New Posts New Posts RSS Feed - Iscrpljenost
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Iscrpljenost

 Post Reply Post Reply
Author
marince View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marince Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Iscrpljenost
    Posted: 17 Sijecanj 2017 at 20:38
Pozdrav 186 cm 78 kg kao sto naov govori cesto sam umoran i iscrpljen U teretanu idem 4 5puta tjedno i radim po principu german volume training 10x10.U zadnjih godinu dana sam se cesto vrtio po mek k m lchf dijetama sa smanjenim unosom ugljikohidrata.Apetit mi varira nekada se ne mogu najest nekada sam uvijek sit na poslu dnevno provedem 6 sati na nogama san mi takoder varira a ono sto me najvise smeta je cest osjecaj pospanosti koji mema hvata vise puta u danu.inace imam strasne bolove u donjem dijelu leda i nekada osjetim umor u nogama inace sam trenutno na dnevnom suficitu od 500 kcal.ima li tko kakav prijedlog kako se rijesiti ovog stanja pospanosti i malaksalosti
Back to Top
Ketona View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ketona Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2017 at 20:32
Koliko nisko ideš s UH na lchf-u (otprilike)?
Back to Top
marince View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marince Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2017 at 06:01
Sada trenutno unosum nesto vise a prije moguce 50 120 gr otprilike
Back to Top
Ketona View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ketona Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2017 at 06:10
mislila sam da je možda do niskog unosa UH zato što sam i ja nedavno krenula s cikliranjem ugljikohidrata i u low danima sam unosila do 15-tak grama UH i u tim danima sam osjećala ogromnu iscpljenost i slabost, nijedan trening nisam mogla odraditi kako treba.. al ako sada unosiš više, onda ne znam, sorry
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2017 at 13:40
Evo da ti pomognem da neke stvari shvatiš.Znači problem je česta iscrpljenost i umor.Još si u biti početnik,jeli tako.E sad ti kao početnik ideš 5 puta tjedno u teretanu.S tim da svaki dan radiš 6 sati,napisao si da nekad osjećaš umor u nogama i da imaš strašne bolove u donjem dijelu leđa.Na dijeti si sa smanjenim unosom UH-a e sad dali unosis dovoljno ostalih nutrijenata ako si na smanjenom unosu UH-a?Ja se nadam da si uspio iz teksta shvatiti u čemu je problem i zašto osjećaš malaksalost,osjećaj umora i pospanost.

Ja bih ti savjetovao da prilagodiš treninge dnevnim obavezama i napravis si lijepo 3x tjedno cijelo tijelo,pravilno se hrani, znači unos kvalitetnih nutrijenata kroz dan i napiši nakon 2 tjedna jeli ti se stanje popravilo =)

Back to Top
marince View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marince Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2017 at 22:20
Sto savjetujes za prehranu i ugljikohidrate

Edited by marince - 20 Sijecanj 2017 at 22:21
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2017 at 23:05
Prehrana ti se treba bazirati na proteinima i zdravim mastima.Ugljikohidrate treba manipulirati s obzirom na cilj.Npr.neće istu količinu UH jesti osoba koja je na masi od osobe koja je na definiciji.Osoba koja je na masi neće toliko pažljivo računati količinu UH,bitno je da unosi što više nutrijenata da može ostvariti cilj.E sada druga osoba će paziti na unos UH-a,i tempirati će unošenje UH-a da od njih ima najviše benefita.Što se tiče UH-a svaka osoba je individualna.Ugljikohidrate je najbolje unijeti u obroku poslije treninga jer je nakon treninga povećan hormon inzulin koji je nosioc hranjivih tvari do mišićne stanice i puniš glikogenske zalihe.Također ujutro ti je dobro unijeti UH(npr.zobene pahuljice) jer je to kompleksni ugljikohirat i više vremena treba da se razgradi i daje ti energiju kroz duži vremenski period.

Nadam se da sam ti pomogao =)

Back to Top
Ferigno14 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Studeni 2016
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ferigno14 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2017 at 18:01
Preporučam ti da smanjiš intezitet trening a po mogućnosti i volumen. To što si po 6 sati na nogama na poslu ti nikako ne ide u korist s treningom. Neki put više ne znači bolje. Od suplemenata si ubaci bcaa i glutamin, ali primarno je ovo da smanjiš intenzitet i volumen. Prebaci se na neki full body trening u kojem ćeš i dalje tjedni volumen zadovoljit a cns neće toliko patit :)
Back to Top
Elephatn777 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Kolovoz 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Elephatn777 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2017 at 14:51
Samo da dodam posto vidim su ti clanovi sve lijepo objasnili.
Ukoliko i to ne pomogne do mjere da si zadovoljan onda si nabavi jedan dobar Multi..ako ne to sa MG-om neces pogrijesiti kao niti sa Mega dozoma C vitamina koji je kljucan za "pregorjele" nadbubrežne žlijezde. I eventualno neki od mnogih adaptogena tipa gisenga....to nije riježenje to je samo dodatak ali koji može pomoći puno :)

ps ako imas malo zeljeza to isto moze biti razlog

Lp
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.