New Posts New Posts RSS Feed - Hard body
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Hard body

 Post Reply Post Reply
Author
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Hard body
    Posted: 04 Srpanj 2015 at 13:38
rijec je ovome: Hard body

nisam nasao topic, zapravo nisam nigdje nasao dojmove o ovome. zanima me da li je tko probao dvd box set? dojmovi? komentari?

Edited by medenjara - 04 Srpanj 2015 at 13:40
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2015 at 19:58
Što te zanima? Dobiješ 5 dvd-a, na prvom je mislim neki bodyweigh program, na ostala 4 po 2 programa od cca 40min, snaga1-4 i konda1-4, mada su po efektu slični, osim što je za jednu grupu potreban trx, kettlebell a druga je samo bodyweight i ke...bell. K..bell ti treba jedan lakši i teži, u većini slučaja ga možeš zamijeniti bučicom, no npr za swing je ipak kbell puno praktičniji, da ne udariš osjetljivi muški dio.
Programi su metabolički tj visokointenzivni, prvenstveni benefiti su sagorjevanje masnoća, kondicija, popraviti tjelesnu kompoziciju. Snimano je kao "follow along" trening, tj gledaš i radiš. Jasno, uvijek je moguće pronaći primjedbu, ali mislim da su minorne, uglavnom terminološke i stvar osobnog pogleda, ili bi dodao još neki detalj kod objašnjenja. Ima jako veliki broj vježbi i dugoročni pozitivni efekt za zdravlje i motoriku je sigurno puno veći nego da u teretani trčkaraš pa pređeš na benchpress, deadlift i čučanj, ali je jako dobra priprema i za takav tip vježbanja ili suplementacijski program. Ima nešto malo skokova ali ne bi trebao biti problem za susjede, osim ako ih ne radiš kad svi spavaju.
U svakom slučaju, za 250 kuna, mislim da je hvale vrijedan program za naše prilike(a i na svjetskoj razini), i ne razumijem kako se nitko još nije zanimao za njega. Ali jasno trebaš uložiti i u opremu.
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2015 at 20:52
odlican odgovor, ovo me i zanimalo. hocu jos samo pitati nesto oko opreme. znam da ce me ispasti malo skuplje, no planirao sam uzeti ovo:
- Tatami x2
- girja + mozda jos jednu od 8kg
- sunspenzijski trenazer
- + 250 kn trening

za trenazer pise da se dobije dodatak s kojim se moze fiskirati za vrata. tatami zbog susjeda. da li je to u redu?

Edited by medenjara - 05 Srpanj 2015 at 20:54
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2015 at 21:58
ne poznajem te i pojma nemam koje težine girje tebi trebaju :(

za trx ili susp.tren., ako se dobro sjećam ima vježbi koje se rade ležeći ili sa zakačenim nogama, pa je bolje kuka u stropu i slično nego da se vješa na vrata
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2015 at 22:16
razumijem da :/ . trenirao sam veslanje, radio insanity a zadnje sam radio kruzni trening u teretani. uzeo bih za pocetak ove 2 tezine a lako kasnije narucim jace (ili 8 / 12 kg umjesto 4 / 8 kg)

za trx zamisljam da bi to ovako izgledalo: slika

za kuku sam u zidu/plahonu sam i sam razmisljao no posto nije moj stan ne bih busio.

edit: da, kuzim problematiku. pogledao sam najavu treninga (video) ponovno i kuzim o cemu pricas. izgleda da cu morati (za pocetak) nekako inprovizirati :/

Edited by medenjara - 05 Srpanj 2015 at 22:22
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2015 at 22:34
Gle, ovako ćemo se vrtiti do... :)
Moj prijedlog bi bio da za početak nabaviš program i 1 girju, pa pogledaj i probaj, sam ćeš vidjeti što treba još i kako organizirati, pa onda pitaj što još nije jasno.

Edited by iver - 05 Srpanj 2015 at 22:36
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2015 at 22:39
moze i tako :D

sutra poslije posla narucim pa se javim s pitanjima kada pocnem s treningom :)
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2015 at 07:39
Prva faza traje od 1 - 4 tjedna ovisno o fizickoj spremnosti. Ja sam odradio 2 tjedna jer do sada nisam imao iskustva s girjama. Takodjer sam i pri manjoj kilazi znao imati upale donjih ledjnih misica.

Sada sam u 2. fazi, 2. tjedan i sinoc sam se sjetio sto mi je iver pisao ovdje . @iver: imao si pravo, do sada sam mogao trenirati s TRXom na vratima ali sinoc ne (kardio 3). Jednostavno treba okomica i prostora da bi se mogle izvoditi takve vjezbe. Prvenstveno mislim na one kod kojih su noge na TRXu a tijelo u polozaju skleka.

Dojmovi:
- prehrana: Vodic savrseno napisan. Na pocetku sam se malo gubio u silnim tablicama. Nakon izracuna "kalorija" odabere se plan prehrana za odredjeni dnevni kalorijski unos, ovisno o cilju. "Mjerice" za pojedinu vrstu hranu se nadju od pripadnim tablicama.
- trening: Po meni jedino nedostaje malo bolje objasnjenje za odredjene vjezbe. Naravno, Dolusic demonstrira svaku vjezbu jednom i onda peglaj. Na nekima naglasi na sto treba paziti. Shaun T u insanityu puno bolje objasni. Povlacim analogiju na njega jer sam prosle godine 2 puta zavrsio insanity pa mozda sam jednostavno savladao njegove vjezbe. Na girje sam se navikao i zakon su, posebno mi se svidja tursko dizanje tako da cu se navici i na ostalo kako budem trenirao.

Cilj:
Kako rekoh, od prosle godine nakon Insanitya nisam nista trenirao, promjenio posao i grad, vratio se starim LOSIM navikama i uspio se udebljati 10 ak kg. Nakon prve runde ocekujem da cu kajis na hlacama moci zakopcati 3 rupice nize (1 je vec sad manje) sto ce biti priblizno ista kilaza. Zapoceti 2. rundu treninga sa tezim girjama, tj. planiram ih kupiti sve

Suplamenti:
- L-Carnitine Liquid, pola sata prije treninga. Imam ga jos malo pa mi zao da prodje rok trajanja . Vidjet cu hocu ga nastaviti trositi nakon sto potrosim ovoga
- XXL Amino Liquid, amino kiseline odmah nakon treninga zajedno sa kreatinom. Takodjer ih imam jos pola boce pa da potrosim.
- Whey - jedna mjerica u jutro zajedno sa smoothijem. Kasnije cu piti i nakon treninga kada se potrose amino kiseline.
- Kreatin, gore rekoh, a u danima kada nemam trening u jutro prije dorucka. Njega prvi puta pijem a upute sljeidm iz Hard body vodica.

Pitanje za kraj:
- Vjezbe koje ne mogu raditi sa TRXom planiram zamjeniti vjezbama iz Insanitya koje su vezane za core uz timer na DVDu, da li je to u redu?

Edited by medenjara - 12 Kolovoz 2015 at 07:42
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 16:33
medek, pojma nemam što ima u insanity-u, ali naravno vježbe možeš zamijeniti za slične pokrete koji rade iste mišiće, to i je bit trening programa, ne samo da se držimo jednog te istog.
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 09:44
Hvala iver :)

kada budem imao pitanja, javim se :P
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2016 at 11:10
Hard Body na yotubeu besplatno. Linkovi

Girje i TRX su za mene preporod, uz to trening radim doma i nema izgovora :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.