New Posts New Posts RSS Feed - Dijabetes i mrsavljenje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dijabetes i mrsavljenje

 Post Reply Post Reply
Author
Monika1989 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Monika1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dijabetes i mrsavljenje
    Posted: 11 Prosinac 2017 at 11:23
Bok svima :) imam dijabetes tip2 i problema sa viskom kilograma. Naravno, svesna sam da ishrana dijabeticara i ishrana namenjena osobi koja zeli smrsavjeti ne moraju biti iste. Da li imate neke preporuke u vezi koje namirnice bi trebala konzumirat da oslabim 5kg recimo? Trenutacno koristim jedino glycemic index chart kada je rijec o savjetima za ishranu dijabeticara i drzim se namirnica koje imaju nizak glikemijski index. Dorucak ne preskacem. Imam ozlijedu lijedja i necu moci dizat utege jos par tjedana ali mogu dzogirat i koristiti traku. Hvala unaprijed
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2017 at 11:59
Monika, da bi mršavila moraš unositi manje energije nego što potrošiš, to vjerojatno i sama znaš. E sad, za ovo postoji nekoliko načina, od kojih nisu svi jednako zdravi. Dijeta glikemijskim indeksom je dobar početak, ali nisi napisala ništa o dosadašnjoj prehrani, kako ti izgledaju barem 3 dnevna jelovnika, kakve su ti točno aktivnosti kroz dan/tjedan....? Koliko imaš godina, visina, težina? Jesi li računala (i znaš li što je) bazalni metabolizam, i ukupna dnevna energetska potrošnja? Piješ li kakve lijekove za dijabetes, kako si do sada jela, jesi li bila na kakvim dijetama? Kako si vježbala(ako jesi?) Ovako samo bubnuti 10 namirnica je jako.... nezahvalno u najmanju ruku. Imaš li kakve alergije, što voliš, bez čega nemožeš....? :)))

Edited by Justanyone - 11 Prosinac 2017 at 12:00
Back to Top
Monika1989 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Monika1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2017 at 08:19
Imam 28 godina, visoka 162cm i imam 70kg. Ranije sam redovno isla u teretanu i kad sam zeljela smrsavjeti koristila sam dijetu rotacije UH. Posle toga sam manje vise uspijevala odrzati zeljenu kilazu. Za dorucak sam uglavnom jela ovsenu kasu sa malo gustog soka od narandze ili smoothie od ovsenih pahuljica, sojinog mlijeka, indijskog ili nekog drugogo oraha uz dodatak kurkume recimo ili cimeta, kako kad mi se sta jede. Rucak je uglavnom bio neko meso ili riba sa pirincem, salata, vecera tuna ili jaja sa salatom. To za vrijeme kada sam na rezimu ishrane. Inace, iskreno jela sam sve ali kruh gotovo da i ne jedem, posebno otkako mi je dijagnosticiran dijabetes.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2017 at 09:51
Uuuuuu... dakle, hajmo prvo nekim redom. Nisi mi napisala nikakve količine. Koliko je to zobenih/mlijeka, mesa, ribe.... i kada točno? Još nismo riješile ni pitanje bazalnog (to ti je količina energije koju ti tijelo treba u mirovanju da bi održavalo tjelesne funkcije, recimo da padneš u komu, toliko bi ti davali na infuziju.) Ovako od oka mi se čini jako malo hrane, i u doručku nedostaje bjelančevina, zato i pitam koliko mesa i ribe pojedeš. Inače bi u svakom obroku trebala imati nekakvu proteinsku namirnicu, ali ok. Bitno je samo da ne ideš ispod tog bazalnog (cca 1400 po mojoj računici, a niti previše u deficit, da ne gubiš naglo na kilaži. Nisi mi ni napisala kakve su ti dnevne aktivnosti? Koliko se krećeš dnevno i kako? Kako stojiš sa slatkišima i ostalim junkom? Ima li toga, jer voće isto recimo ne vidim u jelovniku... Je li jelovnik uvijek ovakav ili ima nekih promjena?
Back to Top
ahmed111 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Listopad 2018
Location: sydney
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ahmed111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2019 at 11:47
my mother have Diabetes problem and doctor said you start insoline for survive with diabetes is there any best option ot medicine which we use for survive thanks 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.