New Posts New Posts RSS Feed - Mišićna masa nakon mršavljenja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišićna masa nakon mršavljenja

 Post Reply Post Reply
Author
PrincessKenny View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PrincessKenny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mišićna masa nakon mršavljenja
    Posted: 27 Prosinac 2017 at 10:31
Pozdrav! Žensko sam, imam 22 godine, visoka sam 165 cm i imam 59 kg. U zadnjih godinu i pol smršavila sam oko 30 kila i od tad sam stalno u kalorijskom deficitu (1400-1500 kcal na dan) i treniram HIIT 3-4 puta tjedno. Htjela bih počet ići u teretanu, izgradit mišićnu masu i prestat bit u kalorijskom deficitu. Moje pitanje je je li moguće nakon godinu i pol smanjenog unosa kalorija, mršavljenja i usporenog metabolizma prestat bit u kalorijskom deficitu i izgradit mišićnu masu bez da vratim sve te izgubljene kile i vratim se na staro (kako to kažu yo-yo dieting). Hvala unaprijed :)

Edited by PrincessKenny - 27 Prosinac 2017 at 10:48
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2017 at 22:06
Naravno da, da..
Cak dapace, teretana i rad na "misicima", samo ce pomoci da taj tvoj "metabolizam" proradi..

Debljanja i yo-yo nema ukoliko je prehrana i aktivnost i dalje balansirana, problem se desava kada se osoba vrati na stare prehrambene navike i pocne jest isto, ako ne i vise nego prije, tada zapravo nastaje taj magicno zvani yo-yo efekt.

U svakom slucaju, mislim da bi ti lagani kalorijski suficit i dobar trening u teretani mogao donest mnogo blagodati upravo u tome sto zelis, cistoj misicnoj masi. =)

Ne da mislim, nego sam siguran, tim vise sto je podloga, odnosno visak kilograma dobrano "ociscen".!
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
PrincessKenny View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PrincessKenny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2017 at 09:54
Hvala lijepo na odgovoru :)
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2018 at 06:45
Ova tema je i meni zanimljiva pa ću pitati :)

Ja namjeravam skinuti 30 kg, kalorijskim deficitiom, i raznolikom prehranom. Volim i prakticiram aerobne aktivnosti i to će mi pomoći u mšravljenju, no zanima me je li potrebno raditi na mišićima u fazi dok topim salo? Ili se to može i poslije, nakon što skinem kile, a da sad udarim po aerobnom, da što prije skinem salo?

Ne volim baš teretanu i nabijanje mase, ali ako je to nužno da to moje mršavljenje ispadne što bolje, i da ne bude nekog yo-yo efekta i obješene kože do poda, stisnut ću zube i uhvatit se toga. Posebno stoga što imam jednu stvar koja me muči, a to je kifotično držanje i "uvučena ramena". Imala sam jako slabe trbušne mićiće koje sam spinningom uspjela popraviti, ramena ojačala nordijskim štapovima, no gornji dio tijela, kičma, grudi i ramena su u sve gorem stanju...plastičnu operaciju grudi već imam u planu...ali ne znam čime mogu ispraviti kičmu u tom vratnom dijelu i dijelu ramena?

Jeli aerobno dovoljno?

Ili moram povremeno ubaciti i anaerobno?



Edited by debela_frendica - 29 Svibanj 2018 at 06:46
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2018 at 09:04
Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:

Ova tema je i meni zanimljiva pa ću pitati :)

Ja namjeravam skinuti 30 kg, kalorijskim deficitiom, i raznolikom prehranom. Volim i prakticiram aerobne aktivnosti i to će mi pomoći u mšravljenju, no zanima me je li potrebno raditi na mišićima u fazi dok topim salo? Ili se to može i poslije, nakon što skinem kile, a da sad udarim po aerobnom, da što prije skinem salo?

Ne volim baš teretanu i nabijanje mase, ali ako je to nužno da to moje mršavljenje ispadne što bolje, i da ne bude nekog yo-yo efekta i obješene kože do poda, stisnut ću zube i uhvatit se toga. Posebno stoga što imam jednu stvar koja me muči, a to je kifotično držanje i "uvučena ramena". Imala sam jako slabe trbušne mićiće koje sam spinningom uspjela popraviti, ramena ojačala nordijskim štapovima, no gornji dio tijela, kičma, grudi i ramena su u sve gorem stanju...plastičnu operaciju grudi već imam u planu...ali ne znam čime mogu ispraviti kičmu u tom vratnom dijelu i dijelu ramena?

Jeli aerobno dovoljno?

Ili moram povremeno ubaciti i anaerobno?


Iz aspekta gledanog na zdravlje (prije svega kardiovaskularnog, i zdravlja srca), moja perspektiva aerobnog treninga je br. 1.
Dakle on bi tu trebao biti cijele godine kao nekakva osnova i ono nesto 'dobro' za nase tijelo..

Is perspektive gubljenja masnog tkiva, postoje bolje i efikasnije opcije..
Prehrana (nitko ne moze pre-trenirat losu), anaerobni trening (metabolicki trening, trening misica)...

E sad, pitanje na koji nacin i pod sto gledamo kao aerobno a sto anerobno..
I jedno i drugo moze biti npr. nekakav oblik grupnog treninga (zumba, kruzni treninzi, bootcamp, ili nesto trece), jer je intezitet zasigurno visok, a opet koristimo i mnostvo misica u tom istom treningu = win - win opcija.

Prica da "prvo cu skinut kilograme, pa onda radit na misicima", se vrti u krugovima dugi niz godina, a zapravo je besmislena..

Vise rada i koristenja (ocuvanja ili izgradnje) misica tokom procesa skidanja kilograma, moze samo pomoci da nam ta dijeta bude efikasnija (laksa, odrzivija i brza). Vise odrzanih/izgradenih misica moze nam samo pomoci da jedemo vise i da nase tijelo "pali/koristi", vecu kolicinu kalorija na dnevnoj bazi.

Manje misica, vise kardija, sve manje kalorijski potreba = sve teze odrziv finalni ishod/rezultat.

Tako da na pitanje da li trenirati 'misice', kroz citav proces skidanja kilograma od pocetka, apsolutno DA!

Yo-yo efekt kojeg ste naveli najcese se desava uslijed rigoroznih "overnight" dijeta i naglog skidanja kg. i ne usvojivanja novih i pozitivnih promjena (postepeno).

Visak koze uvelike ovisi o individui i samoj fleksibilnosti iste.. Netko moze skinut 10ak kg. dobit strije i ostat sa viskom.
A netko se sa 30ak moze izvuc bez ikakvih problema..Smile

Razno razne kremice i pripravci sto koriste trudnice svakako mogu pomoci kroz citav proces, da se rizik od viska maksimalno 'reducira'.

Sto se tice kifoticnog drzanja, prema opisu navedenoga pretpostavljam da radite dugogodisnji uredski posao..

Ovisno o stupnju zakrivljenja i kompleksnosti problema, tjelovjezbom i jacanjem posebno sekcije oko lopatica (srednji i gornji dio ledja), a istezanjem suprotne strane (grudni kos, prednja ramena), s vremenom se svakako mogu vidjeti pozitivne promjene.. Za sto je opet (svakako), potrebna tjelovjezba i koristenje 'misica'.

Pozdrav


Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2018 at 20:05
Tenkju :) Jasnije mi je sad, ali ne bih ja bila ja da ne postavi potpitanje :)

Aktivnosti koje su meni atraktivne po ljetnom vremenu su: hodanje, planinarenje, nordijsko hodanje, bicikliranje na otvorenom, plivanje u bazenu 1 do 2 puta tjedno. Trudim se, nije baš da se laganini šetam i plivam.

Jel se mogu s time izvući ili moram stvarno dodati teretanu kao teretanu, jer ne volim zatvorene prostore, a te neke ženske zumbe, rumbe i slično ne dolaze u obzir :) Znači eventualno sprave :) Koliko puta tjedno bi bio neki minimum, uz ove aktivnosti koje sam nabrojala?

Da, dugogodišnje sjedenje, ali dobro je ako ima nade. Naravno, potražila bih stručnu pomoć trenera bar da me uvede u priču....

Što se tiče kože, pomirila sam se, moraju i plastični kirurzi od nečega živjeti :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2018 at 11:27

Ja bih te ohrabrila da hodaš i hodaš i hodaš i radiš sve ovo što si navela i to što češće i sa što većim guštom A onda kad ljeto prođe, a ti već budeš imala 10 kg manje onda ćeš razmisliti što bi za tebe bila najbolja i najzanimljivija varijanta da malo poradiš i na ovim drugim stvarima
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2018 at 13:45
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Ja bih te ohrabrila da hodaš i hodaš i hodaš i radiš sve ovo što si navela i to što češće i sa što većim guštom A onda kad ljeto prođe, a ti već budeš imala 10 kg manje onda ćeš razmisliti što bi za tebe bila najbolja i najzanimljivija varijanta da malo poradiš i na ovim drugim stvarima

+1
a posebno na ovo..Smile

Treba samo krenuti sa pozitivnim promjenama, sto prije to bolje..
Pa postepeno se prilagodavat kako se bude napredovalo i islo u zeljenom smjeru 
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2018 at 19:21
Lijepo je kad znaš da će ti netko uvijek odgovoriti :) Hvala!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.