New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć i savjeti oko odabira treninga i ishrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć i savjeti oko odabira treninga i ishrane

 Post Reply Post Reply
Author
Fixiee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2018
Location: Split
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fixiee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć i savjeti oko odabira treninga i ishrane
    Posted: 17 Ožujak 2018 at 14:15
Pozdrav, unaprijed se ispričavam ako postoji neka tema namijenjena za ovakva pitanja, molim da mod premjesti ako bude potrebe. Dakle, kao što sam naslov kaže, trebam pomoć oko odabira pravilnog treninga i ishrane. Krećem u teretanu ovih dana. Imam 20 godina, visok sam cca 177-178 cm te imam oko 70-ak kila (kilo gore dole). Nisam se nikad prije puno koristio terentanom (osim za kondicijske treninge - trčanje na traci, bicikl i slično tokom zimskog vremena). Prošle godine sam totalno ispao iz forme tokom ljeta zbog sezonskog rada zbog kojeg nisam imao vremena za doslovno ništa, no negdje od 1.10 prošle godine sam počeo tri do četiri puta tjedno (nekad i više) raditi po 100 sklekova (20x5, 25x4, 12x8 ovisi kako koji dan), te po 40-60 zgibova (10x6, 8x6, 6x7 isto ovisi o danu). I isto tako imam kod kuće set utega od 10kg pa odradim nekad trening za ruke i ramena s njima.

Tijelo mi se ok formiralo, zdovoljan sam "izgledom" prsiju i leđa, ramena i ruke su ok može to puno bolje no na ovu kilažu ne znam koliko je realno očekivati bolje, trbuh je tako-tako nije da je skroz ravan LOL

I kako ovih dana krećem u teretanu trebalo bi mi par savjeta od kud da krenem, neki okvirni plan treninga i sl. Znam da bi prvih mjesec dana trbao raditi po nekavom početničkom programu dok se tijelo navikne i sl. Također bi trebao pomoć oko ishrane te suplemenata. Trenutno se hranim ajmo reći normalno, ne pretjerujem s ničime a nije ni da brojim svaku kaloriju koju unesem. Od suplemenata (whey proteina i sl. nisam ništa koristio).

Nekakav okvirni plan bi bio doći na 74-75 kila, i naravno pritom se što bolje izdefinirati. Naravno volio bih i što bolju kondiciju imati. Pa eto pišite savjete, eventualne početničke greške i sl. na koje bi mogao naići. Smile





Edited by Fixiee - 17 Ožujak 2018 at 14:17
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.