New Posts New Posts RSS Feed - Savjet za dobivanje mase
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjet za dobivanje mase

 Post Reply Post Reply
Author
pidjn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Rujan 2016
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pidjn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savjet za dobivanje mase
    Posted: 02 Rujan 2016 at 16:16
Poštovani, visok sam 177 cm, tezak sam 68 kg. Idem dva mjeseca u teretanu i prehranu sam promjenio koliko mogu. Cilj mi je steci misicnu masu i snagu pa me zanima sto mi je bolje uzeti, Olimp creatin xplode, Nutrend creatin mega strong powder ili neki Whey protein? Trenutno pijem gainer od Optimum nutritiona; Serious mass. U proslim odlascima u teretanu ( prije 3 godine,trenirao sam 1 godinu) pio sam gainer i xplode creatin od olimpa i dobio sam znacajno na snazi ali minimalno na masi, no vidno sam nakon toga ostao ojacan, dugo nisam splasnuo. Nutrend creatin mega strong se sastoji od vise vrsta creatina medju kojima je i monohydrat kojeg pretjerano ne preferiram radi navlacenja vode i naglog gubljenja tih misica(tuđa iskustva, ne moja) kod prestanka ucestalog vjezbanja. A za whey protein ne znam, nadam se vasim savjetima i objasnjenjima ili prijedlozima sto da uzmem.
LP,hvala unaprijed.
Back to Top
GOSPODIN B. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 123
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GOSPODIN B. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2016 at 18:54
Poštovani,
Što se tiče kreatina, preporučam https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/kreatin-energetski-stimulatori/Creapure-Creatine-Monohydrate-500-g.aspx

Whey osobno uzimam odmah ujutro kad se probudim, te prije, za vrijeme i nakon treninga. 
Za gainer bih preporučio https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/povecanje-mase/Myprotein-Hard-Gainer-Extreme-2-5-kg.aspx ali osobno ne koristim gainere, pošto volim papati (i mogu, jer mi je apetit velik) ugljikohidrate - no pomažem si još nekim dozvoljenim preparatima kada je u pitanju mišićna masa. 
Da bismo nabacili mišićnu masu, trebamo se u teretanu uputiti svjesni da nas tamo čeka naporan rad. Dakle, ja svoje treninge izvodim možda drugačije nego mnogi drugi, ali moj organizam to jako dobro podnosi. Koristim modificiranu metodu Max-OT i svaki put upali (Since 2001, otkad sam prvi put čuo za to i odlučio probati. 
Da bi lakše izdržali taj trening, preporučam ( i ovdje nećete pogriješiti!!!) https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/pre-workout-proizvodi/Myprotein-MyPre-500-g.aspx jer sadrži brojne elemente koji pomažu izdržljivost i energiju, te ćete imati puno više snage, a samim time i mišići će rasti jer ćete svaki puta na svoju radost, ukoliko budete slušali, dizati veće težine. Wink

Post workout Vam (ukoliko ćete uzimati ovaj preporučeni Preworkout)  treba samo Whey, malo brzih UH, kreatin i eventualno glutamin. 

Eto mog skromnog mišljenja koje Vam mogu razjasniti u detalje ukoliko ste i dalje zainteresirani.

Srdačan pozdrav,

G.B.

U shumarku skrivenom, medvjeda je malih dom...
Back to Top
Ferigno14 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Studeni 2016
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ferigno14 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2016 at 16:27
Ono čega se držim već neko vrijeme pokazalo se kao najbolje za moje tijelo a to je da u svakom obroku imaš kvalitetan izvor proteina. Ovo ostalo su samo kalorije. Naravno da je bolje jesti rižu, paštu i zobene i to je ono što pokušavamo kada imamo vremena odnosno kada smo doma. Što napraviti u slučaju da smo vani je bilo vječno pitanje pogotovo tu na ovim prostorima. Opet ono što sam naveo, gledaj da imaš u svakom obroku kvalitetan izvor proteina kako bi potaknuo tijelo na mišićni rast. Ono što tvom tijelu najviše treba su bcaa aminokiseline ili preciznije L-leucin koji je najbitnija aminokiselina za izgradnju mišića. Moj savjet je da držiš dnevni unos proteina na 2g po kg tjelesne kilaže i uz svaki obrok ubaciš i neki izvor masti ugljikohidrata vlakna itd. ako vidiš da pre brzo dobivaš na kilaži smanji uh ili masti ovisno o tome što ti tijelu paše. Treba puno vremena da naučiš kako tijelo funkcionira.

Ja osobno sada jedem 3-4 puta na dan i shake nakon treninga.
evo okvirno:
doručak: 4-5 jaja, 100-150g zobenih s vodom i medom, voćka, malo salame i malo sira (posni)
ručak: 200-300g mesa, povrće, 100-150g rize ili paste ili krumpira
večera je ista kao i ručak
međuobrok znam pomiješati jednu mjericu Impact wheya od myproteina i posni sir iz Lidla
shake nakon treninga je dve mjerice Impact wheya i voćka
kalorije se kreću od 3000 do 3500 što je meni za mojih 100kg na 194 taman za održavanje
ako ne dobivaš na kilaži povisi ugljikohidrate kroz hranu, trpaj whey i voće ili dekstrozu i kile će ići gore :)
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2016 at 19:09
Kreatin je odličan proizvod kada radiš na masi i unosi se obično prije treninga, a nakon treninga whey sa glukozom. Whey je jako koristan suplement, puno stvari ti olakša (sada su ti i dosta sniženi meni je najbolji Whey impact, ako ćeš naručivati tek nakon 12-og mjeseca javi se mogu ti dati kod za besplatnu dostavu). Prvo si odredi kalorije za masu i makronutrijente, jedi 4-5x dnevno +shake. Ugljikohidrate jedi oko treninga i nakon treninga i za doručak, međuobroke ili ugljikohidrat i protein ili mast i protein, ja npr jedem badem i posni sir, a večera nek ti se bazira na proteinima i masti, osim ako ti je trening navečer onda može i malo uh.Samo kada radiš na masi i unosiš više uh neka oni budu kvalitetni, a ne iz junka. Za bilo kakvo pitanje javi se :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2016 at 14:30
Originally posted by pidjn pidjn wrote:

Cilj mi je steci misicnu masu i snagu pa me zanima sto mi je bolje uzeti, Olimp creatin xplode, Nutrend creatin mega strong powder ili neki Whey protein?


Žlicu, vilicu i nož i za početak ti ništa drugo ni ne treba

Whey možeš uvijek, to je ionako danas valjda postalo kao voda, neophodno za život, ali ovo drugo...ne gubi vrijeme na detalje dok osnove još vise u zraku.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.