New Posts New Posts RSS Feed - Definicija - unos kalorija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Definicija - unos kalorija

 Post Reply Post Reply
Author
jocz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2018
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jocz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Definicija - unos kalorija
    Posted: 11 Sijecanj 2018 at 23:34
Pozdrav, 

počeo sam u teretanu (bio sam nekih 6-7x) i danas sam kupio whey protein. Uglavnom skroz sam novi te jos neke stvari ne razumijem u potpunosti Wacko
Tjedan dana pazim na prehranu, znaci oko 5 obroka dnevno i najcesce jedem piletinu i puretinu u ovitku, pohanu piletinu, nesto malo svinjetine, zrnasti sir, integralni kruh, riza, kuhani krumpir i voce i povrce. (da nabavim i zobene?)
Uz to planiram uzimati mjericu wheya nakon treninga, mislite da je to ok ili premalo?

Trening mi se sastoji od nekih 25min trcanja brzina ne ispod 9 (tako pise na onom za trcanje) i uzbrdo 5 haha
Nakon toga radim treninge za određene dijelove tijela (jedan dan bices, drugi prsa i triceps, treci leđa i trbusni, cetvrti noge i  peti dan trcim doma oko 4-5km). Vježbe koje radim su pretpostavljam klasika (ne znam njihova imena)

Imam 18 god, 172 sam visok i imam 84,3kg te oko 13% body fat, bmi 26.6
Objektivno na oko ne izgledam debelo nego usudio bi se reci iznadprosjecno ali nije mi jos to to, opseg bicepsa 37.5cm, struka 87cm, kukova 96cm i vrata 37cm
Htio bi se vise definirati, pasti na nekih 80-81kg ali da ne izgubim misicnu masu ili minimalno, a poslije i porasti na misicnoj masi nesto
Nasao sam na internetu onaj tdee i ispadne mi da nekoj stranici da uz moje napore trosim 3000 cal, na drugoj 2500, treca 1800 itd
Shvatio sam da trebam unositi 500 manje od potrebne kolicine za odrzavanje, tako nesto pise no problem je da ne znam koliko je to.. Pa me zanima ako mi neko moze izracunati ili pokazati di to mogu izracunati te koliko bi ja dnevno ukupno trebao unositi proteina, uh i masti? 

Eto nadam se da sam nabacao dosta informacijaLOL
Svaki savjet i prijedlog je dobrodosao :D



Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.