New Posts New Posts RSS Feed - Masa minus salo na trbuhu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Masa minus salo na trbuhu

 Post Reply Post Reply
Author
OfficialBeginner View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OfficialBeginner Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Masa minus salo na trbuhu
    Posted: 27 Sijecanj 2016 at 14:21
Pozdrav, 
ja se unaprijed ispričavam ukoliko ovakva tema već postoji, dakle, kako naslov kaže, trenutno sam na programu mase. Visok sam 181 cm i težim 71 kg. Dnevno unosim cca 3500 kalorija, proteine držim na nekih 190 g, te UH na nekih 250-300 g. Pijem Whey protein kao suplement kad ne stignem dovoljno pojesti, prvi tjedan sam radio klasični kružni trening, pošto nisam jako dugo ništa radio, u ovom sam odvoijo gornji i donji dio tijela (dakle oba tjedna 4 puta tjedno trening). A konačno, zanima me, pošto imam nezahvalnu građu tako da imam premalo kila, a salo na trbuhu, kako da se tog riješim, a ne poništim teško stečeni gain na masi? 
Hvala :)
Back to Top
OfficialBeginner View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OfficialBeginner Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2016 at 15:07
p.s. jelovnik ide nekako ovako: 
ujutro nakon buđenja smoothie (100 g zobenih, banana, neko voće, jogurt, posni, voda i med), onda između tog i ručka, obično crni kruh, pureća šunka i 3 jaja, za ručak neko meso, krumpir/riža (200 g), prije treninga whey, iza treninga banana i whey, sat vremena nakon ili ostatak od ručka u istoj količini ili tunjevina i nešto slično. Kao zadnji obrok posni 250 g i banana. 
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2016 at 22:13
prvo ja bi bananu izbacila, a ubacila rizu ili integralnu tjesteninu, ipak fruktoza je fruktoza...

i ja sam imala isti problem, i koliko god htjela ne dobiti i salo na masi, jako je to tesko...
moras se pomiriti s tim da ce doci i salo, jer automatski kad jedes vise i debljas se i dobijas na masi,
e sad...moras dobro poznavati svoje tijelo i sta mu godi- recimo za mene je smrt masnoca,
bilo kakva cak i orasi- kad to jedem na masi dosta odmah primjetim kroz mjesec salo,
dok recimo ako povecam uh a masnoce ostanu iste e onda dobijem salo ali ne toliko puno..

Moj savjet: testiraj svoje tijelo jedan mjesec, slikaj se, i drzi konstantan unos uh, masti i proteina,
i onda sljedeci zamjeni...

ovo mozda nije extra savjet ali ja mislim da svako mora svoj organizam jako dobro upoznati,
cak i tada kad mislis da ga poznajes nesto ispadne kako ne zelis jer postoji dosta faktora
koji uticu na to...

Nadam se da sam pomogla Smile
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2016 at 22:14
sorry mislim na bananu navece
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 12:53
Originally posted by OfficialBeginner OfficialBeginner wrote:

Pozdrav, 
ja se unaprijed ispričavam ukoliko ovakva tema već postoji, dakle, kako naslov kaže, trenutno sam na programu mase. Visok sam 181 cm i težim 71 kg. Dnevno unosim cca 3500 kalorija, proteine držim na nekih 190 g, te UH na nekih 250-300 g. Pijem Whey protein kao suplement kad ne stignem dovoljno pojesti, prvi tjedan sam radio klasični kružni trening, pošto nisam jako dugo ništa radio, u ovom sam odvoijo gornji i donji dio tijela (dakle oba tjedna 4 puta tjedno trening). A konačno, zanima me, pošto imam nezahvalnu građu tako da imam premalo kila, a salo na trbuhu, kako da se tog riješim, a ne poništim teško stečeni gain na masi? 
Hvala :)

Početniče :) ...prema izračunu mi dolazi dosta masnoća....vidim da ti uh-i nisu toliko visoko s obzirom na gabarite, i želju za masom....tijelo ti više preferira masnoće ili? Možda ovo nije baš dobitna kombinacija za tebe ;)

Koliko si već na režimu?

Da ti odmah rješim i jelovnik......3 banane? Smile S tim da je 1 prije spavanja.......nepotrebno? Wink bolje masnoće, uh-e ako ih je manjkalo....ili čak i sam posni ako je svega bilo dosta...

200g riže/pašte skuhane ili?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 13:04

Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

recimo za mene je smrt masnoca,
bilo kakva cak i orasi- kad to jedem na masi dosta odmah primjetim kroz mjesec salo,
dok recimo ako povecam uh a masnoce ostanu iste e onda dobijem salo ali ne toliko puno..

Smile E, a koliko UH-a držiš uz taj unos masti? Kad počneš dobivati....

Znači, u biti...kad ti je unos UH-a niži, a masnoće visoke se više mastiš nego kad UH-e pojačaš?


Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

Moj savjet: testiraj svoje tijelo jedan mjesec, slikaj se, i drzi konstantan unos uh, masti i proteina,
i onda sljedeci zamjeni...

ovo mozda nije extra savjet ali ja mislim da svako mora svoj organizam jako dobro upoznati,
cak i tada kad mislis da ga poznajes nesto ispadne kako ne zelis jer postoji dosta faktora
koji uticu na to...

Extra savjet, nema druge Wink 

Kad se igramo sami sa sobom, to i je jedino rješenje. Kad nas netko iskusan vodi, već ima otprilike neku viziju s obzirom na prošle klijente i sve ostalo pa često i pogodi isprve....ali ovako je jednostavno tako - krenut odnekud što se čini logično i pratit....mijenjat, pustit...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 13:26
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

recimo za mene je smrt masnoca,
bilo kakva cak i orasi- kad to jedem na masi dosta odmah primjetim kroz mjesec salo,
dok recimo ako povecam uh a masnoce ostanu iste e onda dobijem salo ali ne toliko puno..

Smile E, a koliko UH-a držiš uz taj unos masti? Kad počneš dobivati....

Znači, u biti...kad ti je unos UH-a niži, a masnoće visoke se više mastiš nego kad UH-e pojačaš?


Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

Moj savjet: testiraj svoje tijelo jedan mjesec, slikaj se, i drzi konstantan unos uh, masti i proteina,
i onda sljedeci zamjeni...

ovo mozda nije extra savjet ali ja mislim da svako mora svoj organizam jako dobro upoznati,
cak i tada kad mislis da ga poznajes nesto ispadne kako ne zelis jer postoji dosta faktora
koji uticu na to...

Extra savjet, nema druge Wink 

Kad se igramo sami sa sobom, to i je jedino rješenje. Kad nas netko iskusan vodi, već ima otprilike neku viziju s obzirom na prošle klijente i sve ostalo pa često i pogodi isprve....ali ovako je jednostavno tako - krenut odnekud što se čini logično i pratit....mijenjat, pustit...



UH drzim negdje oko 250 uz nizi unos masti- mast oko 40 grama, a ako smanjim uh na 200 recimo
a mast povecam na 60 odmah se primjeti dobitak sala

pa da sta drugo reci momku...mislim ako cemo realno najbolje je platiti fitness trenere-nutricionista
i hajde brate racunaj mi i pravi plan, ali cak je i to tesko jedino ako je neko stvarno profi i odmah moze reci
sta ti odgovara a sta ne...inace postanes sam sebi eksperiment, ali zato naucis svasta LOL
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 15:08
Mislim da imamo isti problem :) ...a kako stojiš sa baš niskim unosom uh-a i mastima u prvom planu?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2016 at 08:50
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Mislim da imamo isti problem :) ...a kako stojiš sa baš niskim unosom uh-a i mastima u prvom planu?

nikako CryCryCry probala keto i 2 sedmice kao zombi hodala...a moja prijateljica isti dan pocela kao ja,
i razvaljivala treninge, a ja padala u nesvijest...

Mislim da meni pravi problem i nizak pritisak, recimo od nezasicenih masnih kiselina (kokosovo, omega 3)
meni pada pritisak, kad popijem omegu 3 kapsule navece budim se tokom noci sa snaznim lupanjem
srca. Tako da ih sad uzimam ujutru poslije jela.

Uglavnom bjezim od masti, jedino sto mi godi je avokado Big smile
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2016 at 08:51
i naravno jagnjetina LOL  kojoj ne smijem ni primirisati sada Confused
Back to Top
OfficialBeginner View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OfficialBeginner Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2016 at 12:13
Prvo, hvala vam na odgovoru @motivation_ i @Gym_girl. Big smile

Odmah vidim na prvu da se slažete s tom zadnjom bananom da nikako ne, checked, izbačeno. Ionako je tu bila samo zato da mi popravi okus posnog Smile

@Gym_girl
Nisam baš shvatio, ali želiš mi reći da smanjim masnoće i povećam UH? :) 
Što se tiče tjestenine, uvijek važem sirove namirnice, dakle sirovih 200 grama, jel. 
A na ovakvom režimu sam skoro evo 2 tjedna. Nisam se još vagao, čekam da prođu 2 tjedna da vidim ima li kakvog pomaka, jer bih ovako stalno visio na vagi, ali barem po meni je i ovo velik skok za organizam jer sam prije zbog obaveza znao nekad jesti jednom, maksimalno dvaput dnevno. Doručak su redovno bile cigarete i kava. ALI, svakako prihvaćam savjete i želim unaprijediti sve ovo kako bih postigao što bolje rezultate.

E, da, jedno pitanje, koliko je štetan trening koji traje iznad 70-80 minuta na programu mase? Jer nekako mi se uvijek oduži na sat i 15-sat i pol, sa zagrijavanjima, pauzama između serija..

Back to Top
OfficialBeginner View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OfficialBeginner Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2016 at 13:17
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Trening-masa.aspx

p.s. Ovaj drugi program treninga? :) Nešto dodati/oduzeti? 
Jer se planiram prebaciti s ovog trenutnog koji je više kao početnički, uvodnički program od 4 tjedna. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.