New Posts New Posts RSS Feed - Najbrži način za mršavljenje?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Najbrži način za mršavljenje?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
decapitated View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote decapitated Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Najbrži način za mršavljenje?
    Posted: 16 Srpanj 2017 at 18:32
Pozdrav

Gledao sam dosta topica za mršavljenje, ali nitko nije u situaciji kao ja (godine, masa itd.)

Uglavnom, imam 16 godina. 105 kg i visok sam oko 180 cm

Tražim neke kućne vježbe jer mi je najbliža teretana udaljena 30 km, a i nisam baš neki fan teretana haha.

Tjedan dana radim nekakve vježbe koje su mi došle na pamet, ali nisam siguran koliko je to pravilno jer nemam bas neki određeni raspored (dizanje utega, preskaknje vijaće, trbušnjaci itd...)

Uglavnom, tražim neke savjete i vježbe kako da smršavim i "malo" povećam mišićnu masu (tek tolko da se primijeti, mada sam se mislio tome posvetiti nakon mršavljenja)

Hvala :)
Back to Top
Lukad View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lukad Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2017 at 14:27
Pozdrav, 

rekao bih da vam situacija nije veliki utjecaj iskreno, samo je bitno sto zelite. Znaci ako je glavni cilj smrsaviti onda se treba vise posvetiti kuhinji nego teretani :P 

Sto se tice vjezbanja ako na primjer svaki dan radite sklekove,propadanja i ostale kucne vjezbe to je po mom misljenju dovoljno.

Prvo bi bilo dobro pregledati sto jedete iz dana u dan te napraviti neke promjene. Ne mislim da su potrebne dijete u kojima vas tjeraju da jedete jedan list salate dnevno jer tijelo ne funkcionira tako. Ako imate dobru prehranu u kojoj uglavnom jedete sve nutriente koji su vam potrebni onda treba samo smanjiti kolicinu hrane. Takoder najbolje bi bilo brojiti kalorije koje unosite i paziti da ne unosite previse. Ako ste svaki dan u kalorijskom deficitu i vjezbate kroz nekoliko mjeseci bi mogli biti kod svog cilja :)

-takoder preporucam da uzmete savjete od jos nekoga a ne samo mene tako da mozete donijeti svoju odluku :)

Zainteresirane za osobno poducavanje 1 na 1 molim da mi se jave na [email protected]
Back to Top
decapitated View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote decapitated Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2017 at 15:06
Hvala puno na savjetima, uglavnom sam počeo jesti puno salate i bjelančevina, te ću full smanjiti unos ugljikohidrata (mislio sam neki low carb diet, al pošto kažete da nemoram biti na dijeti, vjerovat ću vama, pa kako bude bude).

Da, situacija nije veliki utjecaj jer sam malo jače građen, pa se baš ne kuži da imam toliku masu, u svakom slučaju, opet - hvala na savijetima :)
Back to Top
Maestro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maestro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2017 at 21:20
1) kardio / jogging / trcanje ti je najbolji način da smršaš ne treba ti teretana to možeš vani negdje odraditi ako imaš biciklo to ti je isto dobar način da smršaš....15-20min dnevno koliko možeš lagano ujutro ili navečer kako ti odgovara bar za pocetak ali kasnije probaj ujutro da ides prije glavnog obroka....nemoraš svaki dan ali se natjeraj da redovno jogging radiš barem 3 puta u tjednu pokušaj svako drugi dan za početak dok ne steknes naviku i kondiciju

2) prehrana kao što ovaj gore kaže ti je važna....to ti je uglavno sve da zdravije jedeš, unosiš manju količinu, ne jedes previse gluposti to pored jogginga ti je važno....važno je da jedeš povrća dosta raznog mješaj malo nemoj vazda isto, jedi voća isto kao desert, jedi 3 glavna obroka dnevno ali nemoj nakrcavat na tanjur uzmi onaj manji tanjur pa jedi s njega, ubaci jedno 2 obroka izmedju ta 3 glavna znaci u te manje obroke pojedes grcki jogurt ili voce neko sad da ne ulazim u detalje to je uglavnom da ne gladujes do sljedeceg obroka i metabolizam ti je aktivniji a i imat ces vise energije za trening. Izbaci slatko, izbaci kruh ako možeš manje ga jedi, izbaci pizze gluposti i alkohol. Ne moraš sad da nikad ne pojedes nesto tako ali ograniči se da što više to izbjegavaš 

znači ove prve dvije opcije su ti najvažnije i nemoj ih nikako izbjegavati ako želiš da brzo smršaš, sad neznam šta je tebi brzo jeli par mjeseci ili nesto drugo

3) radi vježbe dnevno svaki dan radi vježbu za neki dio tijela primjer prsa ili ledja ili ramena ili noge ili biceps triceps, a trbusne radi svaki dan ako mozes ili svako drugi dan....nemoras se forsirat sad ako nemozes radi svako drugi dan vjezbe radi bar 3-4 puta u tjednu pokusaj barem da toliko odradis dok ne steknes naviku


sad za misicnu masu ne samo da trebas dobro jesti za to nego trebas i raditi sa tegovima dosta necu ti bas davati savjet oko ovoga posto sam ja naviko na teretanu a ti si rekao da ti teretana nije opcija pa eto nek neko drugi ti da savjet oko toga 

ja sam smrsao 5kg u ovih mjesec dana samo sto je po meni najbrzi nacin znaci jogging i prehrana su igrali glavnu ulogu tu, dalje ostale vjezbe sam u teretani radio isto tako sam prije par godina sam izgubio 10kg ovim putem u 3-4 mjeseca 


nisam strucnjak u fitnesu ali ti dajem savjete iz vlastitog iskustva 



Edited by Maestro - 19 Srpanj 2017 at 21:24
Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2019 at 09:06
Pozz ekipa, izgubila bih 5 kg pa ako imate koje savjete glede prehrane. U teretanu idem 4 5 puta tjedno, a od toga 3 puta radim s trenericom. Ne radim cardio vec samo trening s utezima i sprave ( jeli to oke s obzriom na mojih 5 6 kg viška).
Imam 174 com i 68 kg. Sto se tice treninga s obzirom da imam vec trenericu tu mi savjeti nisu potrebni, ali su svakako dobrodošli. Ponajviše me zanima broj kcal ako mi je bazalni oko 1500 i kako da raspodijelim makronutrijente. Ne jedem apsolutno nikakav junk food, slatkiše pa ni povrce tipa krupmir (nista sto je ultra kaloricno). Koristim i Whey protein nakon treninga, a ponekad ga stavim u posni sir s nekim vocem ili zobene. I pijem ga s mlijekom jer mi je ultra nepodnošljiv s vodom. Eto ukratko 🤗🤗

Hvalaa vaaam 😀😀😀😀
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2019 at 23:29

Pozdrav zoeygym!

Pitala si da li je trening s utezima ok s obzirom na tvoj cilj? Itekako, može ti samo pomoći da ih što kvalitetnije izgubiš :) Naravno, druga je stvar kako taj trening izgleda ali ne bih se htjela miješati u rad tvoje trenerice, pa ćemo prvo krenuti sa jelovnikom i ostalim aktivnostima izvan treninga.

Nabrojala si što ne jedeš, a mene sad zanima što jedeš :) pa nam daj malo okvirnu sliku tvojih par dana.

Uz to bi bilo dobro znati koliko god imaš, studiraš li ili radiš, koliko si aktivna tokom dana i kako općenito stojiš sa zdravljem? I jesi li kad prije bila na nekom režimu prehrane ili ti je ovo prvo skidanje kg-a? Kada si imala svoju idealnu kilažu, odnosno kad si se najbolje osjećala?

Pa da ipak imamo neku generalnu sliku o tebi :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2019 at 20:31
Hej, hej 😀 imamm 20 godina, studentica sam, nekad sjedilacki, nekad sam po cijrli dan u pokretu. Zdrablje je dobro. Pa sto se tice hrane tu bih trebala pomoc za neki pristojan jelovnik samo primjer bar jednog dana. Znam ujifro zgnjeciti bananu u posni sir plus jos neko voce. Za rucak amo rec sto bude, ako je nesto kaloricno onda si sama spremim tioa ribu, piletinu. Vecera nesto lagano isto. Krecem se oko 1400 kcal.

Danas sam ful zgriješila hahaha napala sam na pogaču, osjecam se kao da sam sve vratioa nazad 😅

I sretan vam Uskrs 🌹🌹🌹🌹 mislim da bi mi bilo idealano na nekih 60-tak kg.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2019 at 17:43

Hvala, sretan Uskrs i tebi!    I naravno svima koji čitaju!

Ne brini, ove dane puno nas "griješi" i ne stavljam to bezveze pod navodnike, ne volim tu riječ u ovom kontekstu

Ok, a kad si počela ovako jesti, koliko je to različito u odnosu na prije i da li si već vidjela neke promjene? Ne nužno fizičke, bilo kakve?

Što uopće voliš jesti, a što ti nikako ne ide?


Koliko povrća dnevno uspješ pojesti?



Edited by Gym_girl - 21 Travanj 2019 at 17:43
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2019 at 18:51
Mislim da sam jedan od vecih griješnika danas hahaha, nema sto nisam unijela u sebe. Sada stajem. Valjda mi nece dvomjesecni trud pastk u vodu zbog ovih dana 😂 prije dva mjeseca, pa dosta razlicito i po sastavu i po broju kalorija. Volim sve, ne mogu nista navesti, a da mi ne prija. 😄😄😄 povrce za rucak i vecer ako vecerajem.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2019 at 13:46

Nikad ništa ne padne u vodu ako nakon takvih par dana uredno nastaviš dalje sa svojom prehranom ;) Ni ja se ne štedim previše za blagdane pa za par dana, kad se sve očisti sa stola, kao da nije bilo ništa. Sad se samo vrati na staro, oboružaj se povrćem, treniraj i sve će to doć na svoje. Btw. koje povrće jedeš uglavnom?

I ok je to sve što pišeš, ali ja i dalje ne vidim koje si rezultate ostvarila od početka tog režima? :) Jesi li izgubila što na kilaži ili centimetrima u tih 2 mjeseca?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2019 at 14:11
Evo daanas sam jela šparoge (na silu hahah nmg ultra su mi gorke ). E ovako ne bi ti znala tocno reci, al odfrlje jer nisam sigurna za cm, mislilm da sam po ovom sad mjerenju izgubila 4 cm i nekih 3 3 ipo kg. Koje su ti vjezbe najucinkovitije za noge i strazinjicu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2019 at 19:19

Trenutno se držim čučnjeva (zadnji, prednji) i rumunjskog dizanja, a tu i tamo ubacim glute bridge. Naravno, najboljeg generalno za sve i u svakom periodu nema, da ima bilo bi prejednostavno :)

Što ti radiš za taj dio?

A za ovo drugo te pitam da vidim imaš li ikakav rezultat od ovoga što trenutno radiš, odnosno koliko ti uopće korekcija treba u ovoj fazi. Gotovo pa 4 kg je sasvim ok progres, a što se tiče cm-a na kojem dijelu si izgubila to? Ili misliš ukupno?

I s obzirom da mi je taj dio jos malo nepotpun možeš li mi nabrojati 3 primjera večere? Samo izostavi ovih par dana, te večere su mnogima od nas bile svakakve :D



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 08:40
Zadnji, prednji čučanj? 😮 mozes mi objasniti tocno. Uf vecera, pa nesto lagano sto je ostalo od rucka tipa jucer je bilo zelje, puretina i whey od cokolade. Prekjucer nisam vecerala, zaprekjucer ne sjecam se 😂
Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 11:05
E i ako mi mozete iskomentirati prehranu za danasnji dan.

Dorucak- 60g zobenih, 110 grama jagoda, 100 ml mlijeka, 15 g Whey-a od čokolade.
Cijeđeni sok od narance 200 ml.
Pureća šunka Drlux - 150 g

Ručak- Zelena salata i rižoto od kozica

Popodne nakon treninga - Whey 15 g + mlijeko 200 ml

Večera- časa jogurta to oko 18:30 h

I puno vode uz sve to.
Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 11:06
Ne znam jel ovo mozda malo, ali necu ici preko 1250 do 1350 kcal iz razloga sto sam bila na kampu zadnjih 5 dana i nisam pazila ni dto unosim ni u kojoj kolicini pa san sad smanjila kalorije da to sve izbalansiram.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2019 at 19:05
Originally posted by zoeygym227 zoeygym227 wrote:

Zadnji, prednji čučanj? 😮 mozes mi objasniti tocno. Uf vecera, pa nesto lagano sto je ostalo od rucka tipa jucer je bilo zelje, puretina i whey od cokolade. Prekjucer nisam vecerala, zaprekjucer ne sjecam se 😂

Zadnji - sa šipkom na leđima
Prednji - sa šipkom naprijed ;)

Ok, ovaj whey od čokolade ti je poslužio kao desert, kao nadopuna proteina jer si imala malo mesa ili tek tako? :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.