New Posts New Posts RSS Feed - Bez čokolade
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bez čokolade

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bez čokolade
    Posted: 23 Listopad 2017 at 16:37
34 dana nisam okusio ništa slatko. Jedem samo voće i kašiku (onu malu) meda dnevno. Interesuje me da li sam na dobrom putu, koliko vi često pojedete nešto slatko, da li je zdravo da izbjegavam unos šećera? Imam želju da pojedem čokoladu, ali mi nekako žao nakon ovoliko dana.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2017 at 17:19

Anubise, kako ide zdravo debljanje?

Inače...opet ponavljam, kada postavljate pitanja probajte reći što više o sebi kako bi u moru savjeta znali pogodit neki koji će vam odgovarat.

Ovdje je očito prisutan dobro vs loše mindset, odnosno zdrava kontra nezdrave hrane i to još u poziciji kada se dobiva na kilaži. Teško ćeš tako izdržati bilo kakav režim. Trebaš ustanovit neku ravnotežu različitih namirnica, bez straha da ćeš se probudit sa 20 kg sala više ako pojedeš malo čokolade ili sličnoga :)

E sad...prije svega....koliko kg uopće planiraš dobiti? I u kojoj si trenutno fazi, ide li šta ta kilaža prema gore?

Voliš li tamnu čokoladu?

I što za tebe uopće znači pojesti čokoladu - pojesti kockicu, par kockica, red, 100 g ili 300g?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2017 at 19:23
Dobio sam željenu kilažu.

Kad jedem čokoladu, onda volim pojesti 100 grama (čitavu malu čokoladu), da dam sebi oduška.

Nimalo ne volim tamnu čokoladu. Probao smam Toblerone u crnom pakovanju i donekle su mi ok, ali ne znam njihovu količinu kakaa.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2017 at 09:21

:)

Onda imaš više izbora.

Ako ti je baš tolika sila i gušt onda zderi tih 100g, smanji negdje drugdje te kcal (ili ih potroši) taj dan da barem budeš u ravnoteži što se energije tiče i budi na miru.

Ili drugi dan negdje skrati (potroši). Prije ili poslije. Ili par dana prije ili poslije.

Ili jednostavno ne misli previše, pojedi i nastavi kako radiš inače. Tijelo to neće prepoznati kao nikakvu prijetnju, radi se o jednoj čokoladi...

Možda ti je čudno ali u ovom slučaju te neću ni pokušat savjetovati da tu želju zamijeniš nečim drugim. Nekom zdravom verzijom nečega ili tome slično. Nekog drugog možda bi, ali možda i ne.

Poanta je - gledaj širu sliku, ravnotežu u unosu i potrošnji energije na duži rok i uživaj u malim stvarima. Ionako nisi netko ko mora brinuti o težini ili ko ima neki poremećaj sa slatkim, barem koliko vidim. Ta čokolada neće štetiti, pogotovo ako inače jedeš u mjeri i nutritivno kvalitetno, a zadovoljit će tvoju želju. Samo nemoj da postaje svakodenvna navika....onda ćemo već morati pričati drukčije ;)


btw. pod tamnom čokoladom mislim na onu sa više od 70% kakaa...i vjeruj mi, navikneš se, samo treba probati i ustrajati :) A i tu ćeš teško moći pojesti u tolikoj količini, pogotovo onu preko 85%....




Edited by Gym_girl - 24 Listopad 2017 at 09:24
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2017 at 13:43
Nemam nikakav poremaćaj sa slatkim. Da imam, vjerovatno bi teško izdržao da gledam druge kako jedu slatko a ja ne, vjerovatno bi mi svaki dan počinjao i završavao sa čokoladom ili nekom drugom slasticom u mislima. Ovih 35 dana sam sasvim normalno izdržao. Nudili su mi sto puta da jedem, nisam htio. Ali valjda se tijelo zaželi malo toga ukusa nakon dužeg perioda. U početku mi uopšte nije falila, a naravno da ne bih svaki dan jeo čokoladu.

Da li je med dobra zamjena? Naravno, ne mnogo već malo meda ujutru.

Čitao sam u nekom časopisu savjeto od fitnes trenerice kako raspolagati sa slatkim. Naime, njoj velika čokolada traje čitav mjesec. Svaki dan pojede jednu kockicu.

Ima li neka baš dobra crna čokolada?


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2017 at 14:54


Da, i ja svaki dan pojedem jednu kockicu (ajde da ne lažem, čak i 2 :D). Možeš li ti pojesti 1-2 kockice i biti zadovoljan? :) Hardly. Ako da, onda slobodno radi tako. Zato sam te i pitala što tebi znači "pojesti čokoladu". Ja osobno nisam nikad bila tip od jedenja cijele čokolade, red bi mi bio vrh u krizne dane, a tih je bilo rijetko. Više guštam u toj jednoj kockici svaki dan nego u cijeloj čokoladi 1-2 put mjesečno. 100 ljudi, 100 ćudi. Nađi svoj faktor, bitno da uživaš i da se većinu vremena hraniš ok.


Pitaš me za med - je li tebi uspije ubiti želju za čokoladom? Ako ne, onda ti očito nije dobra zamjena. Jer ćeš ga pojesti i dalje imat tu želju. Ne znam šta smo time napravili. A to da je med nutritivno zdraviji od čokolade, i to obične, sigurno da je, to je valjda svima jasno. Al ja osobno, prema svojim preferencijama, čokoladu nebi mijenjala za njega da mi platiš ;)

Nadam se da shvaćaš šta želim reći s ovim naizgled zbunjenim pisanjem....

Mislim da malo previše kompliciramo jednu običnu čokoladu.... :) Ako to nije neka svakodnevna luđačka želja ...jednostavno ju uzmi malo i bit će ti dosta vjerojatno na pola, nećeš ni uspjeti pojesti cijelu...



I da... ukusi se razlikuju - ja osobno preferiram Lidlovu crnu 81% i Lindt od 85%.

Edited by Gym_girl - 24 Listopad 2017 at 14:58
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2017 at 15:38
Mogu ja pojesti cijelu od 300 grama, ako baš hoću. hahahah

Uzet ću je malo, jednom se živi. :)




Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2017 at 15:43
A da to jednostavno utrpaš prije/poslije treninga i mir? Probaj prvo Bellaromovu od 74%, isto iz Lidla. Više ćeš je jesti, jer je mekana kao duša, ali za početak ok. Ja sam isto svaki dan uzimala par kockica dok nisam skužila da mi smeta. Nakon 3 tjedna bi ti Milka, Dorina.... mogle biti i preslatke.
Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2017 at 19:10
Ne bih ja mekanu. Volim kad je čokolada tvrda, kvalitetna. Isto kao i ostala hrana. Ima ona Lindt, koja je navodno dobra dobra, pa ću nju uzeti. Evo gledam 90% kakaa.

Edited by Anubis6 - 24 Listopad 2017 at 19:12
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2017 at 08:02
Ma dobro, ja sam mislila više da se topi u ustima, jer znam da je ljudima prelazak s normalne na tamnu više u stilu "ovo nije čokolada". A jest, i to 555 puta bolja. Pa sam zato rekla. Inače, whatever floats your boat. :)
Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2017 at 21:12
Nedvojbeno da je crna čokolada najkvalitetnija, ali mliječna je ukusnija, zapravo navikli smo na nju, jer je ona takvog sastava da prija nepcetu, što ne znači da je kvalitetna.

Danas ne stigoh uzeti čokoladu, imao sam posla, ali i želja za slatkim mi je iščezla danas.
Back to Top
Vorda View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vorda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2017 at 06:19
Ako sam dobro shvatio, prestao si jesti čokoladu kako bi smršavio? Ermm
Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2017 at 23:48
Ne, nego sam htio da je zamijenim nečim zdravijim, kao na primjer medom (ne mnogo) i voćem, a i čisto da vidim koliko mogu bez nje.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2017 at 09:12
Ako tražiš takvu zamjenu, moja TOPLA preporuka(kao sličnog nezasitnog sladokusca): domaći kefir sa cimetom i šumskim voćem.
Overnight oats(zobene namočiš u kefiru u teglu, malo posnog, cimeta i meda/stevije). Imaš i eritrit u tvornici zdrave hrane, makar mislim da bi te mogao vući na još).
Heljdina, prosena kaša u jogurtu s voćem(ZorroRi je stavljala super recepte). Pogotovo ako ti nije cilj mršavljenje.
Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2017 at 12:34
Probat ću. Hvala.
Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2017 at 15:10
https://zdravakrava.24sata.hr/hrana/secerna-dijeta-6291

Kako vi gledate na ovo?

Ja ne izbjegavam trenutno ništa, jer imam idelanu težinu, ali sam izbacio slatko, osim voća, meda (2-3) kašike ujutro i pošećerim čaj malo.


Edited by Anubis6 - 31 Listopad 2017 at 15:17
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.