New Posts New Posts RSS Feed - puno pitanja :D (prehrana, trening itd)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

puno pitanja :D (prehrana, trening itd)

 Post Reply Post Reply
Author
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: puno pitanja :D (prehrana, trening itd)
    Posted: 09 Veljaca 2018 at 13:32
Originally posted by Lavagirl Lavagirl wrote:

pozz,

imam 35god, visoka sam 163 i trenutno imam 51kg. moj cilj je maknuti šlauf oko trbuha (ostao od poroda) i ucvrstiti tijelo
idem u teretanu malo vise od 3 mjeseca, zadnjih 2 tjedna koristim whey protein i od pocetka 12mj l-carnitin, fat burner i vitamine... ali imam hrpetinu pitanja pa ko je voljan mi pomoci svaki savjet je dobro dosao :D

u teretanu idem 3x tjedno,
zagrijavanje 15 min na biciklu i 5-10min vijaca a potom
ponedjeljkom radim noge i guzu
srijedom trbuh
petkom vjezbe snage/izdrzljivosti
prije treninga pola sata popijem l-carnitin i fat burner a odmah nakon treninga whey protein

prehrana, e tu plivam tj ne snalazim se :/
koliko god citala i proucavala nemogu si sloziti neki plan prehrane a da ne bude jednolican, npr.
1 obrok (6,6:30h) - zobena kasa (4 žlice usitnjenih zobenih prokuham na 1 dcl mlijeka i malo vode) + pola mjerice whey proteina
2. obrok (oko 10h) - jabuka
3. obrok (11:30-12h) - integralno pecivo ili kruh 5 dkg pureca delux šunka. pola zrnatog sira
4. obrok (oko 15h) - banana i popijem zeleni caj
5. obrok (oko 17:30-18h) - rucak doma

ovo je primjer u dane treninga, kad ne treniram izostavljam četvrti obrok (bananu) i jedem oko 16:30 rucak kad dođem kuci.
ako me navece uhvati glad jedem rižine kolacice (stiropor) 2-3 kom
petkom treci obrok je tuna u maslinovom ulju i integralnu kruh.

sta drugo mogu ubaciti u sendvic umjesto purece sunke (vec mi na usi ide van)?
dali mogu umjesto zrnatog sira popiti jogurt, bio aktiv dal dođe na isto?
dali mi netko moze napisati neke primjere sta jesti, sloziti meni?

treningom sam zadovoljna, vide se rezultati, vise utegnutost sa slauficem se jos borim ali znam da njega necu skinuti lako.
moram napomenuti da se zadnjih mjesec dana strogo drzim prehrane do tad sam imala 2 kg vise.

taj famozni rucak doma kuham vecer prije pa mi je malo teze iskombinirati da svima pase jer ga ne jedem samo ja.
prvi i peti obrok jedem kod kuce sve ostalo na poslu pa mi je malo teze sloziti nesto osim sendvica.
sve ideje i primjedbe prihvacam, sorry sta sam malo udavila

Poz.

kako tocno izgleda taj trening snage, a kako ostali trenizni u tjednu (kucni, teretana, grupni trenizni)?

Prehrana se uz kombo treninga cini veoma "siromasna", primarno unosom bjelancevina, a onda i zdravih masti, koje ne vidim nigdje (ako izuzmemo tunu jedan dan)..

Ne znam kako si se hranila prije, ali dugorocno odrzavat ovakav pristup ne moze vodit u dobrom smjeru..
Primarno mislim opcenito o dnevnoj funkcionalnosti, energiji, kvaliteti sna, ciklusu, hormonima itd.

Alternativa zrnatom je milbona/pilos iz lidla koja je kremasta, i koju mozes jednostavno pomjesat s vodom i piti kao jogurt.

Sto se tice hrane i posla, hrana koju pripremas doma, rucak/dorucak, mozes ponest i sa sobom za obrok na poslu (po mogucnosti nesto kuhano), u plasticnim posudicama, jedes kako god okrenes, i imas vrijeme za obrok/gablec, pa ne vidim razlog zasto to ne bi bilo nesto za pojest vilicom/zlicom takoder. =)


 



Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Lavagirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2018
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lavagirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2018 at 12:56
pozz,

imam 35god, visoka sam 163 i trenutno imam 51kg. moj cilj je maknuti šlauf oko trbuha (ostao od poroda) i ucvrstiti tijelo
idem u teretanu malo vise od 3 mjeseca, zadnjih 2 tjedna koristim whey protein i od pocetka 12mj l-carnitin, fat burner i vitamine... ali imam hrpetinu pitanja pa ko je voljan mi pomoci svaki savjet je dobro dosao :D

u teretanu idem 3x tjedno,
zagrijavanje 15 min na biciklu i 5-10min vijaca a potom
ponedjeljkom radim noge i guzu
srijedom trbuh
petkom vjezbe snage/izdrzljivosti
prije treninga pola sata popijem l-carnitin i fat burner a odmah nakon treninga whey protein

prehrana, e tu plivam tj ne snalazim se :/
koliko god citala i proucavala nemogu si sloziti neki plan prehrane a da ne bude jednolican, npr.
1 obrok (6,6:30h) - zobena kasa (4 žlice usitnjenih zobenih prokuham na 1 dcl mlijeka i malo vode) + pola mjerice whey proteina
2. obrok (oko 10h) - jabuka
3. obrok (11:30-12h) - integralno pecivo ili kruh 5 dkg pureca delux šunka. pola zrnatog sira
4. obrok (oko 15h) - banana i popijem zeleni caj
5. obrok (oko 17:30-18h) - rucak doma

ovo je primjer u dane treninga, kad ne treniram izostavljam četvrti obrok (bananu) i jedem oko 16:30 rucak kad dođem kuci.
ako me navece uhvati glad jedem rižine kolacice (stiropor) 2-3 kom
petkom treci obrok je tuna u maslinovom ulju i integralnu kruh.

sta drugo mogu ubaciti u sendvic umjesto purece sunke (vec mi na usi ide van)?
dali mogu umjesto zrnatog sira popiti jogurt, bio aktiv dal dođe na isto?
dali mi netko moze napisati neke primjere sta jesti, sloziti meni?

treningom sam zadovoljna, vide se rezultati, vise utegnutost sa slauficem se jos borim ali znam da njega necu skinuti lako.
moram napomenuti da se zadnjih mjesec dana strogo drzim prehrane do tad sam imala 2 kg vise.

taj famozni rucak doma kuham vecer prije pa mi je malo teze iskombinirati da svima pase jer ga ne jedem samo ja.
prvi i peti obrok jedem kod kuce sve ostalo na poslu pa mi je malo teze sloziti nesto osim sendvica.
sve ideje i primjedbe prihvacam, sorry sta sam malo udavila
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.