New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana za masu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana za masu

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Vincehius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vincehius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana za masu
    Posted: 02 Veljaca 2018 at 12:38
Pozdrav svima, imam jedan veliki problem, treniram oko 10 mjeseci, vidim velike pomake i u definiciji i u snazi ali nikako ali nikako da dobijem na masi, cistim misicima tj kilazi, ako i dobijem nesto masti sa tim nemam nista protiv ali jednostavno kile neidu gore..
Jeden relativno "čisto" 80%, neke dane i 100%, vjezbam 4-5x tjedno split program po 40-60 min (prsa trbuuh/noge/ramena trbuh/ledja/ruke trbuh npr)

Dorucak
4-5 jaja 10g pancete 40-50g gaude 10g kokosovog ulja
multivitamin ON omega 3 ON

medjuobrok
100g zobenih whey pola cajne zlicice cimeta voda

rucak (preworkout)
oko 150g rize/tjestenine/krumpira
200g crvenog ili bijelog mesa (svisnji but/pileca/pureca prsa/junetina/govedina)
sve cisto bez masti
salata

shake poslje treninga
35g wheya
4g kreatin
20-30g glukoze
voda

Postworkout meal
150-160g rize
200g pilecih prsa
salata/paradaiz/kupus itd

vecera
100g tune ili piletine cistog mesa bitno je sa zelenom salatom i maslinovim uljem 15-20g


prije spavanja 300-500g posnog sira 20g kokosovog ulja pomjesam pojedem
cink magnezij
spavanje 7-8 sati redovno

I sada neka meni keko objasni zasto nedobivam kile, dnevno unosim oko 3300-3500 kcal i jednostavno neidu gore, da brojke idu jos gore?
Ima dana kada veceru ne jedem jer kasnije radim trening pa jedem posni sir a ima dana kada jedem, to je ti 400kcal manje ali je konstantno 6 obroka dnevno, ciste hrane, ponekad umjesto vecere pojedem kebab kao cheat, i to je tih 20% okvira ponekad svakih 4 dana jer sam vec toliko depresivan sto kile neidu gore...
Pomocccc


Edited by Vincehius - 02 Veljaca 2018 at 12:39
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2018 at 16:42

Pozdrav :)

Koliko kg imaš na koju visinu? Nisi niti malo dobio na kilaži u tih 10 mjeseci?

Doručak je uglavnom ovakav?

Kad mijenjaš izvore UH-a gledaj da su ti po vrijednostima isti, to jest da nekako budu približne kalorijske vrijednosti, pa i količine uh-a. Npr. sa 150g krumpira dobit ćeš 5 puta manje kalorija i uh-a nego što ćeš dobiti iz pašte ili riže. Tu već dosta gubiš. Isto tako i ovi dani kad jedeš malo ovako, malo onako...ako ne uspiješ nadoknaditi u drugim danima stojiš na mjestu.

Koliko si aktivan tokom dana?

Je li ti muka jesti ovoliko ili možeš još?

U svakom slučaju tijelo se adaptiralo na ovo i vjerujem da trebaš pojačati unos ili smanjiti dodatne aktivnosti ako ih ima. Pusti izračune kalorija, prati po tijelu. Sami proteini ti na kraju umanje ukupan iznos kalorija....pa još ako jedeš nešto cjelovito, s vlaknima...bla bla...poanta je da te kalorije uzmeš kao nešto okvirno i pratiš tijelo. Ako se ništa ne miče - fali energije.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Vincehius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vincehius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2018 at 18:16
Kada sam kreno vjezbat imo sam 86kg alo sam
Imo puno masti ali se to nije vidjelo u majici (skinny fat) ali sam dobio dosta misica oblikovo se te je bf pao jako ali i kilaza, ljudi me pitaju kada sam u jakni dali sam bolestan jer mi je isoijeno lice, spavam dobro jedem vjezbam ne cugam, dobro ajde pusim al ono, pijem
Samo vodu i zeleni caj i nema pretjeranog pomala u tjelesnkj kilazi??
Ja sam na “masi” zadnjih 4 mjeseci ali zapravo nisam jer ne dobivam
Kile, tj jesam 1,5-2 ali je to stvarno premalo, imam nesto malo masti po prsima i dole kod love handlesa i trbuha, ali malo, i zelim
Nabit mase koja ce kasnije sagorit svu mast kada krenem rezat, ali neideee
Da da znam da je krumpir manje vrjedan, kada jedem krumpir pojedem
Oko 500-600g.
Imam 82kg na 188.5 cm a htio bi bar do 88kg doc i onda srezat na 86, govorim sve u +- ali jedem puno neznam u cemu je problem, jer intolerancija na nesto imi kaj?
A aktivan sam dosta jer sam fotograf, idem na terene i tako “krecem” se ali najvise kada je sezona a to je 4 i 5 mjesec a najmanje sada i opet kg neidu gore
I da cesto kada jedem 160g rize i 200g piletine jedva pojedem ono pretrpam se

Edited by Vincehius - 02 Veljaca 2018 at 18:32
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2018 at 17:18
Ako zaista kontinuirano jedes tako iz dana u dan, podigni unos za 500kcal i trebalo bi ici.
Ma da uz gore sto pises, preskakanje vecere, kebap itd. vjerujem da je problem u ne kontinuitetu.. kreiras mozda suficit u par dana jaceg jedenja, i onda u iducim danima napravis minus, i tako ides korak naprijed, korak nazad bez veceg napredka..

Been there, done that
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Vincehius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vincehius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2018 at 10:04
Probat cu tako, stvar je sto ne preskacem veceru, vec u dane treninga jedem obrok vise nego kada ne trenirqm, jedina razlika je da ponekad unjesto klasivne vecere pojedem nesto u gradu, kao tipa kebab ili mc donalds, “cheat meal” cak cesce nego prije samo da dignem te kalorije jer sam probo cisto i nije islo, nepijem sokove, nejedem slatko ni cips ni ikakve grickalice, znaci u 80% vremena minimum jedem cisto cisto, ali da, ocito cu morat podici brojke, hvala na savjetima
Back to Top
-sly- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -sly- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2018 at 02:40
zastp bi pio 35 grama wheya tjelo uzme oko 25 znaci 10 ces prosrat
Back to Top
Vincehius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vincehius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2018 at 14:55
Radje ja da poserem 10g nego da bude manje, ja pijem 35g optimum nutritiona, sto ce rec oko 29g proteina unjtra ima, a tjelo moze absorbirat 30g kao sta sam isto cuo da su gluposti, zasto onsa svi jedi po 200g piletine nakon treninga gdje ima oko 42g
Proteina, iliti moj dorucak ima oko 50g proteina, bolje sa ljulja nego da zulja, to nije moj problem vec obrnuto
Ocito hah
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2018 at 16:45
Originally posted by Vincehius Vincehius wrote:

Radje ja da poserem 10g nego da bude manje, ja pijem 35g optimum nutritiona, sto ce rec oko 29g proteina unjtra ima, a tjelo moze absorbirat 30g kao sta sam isto cuo da su gluposti, zasto onsa svi jedi po 200g piletine nakon treninga gdje ima oko 42g
Proteina, iliti moj dorucak ima oko 50g proteina, bolje sa ljulja nego da zulja, to nije moj problem vec obrnuto
Ocito hah


Nista se ne brini oko unosa u jednom obroku, dokle god uneses dnevno sto ti je potrebno, raspored obroka, i kolicina u obrocima je manje bitna..
Vecina nekadasnjih "zlatnih" pravila su mitovi, koji su novijim studijama u konacnici i pobijeni.
Pa isto tako i taj gore navedeni!

Ja osobno vec dugo vremena, i a mnogi koje znam, prakticiram IF i jedem 2-3obroka u danu, u kojima unesem/o sve sto je potrebno, i apsolutno nikakve razlike nema u poredbi kada sam/smo nekada isto to unosili u 4-5 (manjih) obroka.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Vincehius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vincehius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2018 at 13:48
Tako sam i ja cuo samo sto ja nemogu unjet 3500 kcal u 3 obroka, i ovako se prezderavam
A jedem 5-6x dnevno hehhe
Back to Top
banan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote banan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 16:46
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:


Vecina nekadasnjih "zlatnih" pravila su mitovi, koji su novijim studijama u konacnici i pobijeni.
Pa isto tako i taj gore navedeni!

Ja osobno vec dugo vremena, i a mnogi koje znam, prakticiram IF i jedem 2-3obroka u danu, u kojima unesem/o sve sto je potrebno, i apsolutno nikakve razlike nema u poredbi kada sam/smo nekada isto to unosili u 4-5 (manjih) obroka.


Je li mi možete malo pojasniti ovo?

Hvala
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 16:54
Moze naravno,
koliko je u mojoj moci!

Samo recite sto konkretno vas zanima?

Poz
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
banan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote banan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 17:10
Ako mi možete dati primjer vaših 2,3 obroka za dan? što i kada jedete..

ja jedem 5 obroka i jako mi puno vremena oduzima svakih 3 sata jest.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 17:20
Ako je ta kolicina hrane u skladu sa vasim trenutnim ciljevima, i mozete ju pojest u tri obroka, a to tako bi vam vise odgovaralo.
Jednostavno rasporedite ukupnu kolicinu dnevne hrane na 3obfoka j to je to.

Ako pikirate na Intermittent fasting o kojem smo gore pricali.
Poanta price je da imate “window” odreden broj sati kada jedete, a ostatak postite.

To moze bit 12/10/8 ili i manje sati, ovisno o zelji pojedinca.

Nekakva zlatna sredina je 10/14h. Odnosno 10se jede, najcesce preskace dorucak rani.
I poslije zadnjeg obroka predvece/navece posti 14sati
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 17:41
Originally posted by -sly- -sly- wrote:

zastp bi pio 35 grama wheya tjelo uzme oko 25 znaci 10 ces prosrat

...Koja legenda ..hahaha....Skoro se se uguši jabukom od ovoga komenta.......Sly@tijelo iskoristi svaki gram proteina....ustvari pretvara ga u šećer takozvana glukoneogeneza....To šta ga neki s**u da tijelo iskoristi samo 20-30g je običan mit i u to sam se sam uvjerija ...Razlika je ako uzmeš 25g po obroku ili 60g po obroku šta se tiče dotoka energije....Osjetiš protein nakon 2-3 sata poslije obroka itekako .....


Edited by dena75 - 10 Travanj 2018 at 17:46
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
banan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote banan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 22:37
Cele,još jedno brzinkso pitanje.

cardio tijekom treninga snage? odnosno primjer: 50min dizanje utega i 15 min na kraju (finiš) cardio.

je li to u redu?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 22:47
Ne znam nista o tebi..

U koju svrhu ga radis, koliko imas god. Kila, bodifet.. itd. Sad da ne spamamo..

Ako je poslije tegova i tako kratak neka opcija sa HIIT bi odlicno dosla!
Ne vise od 3/4 puta tjedno. Ovisno o tome kako se osjecas, koliko jedes i koliko si vec dugo na dijeti (ako uopce jesi).

Jer ako si nisko sa kcal opcenito i dugo dijetaris, hiit moze stvarat poprilican stres i otezan oporavak nakon..

U tom slucaju ako je potrebno, vise sam za opciju nekog oblika duzeg, ali laganijeg inteziteta!

Ali ako se osjecas dobro i pase ti..
Samo deri!
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.