New Posts New Posts RSS Feed - Ugljikohidrati - kada?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ugljikohidrati - kada?

 Post Reply Post Reply
Author
sarita11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sarita11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ugljikohidrati - kada?
    Posted: 21 Svibanj 2017 at 18:21
Dragi ljudi, molim pomoc! Krenula sam u gym i radim treninge snage, a prije toga obavezno malo odvozim orbitrek. Cilj mi je topljenje masti i oblikovanje misica. Pred nekoliko godina sam platila jednom relativno poznatom treneru da mi slozi program treninga i prehrane, u njemu mi u obroku prije treninga nema UH,samo nakon. A svi znamo da su UH prije i nakon treninga alfa i omega za izgradnju misica, osim tog ako ih ne jedem prije treninga nemam bas snage. Dakle trebam neki strucan odgovor, je li u redu da jedem UH samo prije i nakon treninga, ostali obroci low carb ili je to krivo? Hvala.
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2017 at 07:16
U svim obrocima jedi uh uz protein, ali neka bude niski glikemijski indeks, a prije i nakon treninga uh sa visokim gi. ako ti trening nije navečer onda za veceru jedi protein i mast a ne uh
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2017 at 21:00
sarita11,ovo ti je moj prijedlog: probaj trenirati natašte,bez hrane u sustavu,tako da primoras tijelo da crpi tu akumuliranu energiju iz vlastitog sala. Trening otpora,nakon njega 10-15 minuta lagano ili srednje intenzivnog kardia,pa počekaj 2 - 3 sata nakon treninga i imaj obrok da daš tijelu bar neko vrijeme da radi s tim zdrobljenim salom koje je spremno za uporabu i oksidaciju. Ako jedeš odmah nakon treninga,a cilj ti je gubitak sala,gubiš to vrijeme paljenja masti i korištenja te masti jer si direktnim jelom upalila spremanje masti,a ugasila paljenje masti.

Nećeš gubiti mišiće treningom bez hrane u sustavu,naša tijela su prepametna da ih samo tako troše. Opasnost je kad nemaš uopće sala na sebi, oko 3% sala,onda je s***e.

Neznam koliko obroka konzumiraš,ali balansiraj unos masti i UH,ali ne odjednom. Ako imaš tri obroka,neg ti jedan bude UH + proteini,drugi masti + proteini,a treći proteini + izvor energije po zelji / ili jos bolje samo vlaknasto povrće.
Lijep pozdrav,drži se!

"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2017 at 07:09
To je predugo vrijeme bez hrane i doći će do katabolizma, nemoj trenirati natašte makar ti i je cilj gubiti masno tkivo, doručkuj idi na trening ili kad vec radis u danu trening, probaj vise hodati u danu i neka ti obroci idu od vecih prema manjima, npr ja za doručak pojedem 650kcal a za večeru 200kcal, tako da bolje energiju unositi u prvom dijelu dana i naravno jedi uh
Back to Top
sarita11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sarita11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2017 at 09:18
Lucija - necu u svakom obroku jesti ugljikohidrate.
Warrior98 - hvala na savjetu al mislim da to nece ici..nataste samo cardio
No nitko mi nije odgovorio na pitanje..
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2017 at 12:37
Originally posted by sarita11 sarita11 wrote:

Dragi ljudi, molim pomoc! Krenula sam u gym i radim treninge snage, a prije toga obavezno malo odvozim orbitrek. Cilj mi je topljenje masti i oblikovanje misica. Pred nekoliko godina sam platila jednom relativno poznatom treneru da mi slozi program treninga i prehrane, u njemu mi u obroku prije treninga nema UH,samo nakon. A svi znamo da su UH prije i nakon treninga alfa i omega za izgradnju misica, osim tog ako ih ne jedem prije treninga nemam bas snage. Dakle trebam neki strucan odgovor, je li u redu da jedem UH samo prije i nakon treninga, ostali obroci low carb ili je to krivo? Hvala.

Pozdrav Sarita,

ja cu probat bez prevose okolisanja odgovorit na pitanje kako bi ja.

Ako na raspolaganju u danu imam sam jedan obrok sa ugh.
Tempirao bih ga nakon treninga, 
iduci na raspolaganju isao bi prije treninga, 
a jos jedan vise na raspolaganju u dorucak!

Energiju ne moras nuzno dobijat iz ugh. cisti dokaz su dijete LCHF ili Ketogena,
gdje se uz pomoc masti dopunjava 'energija'. 

Dakle, moj odgovor: obrok poslije treninga svakako...
Ako mislis da ti trening pati i imas kcal prostora onda i prije tr.!

Ali stvar koja je tu jos kljucna je kcal unos. 
Mozda jednostavno generalno gledano nemas dosta energije u dnevnoj ishrani! =)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2017 at 13:12
Lucijaprsa12,pogledaj HodgeTwinse i njihov nacin prehrane,trening u 9 ujutro u posnom stanju,rucak u 12 ili 13,jedu do 18,onda post dalje. Tijelo ima rezerve proteina koje će koristiti kao nadoknadu plus treba iskoristiti to vrijeme koristenja masti. Nismo pahuljice da se raspadamo pri dodiru s bilo cim. Ocvrsnite malo.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2017 at 15:53
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

Lucijaprsa12,pogledaj HodgeTwinse i njihov nacin prehrane,trening u 9 ujutro u posnom stanju,rucak u 12 ili 13,jedu do 18,onda post dalje. Tijelo ima rezerve proteina koje će koristiti kao nadoknadu plus treba iskoristiti to vrijeme koristenja masti. Nismo pahuljice da se raspadamo pri dodiru s bilo cim. Ocvrsnite malo.


Svatko ima svoje, ali ja mislim da se ne treba bas raditi trening na taste, kao ni smanjivati uh ili se hraniti lchf niti takvo sta, jedi protein i uh svaki obrok osim za veceru i gubi masno tkivo i nije mi jasno kad netko kaze da se jedenjem uh-a ne mogu gubiti kilogrami i masno tkivo
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2017 at 19:42
Znači pazi,ti jedes prije treninga,dođeš na trening,direktno pržiš unesene UH u vidu glikogena,masti nedirnute. Onda nakon treninga jedeš UH,automatski ugasis przionu koju si dobila treningom,aktiviras inzulin,opet aktivacija spremanja masti. I tak svakih 3 sata. I onda na kraju kroz noc kad napokon se to malo spusti onda sprzi jedno 10 posto sala jer cijelo vrijeme drobis glikogen. Sretno s tim,bolje je koristiti glikogen kad trebas otopiti vlastito salo nego vlastito salo. 
Ljudi,dajte proširite vidike i pogledajte malo šta valja. Moguća je rekompozicija tijela samo treba pažljivo posložiti kockice.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2017 at 07:10
Dobro to je tvoj stav i gotovo, necu te ja ucit kako vec radis nit ces ti mene
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2017 at 09:55
 @lucijaprsa12,poštujem to ! ;) samo kažem,evo,možda zavoliš jednom čar unosa niskog UH-a :) bez ljutnje!
lijep pozdrav!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2017 at 19:45
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

 @lucijaprsa12,poštujem to ! ;) samo kažem,evo,možda zavoliš jednom čar unosa niskog UH-a :) bez ljutnje!
lijep pozdrav!


Nema ljutnje, ali mislim da nikad neću zavoljeti bez uh-a, haha
Back to Top
vosak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vosak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2017 at 19:23
Quote
Svatko ima svoje, ali ja mislim da se ne treba bas raditi trening na taste, kao ni smanjivati uh ili se hraniti lchf niti takvo sta, jedi protein i uh svaki obrok osim za veceru i gubi masno tkivo i nije mi jasno kad netko kaze da se jedenjem uh-a ne mogu gubiti kilogrami i masno tkivo


ni ja osobno ne mogu raditi trening na prazan zeludac, jedem sve makronutrijente prije i poslije treninga, a bodyfat mi je ±10% tijekom cijele godine... ne jedem kruh niti bilo koju namirnicu sa industrijskim secerom...
Back to Top
Keto View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Studeni 2017
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Keto Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2017 at 13:38
Zahvali se i majci prirodi, ako već nisi?!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.