New Posts New Posts RSS Feed - Kutak za tete u srednjim godinama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kutak za tete u srednjim godinama

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 17:03

Navodno može, kod tireoiditisa, tj. upale štitnjače (vidi se po antijelima ili baš na pregledu same štitinjače),a kad se baš radi o hormonima onda se to više odnosi na terapiju - odnosno prelazi iz jednog u drugo radi lijekova.

A i ja sam laik...pa ubodem tu i tamo i sebi i drugima Smile Mada bih htjela da budem kompletno u krivu i da bude sve lijepo uredno pa da možemo nastaviti dalje mozgati po jelovniku....


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 17:06
Originally posted by EllaRi EllaRi wrote:

Što se tiče povrća volim svježe, salate, krastavci, paprike, mladi luk, kupus,rajčica, pirjane tikvice, pečene paprike na salatu, sad se davim u pečenim paprikama, mahune na salatu, jedino izbjegavam kisei kupus zbog probavnih problema, brokula mi smrdi, zeleno lisnato me napuhuje, špinat podnosim dobro i volim ga jesti u kombinaciji sa kuhanom heljdom.
E, heljdu mogu jest za doručak ručak i večeru haha


10 000 koraka je fina brojčica Clap, sad kreni na 10 500 pa na 11 000 itd... Wink

E super, sad - imaš li svakodnevno nešto od tog povrća u ručku/večeri ili bar jednom od toga? I kako začiniš te salate, paziš li tu na količinu ulja ili samo sipaš? Big smile Pitam zato jer je to česti skriveni krivac na kojeg naletim Embarrassed

A što je saaa blitvom npr., jel to prolazi? Dosta si u tom zelenom ograničena onda....koliko često pojedeš špinat?

Heljda je zakon Star Jesi ju probala s morskim plodovima umjesto rižota?


Koje ulje/masnoću inače koristiš za pečenje? Mesa, jaja itd...




Edited by Gym_girl - 26 Lipanj 2018 at 17:08
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 17:28
Pazim na količinu ulja, stavljam kvalitetno maslinovo i aceto balsamico ili samo limun. Ne volim previše ulja nigdje, a ni moj želudac ne podnosi previše masnoće.
Da, zelenog lisnatog premalo jedem, špinat bi mogla češće, a blitva ide s krumpirom pa je ne jedem često.
Heljdu jedem s plodovima mora i moje ukućane sam naučila na to hehe
Pečem na masti, pileći file pečem bez masti a ponekad mi bude baš tlaka toliko paziti
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 19:52

E ok, ako to nije ono "nagni bocu pa dokle ide" dobro je LOL Ja inače sva ta ulja računam po žličici/žlici.

Inače - kokosovo ulje za pečenje? Probaj ako nisi, navodno blagotvorno za štitnjaču ali i općenito :) Meni idealno paše uz jaja ali i meso i sve....nikako ne trebaš peći bez ulja, no worrie :)

Povrće - blitva ti definitivno ide bez krumpira i to je daaavna praksa kod nas doma koju sam ja opsjednuta tada započela LOL pa se nekako ustalilo i zadržalo. Dakle, ide, kao špinat - jednostavno skuhaš blitvu u vodi, začiniš maslinovim i čime god već i eto :)

Jer vidiš sad, dolaziš do toga da to povrće baš i ne jedeš previše kad ovako malo staviš na papir :) Naravno, ono što ti smeta izbjegavaj, ali ovo što možeš se definitivno potrudi malo više uvrstiti u jelovnik, barem taj špinat i blitvu! Kelj isto smeta?

Ovo salatno povrće (salate, rajčice, krastavci, paprike...) je super ali ipak nije dovoljno, treba malo miješati sve što se može da se skupe svi nutrijenti - malo svježe, malo kuhano, malo zeleno, malo u boji....sve ima nešto svoje i kad se to sve skupi organizam proradi. A i opet se vraćam na štitnjaču, s obzirom da ju ove kupusnjače pa i neko nekuhano povrće baš i ne podržavaju visi nam upitink iznad glave što i da li jesti, odnosno i kojim količinama.

Dok se odlučuješ za pregled, pokušaj barem s onim povrćem koje neće smetati :) Možda je eto tijelo u nekom deficitu vitamina i minerala....






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 21:37
Joj kokosovo sam skroz zaboravila. Jednom sam probala ali nisam uzela ono bez mirisa, pa sam imala ručak sa kokos mirisom haha. Inače obožavam kokos, miris me podsjeća na ljeto ali ne u ručku. Malo sam ga stavljala u kavu.
Da, i kelj me smeta. Hvala za blitvu, probat ću. Blitva bez krumpira je kao rižoto bez riže al ono, kad se mora... :)

Da, dugo već razmišljam o štitnjači i sad imam poticaj da napokon provjerim stanje.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 21:50

Vidiš meni baš paše taj miris i okus kokosa u hrani, pogotovo u omletu Smile Ali eto, mnogima ne odgovara pa zato i postoji taj bez mirisa - eto, pokušaj! ;)

Ah, istina što se blitve tiče, samo što se vremenom navikneš. No, uostalom, zašto uopće izbjegavati krumpir? To su toliko male količine koje pojedeš s blitvom, a definitivno je bolje pojesti tako blitvu nego nikako Wink Krumpir je zdrava namirnica, i u nekim normalnim količinama te sa dodatkom vlakana iz povrća, salate i uz neki izvor proteina zbilja nema frke, ni za šećer ni za išta - to je jedan sasvim dobar, izbalansirani obrok.

I htjela sam još nešto navesti što se pregleda tiče - kada to budeš tražila od doktora napomeni sve simptome koje imaš i obavezno, uz sam IR, ne zaboravi naglasiti stresove kroz koje si prošla, jer je upravo ta dugotrajna izloženost stresu nešto što je kroz razna istraživanja povezano sa pojavom tih autoimunih bolesti (što Hashimoto upravo i je). Ja se nadam da će mu to nešto značiti pa da se zbilja to pitanje shvati ozbiljno. Ja smatram da bi to trebao biti pregled na kojeg bi svi trebali imati pravo, bez obzira na to šta nam je, baš radi toga koliko ih se danas s time suočava. Prvenstveno radi stresa.

Evo danas mi baš kolegica s posla priča kako joj doktor nije htio ni čuti za vađenje antitijela, jer da će to kao raditi tek ako TSH ne bude dobar. A jasno je da nekad to uopće ne mora biti tako, i da to može samo zamaskirati problem. Iako kod nje sumnjam da je problem u štitnjači (ima samo velikih problema sa ispadanjem kose ali ništa drugo), ovo mi nikako nije valjani razlog za ne provjeriti kompletnu sliku.






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 22:37
Ella, kako stojiš s tikvicama, recimo? Ja isto nisam baš nešto od blitve i špinata(više zbog cijene), ali salatno povrće + bilo što sad u sezoni bi ti bilo ok rasporediti u svaki obrok po malo. S krumpirom.... vidi. Ja ga sa IR ne bi preporučila, ali opet, neki ne bi preporučili količine zobenih koje ja jedem nekim danima kad me pukne glad xD. Vidi kako ti odgovara u blitvi. Proteini i vlakna, sve je to divno, ali trebaš vidjeti kako ti odgovara, spava li ti se iza njega i te stvari. Meni je blitva 10 puta bolja bez njega. Malo češnjaka, maslinovog... i da vidiš divote. Na pregledu inzistiraj, reci da ti nije dobro, ne bi trebali odbiti osim ako baš na mazgu ne naletiš.
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 11:17
Pozdrav svima!
Sutra idem novoj doktorici obavit papirologiju pa ću je pitat. Mama je kod nje i kaže da što god je pitaš ona ti da. E pa da vidimo...
Što se tiče blitve, najgore mi je što kupim cijeli šleper blitve a ma kraju ispadne jedna zdjelica :)
Što se tiče krumpira, u pravu si, ja ga volim baš kuhanog al ponekad zabrijem kao ne smijem itd
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 11:44
PROBAJ. Iver me je nedavno ispravio oko nečeg JAKO bitnog što sam ja nažalost bila zaboravila: Inzulinska reakcija organizma na određene namirnice je jako individualna, unatoč općim smjernicama. Lako je moguće da tebi kupovni sladoled manje provocira inzulin od kuhanog krumpira ili mrkve. Kad si zadnji put jela ovo dvoje, i u kojim kombinacijama? Spava li ti se nakon što pojedeš krumpir, i nakon čega si općenito najsitija? Jer meni to blitve što ispadne od jednog pušleka bude čisto dosta. Istina je da se općenito gledano ne bi smio sa IR, to će ti reći svaki doktor, ali kako je tebi bilo nakon što si zadnji put jela tu blitvu s krumpirom?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 12:58

Ma bilo kakva reakcija je jako individualna, zato tu i potičemo konstantno testiranje. Jer su ljudi skloni ići po nekim pravilima ili po onome kako nekome drugome funkcionira, a to nije tako. Ne kaže se uzalud da što je nekome lijek, drugome je otrov :)

Tako da, pogotovo ako voliš krumpir, probaj i vidi po sebi.. šteta da ga se odričeš ako ne trebaš.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 13:00
Originally posted by EllaRi EllaRi wrote:

Pozdrav svima!
Sutra idem novoj doktorici obavit papirologiju pa ću je pitat. Mama je kod nje i kaže da što god je pitaš ona ti da. E pa da vidimo...


Ako je zbilja tako i ako si iz Ri, slobodno preporuči ,treba mi neka takva
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 14:06
Da, iz Ri sam. Javim ako šta konkretno doznam.
Moram se pohvaliti da sam kupila kokosovu mast za pečenje u Sparu.

Ajde sam da maknemo ove probleme koje trenutno imam, loš san, možebitna štitnjača itd.. Gymgirl ili bilo tko, dajte mi koji savjet glede vježbanja. Je li moguće vježbanjem kod kuće ostvariti neki rezultat?? Preporuka za teretanu, koje vježbe, skupine mišića, koliko tjedno, vremenski? Hvalaaaa
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 14:16

super

Moguće je, kako ne :) Pogotovo ako imaš još prostora za napredovati sa bodyweight vježbicama. Sklekove možeš uvijek, pa i razne čučnjeve i iskorake, a drugo ovisi i opremi koju imaš? Imaš li doma nešto od tih sklopivih bučica ili sličnog?

Koliko si znala tjedno i vremenski trenirati uz te programe? I kakve si uopće rezultate imala time?

Koji si dio grada, što se preporuke teretane tiče? Mada, ako nisi baš tip od teretane i imaš volje doma odraditi nešto možeš i tako krenuti, barem za početak.





Edited by Gym_girl - 27 Lipanj 2018 at 14:20
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 16:22
Imam bućice sve do 5kg i kettlebell od 5kg,i one zglobne.
Živim malo iznad Elektroprimorja

Ajme ja sam nekad trenirala i po 5x na tjedan, bila sam ispod 60kg,58 prosjek super sam se osjećala, lijepo sam spavala,, dobro sam se hranila

Edited by EllaRi - 27 Lipanj 2018 at 16:25
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 17:46

Ako ti te bučice predstavljaju izazov, možeš fine treninge odraditi s time :) Ne znam zapravo s kakvim si sve treninzima upoznata, i što si sve do sada radila, ali vjerujem da bar one osnove znaš lijepo odraditi (sklek, veslanje, rameni potisak, čučanj, iskorak, rumunjski deadlift, kettlebell swing), to bi ti moglo dati finu podlogicu. Možeš si uvrstiti i plankove, ali samim ovim vježbama trup će odraditi dobar posao.

A koliko puta tjedno, ovisi o trenutnoj formi i kada si zadnji put vježbala. Ako je dosta prošlo, možeš krenuti i sa 2 full body treninga tjedno (s razmakom od 3 dana  npr.) pa postepeno povećavati. Sve ovisi i kolko volje imaš, bolje ti je krenuti sa manjoj frekvencijom, a ne grunuti svaki dan pa odustat brzo :) Gledaj i da dok ne rješiš problem sa spavanjem (a i ne obaviš taj pregled) ne pretjeruješ s tim treninzima.

Što se gyma tiče....oko tebe su Scorpion, Blue gym i Cosmo gym (nadam se da radi jer nisam bila tamo godinama :).
Ne znam što ti reći, ako ne tražiš gužvu i voliš neki onak, old school way, friendly manji gym onda je Scorpion ok mjesto, radih tamo 2 god ali davno davno :) Pojedinosti na inbox Big smile  Cosmo mi je cool mjesto što se prostora tiče ali stvarno nisam bila otkad se promijenio vlasnik tako da ne znam kako je sad. U Blue gym nisam ušla jer mi je uvijek bio prerazvikan i voljela sam svoje pitomo društvance u Scorpionu :) ali eto, što se prostora, opreme i mogućnosti tiče možda i najbolji od navedenog. A nije ti daleko ni Terminal? Ako voliš bit u izlogu LOL

To ti je ono što se sad mogu sjetit.....i ja sam odavno izašla iz tih krugova, garage style rules Cool






Edited by Gym_girl - 27 Lipanj 2018 at 17:51
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 19:12
Hvala na informacijama.
Ajmeeee Scorpion gym, poznavala sam vlasnika, uuu koliko je već prošlo
Volim old school way, ne volim ove današnje modne trenpve, ja se sva pogobim u zumbi, volim onak polako, svojim tempom. Išla sam dugo u Studio S na trsatu, tako sam dobro upućena u izvođenje vježbi a kao cura sam čak i balet učila.
Nikad nisam voljela gužvu, a pogotovo u proljeće kad svi pomahnitaju pred ljeto. Malo sam zaboravila vježbe, a neke ni ne možeš bez sprava izvoditi al sva sreća danas imamo youtube i može se birati.
Blago tebi kad imaš garažu za treniranje
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.