New Posts New Posts RSS Feed - trebam savjet za prehranu, vjezbe
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

trebam savjet za prehranu, vjezbe

 Post Reply Post Reply
Author
zgoo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zgoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: trebam savjet za prehranu, vjezbe
    Posted: 26 Veljaca 2016 at 11:33
pozdrav,

trebam savjet, koje dodatke za prehranu kupiti:
https://www.fitness.com.hr/shop.aspx

jelovnik, vjezbe ...

cilj mi je povecati misicnu masu, imam 178, 72
gradjen sam tako da mi sve ide u trbuh i bokove, musko sam,

Hvala.
Back to Top
Noman View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Noman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2017 at 19:18
Cilj mi je povecati misicnu masu i skinuti salo sa stomaka.Visok sam 177 cm i trenutno imam 83 kg.Trrbam savjet za prehranu i plan treninga,hvala unaprijef ;)
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2017 at 22:30
Rekompozicija tijela? Vježbe koje zadržavaju mišićnu masu,a riješavaju se sala,tipa sprintevi,"box" skokovi,pliometrijski iskoraci,sklekovi s pljeskom,zgibovi,izdržaji u skleku,planku,skok čučnjevi,marinci...
Znači eksplozivne vježbe s cijelim tijelom,mali odmor između setova...variraj ih na dnevnoj bazi jer ćeš brzo izgorit ako svakodnevno radis sprinteve...vježbaj ujutro,kad je inzulin na najnizoj razini...isprva ce biti tesko,ali privikni se,nema druge...
Da bi se topljenje sala dogodilo,prvo se masna stanica mora slomiti,pa izgorjeti i oksidirati za razne procese u tijelu...
Zagrij se malo,odradi npr. 3x 5 skleka s pljeskom ako mozes(idealno 10,12),3,4 seta marinaca,3,4 setova zgibova koliko maksimalno mozes,uglavnom kombiniraj vjezbe da iskoristis cijelo tijelo u treningu,nakon tog glavnog dijela,popij vode,odmori 5 minuta i onda zavrsi trening s 10-15 minut kardiovaskularnog treninga,tipa trčanje,bicikl,brzo hodanje itd
Break,burn,oxidise!
To je šta se tiče treninga.

Prehrana: najbolja prehrana za tvoj tip je ketogena dijeta,ali će ti trening vjerojatno strašno patiti jer nisi priviknut da koristis masne stanice za gorivo,tak da ja ti preporucam da za svaki obrok jedes nesto od zelenog povrća + izvor bjelančevina,tipa meso,jaja,riba,posni sir,bademi i druge vrste orascica itd itd
Uglavnom,nek ti se prehrana bazira na mastima i proteinima,UH smanji onak jako ili ih eliminiraj na par dana pa opet uvedi ali eksplozivni trening + masti su super za to sto ti hoces napraviti,ali sta jest jest patit ces na pocetku i bit ce tesko... nadam se da sam pomogao,pozdrav
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
tuzna15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Travanj 2017
Location: Bosna
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tuzna15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2017 at 20:50
TREBAM POMOC!
Oko 2 sedmice nakon home treninga primjetila sam da mi je desna noga sira od lijeve noge(samim time i desno dupe vece od lijevog).Sta da radim?Da li da forsiram desnu nogu vise od lijeve da skinem salo ili?
Eh da je tuga snijeg..
Back to Top
Strelica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Rujan 2017
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Strelica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2017 at 14:23
Pozdrav

Vidjevši Vaš komentar morao sam zatražiti Vaše mišljenje jer nekako vjerujem u to što ste napisali. Imam 21 godinu, 180cm i 72kg. U pravilu treniram svaki drugi dan s tim da sam od 6mjeseca prestao s bilo kakvim cardiom. Uglavnom treninzi su bili s jednorucnim utezima ili češće zgibovi, propadanja (street workout ili kako to preferiram reći "trening na šipkama"). Da biste razumijeli trenutnu formu recimo ovako; 12 zgibova, 20 propadanja, bench i čučanj oko 60kgx12. Za par dana vraćam se studentskom načinu života koji mi odgovara pa bih si u skladu s time mogao priuštiti više vremena za prehranu i trening. Nisam osoba koja se lagano deblja ali ne predstavlja mi to veliki problem. Kako sam prestao sa cardiom stagniram, ustvari idem nazad jer se lagano mastim u području stomaka i prostoru ispod rebara. Ali ništa previše i recimo da mi to toliko i ne smeta. Želim se kroz potrebno vrijeme približiti 80kg i lagano razmatram određene suplemente. Pronašao sam ovaj gainer koji mi odgovara cijenom ali bojim se velikog udjela šećera pa me zanima Vaše mišljenje (o gaineru i suplementima u mojoj situaciju uopće) https://m.shopbuilder.hr/opca-kategorija-15-30-proteina/protein-buzz-mass-gainer-4-kg-p13188
Također, vidio sam osobne vage koje imaju opcije za izračun težine masnog tkiva, tekućina i kosti pa me zanima Vaše mišljenje općenito za takve stvari i možda preporuka ako postoji vezano za to. Kada sve sažmem želja mi je V izgled sa izraženim grudima i rukama. Unaprijed se zahvaljujem! Oprostite na nabacanom tekstu. Lp
Back to Top
mfreak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 26 Prosinac 2017
Location: Tuzla
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mfreak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2017 at 20:39
Postovani,
nadam se da se mogu nadovezati na ovu temu...i da ste jos uvijek aktivni. Nova sam na forumu i jos uvijek istrazujem,ali ovo sto ste pisali je upravo ono sto i mene zanima.
Aktivni sam vjezbac vec 2 godine. Ishranu sam korigovala toliko da vagam svaki obrok i brojim kalorije...Treniram 5-6x sedmicno. Od suplemenata koristim whey, kreatin,BCAA, i uobicajene vitamine za zene, c vitamin, magnezij cink i kalcijum, b komplex, glukozamin i d vitamin. Ulazem mnogo i bas sam "zagrizla"....ali u poslednje vrijeme stagniram. Naime, rezultati nisu tako dobri koliko sam posvecena.
Narocito stomak. Spadao je spadao...a onda je doslo do stagnacije.
Kada pojacam trening i ubacim kardio, desi se da nekako ozlipavim. Kada pojacam ugljikohidrate to se vidi na butini, guzi i rukama, ali Boga mi i na stomaku. Na njemu, nazalost najvise.
Negdje debelo grijesim.

imam 60kg, visoka sam 167 i imam 32 godine.
ovaj savjet koji ste dali ovom momku, moze li se odnositi i na mene???
da li da primjenjujem istu taktiku???

hvala od sveg srca
LP
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.