New Posts New Posts RSS Feed - Dodjoh, vidjeh..pobjedih :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dodjoh, vidjeh..pobjedih :)

 Post Reply Post Reply
Author
MunchenGirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MunchenGirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dodjoh, vidjeh..pobjedih :)
    Posted: 09 Listopad 2017 at 13:44
Pozdrav svima!
Nakon bolesti i duze muke, vaga je dosegnula svoj vrhunac od 119kg.
1.8. Sam odlucila da je dosta i krenula proucavati LCHF prehranu.Po svemu sto sam procitala cinilo mi se da bi mogla nastaviti sa tom prehranom.
Znaci 1.8. je bio taj rez i krenula sam sa LCHF.
Do danas 9.10. sam dosla na 103kg, znaci -16kg. Imala sam 2 pauze, jedna u 8mj od 4 dana i jedna u 9mj od 5dana.

Ono sto me muci je zadnja 2tj. Vaga se ne mice, stoji na 103, +-100g.Na zalost nisam se odmah mjerila..da vidim jel cm idu, ali sam se u nedjelju izmjerila, pa cu i tako pratiti napredak.

Visoka sam 170cm i imam 29god. Radim takav posao da sam konstantno na nogama i hodam. Tako da, iskreno, za nekakav jaci trening stvarno nemam volje, niti vremena. Nakon 8sati tupkanja na poslu jedva cekam sjesti ili leci...

Na pocetku sam jela oko 2000kcal... onda sam smanjila na 1800kcal.. sad jedem izmedju 1500-1800. Sve sto jedem vazem i unosim u MFP applikaciju. Tako da mi dnevno ispadne 5% UH, 70% M i 25% P
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2017 at 14:21
Moguće da morate još rezati kcal jer vam se tijelo naviklo. Probajte kalkulator na www.ketodietapp.com. ili se jednostavno malo strpite, možda ide, ali polako
Back to Top
MunchenGirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MunchenGirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2017 at 15:57
Po kalkulatoru kcal su ok..
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2017 at 12:03
Pozdrav MunchenGirl,

ne znam kako ce ti ovo sada zvucati, ali pokusat cu bit iskren.
Bez nekakve aktivnosti, teretane, ili bilo kakvog oblika tjelovjezbe s kojom je cilj da sa vremenom jednostavno prede u naviku, da tijelo odrzi aktivnim (misici) i zdravim, biti ce jako tesko gubit, a u konacnici i odrzat steceni gubitak kilograma.
Kao sto sama vidis, sada je stalo i tijelo jednostavno iziskuje nizi unos kcal, a s obzirom da imas za skidat xy kilograma, bojim se da ce taj unos kcal s vremenom postati nepodnosljivo nizak (glad i ne funkcioniranje). Izmedu ostaloga, i to je jedan od razloga zasto bi dnevnu potrosnju trebalo "povisiti", a ne sami unos kroz hranu snizavati.

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
MunchenGirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MunchenGirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2017 at 14:43
Na svu srecu, opet je krenulo... danas -1kg od zadnjeg vaganja 3.10.

Za sada teretanu iskljucujem.. jer se ovdje mora potpisati ugovor kao da uzimas pretplatu na teretanu, i to min. 12mj... sto nema sanse da se obvezem. A ako uzmem bez ugovorne obveze izadje me kojih 60-70€mj sto nedam.
Mozda u buducnosti...

S obzirom da sam na poslu konstantno u pokretu,dizem se u 5, doma sam u 17h, jos poslije 18h teretana,puknut cu ko kokica i odustat od svega u roku par dana.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2017 at 21:01
I mislila sam si da bi moglo. Vjerojatno ste onim brljavljenjem zadržavali vodu. Iako... niste nikad napisali na kakvom ste LCHF-u? Opuštenom, zelena kura....? I kako jedete na njemu? Postite li puno i vodite li se BMR-om ili nekad idete i ispod?(Znate li koliki vam je uopće?) Jer nekako mi se čini da ste u dva mjeseca dosta srezali kcal, pa ste možda i usporili cijeli proces. Vaš mi se BMR čini oko 1800, ali možda sam u krivu, a kažete da jedete i oko 1500, što onda nikako nije dobro.Usporavate si metabolizam, i vrlo brzo ćete si zabetonirati mršavljenje pa ćete morati još rezati i povećavati aktivnost, što ne ide u nedogled, a o jojo efektu poslije da ne govorimo.   Kako ste jeli prije LCHF-a? Pitam sve ovo jer, ako kažete da se krećete, pretpostavljam da napravite dnevno barem 8-10k koraka. Sad... može biti da vam se tijelo naviklo na tu razinu aktivnosti kako smo gore napisali, i sve što je napisao CeLe apsolutno stoji, ali opet, na vašu kilažu bi to još trebalo(ili bar moglo) ići, i to s puno opuštenijim pristupom. LCHF Vam paše iz nekog posebnog razloga...?

Edited by Justanyone - 11 Listopad 2017 at 21:18
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2017 at 21:35
I još par stvari, oprostite... kako ste došli do te kilaže, točno? Koja je bila najmanja kilaža s kojom ste bili zadovoljni?
Back to Top
MunchenGirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MunchenGirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2017 at 05:22
Ja sam sa 75kg bila prezadovoljna... Jer sam takve gradje da mi je to odlicno stajalo.
A do ove kilaze sam dosla tako sto sam bila prikovana za krevet duze vrijeme, onda se, uz to, dogodilo par emocionalno vrlo teskih situacija i eto.
Back to Top
MunchenGirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MunchenGirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2017 at 05:27
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

I mislila sam si da bi moglo. Vjerojatno ste onim brljavljenjem zadržavali vodu. Iako... niste nikad napisali na kakvom ste LCHF-u? Opuštenom, zelena kura....? I kako jedete na njemu? Postite li puno i vodite li se BMR-om ili nekad idete i ispod?(Znate li koliki vam je uopće?) Jer nekako mi se čini da ste u dva mjeseca dosta srezali kcal, pa ste možda i usporili cijeli proces. Vaš mi se BMR čini oko 1800, ali možda sam u krivu, a kažete da jedete i oko 1500, što onda nikako nije dobro.Usporavate si metabolizam, i vrlo brzo ćete si zabetonirati mršavljenje pa ćete morati još rezati i povećavati aktivnost, što ne ide u nedogled, a o jojo efektu poslije da ne govorimo.   Kako ste jeli prije LCHF-a? Pitam sve ovo jer, ako kažete da se krećete, pretpostavljam da napravite dnevno barem 8-10k koraka. Sad... može biti da vam se tijelo naviklo na tu razinu aktivnosti kako smo gore napisali, i sve što je napisao CeLe apsolutno stoji, ali opet, na vašu kilažu bi to još trebalo(ili bar moglo) ići, i to s puno opuštenijim pristupom. LCHF Vam paše iz nekog posebnog razloga...?


Je, racunala sam BMR i oko 1800 je.
Imam instaliranu app za mjerenje koraka i uvijek je tako oko 8-9tis.
Sto se tice LCHF to je vise zelena kura, jer od povrca jedem samo ono lisnato,zeleno..i tu i tamo nesto kiselog, i malo karfiola.
LCHF mi odlicno pase, nisam gladna kao kada samo kcal srezem jer sam prije i to probala, no brzo je palo u vodu. Odlicno se osjecam, imam energije..
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2017 at 06:08
Da, ali onda ne smijete jesti ispod te brojke. Usporiti ćete si metabolizam. Dakle minimalno 1900-2000 uz vaše aktivnosti.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2017 at 10:41
S tim da, pratite malo i zapisujte što, kako i koliko jedete, vagu i cm,da vidite je li vam hrane previše ili premalo. Ti kalkulatori znaju i fulati, jer većina ne uzima u obzir BF, kao ni koliko dugo je netko u deficitu. Ako vam je opet krenulo, držite se tih vrijednosti i nemojte ići ispod BMR-a(ako je on stvarno toliki), a vidite smeta li vam mliječno, sjemenke.... pa možda i to ubacite, da ne srežete previše odjednom pa da kasnije nemate prostora. Tek ako opet stane bi se ja možda vratila na ZK, a prije bi povećala aktivnosti, pa makar bodyweight od 15 min doma. Iako, mene sad opet zanima kako je to izgledalo kad ste samo srezali kcal, i zašto ste bili gladni? Je li vam problem kontrolirati porcije, ili vam možda smetaju UH?(jeste radili kakve testove, naduti ste od nečeg....?) Kako je izgledao jelovnik kad ste samo srezali kcal?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2017 at 10:31

Ovdje je očito prvi problem rješen - kilaža je nastavila padati. Ali je sada pitanje što se zapravo gubi (voda, mišići, masti...) i ono bitnije do kada će ići tako...jer se ja nekako bojim da će ovakvim pristupom biti jako teško doći do 75 kg.

LCHF ima svoje prednosti i nedostatke i često je neizdrživ način prehrane na duži rok. Da se odmah ogradim, rekoh često - ne uvijek. Ima ljudi koji se osjećaju super na tome, imaju dovoljno energije za dnevne aktivnosti, nisu gladni ili pretjerano gladni, nemaju potrebu za ugljikohidratima, izgledaju dobro, krvna slika im je ok, hormoni su na mjestu, nema nutritivnih nedostataka....pa hajde, onda im valjda odgovara. Al problem je kod onih kojima nije baš takva situacija ali to ne shvaćaju.

MunchenGirl, ja bih prvo razmislila o svim tim aspektima, što štima, a što ne. I da li je na neki način taj umor koji se osjeti nakon dolaska s posla posljedica nečega drugoga, a ne samo posla.

Što se aktivnosti tiče, iako se slažem sa potrebom za nekim treningom ili barem šetnjom za početak smatram da ne treba baš svakog odmah forsirati na treninge i/ili neke druge aktivnosti. Mnoge će to odvratiti od pokušaja promjene navika. Aktivan način života ima masu benefita, i što se održavanja mišićne i koštane mase tiče i što se tiče tolerancije tijela na hranu i samog osjećaja kojeg imamo kad smo aktivni bla bla bla...ali realno - i sama promjena jelovnika će napraviti puno na početku. A onda kada se dobije jedan kick nakon početnih rezultata osoba će i sama poželjeti pokrenuti se više...
Sve u svemu...kad se osoba ovako opire tome..ne silite...bar ne odmah...


Ja bih voljela vidjet kako Munchen jede....







Edited by Gym_girl - 16 Listopad 2017 at 10:33
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.