New Posts New Posts RSS Feed - Jednolicna prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jednolicna prehrana

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Sunnyland View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sunnyland Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jednolicna prehrana
    Posted: 11 Rujan 2017 at 01:08
Kada je mrsanje u pitanju, moj najveci problem je to sto ne znam sta da jedem. Buduci da zivim u Turskoj, ne mogu da nadjem kvalitetnu hranu ili je zaista skupa za redovno konzumiranje. Ishrana mi postane jednolicna i brzo mi dosadi a nema nikakvog efekta. Crveno meso je strasno skupo i nisam u mogucnosti kupovati ga cesto, a od piletine samo cekam kada ce mi narasti krila. Sir se ne moze naci a da ima niske kalorijske vrijednosti tako da jedem onaj koji ima najmanje masti a slobodno mogu reci da je nejestiv...mladog svjezeg sira uopce nema. Tunjevina se moze naci samo u ulju... Moram da smrsam jer sam se na visinu od 160cm dovela do 65+ kilograma a da ne znam ni sama kako. Shvatam da se prehrana treba bazirati na proteinima ali ja nemam ideje sta da jeden a da nije piletina. Molim vas za pomoc...
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2017 at 12:13
http://www.healthline.com/nutrition/20-most-weight-loss-friendly-foods
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2017 at 21:54
grcki jogurt, jaja, tuna u ulju (ocjedis ju), whey protein, piletine, puretina, neka riba (oslic, aljaska kolja), ona i nebi trebala biti tako skupa..
crveno meso moze uletit ponekad, nije ni potrebno da proteinski unos baziras na njemu
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2017 at 08:51

Originally posted by Sunnyland Sunnyland wrote:

Moram da smrsam jer sam se na visinu od 160cm dovela do 65+ kilograma a da ne znam ni sama kako.


O znaš, znaš

Mene tu sad prvenstveno zanima kako se općenito hraniš kroz dan. Fokusirala si se na problem oko pribavljanja hrane bogate proteinima kao da je to jedini ključ mršavljenja. Istina, imaju veliku ulogu u tome ali bilo bi se dobro pozabaviti i ostalim makronutrijentima.

Pa ako si još tu....da vidimo malo kako taj jelovnik izgleda...i pokušaj dokučiti što te to dovelo do 65 kg odnosno kako si jela do sada, koliko se kretala, pod kakvim možda stresom bila...i koliko si najmanje kg imala?

Inače...i malo masniji svježi sir....i tuna u ulju itekako mogu poslužiti...kao i crveno meso tu i tamo...zbilja ne vidim problem
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sunnyland View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sunnyland Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2017 at 18:30
U zadnje vrijeme sam postala neaktivna jako i jela sam dosta nezdravu hranu. Ovako, ranije sam za dorucak jela uglavnom svega po malo i jakooo mnogo hljeba...to znaci jaja, sir, masline, salata i sta se vec nadje...rucak sam ili preskakala i jedem nesto sto mi je najbrze tipa sendvice itd...vecera je uvijek neko varivo itd.
Eh u nakon toga sam pokusala sa izbacivanjem hljeba pa sam se ugojila jos i vise.
Sada pokusavam ovako: za dorucak 2 snite kruha i nor jaja na malo ulja...ili sir za mazanjen itd. Rucak uglavnom ne pravim tako da jedem voce ili nesto sto ostavim od vecere...a vecere su u dalje tipa corbica samo se trudim da manje jedem... S tim da i dalje nema nikakvog efekta iako jedem duplo manje nego ranije...
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2017 at 15:58
To sto si ubacila kruh, ili izbacila, ili i smanjila "volumen" unosa hrane, ne znaci da unosis manje kcal koje su glavni kljuc uspjeha, odnosno dobijanja ili gubljenja kilograma.. :)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Sunnyland View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sunnyland Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2017 at 16:33
Znaci treba da se pokusam bazirati samo na brojanje kalorija? Dorucak rucak vecera i dvije uzine... Ja kako sam izracunala potrebno je da jedem 1200 kalorija dnevno ako zelim da smrsam...da li je to ok?
Back to Top
Sunnyland View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sunnyland Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2017 at 16:38
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

grcki jogurt, jaja, tuna u ulju (ocjedis ju), whey protein, piletine, puretina, neka riba (oslic, aljaska kolja), ona i nebi trebala biti tako skupa..
crveno meso moze uletit ponekad, nije ni potrebno da proteinski unos baziras na njemu

Grcki jogurt ovdje ili nema ili ja ne znam da ga nadjem...whey je za moje uslove trenutno samo san...puretinu nigdje nisam vidjela osim kada su u pitanju mesne preradjevine... Ribantakodjer nije jeftina... Meni je u sustini najbitnija vecera jer tada moram da pravim neku konkretnu hranu a nemam vremena da pravim sebi odvojeno...
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2017 at 21:27
Originally posted by Sunnyland Sunnyland wrote:

Znaci treba da se pokusam bazirati samo na brojanje kalorija? Dorucak rucak vecera i dvije uzine... Ja kako sam izracunala potrebno je da jedem 1200 kalorija dnevno ako zelim da smrsam...da li je to ok?

Cini mi se poprilicno nisko, a tvoje potrebe ne znam koje bi bile stvarno, ne znam koliko si unosila do sada, kakve su ti aktivnosti dnevne, sto radis, treniras li i kako.. To iziskuje pracenje, pa da se vidi na cemu si.
Najbolji moguci savjet je poslozit nekakvu prehranu i bit dosljedan, onda od toga pratit tjedno zbivanje i promjene, pa onda dalje regulirat kada i ukoliko ima potrebe. Bez kontinuiteta i dosljednosti nema nista, to je u konacnici jedna od bitnijih stvari zbog koje velika vecina zapravo pada "test" i ne dolazi do rezultata..Smile
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2017 at 21:36
Originally posted by Sunnyland Sunnyland wrote:

Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

grcki jogurt, jaja, tuna u ulju (ocjedis ju), whey protein, piletine, puretina, neka riba (oslic, aljaska kolja), ona i nebi trebala biti tako skupa..
crveno meso moze uletit ponekad, nije ni potrebno da proteinski unos baziras na njemu

Grcki jogurt ovdje ili nema ili ja ne znam da ga nadjem...whey je za moje uslove trenutno samo san...puretinu nigdje nisam vidjela osim kada su u pitanju mesne preradjevine... Ribantakodjer nije jeftina... Meni je u sustini najbitnija vecera jer tada moram da pravim neku konkretnu hranu a nemam vremena da pravim sebi odvojeno...
 

Vrlo vjeroj ovo, kao i za puretinu, soping centri (svjeze/smrznuto), ako ne, mesnice?

Sto podrazumjevas pod skupo ili jeftino uopce? Skupo u usporedbi sa cime?

Zadnju recenicu nisam shvatio, moras pravit konkretnu hranu, ali nemas vremena pravit sebi odvojeno?

Prehrana se moze za cijeli dan pripremit odjednom, vecer prije ili ujutro..
Kada se i nema vremena za pripremu povremeno (sto je jednostavno glupost i to nikome necu povjerovat jer je stvar prioriteta samo i volje), postoje opcije bez kuhanja, posni sirevi, whey protein, pureca/pileca prsa u ovitku, tuna u konzervi, itd.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Sunnyland View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sunnyland Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2017 at 01:31
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Originally posted by Sunnyland Sunnyland wrote:

Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

grcki jogurt, jaja, tuna u ulju (ocjedis ju), whey protein, piletine, puretina, neka riba (oslic, aljaska kolja), ona i nebi trebala biti tako skupa..
crveno meso moze uletit ponekad, nije ni potrebno da proteinski unos baziras na njemu

Grcki jogurt ovdje ili nema ili ja ne znam da ga nadjem...whey je za moje uslove trenutno samo san...puretinu nigdje nisam vidjela osim kada su u pitanju mesne preradjevine... Ribantakodjer nije jeftina... Meni je u sustini najbitnija vecera jer tada moram da pravim neku konkretnu hranu a nemam vremena da pravim sebi odvojeno...
 
<div style=": rgb251, 251, 253;">
<div style=": rgb251, 251, 253;">Vrlo vjeroj ovo, kao i za puretinu, soping centri (svjeze/smrznuto), ako ne, mesnice?
<div style=": rgb251, 251, 253;">
<div style=": rgb251, 251, 253;">Sto podrazumjevas pod skupo ili jeftino uopce? Skupo u usporedbi sa cime?<div style=": rgb251, 251, 253;">
<div style=": rgb251, 251, 253;">Zadnju recenicu nisam shvatio, moras pravit konkretnu hranu, ali nemas vremena pravit sebi odvojeno?<div style=": rgb251, 251, 253;">
<div style=": rgb251, 251, 253;">Prehrana se moze za cijeli dan pripremit odjednom, vecer prije ili ujutro..
Kada se i nema vremena za pripremu povremeno (sto je jednostavno glupost i to nikome necu povjerovat jer je stvar prioriteta samo i volje), postoje opcije bez kuhanja, posni sirevi, whey protein, pureca/pileca prsa u ovitku, tuna u konzervi, itd.


Pa ne mogu hraniti porodicu tunjevinom i whey proteinom... Ja kuham svaki dan alo vidis nikada mi nije palo na um da hranu pripremim ranije...vjerovatno zato sto jos uvijek i nisam bas super kuharica.. Kada kazem konkretna hrana mislim na nesto tipa graha ili corbica, pita (ovo izbjegavam)... Mada bih mogla ako nista da za sebe skuham posebno bez ulja... Da li ja moram za veceru jestu proteine ili mogu i nesto tipa grasak, bulgur, grah itd sa raznoraznim povrcem ili npr piletinom a ukoliko ostanen u kalorijskom deficitu da li cu i dalje gubiti kilograme?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2017 at 14:42
Gle,

razlika izmedu mrsavljenja i gubljenja masnog tkiva je relativan pojam..

SVATKO moze mrsavit i ugledat zamisljenju brojku na vagi ne obazireci se na to sto gubi i kako ce izgledat u ogledalu.
Kakve ce sanse biti da se isto stanje i odrzi uz takav nacin? Minimalne!
Kalorijski minus = deficit, bilo to jedeci samo juhu, samo lubenicu ili samo cokoladu. Mrsavljenje je i dalje apsolutno moguce! Tako da odgovor na tvoje pitanje, da moze se sto posto makar jela i pitu, dokle god unosis manje od potreba mrsavit ces..

Ali ono sto se postavlja kao pitanje jest:
1. Sto tocno gubis (salo, misici, voda) = u tom slucaju sve ide manje u korist onoga sto zapravo zelimo gubit!?
2. Kako se osjecas na takvom rezimu? (glad, manjak energije, los san..)
3. Sto se desava u tvome tijelu sa zdravstvenog aspekta (rad hormona, krvna slika, anemicnost, itd.)
4. Koliko dugo ces takav rezim moc drzat, jer onog trena kada "puknes" i vratis se na stari rezim i navike,  a to se desava u 99% slucajeva kod takvih "dijeta", vracaju se naravno i stare kile.

E sad da ti pojasnim razliku izmedu gubljenja kg. i gubljenja masnog tkiva i zasto prvo moze "tko god", a za drugo treba nekakvo znanje i kvalitetan pristup.

Prvo sam pojasnio, zapravo je vrlo jednostavno doci do xy brojke, ali istu zadrzat, po mom iskustvu gotovo nemoguce, dodatni gubitak misicne mase uz neaktivnost u takvom pristupu dodatno usporava metabolizam kao i kalorijske potrebe, u konacnici dobijes to da "puknes" od gladovanja, pocnest jest i vise nego prije, a kile se lijepe jos lakse nego ikada, na taj nacin mnogi vrate i vise nego sto su ikada prije imali!

S druge strane kada je fokus na to da se maksimalno gubi salo, a maksimalno ocuva misicna masa, uz zdravu i balansiranu prehranu i trening "misica".
Dobijes to da je u buducnosti lakse odrzat steceno cisto iz razloga sto se vjezbanjem, koristenjem misica, jacanjem, razvijanjem, zapravo najucinkovitije podize i "metabolizam", odnosno potreba tijela za hranom i kalorijama..
S druge strane "zdrava prehrana" kao gorivo tijelu i misicima nije bauk i nije tu samo da te doista cini zdravom i funkcionalnom, vec i radi samog volumena hrane koji se moze ugurat u "mali" broj kalorija u danu.

Nije isto pojest jednu pizzu u danu i twix (vjeroj jedan obrok i ostatak dana gladovat), ili imat balansiranu prehranu i imat 3/4obroka u danu jednake kalorijske vrijednosti (mnogo veci volumen).. Sto je sasvim moguce.

Nerijetko ljudi koji su pretili, nakon izmjene prehrane NE mogu pojest koliko im se odredi (zdrave hrane), jedu dovoljno da ni trenutka ne osjecaju glad, a gube 5/10/15kilograma. To nije zato sto jedu manje volumenom, vec manje kalorijski, ali mnogo pametnije uz namirnice da to tako nazovem "manje" kalorijske gustoce.

Tako da je moj odgovor uvijek isti, za doista USPJESAN gubitak masnog tkiva bilo to staro ili mlado, musko ili zensko = balansirana ishrana po makronutrijentima (proteini, masti, ugljikohidrati) shodno sa potrebama pojedinog tijela + (idealno) tezinski trening sa utezima u teretani (masine, slobodni utezi, bodyweight), a ako nema uslova ili se pojedincu to ne svida, onda bilo koji drugi izvor aktivnosti (sport), grupni treninzi, ples, plivanje, sto god. gdje koristimo aktivno 3/4puta tjedno 45/60min. + uz navedeno, naravno konzistentnost i gledanje na sve ovo kao nekakav (lifestyle), zato je jako bitno naci balans u prehrani i naci nekakvu aktivnost u kojoj uzivas. Jer onog trena u buducnosti kada stanes i postepeno se vratis na stare navike (nekakav redosljed), da pogodis, s vremenom se vraca i stari izgled.. Znaci promjena mora bit u glavi jednostavno dugorocna, jer ovo nije nista drugo nego maraton!

Za drugi pristup (losa i ne balansirana prehrana), drasticno rezanje kalorija, mali dnevni volumen hrane, gladovanje, ne vjezbanje, nazalost nemam NIJEDAN uspjesan primjer koji bih mogao navest, a da je uspio odrzati "izgubljenje kilograme".
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2017 at 20:59
Ja bih se samo nadovezala na jedno, jer smo sličnih gabarita nas dvije, i znam kako je to imati na tu visinu 65+. Vi spominjete whey i visokoproteinske namirnice kao ključ. Ali, oprostite na izravnosti, vjerojatno se niste doveli do te kilaže čistom hranom. Spominjete grah, pite... vjerojatno je tu bilo puno više P+M kombinacija i jednostavnih šećera kojih možda i niste svjesni(variva s kobasicama, kolači, pa makar i domaći, ali s bijelim brašnom, riža pržena na masti....) Prvo pročistite prehranu, jer će vam kile vjerojatno(ako nemate neki hormonalni poremećaj i malo se aktivirate) početi padati čim izbacite rafinirano, garant. Vi još uvijek niste na nivou gdje vam treba nekakav LCHF, keto, cikliranje.... sumnjam da će složeni UH nanijeti štetu, ako se umjereno jedu i kombiniraju s dovoljno proteina. Kažete, ne možete hraniti porodicu wheyem, tunom....Možete, jer nemate petero razmažene djece nego obitelj razumnih ljudi, kojima jedno normalno varivo od povrća i mesa, bez zaprške neće štetiti, a i tuna, meso i povrće(dakle cjelovita HRANA), može samo pomoći. Ne vidim razloga zašto ih ne biste otpočetka naučili na zdravo umjesto da se tome opirete kao da je nešto loše. Pite i zaprške su ono što im ne treba bez obzira na to što su "navikli, generacije su to jele, treba energija..." i slične argumente.   Whey vam ni ne treba, samo se držite prave, nutritivno bogate hrane. Trenutno imam 56 kg, da whey u životu VIDJELA nisam, osim tu na slikama. Ok, kile nisu ključ kako je napisao CeLe, ali eto jednog primjera da se kg (i masti) mogu skinuti i bez toga.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2017 at 11:42
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Prvo pročistite prehranu, jer će vam kile vjerojatno(ako nemate neki hormonalni poremećaj i malo se aktivirate) početi padati čim izbacite rafinirano, garant.



S ovim bih se složila i upravo sam to i htjela napisati. S tim da ni to nekad ne ide tako lako kako zvuči jer "pročišćavanje prehrane" nekome može biti, i uglavnom je, i dalje jedan veeeliki upitnik Ima ljudi koji jednostavno prestanu jesti. Uglavnom se gube u masi informacija.

Ja bih tu prije toga voljela znati nešto više o sveukupnom načinu života. Nekako stalno nešto nagađamo. Spominje se obitelj ali ne znamo tko ju sve čini, ne znamo ništa o načinu na koji autorica teme provodi dan, radi li, da li zbilja nema prostora za malo više planiranja obroka i ostalog, kolika je uopće podrška od obitelji i kakva je mogućnost da se ista uključi u promjene jelovnika itd....da sad ne dužim, bilo bi dobro nekako to sve dodati kako bi skužili kako najbolje sve prilagoditi..

Sve u svemu, ja isto ne smatram da treba preokrenuti cijeli jelovnik naopačke. Kile su se nakupile iz očitih razloga pa treba vidjeti kako se jelo i kretalo prije i nekako to sve skupit u dobar program...odnosno početak programa Definitivno bi pozdravljanje sa
onim što je višak - dakle sve ono što znamo da je "nezdravo" - bio prvi korak. Ne nužno ni izbacivanje u potpunosti....ali bar u manjoj mjeri pa polako dalje.



Edited by Gym_girl - 05 Listopad 2017 at 11:43
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2017 at 12:45
Da, zato sam i napisala ovo gore s varivima i kolačima i P+M kombinacijama. Možda su samo moje pretpostavke, ali autorica mi se čini kao netko tko i dalje misli da je tradicionalna hrvatska prehrana, i.e pasta, riža, krumpir i masno meso, bez povrća i s puno voća, mlijeka i kruha, zdrava, jer ne jede čips i slično. A i o obitelji bi se dalo raspravljati, ali možda ne ja, jer imam vrlo malo razumijevanja za ono : ne mijenjam prehranu zbog dječjih navika". Bas bi zato i trebalo!
Back to Top
Sunnyland View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sunnyland Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2017 at 18:44
Ne, ja znam da ta prehrana nije zdrava. Ali je problem u tome sto koliko god se trudila da naucim kako se pravilno hraniti ne ide mi... Kada su u pitanju variva i te stvari npr ne stavljam zaprsku nego blendam dio onoga sto se kuha unutra. Ja slatko ne jedem osim jednom mjesecno...ali je problem to sto jedem kolicinski puno. I stvari i jeste u tome sto se u zadnje vrijeme ne krecem kao ranije... Podrsku od muza zaista imam, svakako i on mora da smrsa ali ka se jednoatavno ne snalazim sa svim tim kuhanjem jos uvijek... Zaista istrazujem ali cim krrenem sa tom nekom zdravom ishranom samo namirnice vrtim u kruh i brzo odustanem jer nemam ideja sta bih zapravo mogla jesti... Evo zaista sam ocajna i ne mogu da vjerujem do cega sam uspjela da se dovedem... Citav zivot imam sindrom gladnih ociju i to mrzim kod sebe... Vjezbe mi isto tako tesko padaju ne zbog toga sto mi je tesko raditi ih nego zbog toga sto svaki put kada pocnem vidim koliko ne mogu da izdrzim nijednu vjezbu do kraja...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.