New Posts New Posts RSS Feed - Ektomorf-pitanja,savjeti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ektomorf-pitanja,savjeti

 Post Reply Post Reply
Author
Lorse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2017
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ektomorf-pitanja,savjeti
    Posted: 16 Veljaca 2017 at 12:56
Pozdrav svima još jednom.

Krenuo sam s čitanjem raznih materijala,i sve sam sve par pitanja i nekih stvai što me muče i želio bi čuti vaše mišljenje,nekako mi treba malo tog "elana".

Koliko sam shvatio te sam građe,ektomorf,imam 186 cm i dosta malo,73 kg.
Imam 24 godine.


Svjestan sam da sam premršav,nisam se toliko opterećivao do sada s time,ali definitivno ne stoji nikako,pogotovo ne na ovu visinu.

Počeo sam se malo više "šopati" , posni sir,zobene pahuljice,voće..s time da moram napraviti bolji jelovnik.

Imam neka pitanja,koja me muče,pa ako bi bili voljni pomoći svojim znanjem.

1.)Trenutno tražim posao,ali ne očekujem nikakav fizički zahtjevan posao,tako da me zanima koliko kalorija više da unosim u sebe za rast "zdrave " mase ? 300-400 kalorija ok ?

2.)Mislio sam vježbati doma,ali koliko  sam gledao vrste vježbi,dosta je teško izvedivo pa ću ipak ići u teretanu.
Preporučujete li odmah da krenem od 1.3. ili da nabijem par kila pa onda da krenem,do tada doma radim sklekove,trbušnjake,bicikl?

3.)Koliko mi je limt s obzir na tijelo,može li se postići ovo,ili još malo više i u kojem periodu ?



Zaista bi bio zahvalan na odogvorima.

Hvala unaprijed.
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2017 at 18:12
Vidi,ne želim te razočarati u startu,ali ako si prirodan,trebat će ti bome vremena da nabacis misicne mase.
Kao prvo,na temelju ovoga da ne očekuješ nikakav fizički zahtjevan posao je nemoguće zaključiti koliko bi ti trebao biti dnevni unos.
Kao drugo,počni što prije s treningom otpora,bilo kućnim,bilo teretana,nemoj čekati nekakve datume(ovo pišem jer mi nije jasno što je točno 1.3.,ne znam,možda nemaš novaca trenutno il je mozda neki drugi razlog,ne znam,ali nemoj cekati i upustati se u one recenice tipa pocinjem od ponedjeljka...bitna je frekvencija i konsistencija)
Treće,to ovisi o tvom tijelu,ja iskreno ne vjerujem u ove somatotipove tijela,ali činjenica jest da ak si visok i mršav da će izgledati ko da nemreš dobiti ni grama misicnog vlakna,ali ne brini,sve ce doci na svoje...ako krenes fanaticki u trening,ako ces progresivno vjezbati,ako ces paziti na prehranu i unositi hranu koja ce ti NJEGOVATI tijelo(vlakna,proteini,voda,izvori glukoze) i ako ces odmarati kad ti tijelo bude reklo,sve je moguce! ...kolko vidim nemas bas misicne mase,stoga,vrlo je vjerojatno da bi mogao odmah se lijepo popuniti cim pocnes s progresivnim treningom otpora,naravno,ne kao Arnold ili Ronnie Coleman,ali onako,zdravo,misicavo tjelešce za privuci komade :D
Nek ti baza obroka budu meso,posni sir,jaja,sve povrće koje god postoji,krumpir,zob,riža,batat,mahunarke itd. , a tek onda šećer odnosno voće.
Sve je moguće,samo počni radit što prije i rezultati će doci sto prije. Zavoli to željezo i/ili zavoli trening otpora tijelom i  bit ces na putu da postanes zvijer! 

"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Lorse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2017
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2017 at 12:39
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

Vidi,ne želim te razočarati u startu,ali ako si prirodan,trebat će ti bome vremena da nabacis misicne mase.
Kao prvo,na temelju ovoga da ne očekuješ nikakav fizički zahtjevan posao je nemoguće zaključiti koliko bi ti trebao biti dnevni unos.
Kao drugo,počni što prije s treningom otpora,bilo kućnim,bilo teretana,nemoj čekati nekakve datume(ovo pišem jer mi nije jasno što je točno 1.3.,ne znam,možda nemaš novaca trenutno il je mozda neki drugi razlog,ne znam,ali nemoj cekati i upustati se u one recenice tipa pocinjem od ponedjeljka...bitna je frekvencija i konsistencija)
Treće,to ovisi o tvom tijelu,ja iskreno ne vjerujem u ove somatotipove tijela,ali činjenica jest da ak si visok i mršav da će izgledati ko da nemreš dobiti ni grama misicnog vlakna,ali ne brini,sve ce doci na svoje...ako krenes fanaticki u trening,ako ces progresivno vjezbati,ako ces paziti na prehranu i unositi hranu koja ce ti NJEGOVATI tijelo(vlakna,proteini,voda,izvori glukoze) i ako ces odmarati kad ti tijelo bude reklo,sve je moguce! ...kolko vidim nemas bas misicne mase,stoga,vrlo je vjerojatno da bi mogao odmah se lijepo popuniti cim pocnes s progresivnim treningom otpora,naravno,ne kao Arnold ili Ronnie Coleman,ali onako,zdravo,misicavo tjelešce za privuci komade :D
Nek ti baza obroka budu meso,posni sir,jaja,sve povrće koje god postoji,krumpir,zob,riža,batat,mahunarke itd. , a tek onda šećer odnosno voće.
Sve je moguće,samo počni radit što prije i rezultati će doci sto prije. Zavoli to željezo i/ili zavoli trening otpora tijelom i  bit ces na putu da postanes zvijer! 


Pod ovo-ne prezahtjevno sam mislio da neću raditi ništa fizički teško,uglavnom sjedim,neka šetnja s malo bicikla i razgibavanja---zato sam osnovni broj kalorija množio s 1.3.

Pod 1.3. sam mislio da malo dobijem mase prije nego kaj krenem u teretanu,ali ako sam dobro skužio i s prehranom,masa neće ići na mjesta koja želim ?? Tj. treba opteretiti npr. ruke da mišićna masa popuni bicepse i sl ??To mi je nejasno malo.

Za sada mi je prehrana po uputama,osim proteina,idem s negdje 2.8 g po kg,ali neznam gdje nći toliko proteina ?

Kupovanje samih proteina?
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2017 at 16:11
Ne,krivo si me skužio.Ja sam visok 187 cm i premda izgleda ko da ne dobivam misicnu masu,dobivam je,samo sto nije toliko izrazena ko kod mojeg frenda koji je 17 cm nizi od mene. Nizi ljudi trebaju puno manje misicne mase da bi izgledali misicavo,logicno,ne...Samo kreni sa treningom otpora sto prije i budi redovit,odnosno ustraj u treninzima,i lijepo ces se popuniti s misicima.

Sta se proteina tice,ja neznam ko ti je rekao da uzimas 2.8 g po kg,to je previse,buduci da ces trenirat s otporom odnosno snagom,odi s 1,3/1,4 po kg u rasponu do 2,0p po kg,povecavaj jedino ako ides u deficit,inace ne treba vise.
Lijep pozdrav!
P.S. sto prije pocnes,prije ces vidjeti rezultate!


"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Lorse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2017
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2017 at 17:56
Koji je tvoj napredak i uz koji ritam ako se može znati,s obzirom na istu visinu,koliko si imao kg na početku ?

Čitao sam ovdje i po netu.

Evo linkova



Danas sam računao što jedem,sve je dostizljivo,ali proteini baš i ne.
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2017 at 18:58
ne zamaraj se tim brojkama previše.Iz vlastitog iskustva znam da zdrave hrane ne možeš pojesti previše.Jedi 4 obroka dnevno.Npr. ujutro odmah nakon dizanja 4-5 jaja i dodaj nekih 100gr pureće,pileće,kuhane šunke.Za marendu kupus,zelena,rukola i sl salata sa 150gr čiste tunjevine (ne sa uljem).Za ručak rokni 250-300gr pilećih prsa sa malo riže ili pašte (50gr) ili još bolje samo salatu uz to.Navečer opet piletina ili neka riba,ili ja napravim posni sa borovnicama i cimetom.Između svega toga dosta vode i 50gr badema oraha ili kikirikija u ljusci.Trening radi npr ponedjeljak ruke,srijeda ramena i petak noge.Obavezno 8h kvalitetnog sna.Kardio naravno zaboravi.Nikakva trčanja bicikle i sl. jer ćeš teško nabiti mišićnu masu sa trošenjem kalorija na to.Ovo ti je školski primjer za napredak,i samo trebaš biti strpljiv i uporan.Sigurno će se vidjeti napredak.Najbolje se slikaj negdje gdje imaš mogućnost usporediti   napredak (npr. u ravnini sa sobnim vratima,a fotić neka bude na nekom noćnom ormariću ili sl. da pogodiš uvijek istu poziciju.Vagu zaboravi.Mišići su lakši od sala,i u početku možda ćak i padneš sa kilažom.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2017 at 16:04
Originally posted by fittyp fittyp wrote:

ne zamaraj se tim brojkama previše.Iz vlastitog iskustva znam da zdrave hrane ne možeš pojesti previše.Jedi 4 obroka dnevno.Npr. ujutro odmah nakon dizanja 4-5 jaja i dodaj nekih 100gr pureće,pileće,kuhane šunke.Za marendu kupus,zelena,rukola i sl salata sa 150gr čiste tunjevine (ne sa uljem).Za ručak rokni 250-300gr pilećih prsa sa malo riže ili pašte (50gr) ili još bolje samo salatu uz to.Navečer opet piletina ili neka riba,ili ja napravim posni sa borovnicama i cimetom.Između svega toga dosta vode i 50gr badema oraha ili kikirikija u ljusci.Trening radi npr ponedjeljak ruke,srijeda ramena i petak noge.Obavezno 8h kvalitetnog sna.Kardio naravno zaboravi.Nikakva trčanja bicikle i sl. jer ćeš teško nabiti mišićnu masu sa trošenjem kalorija na to.Ovo ti je školski primjer za napredak,i samo trebaš biti strpljiv i uporan.Sigurno će se vidjeti napredak.Najbolje se slikaj negdje gdje imaš mogućnost usporediti   napredak (npr. u ravnini sa sobnim vratima,a fotić neka bude na nekom noćnom ormariću ili sl. da pogodiš uvijek istu poziciju.Vagu zaboravi.Mišići su lakši od sala,i u početku možda ćak i padneš sa kilažom.

Zaboravio si napisat vlastitog,
jer upravo tako i jest. S obzirom da je to u praski u vecini slucajeva ne sprovedivo.
Da li bi netkome tko mora izgubiti 30kg (karikiram), rekao jedi zdravo koliko hoces i mrsavit ces?
Netko takvog opisa, tesko da bi jeo ne "previse".
S druge strane, neki mrsavac od 50/60kg, kada mu kazes jedi po "osjecaju" jest ce 1500kcal dnevno i imat osjecaj da jede mnogo, i naravno nece napredovat.
Tako da makar okvirno znat gdje si, je veoma bitno.
Bilo rijec o gubljenju ili dobijanju kilograma, moramo znat kakve su nam potrebe.

Drugo, vaga, krojacki metar i ogledalo, i jesu nacini na koje pratimo sto i kako se zbiva sa tijelom.
Kako mislis misic je laksi od sala? Kila misica jednako je teska kao i kila sala


Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.