New Posts New Posts RSS Feed - moja tema i transformacija :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

moja tema i transformacija :)

 Post Reply Post Reply
Author
ohYeah View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ohYeah Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: moja tema i transformacija :)
    Posted: 21 Rujan 2015 at 16:35
Poštovani!
Studentica sam u Zgu, 23god, 165 cm i 56 +-1kg
problem: veliki višak sala - najviše na trbuhu,zatim na leđima,a ruke su također masne.
Možda se ne čini tako s obzirom na broj kila,ali s obzirom na sitnu gradu itekako je višak.
Što se vježbanja tiče,zadnja 2,3 mjeseca vozim sobni bicikl 45-60min 5-6x tjedno (skinula par kila tako: sa 58-60kg od lipnja) i vidim da mi je očajnički potrebna teretana u smislu utega,no nemam hrabrosti zakoračiti tamo,a ne znam ni kako bi mogla vježbati.
 Motivacija što se tiče anaerobnog vježbanja mi je također problem. (za bicikl nije)
što se tiče prehrane, znam razlikovati dobre i loše uh,jedem dosta proteina (pola kile do kilu posnog sira dnevno), 3 jaja gotovo svako jutro za doručak, ručak mi je klimav,a večeru često i preskočim ukoliko se prejedem ili loše nešto pojedem pa da "niveliram".
ukoliko mi se dogodi neki period ili nekoliko loših obroka,često znam "odraditi" 2 dana isključivo na jajima tako da se "očistim" od šećera i ostalih uh.
problem mi je što ne volim meso i ne volim kuhati,teško mi je pratiti neki bb jelovnik pošto se većinom na njima nalazi piletina.
općenito se bojim jesti pošto pazim na prehranu već godinama,a višak je konstantno prisutan,dakle ravan trbuh sam imala zadnji put kao dijete.
mislim da mi se metabolizam dosta ulijenio jer sam poprilično skakala sa kilažom,prije 5god sam imala čak 70kg  i postepeno sam smanjila do ove težine. 
iinače jedem rijetko tjestenine,rižu i kruh (sama si to neću kuhati već ukoliko odem kući ili sam kod nekoga ili ako u sc-u jedem onda pojedem) 
u mom frizideru se uvijek može naći posni sir od megglea, karton-dva jaja i brokule :)
godinama sam jela svašta,zbog toga taj višak,u zadnjih pola godine jedino loše što jedem su čokolade (stresni periodi,učenja,..) i keksi.
htjela bih samo jedno: tijelo bez sala i mišićavu guzu
neki virtualni cilj mi je 50kg,mada znam da nije sve u vagi već u omjeru i količini mišića i sala.

računala sam bmr i tdee sa 55kg (nakon 2 dana posta sa jajima ujutro mi toliko iznosi tezina)
bmr iznosi 1305,a tdee 1501
Iskreno, ne znam prema kojoj od tih vrijednosti moram računati dnevni unos kalorija prilikom slaganja jelovnika.

Zamislila sam si trenutni jelovnik ovako nekako pa bih voljela čuti je li dobar.

7:30-8:30 Doručak:
 kava (bez šećera i mlijeka,čak sam počela miješati kofeinsku sa beskofeinskom i planiram priječi skroz na beskofeinsku radi hormonalnih i problema sa spavanjem koji su me također doveli do povećanog apetita i viška)
3 jaja pečena na tavi bez ulja sa posutim lanenim sjemenkama (ili 200g posni+banana+žlica lanenih sjemenki?)

12h Ručak
pohani pileći odrezak cekin 110g 
( to je jedini oblik mesa kojeg mogu podnest i inače mi nije potrebno meso,komotno mogu živjet bez njega,ali eto ustrasena sam svakojakom pričama da je meso nužno jesti. inače sporadično pojedem par puta godišnje meso,ali ne u izravnom obliku nego npr u sarmi kada sam kod kuće i sl.) 
da li mi je bolje u potpunosti ne jesti meso ili ipak mogu pojesti ovo panirano? koliko je to loše? pekla bih ga u pečnici bez ulja
polovica tanjura ispunjena kuhanom brokulom 250g max

16h
ukoliko su za doručak jaja,onda posni sir 250g,a ukoliko je posni sir za doručak onda 2 jaja?

18h bike 45-60min

idem spavati oko 23h,budim se oko 7h
lakše mi je spavati sa gotovo praznim želucem i bolje se osjećam sutradan,takoder mi je i kvaliteta sna bolja.

napomena: ne jedem ovako (nemam ustvari fiksne obroke,dugo sam se borila sa nesanicom i poremećenim bio ritmom (hormoni)  i u zadnjih 3 mjeseca sam uspjela uspostaviti barem ovaj ritam budenja i spavanja i sad bih htjela još i sa obrocima napraviti "rutinu")

ukoliko ima koja cura na području zagreba koja bi htjela da idemo skupa u teretanu,neka mi se javi na inbox! :) 


Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2015 at 06:49
Hej! Evo napokon sam promasla vremena da ti nesto napisem. Za slaganje jelovnika bi ti preporucila da napises na jedan papir sve namirnice koje volis jesti, tako da kada krenes sa slaganjem jelovnika znas sto I kako sloziti. Ako se zelis ocistiti jedi povrce I ribu a ne jaja cijeli dan. Ja ti preporucujem da krenes u teretanu I samo udri po masinama sa utezima, moje omiljene su leg curl, leg press, lat pull down front and back. POslije bilo kakve vijezbe je potrebno tvom tijelu hrana poslije kardia : bademi ili bademovo mlijeko, bobicasto voce, banana, zeleno povrce, bijelanjac, hemp protein, naranca, greek yogurt. Prije treninga nekih 1h prije ugljikohidrati ne puno npr banana ili snita kruha ili rize, a poslije proteini piletina ili prah. Pola od tvog dnevnog unosa kalorija mora doci iz ugljikohidrata. Pokusaj imat unos vlakana izmedu 30g do 50 g dnevno.

Masnoca: 1gr/9 kalorija
Proteini:1g/4 kalorija
Ugljikohidrati:1g/ kalorija

Koliko si u mogucnosti da odvozis bicikl ujutro?
Za slaganje jelovnika pokusaj barem jedan tijedan unaprijed sve si sloziti tako da kada krene tijedan imas cijeli popis ili ako si okej sa tim skuhaj si za par dana(2-3).
Umijesto kave pokusaj caj ( zeleni I zuti jako su dobri)

Ostavljam ti jedan video kako da si sama izracunas koliko ti svega treba u jednom danu. Nadam se da sam ti u necemu pomogla. Sretno


https://www.youtube.com/watch?v=hZjxWqwoWTg

Ako imas neko pitanje slobodno me kontaktiraj.




if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2015 at 22:54
Vodenje ljubavi dobro trosi kalorije i mislim da bi to rijesilo svaki tvoj problem.
Ako nemas s kum javi se slobodno u pm pa cu ti pokusati pomoci lijep pozdrav ;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.