New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana

 Post Reply Post Reply
Author
Mentalist12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 05 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mentalist12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana
    Posted: 05 Veljaca 2018 at 20:37
Pozdrav svima!
Imao bih par pitanja o planu prehrane + vježbe za definiciju tijela.
Naime, imam 18 godina, 83kg i 183cm i dosta masnog tkva kojeg i se htio rijesiti i izgradtiti svoje tijelo.

Krenuo sam u teretanu (odradim kardio + trening tegovima). 

Sada me zanima, prehrana je najbitnija.
Što kako i kada je dobro jesi. Je li potrebno koristiti suplemente, nekakav okvirni plan prehrane.
Bilo kakvu pomoć cijenim.

Hvala,lp!
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2018 at 08:41
Nitko ti ovdje neće sastaviti plan prehrane bez da se ti malo potrudiš i napišeš što i kako si do sada jeo. Mi svi imamo vlastite jelovnike prilagođene našim ukusima(kad bi meni netko u jelovnik prisilio rižu ubila bi ga, heljdu, s druge strane, obožavam, a krumpir ne smijem), potrebama(otkud mi znamo jesi li ti možda alergičan na mliječno ili orašaste, a što ja npr. smatram izvrsnom večerom), niti mi znamo kako(koliko) si do sada jeo, niti znamo koliki ti je bazalni metabolizam(pretpostavljam da znaš što je to?), i dnevne potrebe(a to isto sam moraš pratiti, kalkulatori su samo okvir.Nitko ovdje ne zna kakav ti je trening, koliko kardija, kakve su ostale dnevne aktivnosti....(čime se baviš..), a niti koliko intenzivno uopće odrdiš taj trening. Jelovnik za cca 3 dana(nešto ustaljeno) na sunce pa će ti netko sigurno prokomentirati. :) Ali samostalno drugome sastavljati je malo neozbiljno.

Edited by Justanyone - 06 Veljaca 2018 at 08:41
Back to Top
TheExaltedOne View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Studeni 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheExaltedOne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2018 at 18:09
Originally posted by Mentalist12 Mentalist12 wrote:

Pozdrav svima!
Imao bih par pitanja o planu prehrane + vježbe za definiciju tijela.
Naime, imam 18 godina, 83kg i 183cm i dosta masnog tkva kojeg i se htio rijesiti i izgradtiti svoje tijelo.

Krenuo sam u teretanu (odradim kardio + trening tegovima). 

Sada me zanima, prehrana je najbitnija.
Što kako i kada je dobro jesi. Je li potrebno koristiti suplemente, nekakav okvirni plan prehrane.
Bilo kakvu pomoć cijenim.

Hvala,lp!

Imas mnogo zdravih recepata na ovom sajtu, koje i sama koristim. Napisi detaljno kako se trenutno hranis, pa ce ti netko iskusniji pomoci savjetom. Vecina ce reci da suplementi uz adekvatnu prehranu nisu potrebni, pogotovo ne pocetnicima. Lp
Back to Top
Vincehius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vincehius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2018 at 13:46
Nitko ti nece pisat plan prehrrane ovdje, to se inace placa prijatelju moj.
Suplementi pomazu ali nisu prijekopotrebni, prehrana/odmor(san)/trening kada su uredni onda tek suplementi dolaze do izrazaja.
Jaja meso riba grah leca posni Sir protein
Kokosovo maslinovo ulje bademi sir mast
Zob riza tjestenina krumpir itd UH
To ti je okvirno, naravno svatko ima svoje i kakl mu pase, sto manje preradjene hrane i slatkog, bez sokova naravno
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.