New Posts New Posts RSS Feed - Trebam Savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trebam Savjet

 Post Reply Post Reply
Author
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trebam Savjet
    Posted: 09 Studeni 2015 at 14:13
ja lepše spavam kad imam uh-e u večeri, a daju se bez problema ugurat u kcal unos i da tijelo i tokom dana dobiva šećera za trening. makar za neke vrijedi i masti prije treninga i ujutro u doručku, može i zasićenih malo za ekstra boost energije. uh-i vuku na spavanac :D  cijela jaja ujutro su baš po ps-u. najgore mi vidjet bb obrazac koji neide dalje od whey-piletina-riža-zobene-maslinovo-posni i neeema žumanjaka neema masnije ribe a kaamoli neki ječam u večeri -.-dapače, pogotovo za kile i to one temeljne.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2015 at 11:29


Originally posted by Kokos21 Kokos21 wrote:

Sto se tice hrane jedem 6 obroka na dan.Ujutro jaja i jugurt,drugi obrok neko voce,rucak uglavnom tjesto,povrce i meso,onda 4. obrok bademi,5. neka riblja konzerva i za veceru nesto tipa musli pahuljice.




Ako se ne radi o 10 jaja, bar 3 šake badema i min 10 dkg tijesta i pahuljica nisi ništa napravio Tongue

Ovo mi izgleda premalo mada ne vidim količine ali nešto mi govori da nisu spomena vrijedne ;) Ne znam koliko kg imaš u planu nabaciti ali u svakom slučaju ćeš morat malo pojačat kcal ako imaš tu namjeru. Badava ti trening ako ga nema šta poduprijeti.

Tu bi htjela naglasit i vječne savjete o izbjegavanju uh-a....ne znam čemu, pogotovo u ovoj situaciji Smile Ja sam cm-e skidala i s njima u večeri, tako da ne moram ni spominjat da ih još manje izbacujem kad dobivam na kilaži :) Poštujem individualni pristup ali u većini slučajeva se ljudi muče bzvze. Ja bih prvo probala pa onda tvrdila što štima ili ne.

Što se treninga tiče....klasika, kako god okreneš te principe dobro je ako stimuliraš ono što trebaš. Možda nebi bilo loše raditi na početku cijelo tijelo u jednom treningu ali i to je sve diskutabilno. Najbitnije je da pohvataš pravilnu formu i nađeš ono što tebi odgovara, da ciljano radiš na onome na čemu želiš raditi, ali da pritom ne zanemaruješ cjelinu da nebi došlo do ozljede i neuravnoteženog razvoja. Naravno da bi bilo idealno da te na početku netko usmjeri ali eto, u današnjim teretanama je to valjda lutrija, čast iznimkama.

U svakom slučaju, pojačaj hranu i treniraj progresivno i pametno :)




Edited by Gym_girl - 09 Studeni 2015 at 11:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kokos21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kokos21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2015 at 23:47
Ma da.Uvijek sam tu negdje oko 70 kg na 178 cm.Need some gainzz ;) Hvala vam ljudi jos jednom :=)
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2015 at 12:02
da pahuljice ujutro da se dobro najedeš i poslije treninga možeš i nešto po guštu uz neki protein, navečer lijepo cijela jaja ili bademe sa sirom/jogurtom/mlijekom, tokom dana puno krumpira/tjestenine/riže, ribe/mesa/grahorica i tako....to već ptice na grani pjevaju što se treba jesti za masu a i zdravlje općenito. makar je i dalje najbitnije da si skroz full na kraju dana, da si pojeo više nego što si potrošio pa ćeš vidjet kak će kile krenut gore :D
i dobar je ovaj plan treninga, uopće nije kardio potreban, osim ako ne misliš žderat te dane, jednom tjedno je sasvim dovoljno po meni. po opisu zvuči da teško dobijaš kile, pretpostavljam da si zato i krenuo u teretanu, i upalit će sigurno. ali kakav god trening bio, moraš jesti bez tog ništa :D 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Kokos21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kokos21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 20:08
Hvala ti puno!Drzat cu se onda toga sto si reko i ukrast cu ti taj tjedni plan treninga ;)
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 19:27
Ako hoces ojacati, tj. udebljati se, ne treba ti 3 puta tjedno kardio, tj moze, ali nemoj se ubijati od trcanja nego radije proseci pol sata.

Ja trenutno radim ovako:
Pon: Prsa, triceps
Sri: Noge
Pet: Leda, biceps
Sub: Ramena, trbuh

Utorkom obicno odem na grupni kruzni trening, inace nebi, ali mi je free uz mjesecnu :D

Te pahuljice prebaci za dorucak, a za veceru pojedi sir ili jaja.
Back to Top
Kokos21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kokos21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 16:21
Hvala ljudi.Ma nisam ja mislio da vi sad tu izigravate neke privatne trenere,nego onako okvirno.Sto se tice hrane jedem 6 obroka na dan.Ujutro jaja i jugurt,drugi obrok neko voce,rucak uglavnom tjesto,povrce i meso,onda 4. obrok bademi,5. neka riblja konzerva i za veceru nesto tipa musli pahuljice.

Trening sam mislio ovako:

Pon,noge i ramena
Sri,prsa i biceps
Pet,leda i triceps

Utorakom,cetvrtkom i subutom neki cardio i trbusnjaci.

Sto kazete? :)
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 15:04
radi 3-4 puta tjedno, jedan dan gornji drugi put donji dio tijela. osnovne vježbe ev. bučice, radi po osjećaju. bitno za početak da vježbaš, kasnije ćeš komplicirat, ovako si samo otežavaš a proces mora ići sam od sebe isto kao i znanje sa vremenom. biraj zdravu hranu i jedi puno. moraš dobiti osnovne kile, temelje za dalje. nije kvantna fizika, samo vježbaj da osjećaš napor i dobro se najedi. 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 14:17
Bas to, nije to posao od 5 minuta, a i nisi naveo koliko puta tjedno bi isao u teretanu. Ko pocetniku nitko ti ne moze reci nesto sto je najbolje za tebe, moras sam probati vise tipova treninga, pa budes vidio koji ti vise odgovara, tj. sa kojim vidis bolji napredak. Kad sam krenuo u teretanu, radio sam upper/lower 4 puta tjedno, ali kad sam dosao do vecih tezina, bilo mi je previse raditi npr noge 2 puta tjedno jer upala nije ni malo popustila do drugog treninga.
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 14:12
kuzim,ako si pocetnik mislim da te stvari isto njih mozes upitati..ne sad da ti sastavljaju neki program ako nisu individualni treneri već čisto okvirno, a imaš na raznim stranicama programe za početnike tipa bodybuilding.com ili si uzmeš neku knjigu o bodybuildingu gdje već imaš sastavljene programe pa uzmeš što ti paše..tako sam se ja snalazila..uglavnom sam prvu godinu radila full body 3x tjedno
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 14:06
To sto ti trazis je detaljan plan treninga i to nije baš zeka koju netko natipka u 5 minuta.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Kokos21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kokos21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 13:43
Ma imam i pokazali su mi,nego mene zanima ono sto,koliko,kojim danima i kolko puta tjedno i te stvari ako me razumijes :)
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 13:19
zar nemaš u teretani trenere koji ce ti pokazati kako da se sluzis kojom spravom?
Back to Top
Kokos21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kokos21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 13:15
Dobar dan svima! :) Prije par dana sam krenuo u teretanu i problem je sto ne znam sto da radim tamo pored svih onih sprava lol.Imam 17 godina,178 cm sa visok i htio bih se ojacat pa ako mi neko moze pomoc s nekim planom treninga ili cim ves bio bih jako zahvalan :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.