New Posts New Posts RSS Feed - Muke s jelovnikom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Muke s jelovnikom

 Post Reply Post Reply
Author
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Muke s jelovnikom
    Posted: 30 Ožujak 2017 at 20:03
Draga i poštovana raja...Trebam savjet, zaštopala sam. :D Dakle, oko jelovnika... Najviše ujutro volim voće s posnim (200g) i većinom su to dvije narandže, jedan grejp i još jedna/dvije voćke... Dakle, ujutro oko 4, 5 voćki smiksam sa 200 g posnog. Oko 13:30 jedem većinom kombinaciju povrće+meso ili riba (150, 200g) i oko 18 također, kao i za večeru. S tim da je u ručku povrće sa više uh, a uvečer je to većinom ribani kupus ili rajčica. Mučim muku je li ovo ok? Ja se osjećam dobro... Bavim se brzim hodanjem i dnevno pređem 7,8 km...Bila sam zamijenila ovo jutarnje voće sa jajima i povrćem, no nije mi pasalo, mučila me probava. Primjećujete da ne jedem kruh... Njega rijetko ubacujem, jer mi je ovako bolje. Molim savjet, mišljenje, bilo šta, bila bih zahvalna... :)

Edited by lolita29 - 30 Ožujak 2017 at 20:07
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2017 at 22:14
Ja ako ujutro pojedem voće,za pol sata sam tak gladan da bi pojeo cijelu kuhinju,al ajde...a mislim,koji ti je cilj?
ak se osjecas dobro,onda je valjda dobro...
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2017 at 22:21
Održavam kilažu, iskreno... Prije sam doruckovala tri jaja + 150 g posnog + rajcica... Na taste pojedem narandzu uvijek, pa onda doruckujem. I onda mi veli prijateljica da mi je to previse proteina u jednom obroku... Pa, predjem na ovo s vocem i ok sam... Mogu i ovo. Samo, zanima me sta je ispravnije... Zato i pitam.
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2017 at 08:36
Pa ona kombinacija koja ti da više energije i više elana je bolja kombinacija,meni je najbolje da ujutro ne jedem.
Da jedem,jaja + posni + povrće jer ne reagiram baš najbolje na doručak s šećerom ili UH,brzo ogladnim
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2017 at 16:30
Sad, kad si to rekao... Meni, recimo, ujutro ne pašu složeni uh, a jednostavni tipa voće me dignu i dobro mi dođu... Naravno, uz neki protein. Sad, da ogladnim ranije - ogladnim. Ali i jedem ponovo za tri, četiri sata... Što se tiče jaja, jaja su, zaista, najbolja, jer sam najduže sita, samo mi iz nekog razloga užasno smetaju probavi i teški su mi ujutro. Ali, hajde, pokušat ću mijenjati, pa ćemo vidjeti. :) Hvala ti puno. U pravu si, najzad. Najvažnije je slušat svoje tijelo. :)
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2017 at 12:36
Probaj dodati jajima nekog vlaknastog zelenog povrća :)
Nemam ništa protiv voća ali mislim da su proteini + masti idealni ujutro ako jedeš doručak.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2017 at 13:20
Poslusat cu te od sutra... Danas me uzasno zeludac boli jer sam jutros pretjerala s vocem. Smiksala tri narandze, jabuku i dvije kruške sa 200 g sira. Nesto mi je jako tesko palo. Tezina mi je u zeludcu i napuhana sam kao balon, iskreno. Odvratan osjecaj, evo vec pola dana... Ne mogu ni jest nista.
Mozes li mi napisati koliko dnevno uneses uh otprilike? I koliko si ti aktivan?
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2017 at 13:43
od ponedjeljka do petka jedem jaja,posni sir,domaće mesne prerađevine,meso,ribu,salate i zeleno povrće tipa kelj,spinat,kupus,salata,orašasti plodovi tu i tam, itd a kroz vikend ako sam jako ispraznjen onda si pojedem neki grah,zob,voće,krumpir,jako rijetko riza... ne vjerujem u brojanje kalorija niti u brojanje makronutrijenata tak da nemam pojma kolko unasam ali ne osjecam se dobro nakon jela s UH tak da sam manje vise low carb vecinu vremena,šta se treninga tiče,nastojim kombinirati kondicioniranje s vježbama snage,bez teretane,samo girja,vijača i vlastito tijelo,sprintevi,rijetko bicikl i još rijeđe trčanje na duže udaljenosti...
Nije svaki tjedan mi isti,ali manje više pon srijeda petak nedjelja snaga ovo između kondicija :)
Moja preporuka je da ne miješaš proteine i voće u jednom obroku već da ih malo razmakneš jedan između drugog,što veći razmak to ćeš se bolje osjećati. Ja manje više jedem proteine i masti zajedno,UH zasebno,voće zasebno i osiguram da mi ili masti ili UH dominiraju dan a ovi drugi izvor energije je minimalan.

"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2017 at 14:59
Otprilike nam odgovara isti rezim... :) Naravno, kod mene je brzo hodanje dosta manji potrosac unosa :) , ali vjerovatno i pojedem manje... Ali, da. I meni takve kombinacije najbolje pašu. Vratit ću se tome. :)
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2017 at 19:51
Originally posted by lolita29 lolita29 wrote:

Održavam kilažu, iskreno... Prije sam doruckovala tri jaja + 150 g posnog + rajcica... Na taste pojedem narandzu uvijek, pa onda doruckujem. I onda mi veli prijateljica da mi je to previse proteina u jednom obroku... Pa, predjem na ovo s vocem i ok sam... Mogu i ovo. Samo, zanima me sta je ispravnije... Zato i pitam.


Jel tvoja prijateljica nutricionistica? To je cca 35-40g proteina i sigurno je kvalitetnije pojesti to nego malo sira i hrpu voćki.
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2017 at 20:28
Nije, dragi Mike! :D Prije bih rekla, samoprozvana nutricionistkinja... :D Znaš kako stoje stvari sa prehranom i ljudima koji se hrane zdravo ili 'pak sa onima koji misle da to čine, a ne vide dalje od nosa i ne žele da vide dalje od nosa... Zato i pitam ovdje. Nalijepila me i nadgovovorila argumentima, a - kako sam ja tip analitičara i onaj tip koji uvijek zna da, bez obzira koliko uči o nečemu, premalo zna, zato i pitam ovdje... Da vidim savjete svih vas. Na fitness.com.hr sam godinama redovna i doista vjerujem vašim iskustvima. Samo sam nick novi uzela, jer sam šifru zaboravila. :D Bila sam Smajlica. :D No, nije nutricionistkinja, ne. :)
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2017 at 20:31
Btw hvala na objašnjenju i zbiru proteina... Ja sam si to umislila da je otišlo do čak 60 g proteina u ova tri jaja i 150 posnog... Imaš pravo. Onako se samo nadoziram fruktozom...
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2017 at 14:31
Ovisi koliko su jaja velika i koji je sir, ali nema sanse da je preko 40P. Pojedes takva 3 obroka i mirna si za cijeli dan. Po meni je bolje imati 3-4 velika obroka dnevno nego 6-7-8 malih jer bezveze cijeli dan dizes inzulin, a i meni ne odgovara puno obroka jer sam cijeli dan pospan.
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2017 at 19:20
Mike,u potpunosti se slažem,ista stvar kod mene. Ovih 5-6 obroka je uz pretpostavku za viši udio UH u prehrani radi "balansa šećera u krvi" što je glupost,barem meni,to je moje mišljenje.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2017 at 06:55
Ne paše ni meni više manjih obroka. Oduvijek sam na tri. Ista stvar, pospanost ili nervoza od previse manjih... Takodjer, baziram se na proteine i masti. Hrana sa puno UH mi ne paše...

Edited by lolita29 - 04 Travanj 2017 at 06:55
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.