je stvarno tragikomedija , ali većinom dobro spavam
Ne, trebam individualne treninge, kad meni odgovara, ujutro popodne kako kad
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.