New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć oko prehrane kod mršavljenja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć oko prehrane kod mršavljenja

 Post Reply Post Reply
Author
mmartinaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 17 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mmartinaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć oko prehrane kod mršavljenja
    Posted: 17 Svibanj 2018 at 08:49
Pozdrav! Molim vas za pomoć, visoka sam 170cm i teška 75kg.
Prije trudnoce sam aktivno vježbala s trenerom 4 puta tjedno, ali zbog komplikacija nisam mogla nastaviti i nakupilo mi se dosta kila. Moja željena kilaža je 63-65kg. Vise nisam u financijskoj mogućnosti vježbati s trenerom pa ću kroz koji dan krenuti sama. Ono sto me muci je jesam li dobro posložila prehranu? Unos 1347kcal dnevno, od čega 84g P, 185g UH i 30g M. Zahvaljujem unaprijed nekome tko je voljan mi pomoći 😊
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2018 at 09:22

Pozdrav!

Prije svega, reci mi čime si se vodila kod izračunavanja ovih makrosa (UH,M,P)? Da li nekim kalkulatorom ili si sama rihtala po nekim prošlim iskustvima ili savjetima trenera?

Kako si jela do sada, da li se taj višak skupio iz nekih "loših" namirnica ili si jela pretežito ok ali u većim količinama? Oko koje hrane ti se uopće vrti tvoj jelovnik?


Pretpostavljam da već imaš neke dobre temelje, pa vjerujem da neće biti teško napravit plan ;)





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mmartinaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 17 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mmartinaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2018 at 10:25
Hvala na brzom odgovoru! 😊
Izračunala sam svoj BMR i pomnožila sa trenutnom aktivnošću. Oduzela 500kcal. Omjer p,uh i m sam napravila na temelju nekog članka sa fitness.com.hr 25-55-20. Prehrana od koje su nastale kile je bila losa, prevelika kolicina i premalo tekućine. Samo da napomenem da se po tom omjeru hranim nekih 10 dana i skinula sam 2kg.
U jutro jedem zobene kuhane na vodi,banana i zlica meda, međuobrok skyr, ručak meso, riža, salata (već neka kombinacija, svaki dan drugačije), međuobrok stiropor, malo maslaca od kikirikija i malo voća. Večera- posni, meso, salata. Nekad i zamijenim prvi i drugi međuobrok.

Od suplemenata trenutno ne uzimam ništa, ali kad vježbam nakon treninga pijem Whey isolate, bcaa, glutamine. Prije treninga sam znala piti neke fat burnere, na bazi l-carnitine.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2018 at 10:40


Nema na čemu!


Originally posted by mmartinaa mmartinaa wrote:

Ono sto me muci je jesam li dobro posložila prehranu?


Originally posted by mmartinaa mmartinaa wrote:


Samo da napomenem da se po tom omjeru hranim nekih 10 dana i skinula sam 2kg.



Vidiš kako si sama sebi odgovorila na pitanje!

Super, fino si to posložila. Vjerojatno je na početku otišlo dosta i vode pa možda nije previše za toliko dana, ali prati kako bude išlo dalje jer možda i možeš ubaciti još koju kaloriju. Isto tako, što se same koncepcije obroka tiče, ima prostora za korekcije ali ima i vremena za to, kad dođe do stagnacije (ili ako osjećaš da ti nešto fali). Kako stojiš sa ostalim povrćem? Koliko slično ovome jedeš svaki dan?

Kako se osjećaš nakon tog doručka, koliko te dugo drži sitom? Kako se općenito osjećaš tokom dana, jesi li sita i imaš li potrebe za nekom određenom hranom?

Mjeriš li se ili samo pratiš po vagi?



Edited by Gym_girl - 17 Svibanj 2018 at 15:28
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.